Posts by Tomek2021

    tak wiem, że to są symulatory pasjonatów. Niech już lepiej gf łata błędy a potem robi symulator ;)


    a tak w ogóle to wiecie jak dużo dają posty na forum krytykujące gf? Jak bardzo ich to mobilizuje i obchodzi? Niezwykle ... :trollface:


    napisali że chcą zrobić symulator, więc pewnie zrobią w swoim tempie, czyli kieeedyś. Dla waszego zdrowia polecam nie czekać na niego ;)

    nawet pogratulowałbym starcia gdybyście nie zrobili z tego kolejnej prowokacji.

    Akurat ten gracz nigdy nie ukrywał, że paczkuje. Czy krytykował kiedyś kogoś za paczkowanie? Więc niby gdzie tu hipokryzja? W tym że zarzucał wam oszustwo?
    Nie pochwalam paczek, ale to jego kasa.


    Natomiast ktoś na forum kiedyś wrzucił screena z wypowiedzią jak Balboa krytykuje paczkowanie, podczas gdy sam paczkuje jak wiemy. Później walczył z oszustami dostając co tydzień bana.


    A więc największy hipokryta tej gry oskarża kogoś o bycie hipokrytą. To już jest hipokryzja II stopnia, hipokryzja2, w sumie nie wiem jak to nazwać.

    1) nikt nie udowodnił, że koleś świadomie klonuje tą flotę, Jeśli to klonowanie następuje przy zwykłym fs-ie to trudno winić kogoś za to że pojawia mu się flota z niczego. Zgłosił to do supportu więc nie mogę mu na tym etapie nic zarzucić.

    Doprawdy, to największy pechowiec w historii Ogame, żeby sobie nie móc wysłać FS-a, bo pewnie każdorazowo się flota kopiuje! Tysiące graczy dziennie te FS-y robią, a tylko jemu się zrobiła kumulacja błędów, no wszechświat się uwziął na gościa!


    po pierwsze nie ma powodu żeby twierdzić, że tylko on doświadczył tego buga, reszta mogła mieć po prostu mniejsze zyski i nikt tego nie zauważył. Po drugie, udowadnia się winę a nie niewinność, więc do momentu gdy ktoś nie przedstawi sensownego argumentu za tym, że facet korzysta z tajemniczego algorytmu kopiowania floty, nie mamy powodu twierdzić że takiego algorytm używa. Bardzo chętnie się dowiem więcej o tym bugu, jak często występuje, jakie jest jego źródło i w jakich przypadkach do niego dochodzi. Widzę, że jesteś przekonany o tym że wiesz co się tu dzieje, proszę oświeć nas swą wiedzą. Po trzecie, jak już napisałem, po przeczytaniu kilku postów w tym temacie, są dobre podstawy do tego żeby twierdzić, że facet sobie przygarnął część zysków z buga.

    Niestety w decyzje GO nie są jawne ani też ich uzasadnienia. Więc jedynie czym możemy się posiłkować to relacje różnych graczy.

    od razu napiszę, że tego człowieka nie znam ani nie grałem nigdy na tym uni. Nie znam też innych komentujących. Podchodzę z dystansu do tej dyskusji. Mam kilka uwag:

    1) nikt nie udowodnił, że koleś świadomie klonuje tą flotę, Jeśli to klonowanie następuje przy zwykłym fs-ie to trudno winić kogoś za to że pojawia mu się flota z niczego. Zgłosił to do supportu więc nie mogę mu na tym etapie nic zarzucić.

    2) natomiast jeśli prawdą jest, że faktycznei przetapia część tej sklonowanej floty na surkę a potem ją wbija w kopalnie to podpada to pod bugusing. Taką ewentualność sugeruje duża ilości surki niewiadego pochodzenia (zebranie kilkudziesiąciu kkk z idlaków można raczej w bajki włożyć). Natomiast same wzrosty w eko niekoniecznie świadczą o bugusingu - statki cywilne to też eko więc klonowanie też będzie zwiększało punkty w eko.

    3) znowu dużo dyskusji, ale prawda jest taka, że tylko GO sprawidzić ile statków zostało sklonowane i czy nie było ich przetapiania.

    4) ktoś pisze, że facet skoczył z 170kk na 1kkk punktów (już po redukcji) to by faktycznie sugerowało, że jednak któryś "klonowań" GO nie znaleźli. Teoretycznie jest też możliwe, że anty kupował ale to też można było sprawdzić.

    5) sprawdzenie dokładne co się tam działo, ile floty sklonowano, czy nie było przetapiania itp. to duuuużo roboty dla GO. Tak po ludzku to nie dziwię się GO, jeśli nie sprawdzili wszystkiego. Trzeba pamiętać, że to wolontariat.


    Prawdopodobnie jest to koniec sprawy, możliwe że koleś po prostu wygrał na loterii błędów w ogame. Ktoś ma pecha, a ktoś inny ma szczęście, takie życie... Chcecie to piszcie na niemiecki support, wątpię, żeby to coś pomogło ...

    nagrody z zadaniami są słabe. Co jakiś czas trafiają się zadania w stylu "kup coś w sklepie" lub "kup coś w kantynie". Reszta zadań nie jest specjalnie ciekawa. Teraz na uni testowym jest taki event więc kto wie czy nie wrócą do takich eventów.

    Jest bug przy wysyłaniu floty na stację, część floty zostaje i jednocześnie leci i w ten sposób się ona podwaja. Problem był znany kilka lat temu, długo było o nim cisza, po aktualizacji sprzed około 2 tygodni problem powrócił.

    rozumiem, że ten problem to losowo się pojawia, a nie przy jakimś konkretnym wykonaniu stacjonuj?


    Edit to konto miało nick wcześniej Vatghern, tu jest ST z opisanym bugiem który najwyraźniej powtarza się dla tego konta:

    zabujca6[GAW] vs. Vatghern-Oddam[POLZGR] ~ 1 858 095% TOP 1 Solo na Bugu nr. 999...


    podobno support to sprawdza

    Popieram. Proponuję:

    1 dzień: 100k pancków

    2 dzień: 2 moony

    3 dzień: 3 ST na 100k %

    4 dzień: butelka wódki

    5 dzień: randka z Miss Polski, a gdy sztab jest aktywny to paczka gumek


    i to są nagrody a nie takie tam ...


    Edit, proszę wpisywać propozycje. Ale tylko poważne, tak jak moje. Ruda to potem zbierze i wyśle do GF.

    Mam pytanie odnosnie "system telekinetycznego suwu" w/g opisu ta technologia "Kaeleshowie odkryli sposób na przenoszenie swoich metafizycznych mocy na napędy niektórych statków. Za pomocą telekinezy mogą znacznie podnieść parametry szybkości floty. Zważywszy na konieczność wysokiego stopnia koncentracji i spokoju ducha pilotów, systemy telekinetycznego suwu znajdują obecnie zastosowanie wyłącznie na statkach ekspedycyjnych."

    czyli w/g mojego rozumienia moje ekspedycjie powinny dolatywac szybciej z kazdym poziomem na pozycje 16, ale po skroceniu tego o 4,73% czasu dolotu na ekspedycjie nawet nie drgnal o 1 sek, czy jakas madra glowa moze mi onjasnic jak to dziala i czy w ogole dziala czy moze ja zle rozumuje to badanie, bo wydaje mi sie ze skoro przed badaniami dolot na ekspedycjie zajmowal mi powiedzmy 5 minut i kolejne 5 minut powrot, to teraz ten czas powinien byc krotszy o 4,73% czyli 4 minuty i 46 sek w jedna strone, a tymczasem dalej jest to 5 minut. gdzie tkwi blad w takim razie ?

    mimo wszystko to dziwne że czasy expów nie drgnęły ani trochę przy statystyce 4.73%. Oczywiście to nie będzie jak napisałeś 5min ->4min 46s bo chodzi o prędkość floty i to podstawową. Ale jednak jak kiedyś patrzyłem to jakieś sekundy to skracało. Natomiast zgadzam się, że nie na tyle żeby opłacało się mocno badanie rozwijać.

    Co do Alpha to czym się charakteryzuje ten inny gameplay?

    Po pierwsze nie można atakować aktywnych graczy, tylko idlaki. Więc gra się kiedy chce, fs-y , doglądanie konta, ataków itd. odpadają.
    Po drugie surowce czerpie się głównie z latania po idlakach bo to najbardziej opłacalne. Z jednego ataku można wyciągnąć 200kk sury, czasem 300, 400. Do tego co parę dni pojawia się nowy idlak, który ma dużą flotę. Jeśli zdążysz przed innymi graczami to tutaj można zebrać dziesiątki kkk sury. Czyli w praktyce głównie co się robi w takiej grze to skanuje idlaki.

    Po trzecie: można skopiować konto z normalnego uni więc nie trzeba zaczynać od 0.


    Z drugiej strony interakcja z innymi graczami jest praktycznie zerowa. Więc to raczej taka gra samemu dla siebie. Nie każdemu przypadnie do gustu.

    nie rozumiem tych tekstów, chłop pyta o zbieracza, mówi, że pograł sporo więc zielony nie jest i wie, że odkrywca jest na początku najlepszy. Chce grać jak mu się podoba to po co głupie teksty?


    co do tematu to brałbym 8 pozycje bo metal najbardziej opłacalnie się wydobywa. Zdecydowanie w spokojnej gali, czyli tej najdalszej od pierwszej, która na początku jest najgorsza (pamiętać że ostatnia jest tak samo bliska 1szej jak druga). Poza tym dalekie gale są puste więc wybierzesz te pozycje które będziesz chciał. Zostawić sobie 1 planętę w 1 gali, a bazę wybudować w spokojnej gali. Potem w pobliskich układach kolonizować (nie wbijać wszystkie planety w 1 układ). Expy słać dla anty, nazbierasz na handlarza za kilka dni.


    Trochę off-topic: dla ludzi szukających odmiany od tradycyjnego ogame polecam serwer testowy Alpha - to trochę inny gameplay w porówaniu do tradycyjnych uni. Parę razy wracałem jak mi się nudziło na zwykłym.

    Ruda pisze że support o tym wie i będzie sprawa zbadana więc dalsza dyskusja co powinno być, czy odsyłać czy nie, jest bezcelowa. Zasady gry są powszechnie znane i GO są od tego żeby je interpretować. To jak w realu: jest prawo a sąd jest od tego jest żeby rozstrzygnąć na jego podstawie sytuację. Możemy sobie tutaj każdy napisać jaki powinien być według nas wyrok, ale wyrok będzie taki, jak zdecydują do tego powołane osoby. Fajnie by było się tylko dowiedzieć jak to zostało rozstrzygnięte.

    O ile wiem, sprawa jest zgłoszona w Supporcie i zostanie przez nas przeanalizowana.

    Jednak proszę nie oczekiwać odpowiedzi tutaj, sprawa zostanie rozwiązana między stronami.

    to w zasadzie kończy sprawę ewentualnego posądzenia o bugusing. Jednak fajnie by było gdyby któraś ze stron napisała potem jaka była decyzja supportu. To jednak jest istotne żebyśmy jako gracze wiedzieli jaka jest decyzja Go w tego typu sytuacji.

    myślę że mądrze byłoby zapytać support o to co należy zrobić w tej sytuacji. Nie zgłaszając tego atakujący wystawia się na interpretację, że jest to bugusing.Cytując regulamin

    "

    Celowe wykorzystywanie błędów w grze jak również ich nie zgłaszanie jest surowo zabronione."


    Atakujący jest w pełni świadomy zaistnienia błędu. Możliwe że GO pozwoli na zachowanie surowców, czego atakującemu życzę.

    prawda jest taka że na uni z pokojowymi flotami 1x to nie ma szans na takie zyski. Jeśli dolot na i z 16 pozycji zajmuje w sumie kilkadziesiąt minut to wiadomo że znacznie zmniejsza to liczbę expów i zyski