Posts by Tomek2021

    nie kwestionuję metody ani jej wyników. Odnoszę się tylko do stwierdzenia, że wynik jest "pewny" i zostało to "dowiedzione"/"wykazane". W praktyce możemy założyć, że max=1819 jest prawdziwe natomiast nie jest to "dowód".


    Prosty kontrprzykład, żeby dużo nie myśleć:

    załóżmy, że programista tego algorytmu był dowcipny i postanowił nam analizującym zrobić psikus. Otóż zaimplementował dwie możliwości: z prawdopodobieństwem (1/10)^10 znajdziemy 3600 artefaktów, natomiast z prawdopodobieństwem 1-(1/10)^10 stosuje się metoda przedziałami-jednostajnego prawdopodobieństwa z max=1819 (czyli algorytm, który znalazłeś). Wszystkie badania ze statystyką dużo mniejszą niż 10^10 będą potwierdzać teorię o max=1819, jednak prawda będzie inna.


    Oczywiście ta dyskusja dla praktycznych zastosowań nie ma znaczenia, mimo wszystko warto czasem myśleć o ograniczeniach naszych metod. Ten problem jest typowym przykładem ograniczeń w naukach empirycznych.

    mimo wszystko oparłeś się na 3 założeniach, które z tego co wiem wydedukowałeś "eksperymentalnie" (chyba, że masz informacje odnośnie kodu ogame?).

    Powiedziałbym tak: na podstawie swoich obserwacji postawiłeś hipotezę, która wydaje się być teoretycznie spójna (odnoszę się do średnich wartości równych 10, 100, 1000 - można założyć, że programiści wybrali "okrągłe liczby" - ale to też założenie). W sensie matematycznym natomiast to nie jest dowód, co oczywiście wynika z faktu, że taki dowód nie jest możliwy do skonstruowania opierając się na metodzie empirycznej.


    Tak więc moja ocena jest taka: do momentu obalenia twojej teorii (w nomenklaturze naukowej nazwalibyśmy to teorią) powinniśmy uznawać 1819 za wartość maksymalną.


    A propos, metoda którą stosujesz jest bardzo podobna do tego co robią przedstawiciele nauk empirycznych konstruując swoje teorie. Czasem te teorie są zastępowane teoriami lepszymi.


    Tak więc czekamy na śmiałka, który znajdzie liczbę większą niż 1819 i obali aktualnie panującą teorię ;)

    No właśnie balbiś dobrze, że zaczynasz rozumieć, że oszustwo jest złe. Np. po tych kilku twoich banach za push przestałeś stroić się w piórka obrońcy moralności na ogejm.


    Widzisz, metody wychowawcze odnoszą skutek, jeszcze troszkę i będziesz grzeczniejszym dzieckiem, dalej ze swoimi upośledzeniami, ale grzeczniejszym ;)

    Babloa dostał już kilka banów za push więc jasne jest, że to oszust. Zohan spushował się flotą gracza Zolw bez Akwarium - dla każdego kto obserwował mmorpg jest to oczywiste.


    To, że obaj gracze nie grają czysto to jasne jak słońce. I pewne starcia, które są czyste tego nie zmienią.


    Na końcu nie ma to znaczenia - ta gra jest już tak przeżarta oszustwem, pay-to-win i innymi problemami, że kilka pusherów nic tutaj nie zmienia. Balboa jest po prostu śmieszny w tych swoich postach, przekonaniem o swojej wielkości. Ale cieszmy się, że mamy się z kogo pośmiać ;) Wszystkiego dobrego normalnym ludziom ;)

    a ja jestem na tak, dobrze że robią taki symulator bo trashsim się zdeaktualizował, a możliwe że nie wróci już wogóle. Jak narazie wygląda to ok, oczywiście zobaczymy jak tego w praktyce będzie się używać. Pierwsze wrażenie jest pozytywne.

    TrashSim podobno miał wersję gotową do release'u (zaprezentowania) na mniej niż 24 godziny przed upublicznieniem informacji, że GF robi coś swojego. I naprawdę się nie dziwię twórcy, że się wściekł, bo takie narzędzie nie jest do utrzymania w 5 minut, w przerwach na kawkę.

    czyli mówisz że twórca strzelił trashsima strzelił focha na GF, że robią symulator i zdjąl swoją stronę? Dziwne. Z punktu widzenia użytkowników najlepiej byłoby mieć parę symulatorów z których każdy wybierze ten który najbardziej mu odpowiada. Dlaczego więc mieć pretensje do GF, że robią swój? Z tego co pamiętam trashsim już kiedyś miał zniknąć ale później sytuacja się zmieniła. Skąd pewność że za pół roku trashsim by nie zniknął na stałe? Przynajmniej teraz wiemy, że jakiś tam symulator będzie, oby jak najlepszy.

    a ja jestem na tak, dobrze że robią taki symulator bo trashsim się zdeaktualizował, a możliwe że nie wróci już wogóle. Jak narazie wygląda to ok, oczywiście zobaczymy jak tego w praktyce będzie się używać. Pierwsze wrażenie jest pozytywne.

    nikt nie miał tylu punktów militarnych zniszczonych wczoraj rzeczy go rozbić. Więc sam pewnie sprzedał u handlarza. Potem konto zostawione bez urlopu. Zohan potem pozostałą część floty dobił, co ciekawe nawet się nie pochwalił, na forum, a zawsze to robi :trollface:


    Sami się chwalili, że te pierwsze kilka kont należą do kolegów. Więc ciekawe czy GO sprawdzi gdzie ta cała surka poszła z Żółwia ... ;)

    a) expy+handlarz złomu/wlot złomujacy

    to jest przyrost ponad 600k punktów/godzinę przez 24h non-stop, chciałbym takie ekspy xD


    jedyne co mi przychodzi do głowy to zebranie dużej ilości surki, wrzucenie do stoczni statków tak żeby pracowała cały czas, a potem rozbijanie tych statków co kilka godzin


    no właśnie pytam czy jest opcja c...