Posts by Tomek2021

    no nieźle, same kopalnie to 10kkk punktów, jeśli to jest 17 planetach


    Rozumiem że to wydobycie też z boosterami +40% ?


    Jeśli to wszystko zrobione bez paczek to gratuluję wytrwałości.

    Gdyby to jeszcze śmieszne było to bym zrozumiał tego długiego posta. Ale ani to śmieszne ani prowokujące. Najlepiej pasujące słowo, które przychodzi mi do głowy to "żenujące".


    Jeśli Balboa jesteś choć w połowie tak toksyczny w realu jak na tym forum, to współczuję twojej rodzinie i znajomym. Z tymi wszystkimi prowokacjami, kłamstwami, wywyższaniem się i brakiem przyzwoitości wywołujesz odrazę u większości ludzi z którymi tutaj wirtualnie się stykasz. Bardzo cieszy mnie fakt, że w realu nie mam do czynienia z ludźmi takimi jak ty i oby tak zostało :saint:

    owszem, ekspy trzeba wysylac sumiennie, ale zadne boty nie wchodza w gre, z apki ekspy puszcza sie bardzo szybko i jak sie ma prace spokojna i czasem pracuje na nocki to mozna slac, 5-6kkk to jest raczej srednia, 7kkk trafilo sie jak narazie raz, ale idzie w gore


    https://www.fotosik.pl/zdjecie/decb9a176f098af4

    270 ekspów na dzień to jest możliwe tylko w przypadku gdy się nie śpi. Nie da się tego robić samemu przez cały czas. Okazjonalnie jak ktoś robi nocki i nie śpi potem, to wierzę że może wysłać tyle. Jest to w zasadzie siedzenie na ogame całą dobę.

    Co do botów to oczywiście wiele ludzi tak gra, w praktyce bot zawsze zrobi lepszy wynik niż człowiek. Nie będę mówił, że ten czy inny użytkownik z botów korzysta ale jasne jest, że jeśli ktoś przez miesiąc wysyła 270 ekspów/dzień to się wspomaga tym.


    Z tego co mi się wydaje to ten procent do expów jest statystyczny. Tzn jeśli na uni mały event na metal jest max 30kk (bez lf), to przy +144%, które ktoś pokazał, max byłby 73kk. Ale jako że ten czynnik 2.44 nie jest stały a ma pewien rozkład statystyczny, to czasem można więcej zebrać, stąd są te rekordy które są powyżej tego co z liczb wynika. Jeśli źle mówię to proszę mnie poprawić.


    No ok, podsumowując - nie ma tutaj żadnej magii, po prostu dużo czasu (ew. anty) trzeba włożyć w badania i tyle.

    Kazdy gra jak lubi.. lub jak umie.. to co do botow... piszemy o uni z lf.. nie pisalam o skladzie flo na ekspy tylko o dobranej odpowiednio pojemnosci transkow na maxa do ekspow .. bo wiekszosc to omija a potem sie dziwia czemu moje ekspy nie praza..nawet ty wyzej napisales ze tyle zeby siurke pomiescic .. Nie i jeszcze raz nie to tak nie dziala! pozdro Q

    trochę musisz poprawić logikę wypowiedzi bo ciężko cię zrozumieć, to raz ;)


    po drugie. jak ktoś jedzie na bocie to można spokojnie założyć że ma 1.5 - 2x większe przychody z ekspów niż ktoś grający bez, bo po prostu bot wysyła ekspy bez przerwy. Więc nie jest to żadne "każdy gra jak lubi" tylko totalnie zmienia to sytuację.


    "nie pisalam o skladzie flo na ekspy tylko o dobranej odpowiednio pojemnosci transkow na maxa do ekspow"

    jesu, to jest skład floty... skład floty czyli inaczej ilośc poszczególnych rodzajów statków...


    piszesz na zasadzie: "ja mam tajemną wiedzę jak dobierać liczbę trampków i dlatego mam tak świetne wyniki, reszta nie wie i dlatego oni nie przywożą 5kkk albo 7kkk surki z ekspów"


    Ok, z trudem próbując zrozumieć co chcesz napisać: próbujesz nas przekonać, że jeśli z ekspa max możesz wyciągnąć 120kk (podstawa na uni 8x) i teraz rozwiniesz sobie badania fż na +200% surowców z ekspedycji (co swoją drogą jest szaloną liczbą), czyli mając maks 360kk to jakoś cudownie dobierasz liczbę trampków pod to 360kk ( a nie po prostu tyle żeby to 360kk w nich zmieścić, lub trochę mniej -jak niekórzy robią - żeby zmniejszyć szansę na dziurę)? I ten niby magiczny sposób, którego 99% śmiertelników nie zna, zapewnia ci te 5kkk surki/dzień (lub 7 w przypadku kolegów) nie wysyłając floty 24h/dobę? Uprzejmie proszę o troszkę bardziej logicznie i konkretne wypowiedzi niż to co do tej pory....


    takiSOBIEgracz ona pisze o badaniach fż które powiekszają zysk z eksp. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo może jednak napisze że mając t. energetyczną na 17, zyski z ekspów są lepsze

    kto siedzi 24 h na dobe na grze:)

    boty, i tak wiem nikt absolutnie nie używa nielegalnego oprogramowania ;)


    badania fż oczywiście są niezbędne - to wiadomo, ale ciekaw jestem jaki te badania posiadasz skoro 150kk dexu jesteś w stanie przywieźć z jednego expa. Bez fż, na uni 10x max dexu to chyba 50kk jeśli się nie mylę. Więc wynika z tego że masz +200% do surki.


    skład floty to na ilość surki nie ma wpływu (oczywiście pionek musi być i tyle trampków żeby surkę zmieścić)

    no 7kkk dziennie surki? To podziwiam, nie wiem jak to możliwe, ile % do ekspów mają że takie wyniki? To chyba trzeba 24h/dobę wysyłać ekspy i mieć +150% do surki z ekspów...

    no ciekaw jestem czy kobra teraz wejdzie i wytłumaczy czy ban był za tą sytuację, a jeśli tak, to dlaczego pisał wcześniej to co pisał. Honorowo byłoby wytłumaczyć co się zdarzyło, skoro padło oskarżenie o push, on zaprzeczał i pisał że Matt kłamie, a teraz jest na banie.

    w jednym poście piszesz jedno, a w następnym sobie zaprzeczasz. Musisz więcej myśleć na przed klawiaturą kolego/koleżanko. Pozdrawiam bez odbioru

    cytując posta rudej: "Plan zakłada wprowadzenie symulatora walki na serwery testowe na początku 2024 r., a następnie na wszystkie serwery live."


    na serwerach testowych nie ma nic. Pytanie co oznacza "początek roku", od biedy do końca lutego jak zrobią to będzie się jeszcze liczyło jako początek ;)

    Ale ja nie wrzucam każdego ST bo doszedłem do wniosku że nic z tego nie mam :p liczą się punkty zniszczone. Coś tam mam. Może nie tyle co co inni ale coś tam sobie latam i tyle.

    no widocznie za mało żeby skomentować temat, zdaniem Balboa i spółka. Ja to już w ogóle nie wrzucałem nic, więc znaczy to tyle, że komentować nie mogę. \

    Forum jest tylko dla tych którym koledzy wystawią "certyfikat dobrego gracza". Jak już ten zaszczytny certyfikat uzyska to wtedy można już lizać kolegom d... w komentarzach pod ST. Aha, i koledzy będą z certyfikowanego gracza dumni xDxDxD

    W kwestii tematu tego ST to raczej każdy już sobie opinię wyrobił po tym co przeczytał...

    I po co to opisywać, sam popełniałem ten sam błąd, teraz już wiem, ze to całkowicie nie ma sensu.

    Zauważyłeś, ze najwiecej komentują Ci co nawet ST nie potrafią zrobić? Już nawet nie pisze, ze Ci co wysyłają expy, czy grają eko, bo zaraz się obraza, ale to są Ci co nawet floty na atakuj nie potrafią wysłać.

    Pushuj się dalej, Balboa i spółka jesteśmy dumni! Pięknie to wyglada, choć chyba następnym razem warto trzasnąć główna flotę i dok od razu, najlepiej w jednym starciu, po co to rozbijać na dwa podejrzane ataki…

    oo, to iloma ST trzeba się pochwalić na forum, żeby można się było wypowiadać? Matt kilka wrzucił więc rozumiem, że za mało, podaj proszę liczbę. Te pushe za które dostałeś tyle banów wliczają się do tej punktacji czy nie ? Czy lizanie 4 liter swoim psiapsi tez wymaga wrzucania ST czy do tego to nie jest konieczne? Jeśli ktoś złomuje ale nie lubi się chwalić na forum, to może komentować czy nie?


    serio pytam bo taki lotnik wspaniały jak ty i krystalicznie czysta osoba wie najlepiej jakie są zasady forum. Ewentualnie któraś z psiapsiółek balboi się wypowie? Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania.

    Tak swoją drogą uważam, że administracja forum jest słaba bo nie wpisali jasnych zasad w regulaminie forum. Myślę, że balboa powinien zarządzać ogame w Polsce.


    Aha i jeszcze ostatnie pytania, takie bardziej bezpośrednio do balboa: jak mija czas na banie? Dlaczego nie napisałeś kolejnego postu o skrzywdzeniu cię przez GO? Bardzo chcieliśmy poczytać.

    Tobie bana za spam w ST, dla krzykaczy wiecej idlakow by mogli miec ekstaze z wyfarmienia 4k dexu. Dopoki sobie nie uswiadomia ze to tylko gra to debiut w St bedzie tylko po prawej stronie

    odezwał się ten nie spamujący... czym jest twój post jeśli nie spamem o dexie z idlaków? Tak to tylko gra więc nie napinaj majtek. Pamiętaj że chwalenie się na forum %tami nie wszystkich bawi.

    Śmieszny jest zarzut o spam w dziale gdzie 90% postów to "gratki", a 9% to lizanie 4 liter koledze w nadziei że następnym razem to on poliże xD


    Padło oskarżenie o push i to nie ja je wysunąłem. Atakujący, po kilku mało wnoszących do tematu postach, jednak zreflektował się i podał swoją wersję, co mimo wszystko należy docenić. Mamy więc 2 sprzeczne wersje, może jeszcze Matt dokładniej napisze co zobaczył tam na fali. A może nie i już się nie dowiemy... trudno. W każdym razie stwierdzenie czy dane starcie było pushem ma znacznie większą wartość niż bezrozumne poklepywanie po plecach.

    Matt twierdzi że flota poleciała w układ atakującego. Atakujący nie zaprzecza? Wychodzi na to, że obrońca posłał flotę w układ człowieka, który wcześniej go rozwalił. Obrońca widocznie nie jest zbyt łebski w tę grę...

    Niech każdy myśli co chce.


    Dziwne wiadomości w stylu "nie znacie się, gracie eko" nijak się ma do czegokolwiek. Jak na razie nic nie napisałeś co by zaprzeczyło tezie postawionej przez Matt.

    Rozumiem, że chciałbyś mieć w temacie tylko posty klakierów w stylu "och ah, jak wspaniale, ale nie graj już bo jesteś za dobry"... Zmartwię cię - normalni gracze tez czasem czytają forum.


    A czy ktoś ticketa napisał to nie wiem, ja jeszcze nigdy jeszcze ticketa nie napisałem. Zresztą bany to może za 20% pushów ktoś dostaje, ciężko pusha udowodnić jeśli 2 ludzi się zgada na discord. Wyjątkiem jest balboa bo on jest tak głupi, że co chwilę dostaje bana xD

    no widzę że kolega konstruktywnie odpowiedział na zarzut o push: "bo robią ekspy" xD A skąd wiesz kto jak gra i jakie to ma znaczenie dla zarzutu jaki został postawiony ?


    no to jak to było?, kolega Mat kłamie czy faktycznie flota poleciała w twój układ przypadkiem ?;)

    Mega push :D akurat wziąłem pod obserwację sobie konto po pierwszym strzale :p moim oczom ukazała się flota którą dziwnym trafem leciała do kobry w układ żeby nie musiał lecieć daleko 😂 wstyd

    czego ludzie nie zrobią żeby sobie st wstawić na forum, nie wiem co im to daje, ale pewnie buduje ego ;)

    GF nie jest zainteresowany uatrakcyjnieniem w jaki kolwiek sposób uniwersum dlatego że co około miesiąc wypuszcza nowe uni na którym będą zarabiać. Nowe uni po 2-4 miesiącach będzie puste ? A kogo to obchodzi, przecież jest zawsze jakieś nowsze na którym można pograć.


    Oni nie zarabiają na eventach które podnoszą satysfakcję z grania więc czemu mają wprowadzać nowe eventy.


    Model biznesowy jest prosty, gra ma generować zysk - co robi w pierwszym miesiącu, dwóch. Potem jakoś dociągnąć do fuzji, zaorać stary serwer (redukcja kosztów) i tak się kręci.

    zgadzam się, miałem podobne konkluzje, GF zarabia na nowych uni i nie ma interesu w uatrakcyjnianiu starych. Dodałbym jedynie jedną zasadniczą kwestię: trudno mieć pretensje do firmy, że wybiera model biznesowy, który generuje zyski. Są futuryści- amatorzy na forum co jakiś czas wołają "zróbcie serwer bez anty, będzie dużo graczy, będzie fajnie". Taa, bo to serwery/programiści są darmowi, albo z paru reklam się wszytko utrzyma ;)


    No ale nie o narzekaniu miał być ten temat. Popuśćmy wodze wyobraźni jak mogłoby być znowu fajnie ;)


    Z pomysłów emzet najbardziej podoba mi się ten o idlakach, moim zdaniem uatrakcyjnienie latania po idlakach ogólnie to byłaby dobra ścieżka. Jeśli chodzi o eventy to diabeł tkwi w szczegółach - te zadania które kiedyś były na ogame były nudne. Co do wsparcia początkujących to wydaje mi się, że to nic nie pomoże. Tu chodzi o utrzymanie graczy na dłużej, bonusy na wstępie moim zdaniem nie pomogą, bo z definicji pomagają tylko na samym początku.


    Pomysł z natychmiastowym ukończenie wszystkiego: chyba nie bardzo by to coś zmieniło, na pewno pewne znaczenie miałoby to dla badań. Ale na końcu w tej grze i tak wszystko sprowadza się do surowców. Ukończysz astro w 1sek, ale zbierać na niego będziesz 2 miesiące.

    widac ciezko pisac niektorym nie znajac sytuacji i akcji wiekszosc tylko lubi gratki gratki a nie wiedza ocb masakra

    chcesz graj eko i zostan ich nastepna farma ciekawe co wtedy powiesz do calej sytuacji tu nik nie placze ze tak sie stalo tylko trzeba umiec czytac co jest co

    chłopie nie zrozumiałeś posta. Ja piszę tylko że obie strony się napinają, a sytuacja raczej prosta: obrońca spał (straszne..., jak można spać i nie grać w ogame...), a atakujący go w tym czasie zezłomowali. Zwykła sytuacja na ogame, z tego co widziałem to nawet obrońca tego tak nie przeżywa jak reszta komentujących.


    Balboa to prostak i cham, udowodnił to dziesiątki razy - prowokuje ludzi bo rajcuje go, że ludzie się pod jego postami żrą. Udziela się to jego kolegom, którzy myślą, że uczestniczą w czymś ważnym, że wojny i takie tam, podczas tak naprawdę gorzej się wyspali:D. Dajecie tylko pożywkę dla ego chorego człowieka i tyle ;)

    samokrytyka za pushe na plus, zapomniałeś wspomnieć o byciu chamem i kiju w dupie - w następnym poście się popraw


    Idź do psychologa, pomoże ci w twoich problemach. Kontakt z innymi ludźmi, którzy mają podobne problemy i sobie z tego nie zdają sprawy jest dla ciebie niezdrowy.