zabujca6[GAW] vs. Vatghern-Oddam[POLZGR] ~ 1 858 095% TOP 1 Solo na Bugu nr. 999...

  • Zacznijmy od tego, że nie może być tu mowy o wykorzystaniu błędu gry przez zabujca6 . On zrobił wszystko jak należy, wyskanowal, poleciał, zezłomowal. Nie jest medium by wiedzieć, że powstał klon floty. Prędzej bym tu do obrońcy się doczepił, że wykorzystał błąd, bo gdy zalogował na konto i ogarnął, że flotę jednak ma to przytulił za free 35kkk metalu i zapewne dok z czegoś co nie stracił.

    Nakaz odsylki surowca do GO przez zabujca6 byłby czysta kpiną. Z tego co czytam to obrońca nie pierwszy raz na uni miał klona floty, więc coś tam na koncie mu się działo. Podobno to zgłaszał i go olało temat, więc jak wtedy olało to dlaczego teraz miałyby być jakieś konsekwencje ? Ja zrobiłbym dokładnie to samo co zabujca6 widziąc flotę samotnie na księżycu. Prędzej bym pomyślał, że to pomyłka przy wysłaniu fsa jak dubel floty.

    Tak czy siak jest to top1 solo, więc gratulacje !

  • O ile wiem, sprawa jest zgłoszona w Supporcie i zostanie przez nas przeanalizowana.

    Jednak proszę nie oczekiwać odpowiedzi tutaj, sprawa zostanie rozwiązana między stronami.

    Nie mam tutaj na myśli jedynie tego starcia ale bug w grze. Dzisiaj znowu flota mu się pomnożyła. W takim tempie za dwa tygodnie będzie miał światowe top1 flot

  • O ile wiem, sprawa jest zgłoszona w Supporcie i zostanie przez nas przeanalizowana.

    Jednak proszę nie oczekiwać odpowiedzi tutaj, sprawa zostanie rozwiązana między stronami.

    to w zasadzie kończy sprawę ewentualnego posądzenia o bugusing. Jednak fajnie by było gdyby któraś ze stron napisała potem jaka była decyzja supportu. To jednak jest istotne żebyśmy jako gracze wiedzieli jaka jest decyzja Go w tego typu sytuacji.

  • Medziu dobrze wiedziałem, że flota powstała w wyniku błędu gry ? Ja Ci tylko odpisałem zapytaj się obrońcy skąd u niego 2x we flocie, bo ze statystyk to wynikało. Ja Ci nic takiego nie napisałem i mogę wstawić rozmowę. Dowiedziałem się, że to jest błąd po ataku jak napisałem do obrońcy :)

    Powiedz mi jak każdy tak wiedział, że to błąd to po co mnie tam skanowałeś i Mordin wylądował tam też z lotką :)

    Każdy wie, że się różne cuda dzieją i statystyki też potrafią się bugować. Także patrząc na to nie można było jednoznacznie wyciągać jakiś wniosków.

  • A od rana mówiłam Ci Vath, żebyś dal urlop, bo ledwo żyjesz. No ale jak zwykle. Po co mnie słuchać! Pixele ważniejsze :P

    Właściwie to i tak ktoś, kiedyś gdzieś Cię złapie znowu :P

    Szkoda, że moje stare konto ze starego forum nie istnieje, bo bym tu wrzuciła o wiele "ciekawsze" kwiatki ogame, które pamiętam z dawnych czasów.


    Gratuluję zabujca. BTW ostatnio kiedy mi skanowaleś moony, nauczyłam się podnosić flotę szybciej niż dotąd :D

    No popatrz, a w rozmowie ze mną utrzymywałaś, że znasz go "tak samo dobrze jak mnie i moich kolegów z soju" :D


    Sprawa coraz bardziej zaczyna śmierdzieć, bo ostrzegłem Cię w wiadomości w grze, o tym że Vatghern jest celem ataku i mu flota stoi bez paliwa i statków.

  • Nie znam sprawy do końca ani drugiego dna, ale w sumie jest jak zawsze sprawa śmierdzi i klepanie innego scenariusza bo to, bo tamto. Według mnie sprawa jest prosta wyskanowane, zezłomowane i gitara, gratulacje się należą. A te komentarze, że surowce powinny zostać oddane bo to błąd gry? To co jak gram flotą to mam teraz zgadywać czy mogę polecieć czy nie bo flota stoi może przez błędy w grze czy może przez błąd gracza? To po co są statki wojenne w tej grze? Nie ma sensu w takim razie ich używać skoro nawet bsf podpada pod błąd gry ?( Sam się natknąłem na masę błędów i nikomu nie życzę, bo to nic przyjemnego <X Jeśli sprawa faktycznie wygląda tak jak to zostało opisane to nie ma mowy o żadnej zwrotce surowców, bo niby czemu?

    W imię jakiś zasad? Czy zawsze ten co gra flotą ma dostawać figę z makiem? Według mnie nie, bo z jakiej paki? Każda nowa aktualizacja wprowadza nowy syf i nowe błędy i zawsze największym echem obija się na tym bardzo wąskim gronie graczy co grają flotą i to jest widza powszechnie znana, a administracja to samo co zawsze absolutnie nic nowego.

    Z mojej strony na sam koniec jeszcze raz gratuluję starcia :piwko:

  • Ruda pisze że support o tym wie i będzie sprawa zbadana więc dalsza dyskusja co powinno być, czy odsyłać czy nie, jest bezcelowa. Zasady gry są powszechnie znane i GO są od tego żeby je interpretować. To jak w realu: jest prawo a sąd jest od tego jest żeby rozstrzygnąć na jego podstawie sytuację. Możemy sobie tutaj każdy napisać jaki powinien być według nas wyrok, ale wyrok będzie taki, jak zdecydują do tego powołane osoby. Fajnie by było się tylko dowiedzieć jak to zostało rozstrzygnięte.

  • Panowie kazdy z was widzi tam tylko zdobyte surowce, ale ja widze tutaj tez akcje na ktora poszla realna kasa, bo to 2 zmiany klasy general _> odkrywca do tego osmiornice na postawienie teleportu, dok z generala nie zadzialal prawidlowo wiec w sumie agresor tez jest poszkodowany bo poszla specjalnie zmianka klasy na to. Skoro mialo by dojsc do zwrotu to i powinni zwrocic wszzystkie przedmioty premium w takim razie bo nikt nie przypuszal, ze to moze byc jakis blad gry, moze sobie ktos z paczek flote budowal i mial taki przyrost kto to wie?

  • Nie znam sprawy do końca ani drugiego dna, ale w sumie jest jak zawsze sprawa śmierdzi i klepanie innego scenariusza bo to, bo tamto. Według mnie sprawa jest prosta wyskanowane, zezłomowane i gitara, gratulacje się należą. A te komentarze, że surowce powinny zostać oddane bo to błąd gry? To co jak gram flotą to mam teraz zgadywać czy mogę polecieć czy nie bo flota stoi może przez błędy w grze czy może przez błąd gracza? To po co są statki wojenne w tej grze? Nie ma sensu w takim razie ich używać skoro nawet bsf podpada pod błąd gry ?( Sam się natknąłem na masę błędów i nikomu nie życzę, bo to nic przyjemnego <X Jeśli sprawa faktycznie wygląda tak jak to zostało opisane to nie ma mowy o żadnej zwrotce surowców, bo niby czemu?

    W imię jakiś zasad? Czy zawsze ten co gra flotą ma dostawać figę z makiem? Według mnie nie, bo z jakiej paki? Każda nowa aktualizacja wprowadza nowy syf i nowe błędy i zawsze największym echem obija się na tym bardzo wąskim gronie graczy co grają flotą i to jest widza powszechnie znana, a administracja to samo co zawsze absolutnie nic nowego.

    Z mojej strony na sam koniec jeszcze raz gratuluję starcia :piwko:

    To co piszesz jest jasne i klarowne. Oczywiście nie sposób się z tym nie zgodzić, że atakier nie zrobił nic, aby odsyłać surowce, bo tak jak mówisz zachował się jak flociarz. Nie, my się nie mamy zastanawiać skąd flota jest tam gdzie chcemy atakować, więc latać trzeba śmiało. Schody zaczynają się w sytuacji, kiedy to ktoś znajdzie sposób na wywołanie takiego buga i zaczną się klonowania, mnożenia flot, które już nie będą dziełem przypadku, jak wtedy to odróżnisz? Skoro tutaj surowce będą zachowane, to i w innych przypadkach tak samo.

    Oczywiście masz dużo racji i tak jak wspomniałem tutaj czy w poprzednim poście, agresor nie zawinił nic, wydał pieniądze, poświęcił czas, zrobił wszystko zgodnie ze sztuką, ale koniec końców ma świadomość, że zezłomował flotę, której teoretycznie być nie powinno, bo prawdziwa flota wracała z FS.

    Życzę zabujcy, by surowce na które zapracował mu zostały, ale z drugiej strony obiektywnie patrząc to jest tylko furtka. Zaraz zamiast 1,8kk% będzie 18kk%, a przecież błąd ten sam, więc ilość zysku i % nie ma znaczenia.

    Możecie odbierać mój post jako niezgodny z Waszym twierdzeniem, ja natomiast wyraziłem swoje zdanie, obiektywne. Skoro walczymy, by odejmowali floty ludziom, którzy powinni je stracić, bo w wyniku błędu nie dochodziło do starć, to tak samo powinni odbierać floty, które powstają bądź bogacą się w wyniku błędu.


    Natomiast najważniejszym chyba postulatem jest to, by gra, w której liczy się chirurgiczna precyzja, liczą się każde sekundy, gdzie ataki na 00 powinny wchodzić jak w masełko, recki czy inne, to zamiast tych błędów ubywać to one przybywają. Tu jest największy problem. Bo w wyniku błędu mamy znów gracza, który jest pokrzywdzony, ale też na ten moment ma świadomość, że jego zysk wypracowany jest kosztem błędu gry.

    Dlatego zaproponowałem, by punkty zniszczone nie zostały odbierane, bo to dla nas flociarzy jest najważniejsza statystyka w grze. A agresor zasłużył na te pkt zniszczone.


    To nie jest tak, że ja życzę zabujcy, by odesłał wszystko, bo go bardzo lubię jako człowieka, ale pomimo sympatii właśnie moje zdanie jest czysto obiektywne.

    W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pazerność, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda. Który wilk wygra? Ten, którego karmisz.

  • Balboa masz tutaj racje co do wszystkiego, ale takie odeslanie do linku:

    ST

    I tutaj sie nasuwa pytanie, to też był ewidentny błąd gry skoro on zachował surowce to dlaczego w tym wypadku zabujca miałby je zwracać? Czyżby jakieś układy układziki :trollface: Niech traktują każdego jednakowo, albo każdy odsyła surke, albo sobie ja zostawiają i tyle w temacie team jest zbyt stronniczy w swoich działaniach i dlatego taka dyskusja. :popcorn: Tutaj tylko dałem jeden przykład, ale gdyby dobrze poszukać to pewnie znalazło by się ich więcej.

  • Balboa masz tutaj racje co do wszystkiego, ale takie odeslanie do linku:

    ST

    I tutaj sie nasuwa pytanie, to też był ewidentny błąd gry skoro on zachował surowce to dlaczego w tym wypadku zabujca miałby je zwracać? Czyżby jakieś układy układziki :trollface: Niech traktują każdego jednakowo, albo każdy odsyła surke, albo sobie ja zostawiają i tyle w temacie team jest zbyt stronniczy w swoich działaniach i dlatego taka dyskusja. :popcorn: Tutaj tylko dałem jeden przykład, ale gdyby dobrze poszukać to pewnie znalazło by się ich więcej.

    Dokładnie, masz rację. Dlatego tutaj winny jest team, winny jest support i GF, przez które te błędy występują.

    Znamy sytuację, gdzie jednego gracza zezłomowali na 2 różnych uni i na jednym pozwolili zostawić surowce, na drugim dali bana. To jest właśnie chore, to jest to o czym piszę, że czas zmienić. Swoją drogą zaraz przeciwnicy zaczną robić takie bugi 3x w tygodniu i każdy będzie z uśmiechem na twarzy im gratulował i patrzył jak rosną?

    No niestety nie. Tutaj patologią jest to, że w linku który wysłałeś pozwolili zachować surowce. Ale tak jak mówisz, był precedens, dlaczego teraz miałoby być inaczej... Patologia jednym słowem. Wybiórcze sytuacje, jeden regulamin, ale różne podejścia w zależności od uniwersum. Niestety, brak pręgierza i jawnych odpowiedzi supportu, które mógłby zobaczyć ogół to po prostu furtka do oszukiwania. Lecz nie zarzucam tego zabujcy, bo wiem z jakim poświęceniem on gra i on nie popełnił błędu. Pytanie, czy z dumą się klepie statki wiedząc, że ma się zbugowane surowce?


    Reasumując doszliśmy do tego, że patologię to tworzy nasz support, bo skoro jawny błąd w przypadku Mango, to każdy teraz mógłby ten błąd wykorzystywać mówiąc tak jak Ty, skoro jemu pozwolili zachować to czemu nie innym.

    A wiemy, że błędów jest coraz więcej. Zatem kto popełnił błąd w przypadku Mango? No support, chcąc nie chcąc... Tym samym dali furtkę dalej. Ja nie chciałbym grać na uni z kimś, kto swoją flotę buduje wynikami błędów gry, bo wyskakują zdublowane PZty, czy zdarzają się dublowania flot.

    W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pazerność, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda. Który wilk wygra? Ten, którego karmisz.

  • Oczywiście że winny jest support, ponieważ od momentu kiedy pierwsze błędy występowały z dublowanie doku i gracz posiadający 0 statków nagle pojawiał się jako top 3-4 nic nie zrobili, tak i tym razem nic nie zrobią,


    moim zdaniem support powinien zwrócić statki zabujcy jakie utracił w tym starciu oraz ekwiwalent za wydane anty, ale surowce które pozyskał z złomowania tak naprawdę nie istniejącej floty powinien zwrócić, dlaczego ?? najprościej jak się tylko da, - nie istniejąca flota wyzłomowana, więc i nie istniejące surowce pozyskane.


    oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać, bo nie ma takiego obowiązku, i nie pisze tego dla tego że komuś zazdrość d... ściska, tylko podchodzę do tematu realnie. nie można czerpać korzyści z czegoś co nie istnieje zgodnie z zasadami gry, a dublowana flota to inaczej nie istniejąca flota i powinna zostać wymazana. .


    pkt zniszczonych flot jak najbardziej niech zachowa bo się należą

  • No popatrz, a w rozmowie ze mną utrzymywałaś, że znasz go "tak samo dobrze jak mnie i moich kolegów z soju" :D


    Sprawa coraz bardziej zaczyna śmierdzieć, bo ostrzegłem Cię w wiadomości w grze, o tym że Vatghern jest celem ataku i mu flota stoi bez paliwa i statków.

    Mordin, mój Mąż gra na swoim koncie, ja na swoim. Wspólna gra jest zgłoszona. Nie ma między nami żadnych interakcji. I podstawowe pytanie: pisałeś do mnie? Znamy się? Nie sądzę. I btw, ja nie rozmawiam z nikim o tym, co ląduje na moim pw :) I nikt nie ma dostępu do moich kont: na forum i w grze. Nawet gdybyś mnie ostrzegał, to nic bym nie powiedziała. Bo po co? Psuć zabawę? ^^

  • Vatghern niejednokrotnie zgłaszał że ma buga. Ciekawe ile osób wcześniej coś podobnego zgłosiło. Jakoś mi się nie chcę wierzyć że on wybrańcem losu jest. Pewnie nie jeden dostał setki pancy lub coś podobnego ale teraz siedzi cicho.

  • No popatrz, a w rozmowie ze mną utrzymywałaś, że znasz go "tak samo dobrze jak mnie i moich kolegów z soju" :D


    Sprawa coraz bardziej zaczyna śmierdzieć, bo ostrzegłem Cię w wiadomości w grze, o tym że Vatghern jest celem ataku i mu flota stoi bez paliwa i statków.

    Mordin, mój Mąż gra na swoim koncie, ja na swoim. Wspólna gra jest zgłoszona. Nie ma między nami żadnych interakcji. I podstawowe pytanie: pisałeś do mnie? Znamy się? Nie sądzę. I btw, ja nie rozmawiam z nikim o tym, co ląduje na moim pw :) I nikt nie ma dostępu do moich kont: na forum i w grze. Nawet gdybyś mnie ostrzegał, to nic bym nie powiedziała. Bo po co? Psuć zabawę? ^^

    Oczywiście, że do Ciebie i nie rozumiem po co takie gierki uprawiasz. Na Discordzie masz taki sam avatar jak tutaj i stopkę, ale inny nick: Ereshkigal. Na Perseuszu praktycznie co tydzień zmieniasz nick, ale pod tym zdaje się najdłużej grałaś. Byłaś też w sojuszu z graczem TomAsh, który razem z Tobą niejednokrotnie się w ST Vatgherna wpisywał. Same zbiegi okoliczności, nie :D? Pytanie tylko czemu tak kombinujesz, żeby to ukryć... A no tak - lipa by była jakby wyszło, że dostałaś ostrzeżenie o bfs, a mimo to doszło do złomu :D

  • Mordin Solus No patrz Pan. Ktoś był ze mną w sojuszu i komentował te same ST.

    A ten błąd z klonowaniem szkoda że działa losowo jak surka z Ekspedycji. I nie jest nowy.

    Mordo, mówię tylko o licznych "przypadkowych" powiązaniach. Po prostu ktoś tu bardzo stara się coś ukryć.


    Błąd znany/nieznany, budzi wątpliwość brak reakcji administrujących ten serwer. Wielu osobom odechciało się przez to grać. W weekend promka na anty, może zauważą problem jak mniej osób ją kupi :D


    A co do samego błędu to nie wygląda tak znowu losowo. Regularnie przytrafia się jednej osobie na całym uni.