FŻ a expy

  • Cześć,

    Do zadania pytania zainspirował mnie wątek rekordy i dyskusja o niesamowitych zyskach z expow u naszych kolegów : ))

    Chciałbym się poradzić czy u mnie ma to szanse działać i jak to zrobić?

    Podstawa to:

    1. Klasa odkrywca

    2. Na planetach z których będą posyłane expy trzeba miec rase ludzi dla budynku z % do technologii lub mechy analogicznie a może na wszystkich(wygoda)? Na pozostalych może byc np rocktail z wybranymi badaniami pod expedycje?

    3. Wykupione sloty na ekspedycje za anty

    4. Odpowiednio skomponowana flota- przed FŻ wysylalo sie okolo 2500Dt i 1 sonda i 1 pionier i bylo w miare. Jak to teraz wyglada?

    5. Kwestia prędkości floty, w chwili obecnej mam 36 min na pozycje 16 w jedna strone, widziałem u kolegi niecałe 7 min w jedna strone i to prawie godzina różnicy. Czy będę w stanie dużo zejsc z czasem lotu dzięki badaniom itp? Prędkość floty na serwie to 1x.

    6. Badania na zwiekszenie ladownosci, mniejsze spalanie w celu oszczędności.

    Czy jest coś jeszcze?

    Z obecnego full eko wyciagam okolo 1.5mld surki na dzień

    Pozdrawiam : )

  • 1. Tak

    2. Tu ludzie/mechy w zależności od ilości exp jaką się puszcza. Na discord krąży Excel podsumowujący dokładnie co wybrać na podstawie aktualnych poziomów kopalń, badań form i budynków form, ale to trzeba mądrzejszych pytać o to. Więc na każdej planecie stawiasz ludzi lub mechy.

    3. Tak

    4.agr/Infiniti/oglight załatwia sprawę, liczy ile masz wysłać dt i dodaje pionka, ss, ewentualnie statek bojowy jak chcesz

    5.to zależy od prędkości uni, na x1 jak u68,kalyke w samym układzie dolot do pozycji 16 trwa dlugo, wiec to dla hardkorow bardziej puszczanie exp na wolnym uni. Przyjemniej się gra na x3 i szybciej, gdzie możesz wysłać więcej fal w porównaniu do X1.

    6. Pod exp masz dwa warte badania w drzewku t1 - ilość znajdowanych statków i surowców. W drzewku t2, tak samo. Drzewko t3 masz wzmocnienie odkrywcy na ostatnim slocie. Reszta badań bardziej pod eko, lub ewentualny czas dolotu floty.

  • Dziękuję za Wasze odpowiedzi : )

    Zastanawiam sie nad kwestią tych budynków z % do technologii od Mechów lub ludzi? Na ile duży jest ich efekt?

    Obecnie mam rozbudowane tylko roctaile. Na takim poziomie, ze wszystkie badania sa odblokowane. Koszt zrobienia ludzi specjalnie pod to na wszystkich planetach to bedzie 100kkk+ a to dosc sporo. Pytanie czy warto mi to iść? Jest szansa, że to mi sie zwróci w expach np 6 miechów z samej różnicy tego budynku do technologii%? Bo może roctail z odkrywca + badania na expy, predkosc floty i jazda?

  • budynki pod bonus technologii LF u mechow kosztuja okolo 1 mld surowcy na osiagniecie 10% + 10% mozesz sobie na rasie wbic :) wiec sam sobie odpowiedz. a jesli chodzi o wybor, to jesli bardziej pod eko to bralbym ludzi, a jesli bardziej pod flote to mechy. zwrocic sie zwroci tylko 18 slot trzeba odblokowac :) a myslisz dobrze predkosc expow + surki z nich.

  • Jak patrzyłem ile oni mają pkt w FŻ to mi się odechciewa. Ciekawe ile anty poszło na skracanie tych badań:rolleyes3:

    Nie wiem czy wiesz ale ten budynek cos ale laboratorium dla FZ skraca czas badan 20lv -40% wiec te pierwsze poziomy sie szybciutko buduja+ mozesz sobie z badan wybrac na slotach to zielone laboratorium- one tez procz zwyklych badan skraca tez FZ :lool: Tak btw przy graniu odkrywca to polecalbym bardziej surke pompowac wlasnie w formy zycia by jak najwieksze profity z expow byly, a potem sie w kopalnie bawic :thumbup:

  • 1. klasa odkrywcy ( pytanie czy będziesz odkrywcą zawsze czy chcesz potem przerobić się na zbieracza, jeśli to pierwsze to odpowiedz brzmi mechy lub ludzie jeśli to drugie to roctaile)
    2. wybierasz jedną rasę a nie mix jesteś odkrywcą robisz 80 + exp i to twój styl gry idziesz w ludzi wszędzie, robisz 150+ idzesz w mechy robisz mniej exp lub kiedyś będziesz zbieraczem idziesz w roctailów.
    3 koniecznie
    4. najlepiej zainstaluj AGR i on ci policzy
    5. jakoś nie wierzę aby ktoś miał 7 min w jedną stronę na prędkości flot pokojowych 1x, ale jesli faktycznie masz na uni pokojowe x1 to najpewniej więcej zrobisz fal exp dziennie latając z MT zamiast DT i 1 panckiem zamiast rozpruwacza bo rozpurka spowolni MT, tym sposobem zyskasz 1-2 falę exp więcej dziennie co jest sporym zyskiem
    6. żadnych badań z LF na szybkości floty czy mniejsze zużycie dexu, w tych slotach masz lepsze wybory które dadzą ci więcej korzyści.
    rozwijasz konkretnie slot 4,5,11,18 pod expy i 15 do anty polecam bo jak ma się go na sensownym poziomie to 10-15 % więcej anty z exp może brzmi mało ale jak się lata 150 exp dziennie to wystarcza na miesięczny zakup slotów exp komandora i jeszcze zostaje na głupoty a w tym slocie dla mnie nie ma i tak nic ciekawszego, ale co kto lubi

    a tu masz
    https://docs.google.com/spread…6ufY2M/edit#gid=875491113
    exel o którym ktoś wspominał wyżej aby sobie poklikać rożne wrianty i zobaczyć samemu co lepiej wychodzi przy twoim stylu gry

  • Super! Dokładnie tych informacji szukałem : ))

    To chciałbym dopytać jeszcze kilka konkretów

    1. Schemat wysyłania expow. Pierwsza to wysylanie z jednej planety-jest szybsze, ale uklady wyczerpuja sie po około 10 ekspedycjach i trzeba latać coraz dalej=mniej expów na dobe. Druga opcja to z każdej planety osobno do swojego układu ekspedycja i raz na dzień zwózka surówki do magazynu. Poleca ktoś jakąś 3 opcje? Zależy mi na oszczędności czasu i bezpieczeństwa pod kątem farmerów :p

    2. Te 7 min to było z szybszego uni : )

    3. Chce przejść na zbieracza docelowo, ale przy obecnym zarobku 1.5kkk na dzień to lepsze te 3kkk z mniejszej ilości expów : ) Chyba, że uważacie, że nie przebije tego 1.5kkk?

    4. Z ciekawości słyszał ktoś ile trzeba wylatać tych ekspedycji do FZ zeby nabić 100lvl?

  • 1. konkretnie układ wyczerpuje się / staje się bardziej jałowy jeśli wyśle się do niego więcej niż 6 exp na każde 2,5 h (liczy sie to twoich exp ale też sąsiada który może tam wysyłać)
    i resetuje się / odświeża co te 2,5 h. A w praktyce trzeba wysyłać w ten sam układ z 4-5 moonów na rożnych koordynatach 2-3 expy non stop i nie doświadczysz wyczerpania układu ( o ile w te układy latasz tylko ty więc wybieraj te układy gdzie jesteś sam lub z zbieraczami którzy nie puszczają exp)
    3. jako odkrywca robiący 100+ exp zawsze zarobisz więcej niż zbieracz ale kosztem spędzenia większej ilości czasu więc od ciebie zależy czy chcesz polatać expy i potem przejść na emeryture jako zbieracz czy latać całe życie i przeganiać zbieraczy (przynajmniej tych co nie wydają kasy na anty:P ) jeśli przerobisz się na zbieracza to polecam roctaile jeśli nie to ludzi , albo jeśli robisz 150+ exp to można pomyśleć nad mechami
    4. średnio około 32 k wypraw trzeba zrobić ale to może się różnic o parę k

  • Skąd masz informację że układ się resetuje co 2,5h i zaczyna się wyczerpywać po 6 expach?

    Widziałem wiele teorii jak to działa ale pierwszy raz widzę żeby ktoś tak precyzyjnie to sformułował

  • ano stąd,że wysyłając 2 expy w dany układ na godzinę, przy drugiej fali (4raz w 2 godzinie) dalej nie masz żółtego wyczerpania układu.

    Wysyłając trzy misje w jeden fali, analogicznie ostatni wysłany slot jest już na żółto w drugiej godzinie.

    OGame tracker sie przydaje bo zaznacza kolorem rezultat exp w wiadomości.

  • NA początku dowiedziałem się tego info od twórców dodatków do OGame AGR i OGame trackera oboje byli zgodni

    A po wielu miesiącach latania w taki sposób po prostu wiem że mieli racje, większość wiedzy mam od nich z discorda, oni również latają jak szaleni na expy

  • Tu są mądre ludzie więc zapytam.

    Badanie od Kaeleshi z T2 slot nr 4:

    System Telekinetycznego Suwu - Ulepszanie systemu telekinetycznego suwu zwiększa z każdym poziomem prędkość floty na ekspedycjach.

    Domyślam się, że to skraca jedynie czas dolotu na expa a nie trwania samego expa, zgadza się?

    Ale od czego ten % skrócenia czasu jest liczony? Od prędkości podstawowej czy może od finalnego czasu lotu po uwzględnieniu wszystkich "rabatów" czasowych z badań z LF?

    Badanie drogie nie jest i dość tanim kosztem dałoby radę je wysoko podnieść by mieć bonus w okolicach 40%.

    Tylko czy się opłaci - chcę maksymalnie przyspieszyć co się da na uni z prędkością x2. Całkowicie bazowy czas lotu DTeka w jedną stronę to ok 18 min - więc mam z czego schodzić (napęd plazmowy, napędy fuzyjne, Przetaktowanie (Duży transportowiec)). No i właśnie się zastanawiam nad tym badaniem od Kaeleshi.

  • wszystkie badania FZ naliczane sa od podstawowej wartosci statku, tak pewnie bedzie i w tym przypadku, ale jest haczyk niektorych rzeczy nie da sie przyspieszyc bo sa ustalone limity odgornie jak np z badaniami, ze nie wyciagniesz wiecej jak 99% pelzacze 50% a reszta to kto wie :P

  • O pełzaczach słyszałem. Przy prędkościach statków nie mam żadnej adnotacji. Jedynie pisze, że nie można zmniejszyć zużycia paliwa statków poniżej 10%. Przy obniżaniu kosztów np. tech. plazmowej też były ograniczenia. Więc liczę, że tutaj limitem jest jedynie opłacalności kosztowa badania :P

  • jest to ofc predkośc dolotu i liczona od bazowej wartości czyli dla DT od 7500
    ogólnie nie opłaca się
    nawet na uni z prędkością flot 1x bym się bardzo zastanowił czy sie opłaca i tylko wtedy brał gdyby z obliczeń wychodziło że zrobię 1 falę exp więcej

    co do uni x 2 flot pokojowych to zamias DT możesz latać MT sa szybsze tylko rozpruwacz musisz zamienić wtedy na pancka (nie znajdziesz wtedy na expe rozpruwaczy i niszczarek)
    bo rozpruwacz jest wolniejszy niż MT i go spowolni
    sprawdź czy tym sposobem zyskasz 1-2 falę exp dziennie może trochę podbudować napęd impulsowy i powinno wychodzić lepiej niż z DT
    zakładając że puszczasz expy jak tylko wróca