FŻ a expy

  • Dzięki Quarion . Budzik to podstawa. Policzę i po symuluję na spokojnie i zobaczę:piwko:

    To ja Ci polecam jeszcze lepsza taktykte jesli chodzi o maxowanie predkosci, lecisz n. nadprzestrzenny z form wystarczy Ci n plazmowy tylko i same pionki slesz z racji, ze to statek bojowo to nic innego nie dodajesz :) koszty paliwa beda wieksze, ale jak piraci wejda to jakas gratis surka bedzie zawsze z nich

  • predkosc flot pokojowych, napedy, i badania form maja ogromne znaczenie na koncowy sumaryczny wynik ekspedycji, co do szybkosci wynajdywania badan form to zadne skracacze nie sa potrzebne, wystarczy miec kilka labolatoriow w okienkach form zycia na przyzwoitym poziomie i odkrywa sie kolejne levele calkiem sprawnie, zyski jakie wykrecamy z Plazmusiem to dopiero sa po ponad roku konkretnego maksowania konta strikto pod ekspy, sumiennego ich wysylania i ciaglego usprawniania, owszem troche anty zainwestowane, no ale bez przesady. na fotce szosty zmysl na 19 poziom bada sie jedynie dobe 5h i 34 minuty a jego koszt to obecnie mniej niz dobowy zysk z ekspow. wiadomo wszystko kosztuje ale jak mowie , konta byly maksowane pod ekspy ponad rok dosc sumiennie delikatnie mowiac.


    image.png?ex=65cb1252&is=65b89d52&hm=5505e44d6d9aeb225ef269781e45eaa48b116ca10599e80d0781619005f42251&

    ''Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain

  • szosty zmysl na 19 poziom bada sie jedynie dobe 5h i 34 minuty a jego koszt to obecnie mniej niz dobowy zysk z ekspow.

    Skoro masz zysk dzienny z expów przekraczający w przeliczeniu na sam metal 6kkk surowca, to jaką masz dalszą charakterystykę konta:

    1. Ile masz planet?

    2. Poziom ulepszonej technologii Sensorów i wzmocnienia odkrycia Kaeleshów?

    3. Ile exp wysyłasz w jednej fali?

    4. Jaką Twoje uni ma prędkość floty?

    5. Czy zrobiłeś również badania na zwiększone znajdywanie flot?

    6. Czy ten zysk o którym piszesz zawiera również znajdywaną flotę, czy są to jedynie surowce?

  • 1.mam 16 planet zabudowanych

    2. poziom UTS 20, poziom wzmocnienia Odkrywcy 15

    3.15 eksp obecnie, gdyz wzmocnienie odkrywcy dalo bonusowa ekspe, bylo 14

    4. predkosc flot pokojowych x7

    5. tak zrobilem, poziom 20

    6. zysk zawiera wszystko flote jak i surowce


    dobowo srednio ponad 200 eksp jest puszczonych spokojnie, i nie zajmuje to duzo czasu, poprostu mam taka mozliwosc i tyle, ponizej tygodniowe, kompleksowe zestawienie zysku z eksp


    image.png?ex=65cb4b74&is=65b8d674&hm=6d14bf3f3290f82a573bbe2f1a7c22ce045cd042c1d1ae44d5324fbefdb8a17b&

    ''Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain

  • Mam niestety rocki, ale zmieniam na ludzi i cisne metropolis, bledy z poczatku niestety sa kosztowne i troche czasu zajma z racji deficytu artefaktow. Wiazalem duze plany z systemem telekinetycznego suwu, ale przy tak szybki flotach pokojowych i doliczania owego bonusu do predkosci podstawowej statkow, roznice sa marginalne i nie dadza zadnych korzysci, obecnie na ekspe wysylam dt,pionek, rozpurka i ss, czas dolotu 3min44sek koszt lotu 17tys dexu, koszt czarnej dziury minimalny 37 mln, w przypadku pancka zamiast rozpurki i mt zamiast dt to czas dolotu byl byl 3min 3 sek czyli 41 sek szybciej w jedna strone ale koszt dexu 54tys i koszt czarnej dziury byl by ponad 100mln surowca, do tego zadej rozpurki i niszczyciela z ekspa by nie bylo, wiec dosc znaczaca strata z racji na koszt tych statkow.


    to moje badania mniej wiecej podobne na wszystkich planetach


    image.png?ex=65cb75fe&is=65b900fe&hm=ea944e3854073068c65e93fd663e7921bf0944292eb18b77ab09108e426346f1&

    ''Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain

  • Khal Drogo a nie lepiej Cię wyjdą mechy? Mądrzy ludzie podzielili się linkiem do kalkulatora opłacalności: https://docs.google.com/spread…6ufY2M/edit#gid=875491113

    U ludzi jest metropolis co daje 0,5% bonusu do techów, u mechów natomiast są 2 budynki: jeden daje 0,3%, a drugi 0,4% (razem masz 0,7%). Im więcej exp i wyżej badania tym przewaga mechów nad ludźmi rośnie.

    Sam przez to zmieniłem z Rocktali na Mechy i wróciłem do exp. Mechy mają jeszcze większą przewagę nad ludźmi jak masz planety na 15 pozycji (z powodu dexu) - tak przynajmniej jest w moim przypadku.

  • Khal Drogo a nie lepiej Cię wyjdą mechy? Mądrzy ludzie podzielili się linkiem do kalkulatora opłacalności: https://docs.google.com/spread…6ufY2M/edit#gid=875491113

    U ludzi jest metropolis co daje 0,5% bonusu do techów, u mechów natomiast są 2 budynki: jeden daje 0,3%, a drugi 0,4% (razem masz 0,7%). Im więcej exp i wyżej badania tym przewaga mechów nad ludźmi rośnie.

    Sam przez to zmieniłem z Rocktali na Mechy i wróciłem do exp. Mechy mają jeszcze większą przewagę nad ludźmi jak masz planety na 15 pozycji (z powodu dexu) - tak przynajmniej jest w moim przypadku.

    ja planety mam na pozycji 8, wiec boos do mety tez jest przyzwoity, a ludzie maja budynki dajace boosty rowniez do eko, wiec wybor u mnie padl na ludzi

    ''Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain

  • Zdaje się mechy jeszcze przed boostem wygrywały z ludźmi niezależnie od pozycji planety od pewnych poziomów badań, ale niestety górę artefaktów kosztują...


    Zmienianie rasy boli niestety. Jak poustawiasz wszędzie ludzi to wtedy z kolei wejdzie boost do Kaeleshów i się okaże, że z kolei oni są najlepsi pod expedycje.


    Czy konto zarabia samo na sloty ekspedycji? Czy tankujesz czasami jakąś antymaterię?

  • sporo anty znalezionej jest, szczegolnie na promce x9, ale czy by wystarczylo, to nie powiem jednoznacznie, bo zawsze anty mam na koncie i kupuje co potrzeba na promocjach, przez ostatnie 1,5 miesiaca prawie 500k znalezionej

    ''Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain

  • Mam jeszcze pytanie techniczne czy przez tel.na kiwi da się obejrzeć w AGR to podsumowanie zysków z expów? Niestety często nie mam okazji zajrzec na kompie ; / Szukałem wstępnie ale nie znalazłem w tym w miejscu co jest na kompie.