Porozmawiajmy na temat UniFusion

  • 1. Dla gospodarzy nie są przewidziane relokacje. Wnioskowaliśmy o to, jednak nie otrzymaliśmy na to zgody.

    2. Nie ma takiej możliwości.

  • Dramat.

    Wracając do mojego pytania a mianowicie " To po co jest blokada przejścia na Uni które nie ma 1 roku z cmentarza? I po co kleić fuzję uniwersum długoletniego z takim który nie ma roku w dodatku jest gospodarzem i przez to ma w plecy pkt. wyżej wymienione.?

    Kolejna rzecz którą już nadmienię promka na Anty. od jutra i wychodzi na to że ja dostanę 25% więcej, reszta która dołączy do Zenith po 100%.

    Kto wyraził w ogóle na taki numer zgodę?
    Na tyle lat ile gram w ogame jeszcze tak wcześnie żadne uni fuzji nie miało.
    wtf.?

  • Nie chce ale muszę się z tym zgodzić :)

  • Generalnie zaskakująca wiadomość, generalnie jest dobrze, generalnie jak w przypadku fuzji nigdy nie będzie idealnie ale to będzie najciekawszy okres w oGame.


    Igrzyska czas zacząć i się przyglądać co 2022 przyniesie w kosmicznym wirtualnym świecie :popcorn:

    u4 / u10 / u12 / u14 / U34! / 45 / FORNAX / Virgo / Janice # Argo / GOTU - SHINTO / IFA / TeSMURFY / SMURFS / TWD

    Qunatum [ OFF ] | u68 [ ON ]

    Z OGame od 2005r | Stary SowaBezOka na forum

  • Ruda


    Zmiana konfiguracji Universum 68: zmiana pól z 25 do 30.


    Tzn. wszystkie obecne planety otrzymają +5 pól czy dotyczy to tylko nowych planet, które powstaną po wprowadzeniu zmiany? (bawię się w kolonizowanie teraz :P)


    PS Z innej beczki - dlaczego gracze uniwersów docelowych nie dostają bonusów jak Ci z exodusów:

    - Gracze, którzy samodzielnie dokonają wyboru uniwersum docelowego otrzymają w nagrodę Sztab dowodzenia (7d) i złote dopalacze surowców. (no tutaj to już grubo)

    - Za każdą zmianę naszych koordynatów na uniwersum docelowym otrzymamy darmową relokację planety. (kiedyś docelowi dostawali po 3 przenosiny, teraz nie bo nie)


    ? :|

  • [...]
    Kolejna rzecz którą już nadmienię promka na Anty. od jutra i wychodzi na to że ja dostanę 25% więcej, reszta która dołączy do Zenith po 100%.
    [...]

    To jest po to aby wydusić jeszcze grosz z starch uni, co mają do nas trafić 😝 Na zenith dopiero od połowy lipca będzie "100%"

    Nie dość że gracze z kkk punktów trafią to jeszcze dają im extra promke na anty, sztab, relokacje i złote dopałki XD

  • A ja tak tylko od siebie napisze pomijając wszystko, że niektórzy mają drugą fuzję w ciągu roku, a inni siedzą kilka lat na tym samym wymarłym uni. To trochę niesprawiedliwe żem stwierdzić. Mam tu na myśli uni Aquarius, które ominęły wszystkie fuzję od powstania i taką Galateę czy Himalię co mają kolejną w ciągu roku, ehh ta polityka...


  • Każdy gracz z tych uni Nekkar, Taurus Sombrero i Xanthippe oraz u68, posiadają bonus +25 pól więc po przeniesieniu na u68 i zmianie będzie +30 pól czyli Każdy gracz z tych uni dostanie do istniejących już planet dodatkowo +5 pól do zabudowy na planetach. Oczywiście i do nowo powstałych.


    Tylko gracze z Xanthus przechodząc na u68 nie otrzymają dodatkowych pól bo dostali je wcześniej.


    Podkreślam tylko po przeniesieniu się na u68.



    Dopalacze złote i sztab otrzymają zarówno Ci gracze co przechodzą na u68 jak i wszyscy będący na u68. Niestety darmowych przenosin gracze będący obecnie na u68 nie otrzymają.

  • Pare pytan z innej beczki

    Co w przypadku gdy bede chcial przeniesc konto do uni docelowego a juz mam tam konto?
    1. Bede mial 2 konta w Lobby dla jednego uni?

    2. Powinienem wtedy na jednym wlaczyc urlop i wybrac sobie, ktorym bede chcial grac?

  • Dopalacze złote i sztab otrzymają zarówno Ci gracze co przechodzą na u68 jak i wszyscy będący na u68.

    Gdzie tak jest napisane? Ja tego nie widzę.


    Tylko ci co wybiorą uni sami dostaną czyli nie u68

    Gracze, którzy samodzielnie dokonają wyboru uniwersum docelowego otrzymają w nagrodę Sztab dowodzenia (7d) i złote dopalacze surowców

    Czyli z 1 grupy dostaną wszyscy oprócz uni docelowych.

    Czy się mylę? :D Nie sądzę.



    Art Dałoby się przenieść idlaków nie na cmentarz a na docelowe uni kalyke a część na u68? Żeby nie szły i nie marnowały się na cmentarzu. Bo są fajne zyski dla odkrywców z nich.

  • cichah2o

    Żeby mieć kupioną anty wystarczy podczas eventu ze zwrotem anty wydać cokolwiek anty, chociażby w import eksport kliknąć wymień przedmiot, i cyk już masz kupioną anty ;)

    Także nie, nie trzeba kupić anty, by mieć kupioną i móc skorzystać z cmentarza...

    pnZMuihsj



    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King

  • Ja mam pytanie odnośnie ekwipunku , wiem że dopalacze zostaną przeniesione a czy paczki które zostały uzyskane z eventu przy logowaniu też ? Bo nie śledzę forum na bieżąco z braku czasu a kilka miesięcy temu ktoś z administracji podał że trzeba wykorzystać , jakby ktoś miał chęci albo ochotę wypowiedzieć się byłbym wdzięczny , pozdrawiam wszystkich.

  • Ja mam pytanie odnośnie ekwipunku , wiem że dopalacze zostaną przeniesione a czy paczki które zostały uzyskane z eventu przy logowaniu też ? Bo nie śledzę forum na bieżąco z braku czasu a kilka miesięcy temu ktoś z administracji podał że trzeba wykorzystać , jakby ktoś miał chęci albo ochotę wypowiedzieć się byłbym wdzięczny , pozdrawiam wszystkich.

    Przed fuzją musisz wykorzystać tryt w evencie, jeśli akurat taki trwa, paczki normalnie przechodzą.

  • Mamed cały ekwipunek przechodzi (w teorii) paczki, dopalki, zmiany klas, pola itp. Ale ja jakoś nie ufam mechanizmom i jak jestem przenoszony to robię screena, żeby w razie zgubienia czegokolwiek napisać po fuzji ticketa.

    "Po co robić dolne partie pleców? Laski na to nie lecą..." ~Paulo Coelho

    :whocares:

  • Eventy nie są powiązane z fuzjami i są one ustawiane globalnie dla wszystkich społeczności. Nie ma to żadnego związku z naszą fuzją. Nie do końca rozumiem, co anty ma wspólnego z łączeniem uniwersów, skoro te promocje są teraz bardzo często.

    Każda planeta dostanie +5 pozycji, o ile uniwersum nie ma bonusu +30. Związane jest to z tym, że część uniwersów które przechodzą na docelowe mają ten bonus i chcieliśmy to ujednolicić by nikt nie był stratny. Co do relokacji dla gospodarzy, jak już mówiłam pytaliśmy o to, jednak GF nie przewiduje takich profitów. Szkoda, jednak jest to decyzja która nie podlega zmianie. W każdej społeczności tak to wygląda.

    Ruda

    Czy w grupach, w których jest możliwość wyboru uni docelowego są ustawione jakieś limity graczy jakie te uniwersa mogą przyjąć?

    Zwykle bywały limity miejsc, więc spodziewam się że tym razem również tak będzie. Gracze widzieli limit podczas wyboru uniwersum. Dlatego cały czas powtarzam, co kierowało nami podczas wyboru docelowych. By nie ściskać graczy, a gra była bardziej komfortowa.

    A ja tak tylko od siebie napisze pomijając wszystko, że niektórzy mają drugą fuzję w ciągu roku, a inni siedzą kilka lat na tym samym wymarłym uni. To trochę niesprawiedliwe żem stwierdzić. Mam tu na myśli uni Aquarius, które ominęły wszystkie fuzję od powstania i taką Galateę czy Himalię co mają kolejną w ciągu roku, ehh ta polityka...

    Tak. Jesteśmy tego świadomi. Jednak przerwa w tamtym roku nie wynikała z naszych decyzji, a problemów technicznych jakie GF napotkał w skrypcie fuzji (przykład dość powszechny, odłączenie księżyca od planety po przeniesieniu). To dość krytyczny błąd, który musiał zostać skorygowany do dalszego działania.

    Pare pytan z innej beczki

    Co w przypadku gdy bede chcial przeniesc konto do uni docelowego a juz mam tam konto?
    1. Bede mial 2 konta w Lobby dla jednego uni?

    2. Powinienem wtedy na jednym wlaczyc urlop i wybrac sobie, ktorym bede chcial grac?

    Dlatego gracze mają wybór uniwersów, aby takich sytuacji nie było.

    Art Dałoby się przenieść idlaków nie na cmentarz a na docelowe uni kalyke a część na u68? Żeby nie szły i nie marnowały się na cmentarzu. Bo są fajne zyski dla odkrywców z nich.

    Do dyspozycji graczy będą tylko idlujące konta na serwerach docelowych. Przenoszenie idlerów zaśmiecało galaktyki, dlatego trafią na Cmentarz.

  • Patrząc na mój komentarz i pytania to o tej antymaterii tylko nadmieniłem że to kolejny strzał w tyłek dla U Zenith.
    Wracając do odpowiedzi na mój post jak zwykle wyczerpująca odpowiedź w której nawet nie zostało nadmienione to do czego ja pije cały czas.