Aktywacja form życia na wszystkich serwerach

  • A pamiętasz ciap jak mówiłaś że lepiej za artefakty? :D

    A mówiłam wtedy, że z braku laku nie mając artefaktów warto próbować losowań :P

    ja nawet jak miałam możliwość a nie miałam punktów lub zanim wykupiłam ostatnie badanie to próbowałam je wylosować i o dziwo na 3 z 14 planet mi tak siadło :D

    tak samo było z 2tierem, też losowałam zarówno 2 badanie jak i póżniej 6, bo skoro punktów nie było to trzeba było losować :D

    nie mam pojęcia w jakim czasie zrobiłam oba poziomy, ale też urlopowałam więc tak czy owak, wiem tyle, że bez losowań za cholere bym tych badań nie skończyła :P

    pnZMuihsj



    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King

  • A pamiętasz ciap jak mówiłaś że lepiej za artefakty? :D

    Sama wiesz jaki ze mnie gracz jest, co się zbuduje to będzie. Nawet nie wiem czy zrobię coś wyżej z większych kosztów.

    Jakbym na u68 robiła to tylko artefakty żeby mieć równo badania. ;)

    Jak przez 60 dni, dzień w dzień rozwozisz surowce na wszystkie planety żeby kliknąć 17 badań i każdy lvl inny, każdy koszt to się odechciewa. Zawsze jakiegoś surowca brakło z eko żeby nie wysyłać floty.


    Ja losowałam tylko p1s1 i p2s2 żeby jak najmniej klikać w te resety xD

  • Faktycznie, głupie pytanie wychodzi zawsze lepiej 3 surowce, bo daje bonus dexu 0,11% zamiast 0,08% dla 3:2:1, nawet na minimalu jest lepiej... To bez sensu to zrobili, lepiej ten deuter było dać gdzie indziej :trollface:.

    Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi :P Może komuś z planetami na 15poz będzie się bardziej opłacać, więcej bazowego dexu to i 0,06% może być ciekawsze.

    Dopóki nie sprawdziłem to nie wiedziałem że koszty obu badań są takie same, myślałem że sam dex będzie nieco tańszy i co by pozwoliło na większy lvl przy tej samej cenie.

  • Faktycznie, głupie pytanie wychodzi zawsze lepiej 3 surowce, bo daje bonus dexu 0,11% zamiast 0,08% dla 3:2:1, nawet na minimalu jest lepiej... To bez sensu to zrobili, lepiej ten deuter było dać gdzie indziej :trollface:.

    Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi :P Może komuś z planetami na 15poz będzie się bardziej opłacać, więcej bazowego dexu to i 0,06% może być ciekawsze.

    Dopóki nie sprawdziłem to nie wiedziałem że koszty obu badań są takie same, myślałem że sam dex będzie nieco tańszy i co by pozwoliło na większy lvl przy tej samej cenie.

    Wlasnie osobiscie tez ubolewam ze niektore mnie interesujace badania musieli tak rozlokowac nie moja w tym decyzja za rok musimy oczekiwac kolejnej odlony ewolucji ogame i to nie tylko i wylacznie nadchodzacej zmiany pod postacia symulatora walk 😁😁😁😁

  • Może komuś z planetami na 15poz będzie się bardziej opłacać, więcej bazowego dexu to i 0,06% może być ciekawsze.

    Jeżeli komuś by się opłacał dex to znaczy że całkiem źle robione ma planety

    Ja mam to badanie i wszystkie planety na 15 :)

    Miałem takie założenie przy formowaniu konta, żeby wydobywać więcej deutu niż kryształu...


    ciap bo napisałaś, ze jak ktoś ma tak ustawione 12naste badanie, to ma źle planowane planety.

    Poniżej daje wgląd w moje badania. Co byś zmieniła ?


    1 badanie - Technologia katalizatora dla deuto od Mechów / 0.08% na poziom /

    2 badanie - Akustyczne sondowanie dla krisu od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    3 badanie - Wysokoenergetyczne systemy pomp dla deutu od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    4 badanie - Rozszerzenie ładowni od Rocktalów

    5 badanie - Wydobywanie magmowe dla wszystkich surowców od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    6 badanie - Elektrownie geotermalne od Rocktalów


    7 badanie - Sondowanie głebinowe dla metalu od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    8 badanie - Ulepszone technologie wydobywcze dla wszystkich surowców od Ludzi / 0.06% na poziom dla każdego surowca/

    9 badanie - Ulepszony stellarator od Rocktalów

    10 badanie - Hartowane diamentowe swidry wiertnicze pod metal od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    11 badanie - Sejsmiczna technologia wydobycia pod kryształ od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    12 badanie - Magmowy system pomp pod deut od Rocktalów / 0.08% na poziom /


    13 badanie - Sztuczna inteligencja zbiorowa pod wszystkie surowce od Mechów / 0.6% na poziom dla każdego surowca /

    14 badanie - Przetaktowanie dużego transportera od Kaelesh

    15 badanie - Sensory grawitacyjne od Kaelesh

    16 badanie - Obsydianowe wzmocnienie osłon od Rocktalów

    17 badanie Roboty asystenci od Ludzi

    18 badanie - nie aktywne

  • Ło panie

    2 badanie - Akustyczne sondowanie dla krisu od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    6 badanie - Elektrownie geotermalne od Rocktalów

    12 badanie - Magmowy system pomp pod deut od Rocktalów / 0.08% na poziom /

    wszystko do poprawy :trollface:

    Miałem takie założenie przy formowaniu konta, żeby wydobywać więcej deutu niż kryształu...

    Dzieki temu załozeniu wydobywasz mniej deuteru po przeliczeniu takze mety i krychy na deuter.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • ciap bo napisałaś, ze jak ktoś ma tak ustawione 12naste badanie, to ma źle planowane planety.

    Poniżej daje wgląd w moje badania. Co byś zmieniła ?

    Dodatek do MKD zawsze będzie bardziej opłacalny.


    Miałem takie założenie przy formowaniu konta, żeby wydobywać więcej deutu niż kryształu...

    Mając planety na 15 musisz się pogodzić z tym że będziesz wydobywać więcej dex ;p


    To nie czasy ogame 2005-2008 jak nie było handlarza i kryształ był w cenie. 'Sprzedam dex za mix' a potem się dostawało metal:kryształ w proporcji 10:1. Jest mix? jest, kij że kryształu 10 razy mniej niż metalu.

  • Ja uwielbialem zawsze metal i budowe opancerzenia 😁

  • Witam, takie pytanko.

    Jak należy rozumieć opis w tym badaniu pełzaczy?


    Moduły Kryształów Jonowych - Moduły kryształów jonowych obniżają wraz z każdym poziomem zużycie energii i zwiększają wydajność Pełzacza.


    Czym jest ta "wydajność"? Bo jak robię kolejne poziomy to wydobycie surowców się nie zmienia. A może to nie o surowce chodzi w tym badaniu.

  • Witam, takie pytanko.

    Jak należy rozumieć opis w tym badaniu pełzaczy?


    Moduły Kryształów Jonowych - Moduły kryształów jonowych obniżają wraz z każdym poziomem zużycie energii i zwiększają wydajność Pełzacza.


    Czym jest ta "wydajność"? Bo jak robię kolejne poziomy to wydobycie surowców się nie zmienia. A może to nie o surowce chodzi w tym badaniu.

    o nic innego nie chodzi jak o zuzycie energii bez sensu poczekaj na t3 by podwyższyć poziom klasy tam będziesz mógł mieć więcej pełzaczy i będą wydajniejsze a na tym miejscu bierz jak Reksio szynkę mix sury 😁🤭 do 16tego lvlu można spokojnie klepnąć na planetę to ~15% możesz mieć więcej do eko 😊

  • Zapomniałeś o kagańcu na pełzaki max 50% wydobycia podstawowego.

  • W praktyce ten bonus opłaca się tylko dla Odkrywcy albo Generała, a i to trzeba by przeliczyć, czy Sztuczna Inteligencja Zbiorowa na tym samym slocie nie da jednak więcej sumarycznie.


  • Raczej tak jest te dodatkowe 50 procent to lipa jak i cała reszta do rozsądnych wartości jest sens to wszystko rozwijać później to ekstrawagancja 20-35 % max można podwyższyć wydajność a eko 15-16,5% już lepiej kręcić do max 12 lvl roktalow wzmocnienie klasy według preferencji jeden na alfa miał bonus podkrywcy 98% tylko jakim kosztem osobiscie stawiam na to by gra nie była uzależnieniem 🤭🤭🤭😊 nawet majsowi muszę podziękować sprzedałem się handlarzowi 😁 teraz czas na elektrownie fuzyjne orbitalne kryjówki i taki to koniec gry elko skrobane na skromnie bez przesady szkoda życia czy pieniędzy na tą grę 😁 zawsze była oszustwem gram tylko I wyłącznie dla siebie a nie pod kogoś lepiej sprzedać wszystko u handlarza i tak flota latała na zwróconym stacjonuj gerenujac koszty w deuterze więc jest to bez sensu kiedy nawet skanować się nie chce przynajmniej kogoś nie będzie kusić ze coś lata budynków nie pogryzą 🤭🤭🤭

  • Raczej tak jest te dodatkowe 50 procent to lipa jak i cała reszta do rozsądnych wartości jest sens to wszystko rozwijać później to ekstrawagancja 20-35 % max można podwyższyć wydajność a eko 15-16,5% już lepiej kręcić do max 12 lvl roktalow wzmocnienie klasy według preferencji jeden na alfa miał bonus podkrywcy 98% tylko jakim kosztem osobiscie stawiam na to by gra nie była uzależnieniem 🤭🤭🤭😊 nawet majsowi muszę podziękować sprzedałem się handlarzowi 😁 teraz czas na elektrownie fuzyjne orbitalne kryjówki i taki to koniec gry elko skrobane na skromnie bez przesady szkoda życia czy pieniędzy na tą grę 😁 zawsze była oszustwem gram tylko I wyłącznie dla siebie a nie pod kogoś lepiej sprzedać wszystko u handlarza i tak flota latała na zwróconym stacjonuj gerenujac koszty w deuterze więc jest to bez sensu kiedy nawet skanować się nie chce przynajmniej kogoś nie będzie kusić ze coś lata budynków nie pogryzą 🤭🤭🤭

    Jak to napiszesz po polsku, to może będziemy mogli nawet podyskutować.

  • Mam pytanie odnosnie "system telekinetycznego suwu" w/g opisu ta technologia "Kaeleshowie odkryli sposób na przenoszenie swoich metafizycznych mocy na napędy niektórych statków. Za pomocą telekinezy mogą znacznie podnieść parametry szybkości floty. Zważywszy na konieczność wysokiego stopnia koncentracji i spokoju ducha pilotów, systemy telekinetycznego suwu znajdują obecnie zastosowanie wyłącznie na statkach ekspedycyjnych."

    czyli w/g mojego rozumienia moje ekspedycjie powinny dolatywac szybciej z kazdym poziomem na pozycje 16, ale po skroceniu tego o 4,73% czasu dolotu na ekspedycjie nawet nie drgnal o 1 sek, czy jakas madra glowa moze mi onjasnic jak to dziala i czy w ogole dziala czy moze ja zle rozumuje to badanie, bo wydaje mi sie ze skoro przed badaniami dolot na ekspedycjie zajmowal mi powiedzmy 5 minut i kolejne 5 minut powrot, to teraz ten czas powinien byc krotszy o 4,73% czyli 4 minuty i 46 sek w jedna strone, a tymczasem dalej jest to 5 minut. gdzie tkwi blad w takim razie ?

    ''Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain