Aktywacja form życia na wszystkich serwerach

  • Dostaliśmy taką wiadomość w PAŹDZIERNIKU.


    "Szanowni Gracze,


    Wiemy, że nie możecie się doczekać informacji o wprowadzeniu Form Życia na stare uniwersa, ale wciąż pracujemy nad rozwiązaniem problemów z wydajnością, które zauważono w pierwszych 5 uniwersach.

    Gdy znajdziemy na to rozwiązanie, przekażemy plany wdrożenia.


    Postaramy się aktywować Formy Życia na wszystkich uniwersach do końca roku, ale pamiętajcie, że nawet jeśli jest to zaplanowane, zawsze może ulec zmianie w zależności od napotkanych problemów.

    Formy Życia są dużą aktualizacją z kilkoma nowymi taktykami i stylami gry, które wprowadzają więcej różnorodności do OGame.

    Chcielibyśmy, aby była dostępna dla wszystkich graczy tak szybko jak to możliwe, ale chcemy zająć się problemami, które napotkaliśmy.


    W tej chwili nie możemy podać dokładnej daty, ale gdy tylko wykryte problemy zostaną rozwiązane, poinformujemy Was, jak będzie wyglądać aktywacja (daty, grupy uniwersów/społeczności itp.).

    Dziękujemy za wszystkie uwagi dotyczące ulepszania treści. Mamy nadzieję, że jak najszybciej zapewnimy wdrożenie w jakości, na jaką zasługujecie.


    Wasz OGame Team"


    GF dalej nie ogarnęło problemu z wydajnością ? wprowadzając w tym czasie kolejne nowe serwery na całym świecie z formami życia. Czy tylko ja czegoś tutaj nie rozumiem ? czy uważają nas za debili ?

    Na pl serwerach poza u68, quantum czy quasar, każdy serwer mający pare miesięcy liczy po max 20-30-40 aktywnych graczy - GF kładzie lachę na nich, zasłaniając się problemem wydajności, a co miesiąc wprowadzają nowe serwery gdzie gra po kilkaset graczy aktywnie na każdym serwerze.

    Ja jak i cała aktywna społeczność grająca na starszych serwerach wkońcu chcemy poznać datę wprowadzenia form życia na starsze serwery.

  • Nowe uni są nowe, więc tam nie ma aż tylu budynków, które się robią w 1 sekundę. Na starych uni masz nanity na +10 lvl i inne skracacze, to bazy danych nie nadążają z zapisem. A kto by tam w GF myślał nad optymalizacją. XD

  • które się robią w 1 sekundę.

    Jakoś statki się robią w sekundę teraz i nadążają. Nie każdy ma nanity na10 wszędzie albo więcej.

    Zresztą na nowych uni też te budynki robią się w sekundy bo nanity tez tam ludzie robią.

    W ciągu kilku dnimają mln pkt. to nie jest jak kiedyś, że się robiło to wolno, teraz są paczki.

    Jak dla mnie dziwne tłumaczenie. Nie mające zbyt wiele sensu.

  • które się robią w 1 sekundę.

    Jakoś statki się robią w sekundę teraz i nadążają. Nie każdy ma nanity na10 wszędzie albo więcej.

    Zresztą na nowych uni też te budynki robią się w sekundy bo nanity tez tam ludzie robią.

    W ciągu kilku dnimają mln pkt. to nie jest jak kiedyś, że się robiło to wolno, teraz są paczki.

    Jak dla mnie dziwne tłumaczenie. Nie mające zbyt wiele sensu.

    Podpisuje się pod tym i myślę, że jak zwykle chodzi o fajs. Nam się wciska bajeczkę o bugach i niewyrabiających serwerach, a według mnie prawda jest taka, że chcą pozyskać nowych graczy na uni z LF i zmęczyć czekaniem starych graczy, którzy zaczną mimo wszystko grać i inwestować na nowych uni z LF. Zwłaszcza, że nie ma żadnych komunikatów o postępach w pracach i nie został przedstawiony żaden plan wdrażania LF na stare uni.

  • Jakby to był problem tylko z zapisem to zmieniliby czasy budowania budynków szybko i zmienili ilość budynków o czym była mowa na poziomie testów.

    Byłoby po sprawie, byłoby mniej poziomów budynków a więcej czasu by się je budowało i nie już w sekundy.

  • Jakoś statki się robią w sekundę teraz i nadążają

    Naprawdę... twoja ignorancja techniczna przebija wszystkie sufity. To, że na ekranie monitora co sekundę pojawia ci się nowy stateczek, nie oznacza, że "baza" jest za każdym razem aktualizowana... proces ten idzie zooptymalizować na bardzo wiele sposobów, w skrajnym przypadkach nawet jak wstawisz 10000 nowych stateczków, wygenerujesz "jedną" aktualizację backendu. Zupełnie inaczej jest z budynkami, gdzie za każdym postawieniem nowego obiektu TRZEBA przeliczyć całe konto, choćby ze względu na bonusy, które dany budynek dostarcza. Na nowych uni ludzie nie mają dość planet, surowców, ani odpowiednio rozwiniętej infrastruktury by generować z kilkadziesiąt takich kompleksowych przeliczeń na sekundę. Naprawdę, wystarczy chwilkę pomyśleć by to zrozumieć. Jestem pewny, że po odpowiedniej ilości prób nawet ktoś taki jak ty da radę.

    Jak dla mnie dziwne tłumaczenie. Nie mające zbyt wiele sensu.

    To nie tłumaczenie nie ma zbyt wiele sensu, tylko ty nie masz zbyt wiele wiedzy... zrozum w końcu, że nie warto wypowiadać się na temat dziedziny, o której się nie ma pojęcia.

  • Dużo prościej jest otworzyć nowe uni z LF niż aktywować na starych.

    Mimo, że u68 radzi sobie już całkiem dobrze, dalej nic nie wiemy o aktywacji na kolejnych starych uniwersach.

    Mam wrażenie, że o stare nikt już nie dba.

  • Dużo prościej jest otworzyć nowe uni z LF niż aktywować na starych.

    Mimo, że u68 radzi sobie już całkiem dobrze, dalej nic nie wiemy o aktywacji na kolejnych starych uniwersach.

    Mam wrażenie, że o stare nikt już nie dba.

    bo tak jest, łatwiejsza i stabilniejsza kasa dla GF jest z nowego uni.

    zawsze gdy masz nowe uni to tego samego dnia lub dzień później promocje na anty wlatuje, przypadek?;)


    dla starych uni masz wizję fuzji co 2 lata, co Ci nie pasuje :)

  • Na nowych uni ludzie nie mają dość planet, surowców, a

    Tu się mylisz na nowych uni szybko się ludzie rozwijają dzięki paczkom.

    W kilka dni mają po kilkadziesiąt mln pkt.

    Więc te budynki robią się tak samo szybko jak u nas.

    Jak wytłumaczysz to, że tam jest wszystko ok? :D

    Zresztą napisałem ci, że jeśli problem jest zapisałem to wystarczy zmienić czasy budowania budynków i zmienić liczbę poziomów budynków.

    Co powiesz na to? :D

  • Tu się mylisz na nowych uni szybko się ludzie rozwijają dzięki paczkom.

    Czy ja ci muszę naprawdę tłumaczyć najprostsze rzeczy. Spróbuj choć raz samodzielnie. Podpowiedź sam sobie napisałeś w zdaniu "W KILKA DNI mają po kilkadziesiąt mln punktów" przeczytaj je uważnie wielokrotnie. Poza tym... gdyby każdy z graczy na nowym uni wydawał tyle anty, by choć w małej części zbliżyć się do rozwoju rozwiniętego konta z kilkuletniego uni, to GF miałoby siedzibę w budynku ze złota.

    Zresztą napisałem ci, że jeśli problem jest zapisałem to wystarczy zmienić czasy budowania budynków i zmienić liczbę poziomów budynków.

    I znowu myślenie boli... jeśli zmienimy czasy tak, by rozwinięte konta stawiały budynki powiedzmy w minuty, a nie w sekundy to teraz zagadka... ile czasu na postawienie budowli będzie potrzebowało nowe konto?

  • Z tymi setkami graczy na nowych serwerach to nie byłbym taki pewny. Wydaje mi się, że cześć z tych graczy to po prosu boty. Tak jak widać np po nieaktywnych "graczach" z top 500-200 itp na moim uni, z jakimiś głupimi wygenerowanymi automatycznie (a przynajmniej tak brzmiącymi) nickami i kontami na których nawet nie wybrali klasy gracza lol. Boty.

  • I znowu myślenie boli... jeśli zmienimy czasy tak, by rozwinięte konta stawiały budynki powiedzmy w minuty, a nie w sekundy to teraz zagadka... ile czasu na postawienie budowli będzie potrzebowało nowe konto?

    A kogo to obchodzi. Zaczną stawiać jak będą mieć rozwinięte konta. ty masz złe myślenie i w tym jest cały problem. Nie umiesz wyjść po za schemat tradycyjnego myślenia.



    "W KILKA DNI mają po kilkadziesiąt mln punktów" przeczytaj je uważnie wielokrotnie. Poza tym... gdyby każdy z graczy na nowym uni wydawał tyle an

    Wystarczy, że wydaje kilkunastu graczy.

    Masz taki sam efekt.

    Pomyśl trochę właśnie ty czasem.

    Po tygodniu gry paczkami te budynki robią im się w sekundy tak jak u nas.

    Może w końcu to załapiesz. :D

  • na 68...na poglądzie mam zajęte 3 misje..a w zakładce flota mam misje zaznaczoną jako 'wykonano', ale dalej mam zapełnione sloty

    Brawo, to przez 3 miesiące nie są w stanie naprawić jednej rzeczy. W normalnej robocie to już by wylecieli dawno. :D

    Szkoda gadać. :thumbup:

    O czym mowa, mnie się flota zawiesiła kilka razy a nie mam LF :D

    Pozdro :lool:

  • SPIN DOKTOR az takźle to nie wyglada. To był raczej odosobniony przypadek, że się zwiesiły. Na szczęście, nie zawieszają się ciągle :)

    U68 - przynajmniej moje konto - działa normalnie..tzn nic nie zauważyłem niepokojącego po za tym jedynym przypadkiem


    Ale pisze to z perspektywy mojego konta.


    ps,. mój post był raczej formą przykrywki, na wypadek stracenia floty, bo nie mogłem zrobić efesa...

  • No niestety wygląda na to, że nie udało się GF udoskonalić na tyle Form Życia by wprowadzić je na wszystkie uniwersa.

    Uważam, że jest to słuszna decyzja, bo jak dobrze pamiętamy aktualizacje realizowane zaraz przed świętami nie wychodziły nikomu na dobre ;)

    Obecnie jesteśmy w trakcie przerwy świątecznej, więc zakładam że dalsze informacje o aktualizacjach i patchach pojawią się po 8 stycznia.

  • No niestety wygląda na to, że nie udało się GF udoskonalić na tyle Form Życia by wprowadzić je na wszystkie uniwersa.

    Uważam, że jest to słuszna decyzja, bo jak dobrze pamiętamy aktualizacje realizowane zaraz przed świętami nie wychodziły nikomu na dobre

    Słuszna decyzja pod względem tego, że nie wprowadzili jeśli faktycznie nie potrafią przez 3 miesiące zmieć tam pare linijek kodu czy czego tam.

    Natomiast fatalna pod tym względem, że na u68 śmigają mimo błędów, rozwijają LF z błędami, które mogą doprowadzić do czegoś gorszego a mimo to nie zawiesili tam LF. Nie naprawić przez 3 miesiące paru rzeczy to fatalnie.

    Nie wiadomo czy w ogóle to są w stanie naprawić.



    Dzięki za info. :)