Porozmawiajmy na temat UniFusion

  • ja wybrałem takie uni które mi pasuje a teraz jestem zmuszony do zmiany to jest właśnie ta różnica...

    Najważniejszym parametrem jest prędkość flot a wybór masz spory. Reszta to szczegół do przebolenia. :D

    Deuter w PZ kolejny. Praktycznie kazde uni exodus go ma, a u68 czy kalyke nie. Wiec chcac grac dalej na wolnym uni jestem pozbawiony ważnego parametru. Mając to u siebie nie potrzebowałem kopalni tak rozwijać.

  • Ruda Pisała że odkryć będzie więcej jeśli przejdzie się na uni z większym limitem. Jestem po fuzji na CZ i limit 7500 jak był tak jest dalej :/ Już pytałem ale odpowiedzi nie dostałem, czy to błąd czy serwery PL mają lepsze warunki fuzji. Może kasai wie

    taki offtop

    - ile na tamtym uni ma top 1 w statach odkryć ?

  • Hej,


    Jeśli ktoś chce zacząć grać na naszym Kerberos to zapraszam na PW w grze do mnie. Z chęcią wspomogę surowcami nowe konta :)Nick mam taki sam jak na forum -> HotRod sojusz BOKS


    Pomogę i jak ktoś chce od 0 zaczynać jak również jeśli szykujecie się do fuzji

  • możesz powiedzieć, jakie rozwiązanie może być lepsze od wyboru z pośród 5 zróżnicowanych uni? Zapodaj Twój pomysł.

  • możesz powiedzieć, jakie rozwiązanie może być lepsze od wyboru z pośród 5 zróżnicowanych uni? Zapodaj Twój pomysł.

    Nie do mnie ale odpowiedź, przynajmniej w kwestii prędkości wojennej x1 jest oczywista. Juno + Thuban -> Earth.

    Zamiast przeskoku z prędkości pokojowej 4 -> 1 byłoby 4 -> 2 a w przypadku Thuban bez zmian.

    Zamiast wrzucania świeżaków na 5 letni serwer (na którym są konta nawet starsze) byłyby 3 serwery max 2 letnie.

    Jedno unii więcej do wyboru a zmiana kosmiczna, nie ma żadnego logicznego uzasadnienia do dawania wyboru między u68 a Kalyke poza chęcią sprowadzenia tam farm dla starej gwardii. Gdyby dali Earth do wyboru to praktycznie nikt nie przyszedłby na Kalyke i u68.


    Sam w dyskusjach o fuzji pisałem że najważniejsza jest zbieżność ustawień unii a nie ilość punktów na nich. I dalej tak twierdzę, poszedłbym nawet na u68 gdyby nie było lepszej opcji na zachowanie lepszych parametrów. Ale tutaj taka opcja była.

    Tej decyzji nie da się logicznie wybronić. Zbieżność Juno / Thuban / Earth jest zbyt oczywista więc w pełni się zgadzam z tym że dało się to przeprowadzić lepiej... a wyszło jak zawsze.

  • Większość ludzi ktora gra na x1 widziała to wlasnie w taki sposob..połączniu uni Perseusz/Thuban/Juno/Earth..

    Kazde to uni ma fajną konfiguracje, wszyscy to widzieli..ale jednak żeby uszczesliwic graczy, decyzja zostala podjeta..ale nie przez zainteresowanych.

  • Nawet już dodanie uniwersum Earth jako kolejnego uniwersum docelowego dałoby o wiele więcej dla graczy z uniwersów Juno, Perseusz oraz Thuban.

    Większa prędkość flot pokojowych oraz deuter na pz. Uniwersum jest również stosunkowo młode, więc nie wrzucają kont, które nie mają nawet roku z Thubana na uniwersa gdzie konta mają po X lat. Plus do tego gracze z uniwersum Earth są otwarci na zmiany oraz ewentualne ankiety w grze co do parametrów uniwersum. A co Ci oferuje uni 68 oraz Kalyke?

    Z mojej perspektywy wielkie G.

    Uniwersum 68. Spadam z prędkości flot pokojowych x4 do x1. Brak deuteru na pz. Niski drebis na polu zniszczeń ze 40%? Nie wiem ile dokładnie, ale wiem, że jest bardzo niski a na Juno jest 80%. Brak ładowności SS. Z top 12 spadam do top 200 albo i niżej.

    Uniwersum Kalyke. To samo spadam z x4 do x1. Brak deuteru na pz. Będzie mnie obowiązywał niski limit odkryć FZ tego uniwersum docelowego. To samo spadam z top 12 do 200 albo i niżej. Ankieta o zmiany parametrów uniwersów? Spójrz sobie w did uni68 oraz Kalyke jak to tam wygląda i jak gracze tych uniwersów są skłonni do jakichkolwiek zmian. A na dodatek mam doświadczenie z prośbami o ankiety w grze i z mojego doświadczenia idzie to jak krew z nosa. I teraz miałbym jeszcze przepychać się z graczami, którzy nie chcą żadnych zmian?

    Mówisz tu o 5 uniwersach, ale skoro założyłem konto na uniwersum x1 o danych parametrach to świadomie dokonałem tego wyboru i nie chce grać na uniwersach o prędkościach flot wojennych x2 czy wyżej. Zapodałem już swój pomysł, gdy administrator gry pytała się o pomysły na fuzję Juno-Perseusz-Thuban i ten post jest w tym temacie. Fuzja nigdy nie będzie sprawiedliwa dla wszystkich zgadzam się z tym w 100%, ale tutaj widać, że można było to przeprowadzić w lepszy sposób a w tej fuzji jest wiele nieprzemyślanych aspektów łączenia uniwersów i wyszło tak jak zawsze.

  • Witam, na wstępie zaznaczę, że nie piszę postu by z kimkolwiek się kłócić.
    Doskonale rozumiem każdego obawy, jeden nie chce większych flot wojennych, a inny nie chce flot pokojowych.

    Gracze tutaj rzucają propozycję, ale te propozycje są ukłonem dla nich samych.

    Nie chcecie zmienić wojennych z x1 na x2, ale jesteście w stanie zmienić pokojowe. Pamiętajcie, że są tu gracze którym wojenne powiewają, ale nie chcą zmian pokojowych, bo prędkość expow, bo inna prędkość fsow itp.

    Tak źle i tak nie dobrze.


    Największy błąd robi sam support, tworząc miliard konfiguracji. PZ 40-60-70-80, po co to?
    jesli wychodziłoby sztywnych 5 konfiguracji to potem przy fuzji nie ma problemu żadnego.


    nie rozumiem także pomysłu, by docelowe były 3 Uni z prędkością x1. To jest bez sensu, bo w ten sposób każda prędkość wojenna powinna mieć kilka konfiguracji. Jedni grają na x1 wojenne i x4 pokojowe i nie chcą iść na pokojowe x1, a ja grałem na x3 wojenne i x6 pokojowe i jedyny wybór to mam x4/x7 lub x3/x3.

    Nie ma złotego srodka, by każdego zadowolić. Jedyne co to niech support wyciągnie wnioski i nie robi miliarda kombinacji l, bo jak widać po tej i poprzedniej fuzji non stop niezadowolenie.


    My gracze Thuban mamy także problem, bo czy to ziemia, u68 czy Kalyke to i tak zderzenie ze ścianą.

    W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pazerność, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda. Który wilk wygra? Ten, którego karmisz.

  • Jasne. Pomysł nie jest odkrywczy, bo się przewijał parokrotnie. Uni Juno, Perseus, Thuban są w zbliżonym wieku i ze zbliżonymi parametrami. Można wręcz powiedzieć, że Perseus jest "średnią" parametrów tych trzech uni. Czasami do tego worka dodawane jest Earth, co również myślę byłoby OK. Spójrz:


    uni - bojowa - pokojowa - obronna

    Juno - x1 - x4 - x1 - 80%df

    Pers - x1 - x3 - x2 - 70%df

    Thub - x1 - x2 - x1 - 70%df


    Ponadto wszystkie trzy mają ładowność sond i deu na pz.


    Patrząc na prędkości na nowych uni (rozważam na razie tylko te x1) mamy duży przeskok na x1 pokojową (a to dużo zejść nawet z x2 na x1, a co dopiero x4). No i oczywiście mówimy tu o uni które są od wielu lat, więc po prostu są tam stare i duże konto. Podczas gdy konta na uni wspomnianych przeze mnie są raczej porównywalne.

  • Pomysł żeby z Earth zrobić uni docelowe to jest bardzo dobry pomysł.

    Może team spróbuje coś z tym zrobić...

    Dużo graczy by się ucieszyło gdyby mieli możliwość przejścia na ziemię.

    pod warunkiem, że połączą K z u68. Bo 3 Uni docelowe z prędkością x1 to stanowczo za wiele

    W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pazerność, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda. Który wilk wygra? Ten, którego karmisz.

  • Pomysł żeby z Earth zrobić uni docelowe to jest bardzo dobry pomysł.

    Może team spróbuje coś z tym zrobić...

    Dużo graczy by się ucieszyło gdyby mieli możliwość przejścia na ziemię.

    pod warunkiem, że połączą K z u68. Bo 3 Uni docelowe z prędkością x1 to stanowczo za wiele

    zamienić Kalyke z Earth na uni docelowe.

    Kto będzie otwarty na nowe możliwości przejdzie na earth kto będzie wolał "stary ogejm" pójdzie na u68.

    nie rozumiem tego żeby likwidować uni które mają deuter na pz i ładowność sond i wrzucać je na "zacofane" uni.