Porozmawiajmy na temat UniFusion

  • Ciap jest więcej aktywnych graczy ,co za tym idzie jest więcej ST i z pewnością więcej aktywnych flot .

    Oczywiście że nie chodzi że mam rację ,ale tak mi się wydaje .

    Są u nas tak naprawdę dwie może trzy osoby flotowe które sporo mieszają na uni i to widać kto w dziale ST ,ale to nie są floty porównywalne do 68 . i jest też kilka większych flot :

    29.750.421.53618.203.967.350


    I teraz tak Hawi aktywny .Kolejne 2,3,4 miejsce już ponad rok na U . znamek wariat flotowy , happy ekowiec z flotą ,finito kolejny gracz już chyba z 2 lata nie gra , chudi kolejny ekowiec z flotą , malec to znaczy Ja :) latam jak czas na to pozwala , Marecki ostatnio więcej urlopuje jak gra ,z pewnością brak czasu , i reszta flot już poniżej bańki . Jeżeli patrzymy na statystyki flot ,to może i są ,ale właśnie jak sama piszesz trzeba jeszcze być aktywnym . Do tego skoro jest wieksza ilość aktywnych graczy na 68 to zacheca do grania ,a u nas jak narazie zacheca do wymierania .

  • Ja wcale nie twierdzę że nie ale to tylko pierwsza dziesiątka i tylko dwóch aktywnych graczy , kolejna dziesiatka kończy się na 500k punktów floty i też można by wymienić tylko kilku graczy latajacych .


    Jak weźmiemy top 35 flot to

    16 graczy coś złomuje z u68 (2,25% aktywnych graczy na uni)

    12 graczy cos złomuje z uK (2.9% aktywnych graczy na uni)


    Jeżeli ktoś twierdzi że warto iść na uK bo jest tam spokojniej niż na u68. No to statystyki nie przemawiają za tym żeby u68 odstawało. :)

    Na jednym i drugim uni możesz trafić kijowo w sąsiadów.



    edit:


    9 [BHW] Malec (-40.512.786) 1.052.283.018

    Napisał jeden z aktywniejszych flociarzy (przynajmniej względem zniszczonych komuś punktów) z uni K.


    Jak ktoś szuka serwera - on próbuje Was przekonać do siebie - szuka farm xDD


    ----


    Grzecznie mówię - obie unie są takie same.

  • Uwazam, ze szkoda ze te osoby co teraz tak sypia pomyslami i argumentami na uniwersa docelowe nie byly takie chetne do dyskusji jak Ruda miesiac temu pytala o pomysly na fuzje. Kazdy plan jest krzywdzacy dla kogos, nie da rady dogodzic wszystkim. To ze fuzja bedzie bylo oczywiste. Zawsze kiedys dochodzi do momentu, ze "mlode" uniwersa beda wchloniete przez starych wyjadaczy. Zastanawia mnie tylko to, ze tak samo jak wiele osob z mlodszych uniwersow chce fuzji, to tak samo wiele osob jest niezadowolone, ze ta fuzja ma miejsce. Wiec juz nawet po tym widac, ze nie zadowoli sie wszystkich ;)

    Może bały się, że ich posty pójdą w śmietnik?

    W końcu forum gry nie służy do rozmów o grze ;)

    Jak prześledzić temat to były głosy o tym żeby nie przeprowadzać takiej bzdurnej fuzji. I co? Wszystko poszło w kibel. Dziwisz się, że ludzie narzekają jak zostaną wchłonięci do starych wyjadaczy? Z perspektywy młodszych uniwersów jakie widzisz tu plusy?

    1. Odkrycia ilości FZ w kibel.

    2. Deuter na pz w kibel.

    3. Prędkość flot pokojowych w kibel.

    O przepaściach punktowych oraz rozwoju konto to już nawet nie będę ponownie pisał, bo po co skoro widać, że wszystko jest podstawione pod zysk z anty i pod jedną klikę :saint:

    Popieram głosy o tym żeby dodać uniwersum Earth jako kolejne uniwersum docelowe. Ma to chociaż o wiele więcej sensu. Chociaż liczyć pewnie na cokolwiek nie ma co...

  • Ależ wręcz przeciwnie ,ja nie twierdzę że u68 odstaje ,wręcz przeciwnie ,uważam że więcej tam aktywistów i wariatów :)

    Ja tam wyliczyłem u nas 7 aktywnych flot . i to też naciągane ,bo jeszcze z tego są flotowcy weekendowi ,oczywiście mówimy tu o pierwszej dwudziestce piątce .

    Oczywiście piętnaście flot jest w miarę aktywnych w tym ci weekendowcy ,ale tylko siedmiu coś lata .

    A jeśli chodzi o top. 35 flot , to sie pewnie zdziwisz ,ale tylko jedna dojdzie latająca .

    Coś tam o tym wiem ,bo tam jestem :/

  • A jeśli chodzi o top. 35 flot , to sie pewnie zdziwisz ,ale tylko jedna dojdzie latająca .

    Nie bardzo rozumiem, czym mam się zdziwić? Przecież wyliczyłam na konkretnych przykładach. WYLICZYŁAM - dokonałam już tego. Dane na których liczyłam masz wyżej w excelu.

    i to też naciągane ,bo jeszcze z tego są flotowcy weekendowi ,oczywiście mówimy tu o pierwszej dwudziestce piątce .

    Flociarz czy dzienny, czy weekendowy nadal jest flociarzem.
    Ma coś co zawsze może użyć - flota na urlopie jest zawsze dostępna.


    -----


    Nie dogadamy się, kto użyje mózgu przy czytaniu postów to zrozumie że Twoje posty to tylko wybielanie uK kosztem u68 ponieważ... jesteś złomiarzem na uK.

    Twoje argumenty są średnie. Liczba ST świadczy że więcej osób na uni generuje więcej wtop - są gracze którzy co X czasu muszę mieć złoma, jak graczy więcej to więcej takich osób jest => więcej złomów.

    Floty nie latają większe na u68, dostępne floty są 2 razy większe na uK niż u68 w top35!!! I proporcjonalnie więcej tych flot lata na uK niż u68.


    Nie jestem na tyle odważna żeby napisać że u68 jest spokojniejsze ale jestem jednego pewna żadne uni nie ma statystyk żeby powiedzieć że któreś jest gorsze.


    Jedno na pewno odróżnia u68 i uK - parametry.

    U68 ma bardziej klasyczne, uK bardziej fikuśne.

  • Uwazam, ze szkoda ze te osoby co teraz tak sypia pomyslami i argumentami na uniwersa docelowe nie byly takie chetne do dyskusji jak Ruda miesiac temu pytala o pomysly na fuzje. Kazdy plan jest krzywdzacy dla kogos, nie da rady dogodzic wszystkim. To ze fuzja bedzie bylo oczywiste. Zawsze kiedys dochodzi do momentu, ze "mlode" uniwersa beda wchloniete przez starych wyjadaczy. Zastanawia mnie tylko to, ze tak samo jak wiele osob z mlodszych uniwersow chce fuzji, to tak samo wiele osob jest niezadowolone, ze ta fuzja ma miejsce. Wiec juz nawet po tym widac, ze nie zadowoli sie wszystkich ;)

    Pytanie czy ten głos by coś zmienił. Podczas ostatniego planu fuzji wszyscy na Kalyke usłyszeliśmy "nie da się". Próbujesz mi powiedzieć, że teraz byłoby inaczej?


    Tak jak b4el napisał, Fuzja się nie odbyła, nadal można ją zmienić i wysłuchać graczy i ich głosu. Ja osobiście sam bym wybrał się na Earth i nie dlatego, że to młode uni, a dlatego że ma najlepszy bilans parametrów na uni x1.


    Skostniałe uni68 wraz z graczami, którzy mają ogromny wpływ na team ze względu na "stare lata" powoduje u nas w polskiej społeczności paradoksalne status quo i nikt nie chce tego zmienić i przełamać.



    Ktoś tutaj wpisał, że od roku nie gram, czy tam nie gramy jako SzO. Zdecydowanie nie z powodu braku chęci, a z powodu niekończącego się pasma bugów w starciach flotowych. GF coś naprawi i zaraz psuje, do tego każdy powoli się przyzwyczaił. Natomiast jest drugi aspekt jakim jest wsparcie ze strony Teamu, którego jest brak. Nie można liczyć na walkę przy błędach czy realizację próśb graczy lub wysłuchania ich głosów. Niestety migracja między Uniwersami przez cmentarz została zablokowana, co w połączeniu z brakiem sensownego planu Fuzji praktycznie skazuje nas na urlop, aż do kolejnej i kolejnej i kolejnej fuzji, gdzie może ktoś zrozumie, że utrzymanie dwóch potężnych i starych uniwersów równolegle z tymi samymi parametrami zwyczajnie nie dodaje graczom chęci do gry.

  • Coś się przynajmniej dzieje :thumbup:


    Szkoda, że tak jak pisał mój kolega Tyski kiedyś nie dawali wyboru tylko wrzucali wszystkich do jednego wora i .....e ;)

    Popieram. Ważne, że coś się dzieje. Jest kilka opcji i każdy wybierze co chce. Jak ktoś nie chce iść na stare uni to zapraszam na Kerberos. Uni było otwarte idealnie po środku całej stawki biorącej udział w fuzji. Ani starsze ani młodsze uni od Kerberosa biorące udział w fuzji nie różnią się mocno w punktach. Spokojnie można, więc stworzyć UNI gdzie każdy będzie miał podobne szanse :) Parametry uni, też są spoko i dla tych co grają eko i tych co latają.

  • Uwazam, ze szkoda ze te osoby co teraz tak sypia pomyslami i argumentami na uniwersa docelowe nie byly takie chetne do dyskusji jak Ruda miesiac temu pytala o pomysly na fuzje. Kazdy plan jest krzywdzacy dla kogos, nie da rady dogodzic wszystkim. To ze fuzja bedzie bylo oczywiste. Zawsze kiedys dochodzi do momentu, ze "mlode" uniwersa beda wchloniete przez starych wyjadaczy. Zastanawia mnie tylko to, ze tak samo jak wiele osob z mlodszych uniwersow chce fuzji, to tak samo wiele osob jest niezadowolone, ze ta fuzja ma miejsce. Wiec juz nawet po tym widac, ze nie zadowoli sie wszystkich ;)

    To ja się ciebie zapytam w ten sposób.

    Co z tymi co byli chętni do dyskusji ??

    Dlaczego ich pomysły na fuzję są w koszu??

    Każdy plan jest krzywdzący.....Tu nawet nikt się nie wysilil żeby posłuchać graczy, chodzi o pieniądze i tyle .

    Teraz będzie fuzja która nie podoba się większości a za chwilę będziecie otwierać nowe uni...

    Wiadomo jak ktoś nie jest zadowolony to damy im wszystko co chcieli na nowym uni i anty na promocję bo to najważniejszy wydarzenie w tej grze .

    Wiadomo że zawsze jest starsze i młodsze uni i kiedyś się połączą.

    Rozumiem fuzję np Juno - Thuban

    Kalyke-u68 itp.

    Co do hasła Ratujemy Ziemię to akurat

    chce zobaczyć jak długo ci którzy się tam ( uczciwie dorobili) się utrzymają.

    Do tych co grają za dużą kase ....

    Nie dajcie się znowu wydoić bo będziecie ładować grube tysiące żeby być w topce a za rok będziecie ....top 200:).

  • Jeszcze chyba nie przyszło mi się z Tobą zgodzić, ale tak naprawdę napisałeś to o czym sam myślę. Faktycznie uczciwiej byłoby połączyć na chwilę obecną np. po 3 uniwersa o podobnych parametrach i czasie np. Juno - Perseusz - Thuban. Wiem, że docelowo i tak wszyscy będą na U68, a takie łączenie tylko przedłużyłoby coś co jest nieuniknione, ale pozwoliłoby też żeby te uniwersa kolejny rok w miarę normalnie funkcjonowały. W obecnym stanie rzeczy przejście graczy Juno, Pers Thuban i innych do uniwersów wielokrotnie starszych zrobi tylko to, że zdecydowanie szybciej gracze z tych uniwersów dadzą wieczny urlop, bo tak jak zauważył Wodzu - jeśli ktoś wpakował sporo kasy by być w topce nie zadowoli się byciem top 200-300 i zostanie farmą - BĘDZIE miał wtedy 2 opcje albo wpakować kolejne tysiące żeby wejść nawet do top 50( zamierzone działanie GF ) albo da urlop i zacznie na nowym uni - opcji nr 3 ( całkowitego rozstania z ogame ) nawet nie wymieniam.

  • Idąc tym tokiem rozumowania który jest jak najbardziej poprawny i własciwy trzeba by było liczyć że team dba o graczy a nie o własne interesy i kieszenie i graczy słucha. A to niestety wyklucza się nawzajem z dobrem gracza i rozsądkiem. Unii docelowe to parodia, jeszcze biorąc pod uwagę kto na tych unii siedzi i gra i co się tam odwalało czy w jaki sposób "konta" zostały budowane tak jak piszesz, po prostu dali "znajomym" farmy i zajęcie, na tydzień może dwa i później już nic znowu nie zostanie.

    Łaczenie kilku serwerów jak piszesz, 2-3 o podobnych parametrach do kupy miało by o tyle większy sens i było by o tyle lepsze dla gracza że własnie chyba dlatego teg nie zrobią i nie zrobili.


    A pitu pitu że nei było dyskusji, ze gracze nie mówili że nikt się nie interesował jak pisze kasai to kolejna parodia w ich wykonaniu. Problem leży gdzie indziej - team ma w dupie co piszą gracze i nawet nie wysila się żeby się tym zainteresować czy żeby w jakikolwiek sposób wpłynąć na to czy popchać to dalej.


    Ale takie mamy community i taki mamy team. Spęd pt. "Wyłącz VPN, wywalam do kosza". Swoją droga ciekawe ilu z nich ( pytanie retoryczne ) siedzi na tych U docelowych na własnych kontach ze znajomkami :D :D

  • A przy kolejnej fuzji bedzie taki sam placz. U68 ciagle bedzie starsze i mocniejsze, a thuban bedzie za mocny dla mlodszych unii. I co wtedy?? Wcielamy taki thuban do u68?? (Jeśli tak to dlaczego teraz nie?) Czy może kolejna fuzja, że młode uni razem, a starsze i średnie niech powoli wymierają?? Jeśli młode uni nie zostaną wchloniete przez starsze to na tamtych za chwilę nikt nie będzie grał. Z czysto biznesowego punktu widzenia ta fuzja się spina, ale też jest logiczna, plus jest wybór parametrów uni.


    Ja tam się cieszę, że jest w końcu fuzja, i coś ruszy te serwery, choć na jakiś czas

  • A przy kolejnej fuzji bedzie taki sam placz. U68 ciagle bedzie starsze i mocniejsze, a thuban bedzie za mocny dla mlodszych unii. I co wtedy?? Wcielamy taki thuban do u68?? (Jeśli tak to dlaczego teraz nie?) Czy może kolejna fuzja, że młode uni razem, a starsze i średnie niech powoli wymierają?? Jeśli młode uni nie zostaną wchloniete przez starsze to na tamtych za chwilę nikt nie będzie grał. Z czysto biznesowego punktu widzenia ta fuzja się spina, ale też jest logiczna, plus jest wybór parametrów uni.


    Ja tam się cieszę, że jest w końcu fuzja, i coś ruszy te serwery, choć na jakiś czas

    No właśnie mi się to biznesowo nie spina :D. Łącząc po 3 serwery o zbliżonych wartościach topka, która już zainwestowała nie małe pieniądze zainwestuje z większym prawdopodobieństwem kolejne środki jeśli będzie widziała w tym sens. Przykładowo odniosę się znowu do uni Juno - Perseusz - Thuban bo tam grałem i mam znajomych więc wiem ile kto wydał i mógłby wydać - łącząc te 3 Uni gość z top 1 Thuban czy top 1 Perseusz byłby w top 10-20 - i z całą pewnością zainwestowałby chętniej kolejne pieniądze po fuzji bo różnica jego do top 1-3 byłaby do zniwelowania. Popatrz teraz co się stanie z tymi ludźmi co są obecnie top 1-3 na wskazanych powyżej Uniwersach - będą w top 200 - i uwierz mi, że żaden z nich nie włoży w to konto już pewnie złotówki ( no przynajmniej w większości). Do tego dojście kolejnych "farm" bo tak trzeba nazywać niestety naszych znajomych z młodych uni którzy trafią na stare Uni nie będzie powodowało wydawania środków większych niż dotychczas przez topke ze starych uni - no bo po co mają wydawać jak nie będą mieli kogo gonić a tylko dostaną młode mięsko na przemiał. Z czysto biznesowego punktu widzenia dla mnie to kolejne "sepuku" zafundowane sobie przez GF - z gry która miała okazje stać się kultową i pomimo wzrostu konkurencji nadal być na topie zmierza do wymarcia. Jakbym miał w firmie takiego menagera to bym go pogonił gdzie pieprz rośnie.