Posts by Kartez*z*z*z*d*g*y*a

    Yoda już trzeci gong po fuzji, powiem szczerze, że aktualnie ciężko o lepszą farmę.

    Szkoda tylko portfela, bo po ostatnim gongu kolega nic ubić nie mógł, to paczek nakupił ,a jego hajs znowu jest u konkurencji 😂

    Atakierom graty, farmie Kilof ❤️

    Pewnie jeszcze paczki mu zalegaja i poprostu wykorzystal wbijajac flote fakt najlepsze jest eko jak beda laczyc Nas wszystkich wtedy zaczniecie sie wszyscy pocic xD sapac i dyszec xD jeden na drugiego ale dobrze jest olsztynek mistrzu licytacji xD i nie tylko :D Fisher graty wprawne oko na mnie się nic nie zdało :D Co ? ^^ wszędzie aktywnosci 😉

    Stwierdzę tak [...] samo podkręcenie floty pokojowej nie zrobi z nikogo koksa Nie liczyłbym na nie wiadomo jakie horrendalne zyski z expow a raczej w drugą stronę [...] zakluci to całkowicie proces wysylania flot na fsy [...] tutaj team z GF dobrze to przemyśleli nie wklejając do wyboru x5 czy o zgrozo x6 czy x8 do wyboru trzeba by było latac ponad 100 układów xD zmiana speedu z x3 na x4 to utrudnienie dla graczy którzy graja od FS do FS a tak naprawdę nikt nie wysyła expow po 12-18 h na dobę 😂😂😂😂

    Skończ. Żeby się jakkolwiek wypowiadać z sensem trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie o tej grze. Tobie brakuje jak jednego tak drugiego. Za grosz sensu i pojęcia. Zielonego pojęcia nie masz o graniu i wysyłaniu expow.

    Nie w ogole ;) to nie jest moja wina ze napedy macie nie tego ^^ po to chhba sa kalesh aby dtki podkrecic bez problemu na kazdej planecie do 10lvlu to daje wiedy 1minute 7 sekund w jedna strone chyba pojecie mam bo się nie dam wyliczyc

    https://snipboard.io/KTLmzN.jpg

    A jeżeli chcesz wiedzieć to pamiętam ta gre z wszystkimi modernizacjami od 2005 roku więc pojecie mam tylko nie chce się skanowac :trollface: Wolę satelity i pełzacze odkrywców :D:D:D stanowczo protestuje xD moony spadaly moga dalej spadac a jak floty nie bylo tak nie bedzie :D


    Ty mnie to starczy wysylania expow I pilnowania floty 😉 na rosalind. Nie upilnowali na cetus chociaz nie powiedzialbym tego ^^ dluga hostoria z siatka slupow i glonow zarowno w grze jak i na forum było x8 to do wyboru było albo kolonizuj albo praca to wywalone ;) w grę

    Chyba nie sądzisz ze będę kilka lat klepać ciągle expy przy 9 mld eko na 24h to że jestem ciągle na koncie nie znaczy to że chciałoby mi się pilnować ciągle konta :D:D:D:D:D:D:D

    Bawta sie dobrze z FSami xD



    Co ty myślisz że nie gralem odkrywca https://snipboard.io/5pEQZk.jpg

    Nie przejmowałem się napędem nadprzestrzennym nie bez powodu i w ogóle go nie będę podciągać.

    A co jeżeli będzie x4 fsy będą latac w jedna strone 16.5 h na nadprzestrzennym 17ty na 16tym 16h 52minuty

    W założeniu że FS jest wysylany 1 uklad dalej na stacjonuj

    A przy moim napędzie 19h :trollface: to kto nie ma pojecia ? Nawet jak jest 5minut w jedna strone to ile natrzepiesz wiecej expow w ciagu dnia to takie wazne dla was by kolejne 2 expy wpadly warte 250kk przez kolejne 12-15h wysylania jestescie nie powazni "NaN" to okreslenie przez dziecko slowa ;) bardzo dobry strzal w dziesiatke xD takiwi jestescie



    Chyba tego nie ogarniasz ze algortm działał podobnie jak teraz że była ograniczona ilość znajdowanych surowców i floty jak i teraz a każdy dzień z expami jakbyś przeliczył manualnie ta sama ilość godzin wysylania bedzie się różnić od poprzedniego a wasze kolorowanki poprostu wyliczają średnia z tego a na Rosalind minimum było 0.8mld z jednego dnia max 1.2 mld sury dnia kolejnego ciągle jest zachowany pewien balans a rosalind nie miał form i speed był x2 :trollface:

    Stwierdzę tak [...] samo podkręcenie floty pokojowej nie zrobi z nikogo koksa Nie liczyłbym na nie wiadomo jakie horrendalne zyski z expow a raczej w drugą stronę [...] zakluci to całkowicie proces wysylania flot na fsy [...] tutaj team z GF dobrze to przemyśleli nie wklejając do wyboru x5 czy o zgrozo x6 czy x8 do wyboru trzeba by było latac ponad 100 układów xD zmiana speedu z x3 na x4 to utrudnienie dla graczy którzy graja od FS do FS a tak naprawdę nikt nie wysyła expow po 12-18 h na dobę 😂😂😂😂

    Prawda jest taka, że byle ogarnięty informatyk ze znajomością PHP jest w stanie zrobić kolejkowanie zadań. A ogromna firma jak GF nie potrafi takiego prostego skryptu zaprojektować... wstyd.

    Ogame nie jest w PHP, jest w systemie Ajax - w większości jest to Java, która asynchronicznie zaciąga dane z XML i TXT z serwera, przy pomocy JavaScript.

    Przecież Ajax tu pracuje na php. Zresztą nawet w adresie masz nieukryty index.php ;)
    Od lat siedzi to na tym samym silniku, tak samo jak pierwsze Ugamele.
    Tyle że wiele osób było w stanie znacznie to poprawić i zrobić lepszy silnik (chociażby OgameX pracujący głównie na szybkim JS, zamiast na prądożernych i powolnych PHP/Javie).
    Gdzie OgameX jest o wiele stabilniejszy przy 2k osób online, niż Ogame przy 100. Wysłanie 10 flot w 3 sekundy? Zero problemu. Ładowanie strony 0.1s? Zero problemu. Przecież tutaj na normalnym silniku, masz opóźnienie 2s między godziną dolotu floty a starciem samym... czas reakcji serwera to jakiś żart.


    Edit: właśnie próbowałem zeskanować w galaktyce 4 planety, i już serwer mówi niet. Żadnej foty nie da się wysłać. Naprawdę, 15 lat temu lepiej ta gra działała niż teraz... mimo że moce obliczeniowe były dużo mniejsze.

    To jest inna bajka pierwsza projekcja strony byla bardzo uproszczona wersja gry a zeby teraz doprowadzic wszystko do porzadku jest to bardziej skomplikowane jakby mogło się wydawać kodowanie jak kodowanie ktoś musiałby od samego początku wychwycić błędy skorygować je na na odrębnym serwerze i przetestować to jest bardzo czasochłonne i wiąże się ze sporymi kosztami to nie jest praca dla jednej osoby a zespołu który mógłby skorygować problem na jednym serwerze a tutaj jest mowa o kilku serwerach każdy posiada odrębny błąd bądź zbliżony wprowadzając nowe udogodnienia podczas wpisywania frazy można nieco się pomylić i wychodzi dość ciekawy błąd który nie jest aż tak łatwo zlokalizowac dodatkowo by czegoś nie spartolic dodatkowo 😉 wiarze się to z odpowiedzialnością jeżeli zespół jest wynajmowany z zewnętrzej firmy bądź wewnętrznie zarówno GF łączy umowa cywilno prawna jak i zespół techniczny który może wiązać się z odpowiedzialnością w Sądzie więc powinniśmy nieco przywyknąć do realiów obecnych nie zostaną na długo po czasie to zostanie zmodyfikowane kiedy ogarna większość prac nad którymi ciągle pracują wydajność ulegnie poprawie

    Świetnie.

    Nie mogę się zalogować na koncie.

    No to flota pójdzie się ...


    Nie mam żalu. Skończy się moja przygoda z OGame.

    Nie rozumiem jak gracz nie moze sie zalogowac na konto sproboj z innych urzadzen nie ma zadnych problemow moze poprostu korzystasz z jakiej przegladarki ktora nie umozliwia zalogowanie się pokombinuj

    Ja tylko dopowiem, że w obecnych realiach gry postawienie konta od zera (nawet bez darowizn) to jest moment.

    Zyski z ekspedycji wraz z rozwojem konta doprowadzają do tego, że stocznie nie wyrabiają z surowcami, więc jak dla mnie limity są dopasowane dość dobrze.

    To cenie najbardziej cale zycie realia i fakty mnie otaczajace i innych :saint:

    Podobna sytuacja jest na apce.

    Surka na moonie jest a floty dostepnej do wyslania nie ma.

    Trzeba wejść na planete i znowu na moona i magicznie flota się pojawia.

    To prawda trzeba kombinowac jak re bledy funkcjonuja by sie nie stresowac na zapas zawsze jak pojawi sie jakis blad poprostu trzeba sprawdzic w jaki sposob mozna temu zaradzic wczesniej mialem raz taka sytuacje odrazu sie jorklem ze nie mozna odswiezac moona tylko wystarczy przeskoczyc i flota wraca ;) bardziej uciazliwe jest kiedy flota jest wysylana z moonow na planete i odwrotnie a tam leci gdzie indziej jak wskazana lokacja

    błąd polega na tym co klasycznie jego powodowało więc zbyt szybkie wysylanie sond szpiegowskich problem nie występuje systematycznie - zawsze podczas szybkiego skanowania i nie trzeba wchodzić ponownie w galaktyce tylko wystarczy poczekać w układzie 30 sekund :trollface: Problem się sam rozwiązuje odstęp 1 sekundy starcza by system się nie zamulił i nie wystąpił błąd który uniemożliwi dalsze skanowanie jeżeli zostały wykonane skany zerknąć na urobek i cierpliwie poczekać aż naprawia błąd :D

    Reguła tego błędu może występować z podobna intensywnoscia jak poprzednio tylko ten błąd przypadkowo został rozszerzony o czas który jest potrzebny do ponownego skanowania xD:beaten:

    Zaczynajac od tego ze posty sa czyszczone skrupulatnie z forum od miesiecy 😁😁😁 wiec wracajac do mojej wypowiedzi pokrótce więc kiedy zakładając że delikwent :evil: Posiada napęd nadprzestrzenny na 17tym lvlu prędkość pokojowej x4 nie będzie krotrza niz 1 minute 6 sekund napęd nadprzestrzenny różnica pomiędzy wystepowanymi lvlami a prędkością uni 12 -17 . A miedzy x3 speedem lvl 12 a -17 pomiedzy x4 jest roznica 2 minuty 3 sekundy wiec kiedy posiadam uklad napdrzestrzenny na 12tym jak obecnie pomiedzy jednym speedem sa takie wartosci pomiedzy x1 speed w jedna strone floty expedycyjnej a miedzy lvlem 17 a 17 x3 zakladajac podwyzszenie do x4 zawrotnej predkosci x4 otrzymujemy 2minuty 25 sekund .

    prosze sie nie doszukiwac magicznej ruszczki pomiedzy wystepowaniem predkosci speedu a napedami nadprzestrzennymi w zaokrogleniu na 15 godzin wysylaniu expow non stop bez zadnych zaklucen daje to 1+ wszystkich dlotow bonusu booooooooooster taki ze hej wylicz srednia na 50 raportow udanych expow oraz wylicz prawdopodobienstwo ze te expy wszystkie dostepne wyslane 2 badz 3 beda udane to cud :trollface:

    a miedzy 3 lvl a 5tym na 17tym lvlu to jest 4 minuty 8 sekund roznicy na lvlu 5tym speda w jedna strone daje 1.287 wiecej ekspa ze wszystkich slotow uważaj ponieważ za wyzwiska od idiotow ładujesz w Sądzie ! :*


    Edit 2:38

    PS . Ktoś jest w stanie wysyłać expy przez 15h ????? Aby wysłać dowolna dostępna pełna wartość ekspedycji dostępnych użytkownikowi w zamian za zakłócenia w prowadzeniu FSow

    Dla mnie to jest kategorycznie wykluczone opcją by zmieniać prędkość uniwersum .


    Jeżeli nie masz pojęcia o życiu oraz o grze daj spokój i szukaj osoby twojego pokroju do wymiany konwersacji

    Jednak lepiej gdyby został speed pokojowych na poziomie x3 ponieważ 2 lvl wyżej przez 15 godzin wysyłanych expow to tylko I wyłącznie pełna ilość slotów wyslanych expedycji a jakakolwiek zmiana konfiguracji serwera w tym kierunku wprowadzi zakłócenia w częstotliwości wysylania FSow nawet gdyby podwyższony został speed do 4lvlu nic w ten sposób nie skorzystamy dex z pz może być ale prawdopodobnie większość będzie głosować za nie a ilość głosów potrzebnych do przeforsowania w ilości 75-80% jest wymiernym współczynnikiem, który został swierdzony przez Art podczas trwającej burzy 2023 roku :D

    8 sekund polecałbym ctrl f5 jeżeli mozlilla Firefox albo chrome a na operę nie chce mnie się patrzeć bo nie użytkuje xD bądź spróbuj Alt f4 - jeżeli to nie poskutkuje to polecam restart komputera do pierwotnego stanu przed zakupem 😉 bądź zakup nowego sprzętu . Mnie osobiście mieli z innego powodu dobrze mnie znany ale nie przesadzaj że 8 sekund aby wyświetlić wiadomosci ^^ nawet na telefonie nie jest ten czas osiągalny. Tak naprawdę czeka Nas kilka poprawek obecnej wersji najważniejsza że flota podczas wysylania potrafi leciec gdzie indziej jak została wskazana 😉 to jedyny błąd najbardziej dotkliwy i jedyny że temporary unavalible request to jest sporadyczne i nie uciążliwe

    :trollface: Brak zmian to też jakas zmiana :D na dobre :bicz:

    Jak widać paczki się zgadzają dopalacze również zachęcam do zakupu zmiany klasy jeżeli ktoś nie posiada w ekwipunku podczas trwających poprzednich ewentow cyklicznych zachęcam do zakupu podczas emitowanych przecen w shopie 20% albo na zmianę klasy i flotę :trollface: Wszystko się zgadza dla odkrywców u zbieraczy jeżeli kos się ze mną nie zgadza nie przeszkadzać sobie łapeczka w dół i do moderatora :bicz:

    Dobrze wszystko wszystkim ale nue musi expix floty czy dury po 50kk czy po 400kk za jednym shotem to jest normalna wartosc ktora sie zawsze zdarzala i bedzie zdarzac no nie mow ze ciagle po 1500 krazkow wpada czy po 500 rozpruwaczy czy 1200 niszczycieli wartosc 16kk floty jest calkiem naturalna i zrozumiala raczej bym sie zastanowil czy to co pokazujesz to jeden strzal czy kikla takich wybrykow ktore zawsze sie zdarzaly i zdarzaja xD