Zmiana odnośnie darowizn surowców

  • Dlaczego to tylko jest w Polsce?


    Wejdź na uniwersa w innych krajach w tym które powstały samym czasie co uniwersum Dione w Polsce i zobacz ilość pkt. Top 1 i sam zrozumiesz.

    W Polsce jest grupa napalony na grę jeleni którzy kupują surowce na allegro i jeden a w wypadku Dione dwóch cwaniaków którzy tym jeleniom sprzedają te surowce i robią biznes .

    W innych krajach po prostu to by im nie przeszło nie ma takiego ciśnienia na grę.

  • dlaczego GF po prostu nie zbanuje takiego pajaca raz na zawsze i nie wytoczy mu sprawy karnej? przeciez to juz jest szczyt patologii

  • dlaczego GF po prostu nie zbanuje takiego pajaca raz na zawsze i nie wytoczy mu sprawy karnej? przeciez to juz jest szczyt patologii

    bo zasady nie zabraniają pomagania słabszym graczom ( a przynajmniej nie było do pewnego momentu, bo poczatkiem tego bylo liczenie przez graczy ilości surowców jakie się ma na koncie i wrzucone w stocznie budynki i badania, a teraz kolejny debilny zapisek). Poza tym udowodnij, że ktoś tę surę sprzedaje za pieniądze?? GO nic nie umie sprawdzić więc jak sprawdzi takie coś??

    pnZMuihsj



    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King

  • Czego nie mówić o patologii polskiego ogame, to akurat za granicą mają ten problem nawet w większej skali. XD Poprzeglądaj zagraniczne fora, nawet z translatorem, to się dowiesz.

  • Cały zamęt nie jest o to kto sprzedaje a kto kupuje bo i tak taki limit to żaden limit. Mając 1 mln pkt mogę w niedzielę pomnożyć X5 i wieczorem mieć 5 mln , po kilku h ( w poniedziałek )zrobię z tego znów 25 mln na koncie także w 2h z jednego ( 1 mln ) miliona zrobię konto mające 25 mln. Odczekać spokojnie 7 dni i na moim koncie będzie 125 mln pkt. Także nie rozumie co ta zmiana ma za sens która umożliwia mi w lekko ponad tydzien zamiast X5 to powiększyć konto 125 krotnie.

    I mowa tu tylko o zwykłej surce , nie chce myśleć jak będziemy obdarowywani deuterem ... Wprowadzanie darowizn w postaci jednostek jest kolejnym babolem w tym zapisie. Kompletnie dla mnie niepojęte .


    Zmiana tylko i wyłącznie dla nowych kont , gdzie GF albo Polski team chce uniemożliwiać kupowanie w pierwszych dniach i zmusić do zakupu paczek od GF. Już widzę ten tłum pędzących graczy ,którzy kupują te paczki . Nikt nie pomyślał o rozwoju słabszych , powrót znajomych na starsze uni , rozpoczęcia po kilku dniach . To wszystko idzie w zupełnie innym kierunku . Graczy będzie po prostu ubywać. Wprowadzić limit dla nowych , którzy im uniemożliwi rozwój , za to nic nie zrobić w drugim kierunku gdzie przy 100mln pkt czy więcej te X5 to ogromny zastrzyk.


    Ogólnie rzecz biorąc zmiana nie wnoszącą nic ( no może kilka pierwszych dni na uni ).

  • Sorki, że się wtrącę w dyskusję, ale... Nowe zasady zostały wprowadzone, żeby ukrócić "rozdymanie" się kont do niebotycznych rozmiarów, a one praktycznie je... sankcjonują!

    Przykład: zakładając, że mam 300kk pkt., legalnie, zgodnie z zasadami, mogę "zostać obdarowany" w ciągu tygodnia ilością 150kkk surki, czyli moje konto może wzrosnąć pięciokrotnie (lub nawet piętnastokrotnie, zakładając, że zostanę "obdarowany" dexem i wymienię go u handlarza na metal), czyli po tygodniu mogę już mieć, zgodnie z wprowadzonymi "ograniczeniami", co najmniej 1.800kk pkt... A przecież nie o to chyba chodziło...

    Proponuję, aby zamiast wprowadzać jakieś przeliczniki, wprowadzić ograniczenie, aby "darczyńca" w ciągu tygodnia mógł "obdarować" innych graczy łączną ilością surowców nie większą, niż połowa jego dziennej produkcji. To powinno częściowo rozwiązać problem.

    Raportowanie darowizn też powinno zostać przeniesione z "obdarowywanych" na "darczyńców".

  • Tak ogólnie to wybaczcie ale tak czy siak to w sumie nie ma kompletnie sensu cały ten zapis w regu.


    Z przeliczenia


    Generalnie gracz z 1 mln pkt otrzymuje 5 miliardów surowców. Nie przetopi tego w chwile.

    Po tygodniu ma już 6 mln pkt -> może otrzymać 30 miliardów (to i tak po przelicznikach na metal i kryształ jeżeli ktoś by wysłał tyle w deuterze to olaboga...)
    po tygodniu ma już 36 mln pkt -> może otrzymać 180 miliardów

    po tygodniu ma już 216 mln pkt -> może otrzymać 1 biliard 80 miliardów

    czyli konto po miesiącu może mieć tak na prawdę ponad miliard punktów.


    Wychodzi to tak, że kto zamierza sprzedać i tak sprzeda bo dla graczy które mają owe surowce otrzymać to jest przetopienie właśnie na 1 tydzień (czas budowy itp itd), rozumiem ograniczenia, ale nie uważacie w sumie to tylko odfajkowanie ticketów stworzyliście? bo to tak za wiele nie zmieni, jak ktoś poczeka sobie tydzień itp. to i tak w ciągu 1 miesiąca gracz z taką ilością pkt 1 miliona pkt może mieć 1 miliard pkt. to jest sporo nie patrząc na własne wydobycie itp.


    Rozumiem, że obraca się na miliardach już, ale to i tak jest sporo bo 30 miliardów jest w stanie troszkę tej floty natrzepać i lub badania bo jednak 30 mlrd deuteru no to jest jednak troszkę budowy.

    Chodzi mi o to, że takie ograniczenia nic nie wnoszą, tylko powodują większą "biurokrację", proponuję napisać o tym jeszcze kilka razy jak możecie w grze bo to będzie problem dla osób które już grają, dopiero zaczynają lub powracają po latach na konto kolegi.

  • dlaczego GF po prostu nie zbanuje takiego pajaca raz na zawsze i nie wytoczy mu sprawy karnej? przeciez to juz jest szczyt patologii

    Sprawy Karnej ? haha , śmierdzisz konfiturą z kilometra :baseball::baseball::baseball::baseball::baseball:

    Bo zapewne Ty byś tak zrobił , pierwszy u proroka siedział na kolanach i ukazywał screeny , jak to Antoni przesłał Stafenowi 100kkk surowca. Za co należy się wytoczenie procesu :lool:

  • dlaczego GF po prostu nie zbanuje takiego pajaca raz na zawsze i nie wytoczy mu sprawy karnej? przeciez to juz jest szczyt patologii

    Sprawy Karnej ? haha , śmierdzisz konfiturą z kilometra :baseball::baseball::baseball::baseball::baseball:

    Bo zapewne Ty byś tak zrobił , pierwszy u proroka siedział na kolanach i ukazywał screeny , jak to Antoni przesłał Stafenowi 100kkk surowca. Za co należy się wytoczenie procesu :lool:

    wybacz. Czasem zapominam ze 90% grających w to ludzi to skrajna patologia

  • Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się śmiałem :D

    Trzeba przyznać, że myślenie niektórych boli :trollface:

  • Jeszcze niech mi ktoś powie że pieniądze za to wziął,

    W Teamach są wolontariusze pracujący za kupony na antymaterię.

    I generalnie od lat jestem zdania że powinno się to zmienić i zatrudnić etatowych pracowników którzy obsługiwaliby takie rzeczy, i można by ich było rozliczyć za brak efektów.

    Wtedy nie było by na u68 z dwóch może trzech sojuszy od komorników zaczynając na Szo kończąc...

    Nie mieli by wpływow u GO i SGO i gra straciła by dla nich sens...

    :trollface:

  • Zastanawiam się ilu z naszej społeczności zastanawia się nad tym, co powoduje w nas samych, że wyzywamy tu się od debili, na wpół przeplatając bluzgi z pomysłami na lepsze rozwiązania. Mało kto jest w stanie pogodzić się z faktem, że GF chce zarobić. Jakieś bóle dupy o to, że ktoś prowadzi biznes.


    cebula.gif

  • Sorki, że się wtrącę w dyskusję, ale... Nowe zasady zostały wprowadzone, żeby ukrócić "rozdymanie" się kont do niebotycznych rozmiarów, a one praktycznie je... sankcjonują!

    Przykład: zakładając, że mam 300kk pkt., legalnie, zgodnie z zasadami, mogę "zostać obdarowany" w ciągu tygodnia ilością 150kkk surki, czyli moje konto może wzrosnąć pięciokrotnie (lub nawet piętnastokrotnie, zakładając, że zostanę "obdarowany" dexem i wymienię go u handlarza na metal), czyli po tygodniu mogę już mieć, zgodnie z wprowadzonymi "ograniczeniami", co najmniej 1.800kk pkt... A przecież nie o to chyba chodziło...

    Proponuję, aby zamiast wprowadzać jakieś przeliczniki, wprowadzić ograniczenie, aby "darczyńca" w ciągu tygodnia mógł "obdarować" innych graczy łączną ilością surowców nie większą, niż połowa jego dziennej produkcji. To powinno częściowo rozwiązać problem.

    Raportowanie darowizn też powinno zostać przeniesione z "obdarowywanych" na "darczyńców".

    Cały ten mechanizm, który wymyśliliśmy, zawsze można próbować obejść w taki czy inny sposób. Dyskusja jak ta pomaga nam dojrzeć Waszymi oczami niedoskonałości i postaramy się je zniwelować.

    Przykładowo ten post powyższy jest chyba jedyną rozsądną alternatywą, którą z miłą chęcią weźmiemy pod uwagę.

    Zmiany dotyczące darowizn prowadzimy wyłącznie na własnym podwórku, gdyż każdy kraj w różnym stopniu zmaga się z różnymi sytuacjami i te zmiany były wynikiem reakcji na sygnały pochodzące od Was, że coś należy z tym zrobić.

    Dlatego postaramy się jeszcze na bieżąco doszlifowywać ten mechanizm, aby działał on po myśli większości społeczności :)

  • Zmiany dotyczące darowizn prowadzimy wyłącznie na własnym podwórku, gdyż każdy kraj w różnym stopniu zmaga się z różnymi sytuacjami i te zmiany były wynikiem reakcji na sygnały pochodzące od Was, że coś należy z tym zrobić.

    Dlatego postaramy się jeszcze na bieżąco doszlifowywać ten mechanizm, aby działał on po myśli większości społeczności :)

    ale co was to interesuję że ktoś wywala gruby hajs na anty do jednego gracza i rozdaje biednym ?

    to jedno po drugie płaczą tylko ci co nie kupują anty taka lekka logika i ogame ŁAD dosłownie nigdy polaczkowi nie pasuję i ku.. zazdrości drugiemu i podpie... na policje bo pali śmieci w piecu bo on nie pali to znaczy że trza to obalić tak to jest własnie nasza POLSKA :D dlatego teraz NIEMIEC wam będzie dupe zawracał czemu ANTY spadło :D

  • Chcemy zaproponować pomysł zmian i poddać je pod dyskusję graczy. Zmiana sposobu liczenia limitu bez rozbijania punktów na surowiec. Przykładowo gracz ma 1.000.000 punktów i to mnożymy x5. Wyszedłby wtedy mniej kolosalny limit 5.000.000 surowców możliwych do dostania. Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.

  • Chcemy zaproponować pomysł zmian i poddać je pod dyskusję graczy. Zmiana sposobu liczenia limitu bez rozbijania punktów na surowiec. Przykładowo gracz ma 1.000.000 punktów i to mnożymy x5. Wyszedłby wtedy mniej kolosalny limit 5.000.000 surowców możliwych do dostania. Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.

    zostawcie jak było tyle LAT to działało i teraz juz nie ? bo komuś nie pasuję bo nie ma kasy na anty żałosne dajcie ankietę najpierw kto chce te zmiany a kto nie jedna osobła czy tam 3-6 płakało o zmiany limity a ludzie co nie wchdzą za często na forum nic nie wiedzieli i nie mogli się wypowiadać

  • przecież ci co się już nażarli tej anty i napompowali konta mają gdzieś zmiany takie srakie i owakie

    Już zapoźno na zmiany :trollface:

    Patologi nie darady już wyplewić bo trzeba bylo by zacząć od samej góry, a przecież nie mamy aż takiej mocy :D

  • Chcemy zaproponować pomysł zmian i poddać je pod dyskusję graczy. Zmiana sposobu liczenia limitu bez rozbijania punktów na surowiec. Przykładowo gracz ma 1.000.000 punktów i to mnożymy x5. Wyszedłby wtedy mniej kolosalny limit 5.000.000 surowców możliwych do dostania. Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.


    Po kolei Meliodas i reszta „świty”

    Kiedy przestaniecie udawać, że tu chodzi o jakiekolwiek usuwanie patologii w grze?


    Mówisz o „poddaniu w dyskusję graczy”, czyli kogo? Kilkunastu / kilkudziesięciu formowych świrów? 90% graczy nie wie o takim forum lub wie i ma Was gdzieś – masz odwagę wkleić ankietę (z jawnymi wynikami na żywo) w grze i spytać naprawdę co sądzi SPOŁECZNOŚĆ o konieczności zgłaszania pomocy nawet tej drobnej oraz limitowaniu tej pomocy?


    Może przestańcie udawać, że chodzi o jakieś dobro graczy, tylko wymieńcie z Nicków konkretnie zachowania których z nich się Wam nie podobają oraz wskażcie swoją grupę nacisku? Czyli niezadowolonych flociarzy, którym przy obecnym rozdęciu eko przestało się opłacać pajacowanie i kupowanie flot pod pusze?


    P.s. I co? Rozdacie bany za wysłanie 100 mln surowca? Niemcy będą zadowoleni na pewno z takiego obrotu spraw. A gracze już ustawiają się w kolejkach po kupno paczek.

  • Chcemy zaproponować pomysł zmian i poddać je pod dyskusję graczy. Zmiana sposobu liczenia limitu bez rozbijania punktów na surowiec. Przykładowo gracz ma 1.000.000 punktów i to mnożymy x5. Wyszedłby wtedy mniej kolosalny limit 5.000.000 surowców możliwych do dostania. Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.

    Jak dla mnie projekt jest do przyjęcia... z pewnymi, kosmetycznymi zmianami. Oczywiście, zakładam, że limit dotyczy ilości "darowizny", przekazanej / przyjętej w ciągu tygodnia. Proponuję, aby w zasadach znalazł się zapis "suma darowizn, otrzymanych przez obdarowanego" (aby jasno zaznaczyć, że nie dotyczy to tylko jednej "darowizny" od jednego gracza, ale sumy "darowizn", otrzymanych od różnych graczy). Kolejną proponowaną przeze mnie zmianą jest wprowadzenie jednostki rozliczeniowej, równoważnej jednostce metalu, na zasadach i po kursie zgodnym z regulaminem handlu. No i na koniec proponuję ustalenie limitu punktowego obdarowanego, poniżej którego będzie on mógł otrzymać darowiznę w ustalonej wysokości, aby zachować tradycję "paczek powitalnych" dla nowych graczy / nowych członków sojuszu (na przykład: gracz z dorobkiem punktowym poniżej 1 kk pkt może tygodniowo otrzymać darowiznę w wysokości 5kk rozliczeniowych jednostek metalu).

    Odnośnie drugiego pomysłu, cedującego obowiązek zgłaszania darowizny przez darczyńcę, jestem za :thumbup:

  • Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.

    5 mln surowca to teraz żadna wielka ilość jest. 1 mln pkt to miliard wydanego surowca. Więc trochę nie zbyt to trafione. Gdy mamy dopalacze i eko x8.

    Zrobić limit jeden dla wszystkich bez pkt.

    np. na starych uni limit 1 mld surowca na tydzień można dostać i nie trzeba zgłaszać, a powyżej tego limitu zgłaszamy. darowiznę. Max. ilość darowizny w ciągu tygodnia jakiś limit wprowadzić dodatkowy i tyle.