Posts by MamDres

    Kierując takie oskarżenia ? Autor tematu kieruje jeszcze większe i nikomu się nie tłumaczy , więc dlaczego ja mam to robić ?

    Skoro nie masz zielonego pojęcia o tym RW to nie pisz mi że przesadzam . Autor nie dość , że nie opisał jak doszło do starcia ( czytelnicy wnioskują , że nie potrafili nawet opóźnić ) to jeszcze oczernia publicznie drugą stronę i jakoś on dowodów nie potrzebuje . W dodatku nawet nie wie z kim rozmawia , a pytając czy mnie zezlomowal 5-6 razy , widać że pozjadal wszystkie rozumy ;) kończę już dyskusje bo ten push nie jest tego warty xD

    Mnie ma boleć ? Robisz z siebie pośmiewisko . Widziałem wiele oskarżeń , a najczęściej są one od kogoś kogo dupa boli , że wydał xxxx zł a dalej jest na drugim planie . Nie dość , że wydałeś ile wydałeś to jeszcze kompletnie nic nie pokazałeś . Blues jest pusherem ? A Ty kim jesteś ? pushujesz się u Szwabów i czujesz się w ten sposób lepszy ? Dlatego właśnie jesteś hipokryta . Sam kupujesz , sam zbudowałeś konto tylko na złotówkach , a patrzysz na innych . Nie widzę różnicy budowy konta z paczek , pushow czy kupionej surki od sąsiada. W każdym z tych przypadków jeden wydaje , drugi zarabia . Oczywiście krystaliczny Stachu zaraz zaprzeczy... Nie zapomnij dodać , że te ST też jest kupione . Agresor wystawił bluesa , stąd też te RW ... Hipokryto ...

    Jakby była skorygowana dość szybko to nie byłoby tematu. ;) Chyba że 2h to dla Ciebie dość szybko . Jeśli zostało źle podane to jest to robięnie w balona :D Imponuje mnie Twój tok rozumowania i obrony. Wbrew pozorom 70 , a 50% to znaczącą to różnica. Ale co tam , to tylko pomyłka. Co drugi post jest pomyłka ( przypomina mi się wasze liczenie darowizn ). Może czas odstąpić od stanowiska ? Bo one też może być pomyłka :D

    Edycja posta której nie widać i robiebie ludzi w balona , czyli standardowa zagrywka . Najpierw 70% z pz , a później ukradkiem zmiana bez Edytu i odpowiedniego poinformowania na 50% z pz . Graty dla teamu ;)

    Przecież OGame już dawno stał się p2w... Zauważ, że co chwila pojawia się promka 100% antymaterii, która nigdy wcześniej się nie pojawiała. Max to był +50% i to przez kilka godzin dostępny. W tym całym systemie darowizn chodzi o jedno - nie zabrania on budowania własnego konta w oparciu o własne zasoby portfela, a w zamyśle ma blokować sytuację w której:

    1. Gracz z niskim eko wykłada kasę dla gracza z wyższym eko, aby ten zakupił paczki i przesłał mu surowce - profit w postaci większych zasobów niższym kosztem $$ - strata GF - zabronione.

    2. Kupowanie surowców na portalach aukcyjnych - po starcie nowego uni wiadomo topka ładuje na maxa, ale potem chcą się odbić więc wystawiają paczki surowców na różnych portalach aukcyjnych - strata GF - zabronione.


    Jako, że należę do grupy graczy, która nie wydała na grę nawet złotówki, dziękuję tym co utrzymują moje pasożytnicze konto. Już dawno przestałem patrzeć w ranking i działam tak, że robię sobie założenia - do końca roku chce mieć eko na poziomie X/X/X i staram się to osiągnąć. Tym samym ta gra wciąż sprawia mi fun.

    Guzik prawda. Na aukcjach 50 ludzi kupi surke , a darczyńca masę paczek. Na nowym uni zamiast 50 , może znajdzie się 5 ... Jeszcze ktoś zapłacze za aukcjami xD

    Nie jeden wydal 100 zł by kupić kilka KKK i rozbudować konto po prostu szybciej . Myślisz że teraz GF będzie zacierać ręce bo ktoś kupi 10 paczek wartych 600k anty po 100k mety ? Chyba ktoś tu jest niepoważny xD Poczekajmy na nowe uni i straty z tym związane xD albo będzie wychodzić co 2 tygodnie , albo nagle zwiększy się limit surowców ;)


    Na najnowszym uni widać było przyrosty xD obdarowanych było wielu xD jakoś teraz nie widać by GF liczył zyski . Zostało może z pięciu heh. Strzelili sobie w kolano :D

    Zastanawiam się czy to OGame schodzi na psy czy ludzie , którzy w to grają. Nie macie o czym dyskutować tyle ile ktoś wydał ? Z żonami też rozmawiacie w sobotnie wieczory ile sąsiad zarabia ? Ma i chce to niech wydaje , z głodu zapewne nie umiera... A Ty ile wypiłeś w weekend ? Padł rekord ? Jak można pić i przewalać hajs w alkohol , który szkodzi zdrowiu ? I jeszcze później wyrabiać rzeczy , których możemy żałować do końca życia ? :) Jeden wydaje na grę , drugi na alko , trzeci pójdzie do opery a czwarty zrobi wszystko razem :P akurat angielskie słabo wygląda. Są zagraniczne serwery , gdzie zdąża się , że to my mając 600kk pkt blado przy nich wyglądamy ;)

    Z doświadczenia wiem, że nigdy z Tobą nie dyskutowałam ;)

    w każdym razie, tam w podziale ACS nie tylko chodzi o sam podział zysku. Jesli silniejszy gracz zbierał cały złom, a słabszy miał jakiekolwiek straty w danym ataku, to Ty tak czy siak masz obowiązek w ciągu 72 godzin odesłać mu przynajmniej za straty, więc w dalszym ciągu Twój argument jest nijaki, bo jaki problem jest od razu wysłać wszystkie należące się danemu graczowi surowce?? Nie musisz odpowiadać... A jeśli to taki problem i chcesz się rozliczać tydzień później to wystarczy napisać ticket. Ale nie po 3 dniach, tylko od razu po starciu

    Tak masz rację , muszę oddać straty .

    Więc wytłumaczę Ci to na przykładzie: najnowsze uni Dion , robię dzis 20k % , straty praktycznie zerowe , więc w teorii nie mam praktycznie co odsyłać . Dziś już nie mam czasu , jutro wieczorem po pracy odsyłam 2kkk swojemu sojusznikowi bo tak mi się podoba.

    Myślisz , że team będzie wszystko tak dokładnie sprawdzał i będzie wiedział , że to jest podział ACSu ? Bo ja mam wątpliwości. Dlaczego ? Ponieważ teraz w każdym tickecie musisz mieć komplet danych , brakuje zbiórki czy czegokolwiek innego to już widzą problem. Sądzisz , że po wprowadzeniu darowizn teraz będą wszystko wiedziec ? Nagle zmądrzeją , wezmą się do pracy czy po prostu wcześniej się nic nie chciało , a teraz muszą ? A może robią z nas głąbów i wogole nic nie będą sprawdzać ?

    Biorąc aktywnego złomiarza , mającego 2-3 acsy dziennie , po 3 dniach może zrobić się kłopot. Ktoś na tym ucierpi ? A kto ? Dam sobie odpowiedź na to pytanie.

    ACS też nie podlega. Nie wierz we wszystko co Ci mówią. Okaże się w praktyce. Nie masz obowiązku odesłać podział po 1h od ataku. Spróbuj odesłać po 3 dniach , 10 transportami w różnych godzinach. Wtedy się przekonasz ile stracisz czasu i wyjaśnień na to wszystko i stwierdzisz sam co Ci wolno a czego nie ;)

    owszem nie podlega

    ALE... Zasady gry jasno mówią, że

    Pożyczka recyklerów/ACS
    zaleca się, aby w ciągu 72 godzin powiadomić Operatora Gry w przypadku wysyłania surowców do silniejszego gracza po udzieleniu mu pomocy w postaci pożyczki recyklerów (zarówno przy zwykłej walce jak i przy podziale złomu po walce ACS).

    Więc.... Twój argument, odnośnie próby wysłania surowców z ACSa po 3 dniach jest o dupe rozbić ;)

    Z doswiadczenia wiem , że dyskusja z Tobą prowadzi do nikąd , ale...



    Mowa o wysyłaniu do słabszego gracza podziału ACS , gdzie Twój punkt mowi o zgłoszeniu po wysyłce do silniejszego ( konieczny ticket ) , a ja wspominam o słabszym towarzyszu ( tu nic nie trzeba robić ) .... Skoro podział ACSu nie podchodzi do darowizny , to są dwa wyjścia :

    1. Zaraz to się zmieni.

    2. Patrząc na inteligencję poszczególnych ludzi w teamie Ty wyladujesz na banie bo po 3 dniach nie będą w stanie odróżnić darowiznę od podziału z walki , która odbyła się 3 dni wstecz. Zanim szanownemu gronu to wytłumaczysz to minie 1,2,3,4 ...itd dni.


    Zresztą tu nie chodzi o to co trzeba zgłaszać a co nie , tylko o to , że nie rozwiązali problemu w żadnym stopniu , a tylko utrudnili grę większości graczy. ...

    Już nie będzie " zostaw sobie złom po próbie " czy nawet " nie ma kto pożyczyć 1kk paliwa ? masz i zostaw sobie " . Wszystko jest robione od drugiej strony. Absurd goni absurd. Zmiana dotknęła wszystkich i odbije się szerokim echem , a nie o to w tym wszystkich miało chodzić . Zasada jest tak kuriozalna sytuacja , że wczoraj mając próby moonowe 12x20% złom nie zbieram złomu ( 24 mln ) , bo aby to zrobić musiałbym mieć prawie 5 mln pkt.

    a gdybyś tak przeczytał FAQ darowizn, to wiedziałbyś że odnośnie prób moonowych zastosowano wyjątek.... chociaż jest on ważny od dzisiaj, ale jest...

    Czytam i wiem co mi wolno , a czego nie. Powiem więcej , wiem nawet jak to wszystko ominąć :)


    ACS też nie podlega. Nie wierz we wszystko co Ci mówią. Okaże się w praktyce. Nie masz obowiązku odesłać podział po 1h od ataku. Spróbuj odesłać po 3 dniach , 10 transportami w różnych godzinach. Wtedy się przekonasz ile stracisz czasu i wyjaśnień na to wszystko i stwierdzisz sam co Ci wolno a czego nie ;)

    Nie ma dowodu , że kupiłeś surke ... Jest natomiast dowód Twojego przyrostu z 5kk na 25kk ( coś podobnego ). To są tylko przypuszczenia. Tak jak nie ma dowodów na booty na serwerze. Top 3 to po prostu gra jak robót i tylko czeka przez 24h aż polecisz , aby zwiać na 30s ;) . Po co banować go ,.przecież jego liczby w wydawaniu $$$ są ogromne . Ruda da mu ostrzeżenie! Ostatnio napisała do mnie , że są inne kary niż bany 🤪

    Taka zmiana to nie jest staranie się zrobić coś ( chyba że z nas idiotów ).

    Jak ktoś słusznie zauważył , przy takich limitach to mogliby już sobie darować i całkowicie zakazać. Wybaczcie ale co to za pomoc 0.5 % wartości konta ?


    Dla mnie jest to dość istotna zmiana bo zasady są zasadami , ale realia są ciut inne. Jest to dość mocna ingerencja w grę i w tym momencie wszystko co było budowane latami przepada. Już nie będzie " zostaw sobie złom po próbie " czy nawet " nie ma kto pożyczyć 1kk paliwa ? masz i zostaw sobie " . Wszystko jest robione od drugiej strony. Absurd goni absurd. Zmiana dotknęła wszystkich i odbije się szerokim echem , a nie o to w tym wszystkich miało chodzić . Zasada jest tak kuriozalna sytuacja , że wczoraj mając próby moonowe 12x20% złom nie zbieram złomu ( 24 mln ) , bo aby to zrobić musiałbym mieć prawie 5 mln pkt. Śmiechu warte. Ktoś napisze , można było zgłosić . Tak można . Już widzę te tickety jak pojawia się promka na moona , robimy 9 sztuk od kilku różnych osób , wychodzi 100 prób i wszyscy pędzą pisać tickety. Szanowny team chyba się z powołaniem minął bo z takimi pomyslami to do sejmu zapraszamy.

    Pomysłów i rozwiązań wokół pełno , a wybrali chyba najgorsze z możliwych . Osiol by się zoorientowal kto sprzedaje , kto kupuje , ale dla nich screen nie jest dowodem . Natomiast logi w panelu są , bo tam pisze kto ma brata , kto z kim śpi i co kto używa . Ktoś mądry napisał , że support u Nas jest najgorszy z możliwych i tu jest święta racja. Niby zapewniają nas od lat że przy ticketach jest kolejka , a na spam gsami potrafią odpisać po 5 min ( czyt. Pięć minut ) , gdzie inne leżą kilka dni.


    I tu nie o to chodzi czy ktoś coś kupuje czy sprzedaje. Tu teraz każdy ruch musi zostać przemyślany z naszej strony. Wyżej napisałem o próbach. Dzis zrobiłem acsa , odesłałem połowę słabszemu i nigdzie tego zgłaszać nie będę. Sytuacja się zakończy tak , że po tygodniu ktoś będzie mi kazał dać API starcia , którego już mieć nie będę . Dziś ticketa nie będę pisał bo nigdy go nie pisałem , jeśli odsyłałem do słabszej osoby i pisać nie będę.


    Gra miała być odskocznia , przyjemnością. Stała się gra z własnymi zasadami. Wszystko teraz trzeba zgłaszać , pilnować , liczyć , pamiętać. A najzabawniejszy jest punkt w którym piszecie , że jeśli ktoś nie wie ile miał punktów , może do Nas napisać. Każdy wie , że macie braki , że leżycie że zgłoszeniami i terminem odpowiedzi , a wy jeszcze chcecie zapytania o ilość punktów na dany dzień ? Wszystko się już za Was robi , musicie mieć pełne dane bo wystarczy , że jednego API nie ma , jednej daty , jednej cząstki zgłoszenia i zaraz odpowiedź aby uzupełnić , która znów przedłuża się o kolejne dni. Zgłaszam Wam , że sąsiadowi zbugowało flotę to dostaje odpowiedź :proszę napisać ilość statków zbugowanych . A skąd ja to mam ku... Wiedzieć ? Wy jesteście operatorami chyba , nie ja ...

    Jak to się tyczy zmian w trakcie rozgrywki ? Akceptowałem regulamin z dnia rozpoczęcia uni , teraz mi on nie pasuje . Co z tym fantem ? Proszę odnieść się do zapisu w regulaminie , który mówi , że muszę go akceptować w tym momencie . Dziękuję.

    Punkt 12 zasad dostępnych w grze jasno mówi:


    Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad. Zasady gry mogą być zmienione lub zniesione np. podczas trwania eventu. O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą.

    Ok. Zmienione ( czyli zmiana obecnych , rozbudowanie , przerobienie)bądź zniesione ? Gdzie mowa o nowych zasadach ? Darowizna to zupełnie nowa zasada gry więc pkt 12 nie dotyczy jej.


    Ps. Co oznacza podczas trwania eventu ? Co to event ?

    Nie wiem gdzie masz wpisane coś o wartości konta:

    "Suma darowizn, otrzymanych od graczy w ciągu jednego tygodnia, nie może przekroczyć 5 krotnosci punktów ogólnych konta osoby obdarowanej."

    nie cwaniakuj bo jak jakiś baran walnął byka to przez kilka dni nic nie pisałaś , a teraz próbujesz błysnąc.


    Jak to się tyczy zmian w trakcie rozgrywki ? Akceptowałem regulamin z dnia rozpoczęcia uni , teraz mi on nie pasuje . Co z tym fantem ? Proszę odnieść się do zapisu w regulaminie , który mówi , że muszę go akceptować w tym momencie . Dziękuję.


    Nasz team nie umie pomnożyć X5 a Tobie się % z wartości konta marzą ... Zejdź na ziemię xD

    Tak , ale dwa nadmuchane konta powodują , że pozostałe 100 też się dmucha. Ktoś ktoś surke musi przetopić , ktoś te paczki zasponsorować. A Ci co wydają smsa na komandora wydawać będą dalej.

    Sam fakt , se dzieli się na graczy lepszych i gorszych jest już dla mnie nie na miejscu . Pilnować top 1-10. A co top 11 już może z przeciętnym eko handlować ? A co nie ma już graczy którzy mniej wydają , a nadrabiają aktywna gra ? Tacy już nie istnieją ? Całe top 10 to handel i kupno ? Zaczyna to zmierzać w złym kierunku. Nie rozumiecie podstawowej zasady. To wcale nie chodzi o przystopowanie czegoś czy też wyrównanie rywalizacji tylko o to , że ktoś liczy że Ci 100 graczy zamiast kupować u darczyńcy , zaczną u GF. A to nigdy nie będzie miało miejsca. Zyski spadną i w ramach tego będą pojawiać się nowe sposoby zarobku i oferty od GF w postaci skrótu czasu lotu floty o 50%. Gdzieś te straty będą musiały się z czymś pokryć. Wtedy wszyscy zapłaczą za sprzedażą surowca na allegro tak jak teraz za gra bez anty kiedyś . ;)


    Zdrowej rywalizacji już od dawna nie ma . W grze jak w życiu , wygrywa bogatszy albo cwaniak . Mydlą nam oczy o zrobieniu czegoś dobrego. A tu tylko kolejny pomysł , jak spróbować zarobić więcej. Nie w tych czasach , nie w tej grze. Tu patrzy się tylko na zyski. Za dużo lat , za dużo układów , za dużo tych samych osób od wieku.