🏆 Ukryte trofea (★★★★★★) - dyskusja

  • Wiem że już pytałem ale muszę się upewnić bo tyle wku....u co dostałem na jishui to szok.

    Czy jak usunę konto z serwera sezonowego to skiny/avatary/tytuły zostaną na koncie? wiem że w momencie przekazania znikają.

    Czy ktoś już coś takiego robił że kasował konto z serwera sezonowego?

    nie zostaną - niestety

    Niestety - zostają. KOnto na serwie sezonowym możesz bez problemu usuwać - poprzez odpalenie kasacji konta w ustawieniach. Wszystkie osiągnięcia, skiny, avatary, tytuły zostaja na twoim głównym koncie.


    Natomiast co już od miesięcy się powtarza i jest powtarzane - przeniesienie na inne lobby skutkuje kasacją wszystkich avatarów, skinów, osiągnięć etc.


    Więc bez problemu można kasować konta na serwerach sezonowych - a wszystko zostanie na głównym ( wiadomo jeśli ma się wszystko w jednym lobby oczywiści - ale to chyba oczywista oczywistość ) .

  • Po skasowaniu zostają, ale wtedy są przypisane do lobby na amen, tj. jeśli z jakiegoś powodu zmienisz lobby, a konto już nie istnieje, to już ich nie odzyskasz. Nie giftujcie kont, bo to na razie nie działa. Wiem, bo to przetestowałem i GF odkryło, że cała ta funkcja o kant tyłka rozbić w połączeniu z osiągnięciami. XD

    Ameryki nie odkryłeś i niestety - ale to dziala tak jak GF chciało co by działało. Przeniesienie konta na inne lobby - sprzedaż, kupno zamiana skutkuje tym że wszystko się kasuje / zeruje / resetuje. Konta nie idą na inne lobby z osiągnięciami. I taki jest cel tego wszystkiego. Wszystko w jednym lobby bez handlowania / dodawania sobie za darmo osiągnięć co działo się na samym początku a czego skutkiem było przez jakiś czas wyłączenie kodów przekazania. Po to właśnie co byś nie boostował ( głupi dobór słów ale lepszego określenia nie znajduje ) sobie innych kont albo innym kont swoimi osiągnięciami.

  • Po skasowaniu zostają, ale wtedy są przypisane do lobby na amen, tj. jeśli z jakiegoś powodu zmienisz lobby, a konto już nie istnieje, to już ich nie odzyskasz. Nie giftujcie kont, bo to na razie nie działa. Wiem, bo to przetestowałem i GF odkryło, że cała ta funkcja o kant tyłka rozbić w połączeniu z osiągnięciami. XD

    Ameryki nie odkryłeś i niestety - ale to dziala tak jak GF chciało co by działało. Przeniesienie konta na inne lobby - sprzedaż, kupno zamiana skutkuje tym że wszystko się kasuje / zeruje / resetuje. Konta nie idą na inne lobby z osiągnięciami. I taki jest cel tego wszystkiego. Wszystko w jednym lobby bez handlowania / dodawania sobie za darmo osiągnięć co działo się na samym początku a czego skutkiem było przez jakiś czas wyłączenie kodów przekazania. Po to właśnie co byś nie boostował ( głupi dobór słów ale lepszego określenia nie znajduje ) sobie innych kont albo innym kont swoimi osiągnięciami.

    Nie działa, jakby chciało, bo jestem w kontakcie z pracownikiem GF i jest to w kolejce do naprawienia, bo okazało się, że cała funkcja nie działa tak, jak powinna. Konta SĄ przenoszone z osiągnięciami, a przynajmniej powinny być w teorii, natomiast jest poważny problem z ich synchronizacją, jeśli przenosisz więcej niż jedno konto.

    I serio wątpię, by nawet w tej firmie uznawali za poważny problem wspomniane boostowanie kont, gdzie system osiągnięć dosłownie guano daje, tylko parę obrazków i cyferek w rankingu, który sprawdza może 5 osób na krzyż.

  • A powiedzcie jeszcze, czy jak konto zostanie skasowane z powodu nieaktywności, to nagrody też zostaną? Bo ja nie chcę ich usuwać, ale pewnie z czasem minie czas, po którym zostaną skasowane z automatu. Jak wtedy wygląda kwestia nagród? Czy może lepiej je skasować ręcznie?

  • Sądze że nie znikną, ale osobiście nie sprawdzalem.

    Ja mam anty kupione za 0$ (z cashbacku), wtedy można zrobić z konta idlaka lub przejść na cmentarz żeby nie tracić konta.

    Po skasowaniu zostają, ale wtedy są przypisane do lobby na amen, tj. jeśli z jakiegoś powodu zmienisz lobby, a konto już nie istnieje, to już ich nie odzyskasz.

    Trafna uwaga.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

    ,,Nie prowokuj! Brakuje ci rozrywki, to kup sobie granat (taki owoc),, Crysis

  • U mnie liczykrupa wskoczył w momencie odpalenia dodatkowych pól planety z bieżącego eventu więc może to nie tylko kwestia zebrania określone ilości ale i aktywowania ich?

  • Cześć,


    Wczoraj zbudowałem 10k kolonizatorów i zaatakowałem nimi idlera.


    Dostałem

    Udało ci się ukończyć następujące osiągnięcie: Ukryte osiągnięcie - To musi być przypadek
    Zadanie osiągnięcia:Twoja nietypowa strategia się opłaciła: udało ci się zaskoczyć przeciwnika zupełnie nieoczekiwaną flotą i wygrać.


    Ale nie doliczyło mi +1 do "Ukończ 10 nietajnych osiągnięć kompletnie ze wszystkimi rangami".

    Czy mogę jeszcze coś zrobić, żeby jednak doliczyło mi to osiągnięcie i abym dostał już ten skin za 10 takich osiągnięć?


    Wczoraj miałem ich 9 i pomimo ataku kolonizatorami nadal mam ich 9.

    • uniwersum Kerberos jako Galaktyczny Rolnik

    • sojusz K'AI PRIME


    :sleeping2:

  • Nietajnych :) ukryte sie do tego nie wliczaja. Musisz ukonczyc jakies z 1-51

  • Dzięki, już ogarnąłem i udało mi się odkryć ten skin :)

    • uniwersum Kerberos jako Galaktyczny Rolnik

    • sojusz K'AI PRIME


    :sleeping2:

  • Nietajnych :) ukryte sie do tego nie wliczaja. Musisz ukonczyc jakies z 1-51

    Czytaj temat uważnie - góra strony 🏆 Ukryte trofea (★★★★★★) - dyskusja 🏆 Ukryte trofea (★★★★★★) - dyskusja

    Ukryte trofea jak najbardziej sie wliczają do wszystkich ukończonych, ostatnio pisłem o tym. Trzeba oczywiscie zdobyć wsystkie 5 z danej kategorii, a tych jest 3. Sam ma już odblokowane 2 bo niestety licytatora i tego gościa od największych wiatraków wciąż nie mam.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

    ,,Nie prowokuj! Brakuje ci rozrywki, to kup sobie granat (taki owoc),, Crysis

  • No to wpadł dziś "wiatrak".

    Tylko nie odpowiem czy logowanie codziennie, czy brak urlopu bo oba kryteria spełniam.

    "Po co robić dolne partie pleców? Laski na to nie lecą..." ~Paulo Coelho

    :whocares:

  • Może też trzeba się przez cały rok zalogować okresloną liczbe razy bez zmiany statusu, np.

    280/365,

    ale sprawdzenie nastaje dopiero po tych 365 dniach/roku.


    Je tego nie dostane w 2025, ale przeglądałem mmorpq i znazałem przypadki graczy ze 100% aktywki przez ostatni rok, którzy tego osiagniecia nie mają.


    Gdyby logować się np. co 6 dni to przez rok wyjdzie tylko 60/365, status będzie ok, a osiągniecia brak. Też to odnosze do poprzedniego błędu po fuzji, gdzie co poniektórym zaliczyło właśnie po przejsciu na nowy serwer za jedynie 280 dni (nie wszystkim ze 100% aktywki wcześniej). Może własnie to sprawdzenie miało wtedy po przeniesieniu miejsce, a nie po roku (reset).


    Jak na razie myśle że tak to może działac, jest jasne ze pewnosci jeszcze nie ma co do triggera Największego fana/wiatraka.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

    ,,Nie prowokuj! Brakuje ci rozrywki, to kup sobie granat (taki owoc),, Crysis

  • No to wpadł dziś "wiatrak".

    W wyciekniętym patchnotes była mowa o braku urlopu i braku idlera, na 100% nie codzienne logowanie, bo opuściłem ze 2-3 dni w ciągu ostatniego roku, a zaliczyło mi dziś osiągnięcie.

    Może też trzeba się przez cały rok zalogować okresloną liczbe razy bez zmiany statusu, np.

    280/365,

    ale sprawdzenie nastaje dopiero po tych 365 dniach/roku.

    Zdobyłem dzisiaj to osiągnięcie "Don Kichota" po porannym zalogowaniu. Codziennie nie grałem ale i urlopu tym koncie ponad rok nie miałem. Ustalenie jaki faktycznie % roku byłem aktywny okazało się niełatwym zadaniem. Pomocne okazały się dane z ekspedycji, gdzie przez ostatni rok (22.11.2024 - 22.11.2025) na pewno podrywałem flotę przez 176/365≈48%. W połączeniu z zsyłką raz w tygodniu (co 5-10 dni) daje około 200 dni gdy byłem aktywny i flota też była w ruchu, a więc ≈55% roku.


    Co do samego logowania, było tego na pewno więcej bo odbieram przedmioty I/E dość regularne. Wtedy na pewno wyjdzie około 75% aktywności, co oznacza że można odpuścić więcej niż 2 dni. Swoją drogą, osiągniecie Hurtownik jest za 365 itemów, liczba potwierdzona przez "błąd apki"xD u gracza z discorda.

  • I oto dziś wpadł Licytator, ostatnie ukryte osiągnięcie, którego nie miałem. Zdecydowanie najgorsze, wygranie 1000 aukcji to wymaga więcej samozaparcia niż wysyłanie ekspów, bo ekspów nie trzeba pilnować w ostatnich minutach i nie trzeba przebijać innych graczy. XD

  • Nie wiem czy do Social Butterfly liczą się też osoby które były w buddy czy nie ale aktualni u mnie na licznik 97 graczy i zadanie zaliczone!!! Także chyba nie trzeba pełnych 100!!

    Powodzenia innym!!

  • Nie wiem czy do Social Butterfly liczą się też osoby które były w buddy czy nie ale aktualni u mnie na licznik 97 graczy i zadanie zaliczone!!! Także chyba nie trzeba pełnych 100!!

    Powodzenia innym!!

    mnie również zaliczyło przed setką, chyba zaliczane są ogólnie osoby, które Cię dodały.