Aktywacja form życia na wszystkich serwerach

  • Nie znam się na kodowaniu gry by stwierdzać że trzeba naprawić "kilka" linijek gry. Kod gry ma już trochę lat ;)
    Natomiast zdaje sobie sprawę z jednego, że to największa aktualizacja gry odkąd ona istnieje. Dotyka praktyczne wszystkich aspektów grze: ekspedycji, zmniejszania spalania, prędkości, zwrotu dexu przy zawrotce floty, ekonomii i można tak wymieniać jeszcze chwilę. ;)

    Drugą sprawą jest to co już pisałam tutaj na Forum, aktywowano LF na rozwiniętym uniwersum by mieć pogląd na to jak będzie wyglądać na "żywym organizmie". (Mam nadzieję, że u68 wybaczy mi to określenie). Aktualizacja projektowana była pod nowe uniwersa, myślę że trafionym działaniem było aktywowanie jej na jednym ze starszych.


    Marudzić oczywiście można, nikomu tego nie zabraniam. Ale ciężko sobie wyobrazić co by było gdybyśmy zostali z tym na przerwę świąteczną sami. ;)

  • No niestety wygląda na to, że nie udało się GF udoskonalić na tyle Form Życia by wprowadzić je na wszystkie uniwersa.

    Uważam, że jest to słuszna decyzja, bo jak dobrze pamiętamy aktualizacje realizowane zaraz przed świętami nie wychodziły nikomu na dobre ;)

    Obecnie jesteśmy w trakcie przerwy świątecznej, więc zakładam że dalsze informacje o aktualizacjach i patchach pojawią się po 8 stycznia.

    Ruda przyznam, że to kiepska wiadomość. Ale dziękuję Ci, że podzieliłaś chociaż tą wiadomością, bo przez długi czas była cisza :)


    Moje pytania:

    1) czy w takim razie planują w ogóle wprowadzić LF na stare uni czy skupiają się już tyko na nowych?

    2) Jeśli nie zamierzają wprowadzić LF na stare uni, to co się stanie z tymi uni? Będą fuzje z uni z LF?

    3) Za chwilę minie 5 miesięcy odkąd U68 ma LF, jeśli wprowadzą je na inne stare uni, to jak zamierzają zrekompensować nam tą różnice czasową?

    4) Jak zamierzają zrekompensować 4 miesiące błędów i dyskomfortu gry dla graczy U68?

    5) Gdzie tak naprawdę tkwi problem LF? Pytam, bo jest wiele spekulacji, a przydałyby się konkrety. Może jakiś oficjalny komunikat ze strony GF?


    Wiem, sporo pytań, ale myślę że istotnych i wiele osób czeka na te informacje :)


    Nie znam się na kodowaniu gry by stwierdzać że trzeba naprawić "kilka" linijek gry. Kod gry ma już trochę lat ;)
    Natomiast zdaje sobie sprawę z jednego, że to największa aktualizacja gry odkąd ona istnieje. Dotyka praktyczne wszystkich aspektów grze: ekspedycji, zmniejszania spalania, prędkości, zwrotu dexu przy zawrotce floty, ekonomii i można tak wymieniać jeszcze chwilę. ;)

    Drugą sprawą jest to co już pisałam tutaj na Forum, aktywowano LF na rozwiniętym uniwersum by mieć pogląd na to jak będzie wyglądać na "żywym organizmie". (Mam nadzieję, że u68 wybaczy mi to określenie). Aktualizacja projektowana była pod nowe uniwersa, myślę że trafionym działaniem było aktywowanie jej na jednym ze starszych.


    Marudzić oczywiście można, nikomu tego nie zabraniam. Ale ciężko sobie wyobrazić co by było gdybyśmy zostali z tym na przerwę świąteczną sami. ;)

    Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że to nie kwestia kodu. Bo skoro kod działa bez problemu na nowych uni, we wszystkich detalach które wymieniłaś, to wystarczyłoby go skopiować na stare uni. Jeśli probleme jest baza danych, a dokładniej ilość danych na starych uni, to może rozwiązaniem problemu byłoby zrobienie fuzji pokolei dla każdego uni, np z "Kalyke" na "KalykeLF"?

  • A może by tak wyłączyć LF na u68 i włączyć na jakiś czas na innym uniwersum? Np Quantum. potem wyłączyć na Quantum i włączyć na Quasar itd, aż do momentu gdy "naprawią" grę? W takiej sytuacji wszyscy będą mogli skorzystać i potestować LF zanim to wdrożą wszędzie.

  • Podstawowe pytanie, jak zamierzają zrekompensować opóźnienie, skoro między czasie został wprowadzony limit dziennych misji do poszukiwania form życia i artefaktów. Jak dobrze rozumiem, jak już zostaną wprowadzone formy życia na stare serwery, zaczniemy z limitem 50 misji dziennie?

    Zaczynając na uni Juno, wszystkie 4 rasy odkryłem dopiero po ok. 200 misjach, wiem działa tu aspekt losowości i ktoś inny może mieć komplet po 3 misjach, więc tym bardziej z takim limitem szał budowania będzie rozłożony w czasie.


    Mam tylko nadzieję że wezmą się do roboty i od 2 stycznia po wszystkich wolnych dniach wprowadzą w końcu formy życia.

  • 3) Za chwilę minie 5 miesięcy odkąd U68 ma LF, jeśli wprowadzą je na inne stare uni, to jak zamierzają zrekompensować nam tą różnice czasową?

    4) Jak zamierzają zrekompensować 4 miesiące błędów i dyskomfortu gry dla graczy U68?

    Te dwa punktu wykluczają się. xD

    Jeżeli nam mają rekompensować błędy to inni powinni się cieszyć że nie ma FZ.


    Cóż, przecież nigdy nie będzie sprawiedliwości w aktualizacji czy parametrach. Przy łączeniu zawsze jest ten słabszy serwer łączony z innym mocniejszym.

    Jakiś algorytm policzy że przez 5 miesięcy straciłeś eko za 70 paczek i każdy gracz dostaje 70 paczuszek. To czy będzie to uczciwe?


    Ciekawe jest używanie "za chwilę minie 5 miesięcy". Formy życia są na u68 dokładnie 3 miesiące i tydzień (lub jak kto woli dziesiętnie 3,246). Wartości "2" zaokrągla się w dół dlatego powinieneś napisać "minęło 3 miesiące", ewentualnie jeżeli chcesz użyć "za chwilę minie" to zaokrąglij to do 3,5 miesiąca. Zaokrąglenie o 54% czasu to chyba przestrzelenie żeby Twoja wersja wyglądała bardziej żałobnie. :/


    Wracając do rekompensaty...

    W późniejszym uruchomieniu tracisz surowce więc rozumiem że forma paczek jest ok. Od kiedy mamy FZ przeklinałam w nich ponad 8 tys lvl czegokolwiek. Dziś mamy 99 dzień aktualizacji czyli średnio wychodzi po 80 lvl w jeden dzień. Oczywiście pierwsze poziomy szybko się robią ale... również wisi kolejka. Cena do czasu budowy również inaczej się zachowuje. Dzieląc koszt przez czas wychodzi że 1 poziom w 1 jednostce czasu robi 8 punktów. 10 poziom 50. Koszt budynku rośnie szybciej niż czas budowy. Dlatego choć ilość lvl wygląda fajnie to praktycznie po 20 dniach już brakowało mi surowców z wydobycia. FZ zjada dużo kryształy, który trzeba było wysyłać. Metal i deuter trzeba było zwozić bo zostawało dużo śmieci.


    To chyba wolałabym dostać paczki przy takiej rekompensacie niż się męczyć dziennie z rozwożeniem surowców i pamiętaniem co gdzie mam kliknąć bo kolejka mi nie działa.

    Mam surowce na badanie a muszę pamiętać żeby przeklikać. Czasem klikam badanie po 2-3 minutach od zakończenia poprzedniego. Pisze mi że surowców brak a po kliku zostaje mi 15kk mety gdzie na godzinę kopię dużo mniej, nie ma szans że w 2-3 minuty tyle wykopałam.

    Jeszcze wspomnieć trzeba o czasie który poświęciłam na ustawienie zakończenia badania pod koniec odliczanie resetu. Poziom 1 co 2 dni, poziom 2 co 4 dni... Pamiętać że przy końcu odliczania poziomu 2 kliknąć badanie z poziomu 1... Reset to tez sama w sobie była mega klikalnia. Jak brakowało Ci slotu 6 to trzeba było wszystko przeklikać.


    5) Gdzie tak naprawdę tkwi problem LF? Pytam, bo jest wiele spekulacji, a przydałyby się konkrety. Może jakiś oficjalny komunikat ze strony GF?

    Nie wiem gdzie tkwi według GF.

    Mi dokuczają dwa błędy/ problemy ta nieszczęsna kolejka.

    O drugim nie będę pisać publicznie. ;)



    A może by tak wyłączyć LF na u68 i włączyć na jakiś czas na innym uniwersum?

    Do rozbudowy FZ przerwałam 7 kopalni metalu 50. Trochę to takie byłoby dla mnie... Zamiast pozwolić surowcom pracować na siebie (w metalu) wydałam je na rozbudowę która ma być wyłączona. :/

  • jak zamierzają zrekompensować


    Wracając do rekompensaty...

    W późniejszym uruchomieniu tra

    Rekompensata surowców istnieje dlatego, że LF podnoszą w znacznym stopniu wydobycie.

    Pytanie kto jakie bonusy uzyska. Każdy różne.

    Jakie kto rasy wybierze itd.

    Ale średnio jest to jakieś 50%dla metalu, 40% kryształu 36% deuteru od podstawy.

    Teraz wyliczając średnio kto jakie ma eko.

    Właśnie każdy ma inne więc rekompensaty/straty przez te dni do uni68 każdy ma inne w zależności od wydobycia własnego.

    Topowy ekowiec ma ogromne straty.

    Ktoś ze zwykłym przeciętnym wydobyciem średnio na jeża straci.

    Do tego trzeba odliczyć jakieś x dni na, które trzeba poświęcić rozbudowie.

    Myślę, że rekompensata jest bezsensu i niewspółmierna.

    Aczkolwiek zawsze można jakąś wywalczyć lub przyjąć to co dadzą, jeśli dadzą w co wątpię.

    :D

  • Rekompensata surowców istnieje dlatego, że LF podnoszą w znacznym stopniu wydobycie.

    To ja proszę o rekompensatę surowców za okres gdy u67 nie miało speed a inne miały!

    Speed eko ma największy wpływ na wydobycie.


    W myśl Twojego rozumowania powinnam takie coś dostać.

  • W myśl Twojego rozumowania powinnam takie coś dostać.

    Znaczy ja uważam i to napisałem tam również, że coś takiego jest bezsensu. :D

    Ale tak, rozumowanie z u67 analogiczne jak przy LF i tym podobne, które miały miejsce.

    Cytując sam siebie: :D

    Myślę, że rekompensata jest bezsensu

    .Wyjaśniłem też dlaczego tak uważam.

    Sprawiedliwe nie było, nie jest i nie będzie.

    Nie da się zrekompensować czegoś takiego.

  • Nie znam się na kodowaniu gry by stwierdzać że trzeba naprawić "kilka" linijek gry. Kod gry ma już trochę lat ;)
    Natomiast zdaje sobie sprawę z jednego, że to największa aktualizacja gry odkąd ona istnieje. Dotyka praktyczne wszystkich aspektów grze: ekspedycji, zmniejszania spalania, prędkości, zwrotu dexu przy zawrotce floty, ekonomii i można tak wymieniać jeszcze chwilę. ;)

    Drugą sprawą jest to co już pisałam tutaj na Forum, aktywowano LF na rozwiniętym uniwersum by mieć pogląd na to jak będzie wyglądać na "żywym organizmie". (Mam nadzieję, że u68 wybaczy mi to określenie). Aktualizacja projektowana była pod nowe uniwersa, myślę że trafionym działaniem było aktywowanie jej na jednym ze starszych.


    Marudzić oczywiście można, nikomu tego nie zabraniam. Ale ciężko sobie wyobrazić co by było gdybyśmy zostali z tym na przerwę świąteczną sami. ;)

    Wiec ja się pytam, kiedy zostaną wprowadzone LF na stare uni.

  • Ruda

    fajnie, że jako team nie mieliście czasu złożyć życzeń noworocznych, ale już żeby event na wydawanie anty ogłosić miałaś czas :D
    powinniście na każdym kroku dziękować ludziom którzy kupują anty, bo prędzej czy później padniecie, tylko pytanie co z ludźmi którzy kupe kasy włożyli w konta.

    jednego błędu w formach życia nie poprawić w przeciągu 6msc to jest szczyt bezczelności i okazanie braku szacunku wobec graczy, bez których dawno gryźlibyście piach ;)


    Art a ty jako szef wszystkich szefów tego syfu, mógłbyś chociaż raz się wypowiedzieć, a nie zachowujesz się jak struś, łeb w piach i udajesz że cię nie ma.

    pamiętam tą grę z lat 2004-2008, zniszczyliście ją totalnie, wypaczając jakąkolwiek rywalizację, w innych grach przy mikropłatnościach - są limity na to - tutaj macie strategię byle by napchać portfele, a gracze którzy grają z pasji do ogame, macie w nosie.

  • Ruda

    fajnie, że jako team nie mieliście czasu złożyć życzeń noworocznych, ale już żeby event na wydawanie anty ogłosić miałaś czas :D
    powinniście na każdym kroku dziękować ludziom którzy kupują anty, bo prędzej czy później padniecie, tylko pytanie co z ludźmi którzy kupe kasy włożyli w konta.

    jednego błędu w formach życia nie poprawić w przeciągu 6msc to jest szczyt bezczelności i okazanie braku szacunku wobec graczy, bez których dawno gryźlibyście piach ;)

    Kiedy wy się nauczycie, że takie posty możecie pisać bezpośrednio do GF, bo team nie ma nic wspólnego z tym, co się dzieje w kodzie gry.

  • Ruda

    fajnie, że jako team nie mieliście czasu złożyć życzeń noworocznych, ale już żeby event na wydawanie anty ogłosić miałaś czas :D
    powinniście na każdym kroku dziękować ludziom którzy kupują anty, bo prędzej czy później padniecie, tylko pytanie co z ludźmi którzy kupe kasy włożyli w konta.

    jednego błędu w formach życia nie poprawić w przeciągu 6msc to jest szczyt bezczelności i okazanie braku szacunku wobec graczy, bez których dawno gryźlibyście piach ;)

    Jako członek teamu nie otrzymuję wynagrodzenia za swoją pracę tutaj, swój czas poświęcam zupełnie za darmo więc nie wiem za co mam komu dziękować że wydaje się Antymaterię w grze.

    Ogłoszenia można zamieszczać z opóźnioną publikacją, więc nie do końca rozumiem do czego zmierzasz. Jestem tu od 10 lat i raczej co roku były zamieszczane życzenia świąteczne.

    Przykre jest natomiast to, że obrażasz mnie nie mając wiedzy jak wygląda sprawa w rzeczywistości.

  • Wszystko jest zalezne od GF...
    Nie dosc ze maja 20+ gier do patchowania/updatowania/fixowania to samo Ogame jest dostepne przeciez w wielu krajach. Wiec zakladam ze development i bug fixing jest bardzo podzielony. Eg. Jesli jest jakis show-stopper w innej grze to wtedy wszystko inne kuleje.

    Ciekawe jak wyglada sytuacja z LF na innych serwerach Ogame (nie Polskich). Czy tam maja takie same problemy jak tutaj? Zakladam ze nie, wtedy byla by to sprawa bardziej globalna i moze GF by przeznaczyl wiecej czasu na naprawienie lub optymalizacje LF.

  • iekawe jak wyglada sytuacja z LF na innych serwerach Ogame (nie Polskich).

    Na nowych uni nie ma żadnego problemu z LF. Na starym u68 ponoć są jakieś.

    Polecam nie brac na powaznie rzadnego postu od tego gostka wyzej, ludzie ciagle zglaszaja problemy czy to NOWE czy STARE uni


    Nie, nie ma problemu - napisal Spin pomimo postow ludzi na forum. Nie ma ratunku dla tego czlowieka :beaten:

  • Polecam nie brac na powaznie rzadnego postu od tego gostka wyzej, ludzie ciagle zglaszaja problemy czy to NOWE czy STARE uni


    Nie, nie ma problemu - napisal Spin pomimo postow ludzi na forum. Nie ma ratunku dla tego czlowieka :beaten:

    Grałem na nowym uni.

    Nic się nie zacina, flota wracała za każdym razem.

    Grałem to wiem.

    Zarejestruj się i sam sprawdź.

    Ja sam sprawdziłem i napisałem jak jest.

    Kto gra na nowym uni ten wie jak jest naprawdę.



    Pokaż gdzie są ci ludzie co zgłaszają problemy. Ja nikogo takiego na forum nie widzę.

    Od czasu do czasu jakieś zawieszenie floty to i na kalyle bez LF się zdarza.

    Pierdoły opowiadane. :D

    Co ty tam wiesz.


    Jeśli byłyby problemy na nowych uni to by nie uruchamiali nowych uni z LF a powstają nowe. .

    Dziwne co?

    To jest spisek,:D


    Nie ma dla mnie ratunku.

    Ojojojo co teraz. :D :fgrin: