Posts by Consul Neptune

    Kartez*z*z*z*d*g*y*a po tonie twoich wypowiedzi można dojść do wniosków, że albo gf płaci ci za próby ocieplania ich wizerunku albo jesteś zwykłym trolem. Obstawiam to drugie bo już sami się przyznali do błędu.

    Poważnie uważasz, że wprowadzanie nie przetestowanych zmian zawierających mnóstwo błędów, bez odpowiedniej konsultacji z zainteresowanymi do właściwej gry jest ok? Tutaj poszło źle wszystko co było możliwe. Fakt, grę rozwijać należy, żeby zainteresować nią większą ilość graczy, ale nie można traktować społeczności jak króliki doświadczalne i dziwić się powszechną frustracją.

    Co do zmniejszonych zysków z exp, ciężko określić bez żmudnego liczenia raportów, ale bonusy lf przynajmniej w jakimś stopniu działają, bo widzę raporty z większymi ilościami niż bazowe.

    A przytyk do Plazmatorka jest co najmniej nie na miejscu. Włożył mnóstwo zaangażowania żeby mieć takie zyski. To tak jakby górnik rozbudował kopalnie do założonego poziomu i nagle mu obcięli wydobycie

    Wciąż Kaelshe są kompletnie nieopłacalni. Ludzie i mechy dają lepsze bonusy niższym kosztem i to na wszystkie techy. Żeby to miało sens to bonus musiałby być przynajmniej na poziomie 0,5%/lvl

    nie rozumiem tych komentarzy

    admini gry chyba wyjaśnili sprawe gość miał 10razy wiecej floty a ją stracił bo mu gm zabrał reszte pewnie zbudował a wy jak jakieś dzieci co to za problem kupić 100 czy 200 paczek zazdrościcie ze go na to stać czy jak

    nikt nikogo nie zmusza żeby w to grać

    Kluczowe w twoim stwierdzeniu jest słowo "chyba". Nie wiem na ile jesteś w temacie ale z obserwacji i analizy można jednoznacznie stwierdzić , że gość ma aktualnie na stanie sprezentowane ponad 600kk floty + to co sprzedał u handlarza i ulokował w eko.

    Ruda czy możemy prosić o zabranie głosu w sprawie? Przynajmniej pół uni jest sfrustrowane przez to co tu się......

    GO sami sobie tej roboty naszykowali. Gdyby zareagowali od razu nie mieli by tyle kłopotu a teraz mają do sprawdzenia logi z przynajmniej 2 tygodni.

    Jak zaniedbali to niech teraz nadrabiają

    Masz rację, wyciąganie 5kkk surowca dziennie przy aktywnej grze nie jest żadnym problemem. W pełni to wyjaśnia przyrosty w eko na poziomie 250kk pkt w dwa dni nie licząc wcześniejszych

    Twierdzisz, że ostatnie przyrosty w eko to tylko z paczek? Pkt straconej floty jednoznacznie wskazują że część klonowanej floty została przetopiona na surowce

    Wierzę, że miałeś stresujące sytuacje z tego powodu ale reguły fair play powinny zostać zachowane

    Dziekuje wszystkim serdecznie za troskę oraz zainteresowanie :) Przykro mi tylko z jednego powodu, iż nie zostałem wczesniej tutaj oznaczony, abym mógł głownemu zainteresowanemu jegomosciowi szybciej odpisać na nurtujące go pytanie :) Wraz z pierwsza taka sutuacją, w której po wysłaniu floty na FSa, jej część została na moonie i sie później zsumowała, wysłałem zgłoszenie do supportu, łacznie wysłałem takich zgłoszen 3. Mam nadzieję, ze ku waszej wielkiej uciesze, jak równiez i mojemu spokojowi, będziecie zadowoleni z wiadomości iż uzyskałem odpowiedz od GA i zbugowana, nadmiarowa flota w najbzliszym czasie zostanie zredukowana. Liczę że teraz bedziecie mogli juz spokojnie spać po nocach i nie bedzie was nic gryzło ani niepokoiło :) Pozdrawiam serdecznie :)

    Nie chciałem uderzać do Ciebie personalnie. Bardziej zależało mi na nagłośnieniu istnienia groźnego błędu i opieszałości administracji w tym stosunku.

    Chwała Ci za to, że nie wykorzystywałeś tego agresywnie w stosunku do innych graczy. Dobrze też wiedzieć, że cokolwiek się w tej sprawie dzieje.

    Rozumiem, że zyski jakie osiągnąłeś dzięki korzystaniu z bugu również zostaną zredukowane (nie tylko flota)?

    Gdyby chodziło o zwykle budowanie floty z paczek nie zakładał bym tematu, ale tu nie ma wątpliwości że jest luka w grze dzięki której można podwajać flotę, na której wykorzystywanie, support nie reaguje

    Wiem, że w tej grze jest wszystko możliwe ale czy zrobili by aż tak bezużyteczną technologię?


    W rozszerzonym opisie jest mowa o statystykach prawdopodobieństwa pomyślnych ekspedycji... Może jednak ta technologia ma szersze działanie niż tylko na szansę czarnej dziury?

    Dlaczego nie? Kiedyś to miało sens, może jeszcze bojowe ekspedycje wrócą? Jest bezużyteczna w tech chwili. Opisy w grze są robione przez copywriterów i tłumaczone przez osoby, które prawdopodobnie nie mają pojęcia o grze. Bardziej skupiałbym się na faktycznych liczbach, które podane są w tabelce pod opisem.

    Racja, przeczytałem właśnie jak to jest opisane w angielskiej wersji. Nieudolne tłumaczenie opisu wprowadziło mnie w błędną tezę

    Na uni Perseus znajduje się jegomość, który znalazł sposób na bez wysiłkowe klonowanie floty. Support nic z tym nie robi więc wygląda na to, że jest to legalne działanie.

    Może ktoś się podzieli jak takie cuda się robi? Inni gracze z pewnością również chcieliby wykorzystać pełne możliwości gry

    Wiem, że w tej grze jest wszystko możliwe ale czy zrobili by aż tak bezużyteczną technologię?


    W rozszerzonym opisie jest mowa o statystykach prawdopodobieństwa pomyślnych ekspedycji... Może jednak ta technologia ma szersze działanie niż tylko na szansę czarnej dziury?

    Ostatnio jest spory szum wokół boostowania zysków z expedycji, więc chciałbym się zagłębić w temat technologii często pomijanej.

    Na co właściwie wpływa psioniczna sieć? Z jednej strony info, że zmniejsza ryzyko utraty statków a z drugiej według opisu jakoby miało zwiększyć szansę na powodzenie misji

    Jak podejść do szacowania wartości i użyteczności tej technologii?

    Skąd masz informację że układ się resetuje co 2,5h i zaczyna się wyczerpywać po 6 expach?

    Widziałem wiele teorii jak to działa ale pierwszy raz widzę żeby ktoś tak precyzyjnie to sformułował

    NIE U E IĘ XD leżę i nie mogę się pozbierać xD

    Jestem przekonany że nie ma innej gry z tak zaangażowanymi i poświęcającymi się graczami a włodarze mają ich w głębokim poważaniu mówiąc "radźcie sobie sami. Już niedługo będzie aktualizacja. Być może nie naprawimy istniejących błędów ale na pewno pojawią się nowe. Enjoy!"


    A za starcie :graty:

    Zwłaszcza za to jak przedstawiłeś w jakim cyrku GF każe nam się bawić

    Po zgłoszeniu błędu gry, support poinformował że nic nie może z tym zrobić i uprzejmie poprosił aby zgłosić sugestie w tym dziale. Nasunęły mi się dwie

    1. Miło by było gdyby gra nie miała błędów

    2. Jeśli już wystąpi błąd, gracz powinien być poważnie traktowany. W pierwszej kolejności powinno się usunąć skutki błędu, a jeśli nie ma takiej możliwości, gracz powinien dostać rekompensatę za straty


    Chętnie zobaczę wasze sugestie co jeszcze GF mógłby zrobić aby można było z przyjemnością eksplorować OGame

    Podejrzewam że lata na wyeksploatowanym układzie.

    Raz robiłem testy i wysyłałem przez kilka dni z rzędu expy tylko na jedną pozycję i też miałem ok 50% pustych.

    Można to rozpoznać po komunikatach gdy wysyłasz exp razem z sondą