Psioniczna sieć

  • Ostatnio jest spory szum wokół boostowania zysków z expedycji, więc chciałbym się zagłębić w temat technologii często pomijanej.

    Na co właściwie wpływa psioniczna sieć? Z jednej strony info, że zmniejsza ryzyko utraty statków a z drugiej według opisu jakoby miało zwiększyć szansę na powodzenie misji

    Jak podejść do szacowania wartości i użyteczności tej technologii?

  • Zmniejsza szansę utraty floty, np. w skutek czarnej dziury, na ekspedycji. W obecnych warunkach ekspedycji jest to całkowita strata zasobów i należy wybrać inną technologię.


    Jeśli potrzebujesz liczb to ryzyko utraty całej floty to około 0,2%, czyli tracisz 1 ekspedycje na 500 wysłanych. Straty są to niewielkie, bo powinieneś wysyłać tylko transportery i to nie na pełną ładowność. Jeden poziom psionicznej sieci zmniejsza ryzyko "czarnej dziury" o 0,05%, czyli jeden poziom zmniejszy ryzyko z 0,2% do... 0,1999%. Jak widać daje Ci to prawie tyle co nic.

  • Wiem, że w tej grze jest wszystko możliwe ale czy zrobili by aż tak bezużyteczną technologię?


    W rozszerzonym opisie jest mowa o statystykach prawdopodobieństwa pomyślnych ekspedycji... Może jednak ta technologia ma szersze działanie niż tylko na szansę czarnej dziury?

  • Wiem, że w tej grze jest wszystko możliwe ale czy zrobili by aż tak bezużyteczną technologię?


    W rozszerzonym opisie jest mowa o statystykach prawdopodobieństwa pomyślnych ekspedycji... Może jednak ta technologia ma szersze działanie niż tylko na szansę czarnej dziury?

    Przypomnieć ci, że obok masz technologie skracające czas budowy i zmniejszające koszt np. silosu rakietowego albo depozytu sojuszniczego? XD

  • Wiem, że w tej grze jest wszystko możliwe ale czy zrobili by aż tak bezużyteczną technologię?


    W rozszerzonym opisie jest mowa o statystykach prawdopodobieństwa pomyślnych ekspedycji... Może jednak ta technologia ma szersze działanie niż tylko na szansę czarnej dziury?

    Dlaczego nie? Kiedyś to miało sens, może jeszcze bojowe ekspedycje wrócą? Jest bezużyteczna w tech chwili. Opisy w grze są robione przez copywriterów i tłumaczone przez osoby, które prawdopodobnie nie mają pojęcia o grze. Bardziej skupiałbym się na faktycznych liczbach, które podane są w tabelce pod opisem.

  • Wiem, że w tej grze jest wszystko możliwe ale czy zrobili by aż tak bezużyteczną technologię?


    W rozszerzonym opisie jest mowa o statystykach prawdopodobieństwa pomyślnych ekspedycji... Może jednak ta technologia ma szersze działanie niż tylko na szansę czarnej dziury?

    Dlaczego nie? Kiedyś to miało sens, może jeszcze bojowe ekspedycje wrócą? Jest bezużyteczna w tech chwili. Opisy w grze są robione przez copywriterów i tłumaczone przez osoby, które prawdopodobnie nie mają pojęcia o grze. Bardziej skupiałbym się na faktycznych liczbach, które podane są w tabelce pod opisem.

    Racja, przeczytałem właśnie jak to jest opisane w angielskiej wersji. Nieudolne tłumaczenie opisu wprowadziło mnie w błędną tezę