Zmiana odnośnie darowizn surowców

  • [...] Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.

    To bardziej sensowne jeżeli chcecie ukrócić handel paczkami, nawet dałbym że na tydzień można dać tyle surowców co punktów.

    Mam 75kk punktów to mogę wysłać darowiznę na tydzień 75kk surki

  • Patologią jest skupowanie lub złomowanie kont/multikont. To po pierwsze. Po drugie robią w gacie nie gracze grający for fun tylko grający na multikonatach co zauważyli że są przeszłością. Jak DE OG zerknie jak się rozwijają (a nie umierają) uni z darowiznami przywołają polski OG do pracy a nie robienia dobrze dla kilku flociarzy (z multi) w grze. PL OG zerknijcie na Galeteę - pokarzcie kolejne uni tak generujące wzrosty czyli kase za AM dla OG. Flociarze na U bo zrobili w gacie - ale to ekowcy dają Wam chleb a nie multi pulti multi na których nie zarabiacie. Możecie zakazać wszystkiego - i tak flociarze są w (każdy wie gdzie)....

  • Majcher, gram w Ogame aż / tylko od dwóch lat. Dotąd nie widziałem potrzeby zakładania sobie konta na forum, ale, niestety, po przeczytaniu wymiany postów w tym właśnie wątku coś we mnie pękło. Skargi, narzekania, protesty, wyzwiska... często nie mające żadnego odniesienia do tematu wątku. A przecież chyba nie o to chodzi, aby tylko krytykować innych, ale żeby zaproponować alternatywne rozwiązania danego problemu. No, chyba że będziemy się bawić w stado baranów, które pobeczą, pobeczą i pójdą dalej za przewodnikiem stada (bez obrazy, proszę :)). Większość z Was ma zapewne większy staż w grze, niż ja. Dlaczego więc nie zgłaszacie propozycji, jak rozwiązać ten problem, a jedynie piszecie, że jest źle, a zmiany, mające w założeniu poprawienie sytuacji, są do ...

    Przecież to właśnie Wy tworzycie tą grę!!! Żadna gra nie ma racji bytu bez graczy, którzy w nią grają!!! Pretensje do Teamu, że nic nie robi, lub robi to źle, są według mnie bez sensu. Moderatorzy nie są wszechwiedzący, nie mają złotego leku na każdy problem. Dlaczego więc, zamiast krytykować, nie rzucicie garścią pomysłów, jak uzdrowić sytuację, aby w przyszłości nie dochodziło do sytuacji, zwanych przez niektórych z Was patologią? Kto inny, jak nie Wy może znaleźć wyjście z sytuacji, satysfakcjonujące większość graczy, przy okazji nie będące zbyt uciążliwe dla ogółu? Rzucajcie pomysłami, które może nawet będą się wydawać głupie, ale równie dobrze mogą pomóc w uzdrowieniu sytuacji.

    Aha, jeszcze jedno: nie jestem flociarzem, klepię eko i niekiedy też kupuję anty za sms-a na geologa, lub dopalacze :)

  • No właśnie o to chodzi. Nasze kochane polskie OG poszło w kierunku ratowania dupy polskim pusherom z multo pulti. Oni nic nie wnoszą do gry

    a tym bardziej do kasy OG. Dawajcie dalej tak a stracicie 90% AM - brawo - lipne konta kontra konta grające

  • Nie chodzi zupełnie o to aby zlikwidować pomoc dla graczy niższego top lub graczy nowych a o to aby ukrócić pseudo biznesmenów oraz spółdzielnie ( jeden gracz dostaje na zakup anty pompuje konto a potem rozsyła surowce). Aby uprościć proponowałbym następujące zasady.

    1/ Zasady obowiązują tylko graczy od top1 do top 10 ( tylko w najwyższej top jest faktyczny handel surowcami za kasę lub spółdzielnia).

    2/ W/w gracz z top może przekazać 1 dniową swoją produkcję ( paczkę ) wybranego surowca w ciągu tygodnia . To zniechęci biznesmenów ponieważ stanie się nie opłacalne nigdy inwestycja w konto tylko w celu osiągnięcia korzyści nie zwróci się za mała sprzedaż !

    3/ Jeśli gracz z top naruszy zasadę z pkt 2 a admin to wykryje . Za pierwszym razem dostaje ostrzeżenie za kolejnym 2/3 dniowego ban .

    4/ Długość trwania ban połączyć można z wielokrotnością przekazanych surowców 2 dniowa paczka 2 dni ban 20 dniowa paczka 20 dniowy ban.

    5/ Karałbym tylko graczy top oni wiedzą co robią więc powinni odpowiadać za swoje czyny!

    Nie chodzi o to by eliminować pomoc tylko aby zwalczyć patologię że gracz Top1 przekazuje innemu 5/10 dniowe paczki bo wiadomo że to idzie za kasę.


    Nie piszcie że mi żal czegoś jeżeli już to starych uni bez anty, jestem dosyć starym graczem na ogame od 2007roku . Ostatnio wróciłem chwilę byłem Top 2 na Cetus 9 ( 2 tygodniowe uni) na anty wydałem 3000pln. Dla tych co kupują surowce na allegro moja paczka przeliczając za 1 pln dostawałem 40 mln metalu, sądzę że w tym samym czasie Top1 miał przelicznik 1 pln /100 mln . Więc przynajmniej jak kupujecie to ostro się targujcie nie nabijajcie im kasy zasada brak popytu skończy się podaż i na następnym uni nie będzie top 1 od top 100 lata świetlne.

    Ja wrócę ale tylko wtedy jak problem handlu przynajmniej będzie zredukowany i nie będzie biznesmenów.

    Panowie biznesy robi się w realu a nie w grze która ma dać odskocznię.

  • Najpierw wprowadzacie zasady , później wyjaśnianie , a na koniec pytacie społeczność co sądzą i prowadzicie dyskusje . Chyba Wam się kolejność pomyliła...na prawdę ...


    Pomijając fakt z że nie znam innej gry gdzie ktoś ze znajomych , klanu , sojuszu , dobrej duszy nie może pomóc drugiemu to już przypuszczam , że z tego nie pomysłu nie odejdziecie . Obojętnie co nie wymyślicie to nie zatrzymacie tego procesu .


    Jeśli już rozlało się mleko i zasady mają być z du ... ( Tak jak teraz są ) to proponuję zrobić tygodniowy limit bez względu na ilość pkt darczyńcy czy obdarowanego . Czysto , jasno i przejrzyście .

    1 tydzień uni 1kkk surowca.

    2 tydzień uni 5kkk surowca.

    3 tydzień uni 10kkk surowca.

    Od 4 tygodnia np. 50kkk max na tydzień i tyle.


    Tutaj limity podaje do dyskusji .


    Tak czy siak będzie ktoś się musiał tłumaczyć Niemcom , ale gracze może nie będą poszkodowani. Na początek po rozpoczęciu gry 1kkk surowca to 1 mln pkt . To ani nie mało ani nie dużo. Tu już nikt poszkodowany nie będzie. Po miesięcy gry musi być stały tygodniowy limit i nie może to być na pewno X5 ilości z konta bo tym oto sposobem w 8 dni jestem w stanie zwiększyć wielokrotność o 125 razy jak pisałem już wyżej. Przede wszystkim musi być przelicznik 3:2:1.

    Bany ? Jakie ? Dacie na tydzień to się będzie opłacać , dacie zwrot surowca to nikogo nie będzie na to stać. Kto ma zostać ukarany , darczyńca czy obdarowany ?


    Nie wiem wogole po co się mieszać do tego co działa normalnie. Gracze szybciej się rozwijają , GF ogromne profity , gracze mają konkurencję .

    Idąc tym tokiem myślenia , wystarczy cofnąć anty i gra też byłaby normalna. Kto na to wyrazi zgodę ? Hehe.

  • Venom, chylę czoła:brawo:. Jesteś pierwszą tutaj osobą, która nazwała rzecz po imieniu, bez owijania w bawełnę. Twój system zasad również jest według mnie optymalny, tylko jeśli chodzi o karę, dodałbym bana bez możliwości zapięcia urlopu (bardziej boli).


    Adanio, co sądzisz o takim rozwiązaniu ograniczeń w sprawie darowizn?

  • Venom, chylę czoła:brawo:. Jesteś pierwszą tutaj osobą, która nazwała rzecz po imieniu, bez owijania w bawełnę. Twój system zasad również jest według mnie optymalny, tylko jeśli chodzi o karę, dodałbym bana bez możliwości zapięcia urlopu (bardziej boli).


    Adanio, co sądzisz o takim rozwiązaniu ograniczeń w sprawie darowizn?

    System jest do kitu.

    Ten jeden gracz by sprzedawać takie ilości musi sam grube tysiące wpakować w konto i nie mowa tutaj o kilku. Następnie znów ładuje grube kk by sprzedawać ( nie ważne czy z zyskiem czy za darmo , ale dalej ładuje anty ). 1 paczka na tydzień sprawi , że nie będzie takich kont już , a wtedy Twórcy będą bardzo niezadowoleni. Darmowe OGame się już skończyło kilka lat temu . Uwierz mi że jeden taki gracz jest w stanie utrzymać kilka serwerów . Ograniczenie go i jego finansów sprawi , że przestaną one istnieć :D

  • Venom, chylę czoła:brawo:. Jesteś pierwszą tutaj osobą, która nazwała rzecz po imieniu, bez owijania w bawełnę. Twój system zasad również jest według mnie optymalny, tylko jeśli chodzi o karę, dodałbym bana bez możliwości zapięcia urlopu (bardziej boli).


    Adanio, co sądzisz o takim rozwiązaniu ograniczeń w sprawie darowizn?

    Lipa i tyle...

  • Venom, chylę czoła:brawo:. Jesteś pierwszą tutaj osobą, która nazwała rzecz po imieniu, bez owijania w bawełnę. Twój system zasad również jest według mnie optymalny, tylko jeśli chodzi o karę, dodałbym bana bez możliwości zapięcia urlopu (bardziej boli).


    Adanio, co sądzisz o takim rozwiązaniu ograniczeń w sprawie darowizn?

    Lipa i tyle...

    Oczywiście lipa dla cwaniaków którzy zarabiają na ogame i którzy chcą mieć po 13 dniach unii 530mln punktów gdzie top 100 ma 3,5 mln .

    Chcesz robić kasę to rób w realu a tutaj daj choc szansę innym pograć. Na Dione jest 2 "biznesmenów" którzy się ścigają. Ja mam nadzieję że swoimi postami chociaż w jakiejś części ograniczę im popyt,

    i na następnym uni się nie zarejestrują.

    Jeśli uważasz że to złe pomysły to wprowadźmy oficjalnie że Top 1 Top 2 kupuje surowce a reszta kupuje od nich!

  • VENOM mam wrażenie , że masz żal że wydałeś 3k i guzik z tego było. Twoje podejście nie jest neutralne. Piszesz o dwóch wariatach , dla mnie jesteś np. 3. Bo jak można wydać 3 tys... Twoja sprawa ? Tak samo jak tych dwóch Panów też. Czy chcą zarabiać w grze ? A co GF w tym momencie robi ? Przecież to to samo . Mało tego , Ty dajesz innym zarabiać , a bronisz drugiemu. GF Zarabia poprzez grę i milion razy więcej niż Ci dwaj , więc porównanie i apel nie na miejscu. Skoro to są Twoje pieniądze i wydajesz gdzie chcesz i ile chcesz dla przyjemności to nie rozumie czemu ja mam tak samo ich nie wydawać ? W handlu zawsze liczyła się cena. Po co mam kupić za 100 zł od GF 1kkk jak mogę mieć u Polaka za tą samą cenę 10 razy tyle ? Gdzie tkwi problem?


    Edit. Jeśli oni zostaną zmuszeni do darowizny 1 paczki na tydzień , Ty staniesz się dla innych taki sam jak oni. Jak rywalizować z graczem , który wydał 3000 zł ? Przecież gramy dla przyjemności ...

  • Venom nazwał problem po imieniu, ja pójdę troszkę dalej. Problem dotyczy, o ile się nie mylę, U68, gdzie gracze z wieloletnim stażem gry zaczęli odchodzić w ramach protestu na sytuację, gdzie jeden gracz z rozdmuchanym kontem eko tak wspomógł innych graczy (flociarzy), że ich konta zaczęły notować niebotyczne wzrosty. Nie będę zgadywał, czy robił to charytatywnie, czy za kaskę, ale wywołało to duże poruszenie na tym uni, nota bene jednym z najstarszych obecnie istniejących w polskim dziale Ogame. Jeśli się mylę - poprawcie mnie, ale najprawdopodobniej to właśnie wywołało reakcję teamu. Dlatego uważam, że propozycja Venoma, aby ograniczeniami obłożyć topkę, przede wszystkim topkę eko, ma sens. To oczywiście nie ukróci, tylko utrudni handel na allegro, ale...

    Jeśli chodzi o przychody Gameforge z anty - czy naprawdę spadną? Zamiast jednego nadmuchanego konta za kilka tysi będzie kilka kont po tysiącu i stały przychód od większości graczy, którzy będą widzieć sens w dalszej grze. MamDres, wierz mi, że większość graczy co miesiąc, lub kilka razy w miesiącu, kupuje anty choćby za esemesik, co w sumie daje większy przychód, niż z jednego, czy dwóch nadmuchanych kont.

  • Tak , ale dwa nadmuchane konta powodują , że pozostałe 100 też się dmucha. Ktoś ktoś surke musi przetopić , ktoś te paczki zasponsorować. A Ci co wydają smsa na komandora wydawać będą dalej.

    Sam fakt , se dzieli się na graczy lepszych i gorszych jest już dla mnie nie na miejscu . Pilnować top 1-10. A co top 11 już może z przeciętnym eko handlować ? A co nie ma już graczy którzy mniej wydają , a nadrabiają aktywna gra ? Tacy już nie istnieją ? Całe top 10 to handel i kupno ? Zaczyna to zmierzać w złym kierunku. Nie rozumiecie podstawowej zasady. To wcale nie chodzi o przystopowanie czegoś czy też wyrównanie rywalizacji tylko o to , że ktoś liczy że Ci 100 graczy zamiast kupować u darczyńcy , zaczną u GF. A to nigdy nie będzie miało miejsca. Zyski spadną i w ramach tego będą pojawiać się nowe sposoby zarobku i oferty od GF w postaci skrótu czasu lotu floty o 50%. Gdzieś te straty będą musiały się z czymś pokryć. Wtedy wszyscy zapłaczą za sprzedażą surowca na allegro tak jak teraz za gra bez anty kiedyś . ;)


    Zdrowej rywalizacji już od dawna nie ma . W grze jak w życiu , wygrywa bogatszy albo cwaniak . Mydlą nam oczy o zrobieniu czegoś dobrego. A tu tylko kolejny pomysł , jak spróbować zarobić więcej. Nie w tych czasach , nie w tej grze. Tu patrzy się tylko na zyski. Za dużo lat , za dużo układów , za dużo tych samych osób od wieku.

  • Proponuję rozdzielić darowiznę od pomocy w odbudowie sojusznika po złomie.

    Jeżeli darowizna i odbudowa będzie traktowana tak samo, jedna z opcji sojuszowej pomocy trzeba będzie wyrzucić do kosza.

    Myślę, że limit % wartości konta obdarowanego powinien być wprowadzony np. 10% wartości konta tygodniowo (powinny obowiązywać przeliczniki jak w handlu M:K:D). Zgłaszanie darowizny oczywiście przez darczyńcę.

    Próby moonowe zostawił bym jak są, bez zgłaszania darowizn, ale jak do tej pory oddanie surowców do gracza wyżej w statystykach potwierdzone ticketem (choć i to jest dla mnie bez sensu, bo nie sa to miliardy surowców).


    abraaa

  • Uporządkujmy swoją wiedzą, drodzy gracze.


    1) Majs i @Silent [i] rozwalili widełki handlu (cały ogame pl cierpi/ał)

    2) Gameforge wprowadził paczki oraz anty 100 %

    3) Ci z hajsem wydają sobie po 50k PLN tak o , bo mogą (patrz pkt2.) [znowu garstka osbób]

    4) Bulwers plebsu na ogame.pl bo bogaci wydają i robią to czego GameForge chciał by zwiększyć swoje zyski


    Czyli znowu działania paru osób mają rzutować na wszystkich graczy i pytam się dlaczego?


    Pytanie po co teraz polski support, który jak zawsze twierdzi, że nie ma żadnej mocy sprawczej i jedynie przekazuje informacje od GameForge nagle podejmuje własne autonomiczne decyzje, bez oficjalnej zgody GF. Znaczy to dla mnie, że to co piszą to ściema i mają możliwości większe do decydowania o podwórku PL.


    Czemu cała społeczność ma cierpieć przez paru graczy i pochopne decyzje operatorów z Art na czele.


    Poproszę o oficjalną informację, czy działania wprowadzane przez polski TEAM mają akceptację ze strony GF, z którą to każdy gracz ma "podpisaną" umowę poprzez akceptację oficjalnego regulaminu zamieszczonego.

  • Nic tym postem nie uporządkowałeś. Kto wydaje 50k PLN? Daj przykład. Każdy niech sobie paczki kupuje, ale nie róbmy tak że jedna osoba kupuje dla wszystkich (gracz z wysokim eko). Oszukują bezczelnie GF, a jak sami by chcieli paczki wymieniać dużo więcej by użyć musieli.

    Podsumowując - oszukali GF, bany się należą :)

  • MamDres, dziękuję Ci za to, że poszerzyłeś trochę moje horyzonty. Mam cichą nadzieję, że choć troszeczkę się mylisz, szczególnie w temacie przyszłości gry, ale... niestety, zazwyczaj właśnie czarne scenariusze się spełniają...

  • Majs ile już wydałeś na ogame z 50k pln czy z 100k pln ze wszystkimi UNI i latami?


    The Witcher wydałeś z 50k pln już?


    plus reszta typu @Largo i inni gracze

  • Meliodas Art przypomnę mój wpis bo nikt mi nie odpowiedział

    Odnośnie tego zapisu to też Wy gracze wyszliście z inicjatywą aby w jakiś sposób przystopować/kontrolować przesyłanie surki na słabsze konta :)


    Na forum widziałem jeden temat, tylko kilka osób się w nim wypowiadało - niekoniecznie przychylnie temu pomysłowi - dlaczego więc wprowadzacie zmiany? Nie było ankiety na ten temat. Ile osób musi wyjść z inicjatywą aby coś zmienić w grze lub jej zasadach? 3 osoby? 10?

    Znacznie więcej osób wychodzi z inicjatywą, aby tworzyć serwer bez antymaterii - z tym nic nie robicie - dlaczego?

    W jakich kwestiach jeszcze możemy wychodzić z pomysłami aby coś zmienić? Może warto zająć się nieuczciwymi graczami i odświeżyć system banowania??





    Cały ten mechanizm, który wymyśliliśmy, zawsze można próbować obejść w taki czy inny sposób. Dyskusja jak ta pomaga nam dojrzeć Waszymi oczami niedoskonałości i postaramy się je zniwelować.

    Przykładowo ten post powyższy jest chyba jedyną rozsądną alternatywą, którą z miłą chęcią weźmiemy pod uwagę.

    Zmiany dotyczące darowizn prowadzimy wyłącznie na własnym podwórku, gdyż każdy kraj w różnym stopniu zmaga się z różnymi sytuacjami i te zmiany były wynikiem reakcji na sygnały pochodzące od Was, że coś należy z tym zrobić.

    Dlatego postaramy się jeszcze na bieżąco doszlifowywać ten mechanizm, aby działał on po myśli większości społeczności :)


    Chcemy zaproponować pomysł zmian i poddać je pod dyskusję graczy. Zmiana sposobu liczenia limitu bez rozbijania punktów na surowiec. Przykładowo gracz ma 1.000.000 punktów i to mnożymy x5. Wyszedłby wtedy mniej kolosalny limit 5.000.000 surowców możliwych do dostania. Drugi pomysł, to aby darczyńca wysyłał zgłoszenie do supportu w sprawie darowizn od siebie.


    Cały czas słyszeliśmy od Was, że tylko przekazujecie informacje, a tu nagle, w dosłownie chwilę wprowadzacie coś zupełnie nowego. To jak to w końcu jest, ile osób musi wyjść z inicjatywą abyście coś wprowadzili? 3 ? 10 ?

    A co jak po wprowadzeniu czegoś nowego, dajmy na to takich zmian w darowiznach, tyle samo innych osób lub o jedna osoba więcej wyjdzie z inicjatywą aby takie zmiany cofnąć, to co wtedy zrobicie? Posłuchacie się głosu ludu i cofniecie? Czy może te zmiany akurat Wam pasują i nie cofniecie?

    Tego typu decyzje powinny być podejmowane po dłuższej dyskusji, poparte ankietą itp.


    Na ekspedycjach i wałkach z rynkiem wiele kont napuchło, że do dzisiaj nie wydało surowców - wtedy nie było Waszej decyzji z dnia na dzień, że zamykacie rynek, cofacie odkrywcę aż je naprawicie - hmm, czy wtedy było Wam to na rękę, bo też korzystaliście z błędów gry, a obecna sytuacja z darowiznami Wam nie pasuje bo aby z niej skorzystać trzeba wydać pieniądze lub mieć bogatego kolegę?



    Mój pomysł jest taki: zostawić zasady w sprawie darowizn tak jak były do tej pory.


    Jeśli natomiast te ograniczenia miałyby zostać, to proponuję aby na podobnych zasadach (czyt. nie stać Cię na kupno paczek to wprowadzamy ograniczenie w ich wykorzystaniu przez tych których stać) wprowadzić masę innych, np:

    • nie byłeś na tyle ogarnięty (lub nie miałeś kolegów co Ci o tym powiedzieli) aby skorzystać z błędów rynku i nie dorobiłeś się floty - wprowadzamy nową zasadę od wczoraj - floty zbudowane na błędach rynku mogą atakować tylko te które też były zbudowane na błędach rynku, na innych graczy można wysłać max 1000 pancerników raz na tydzień
    • nie zdążyłeś skorzystać z zalet odkrywcy zanim został znerfowany - od jutra wprowadzamy nową zasadę, CI co skorzystali z okazji nie mogą atakować tych co nie skorzystali
    • masz pracę od 8 do 16 i w nocy musisz spać - nie martw się, wprowadzamy zasadę, że Ci co nie mają życia lub pracują na nocki nie mogą Cię zaatakować kiedy śpisz
    • atakując innego gracza - mozna to zrobić raz na tydzień, maksymalna ilość zrabowanych surowców nie może przekroczyć ilości deuteru wydanego na lot
    • itp itd

    oczywiście przy każdej zasadzie trzeba napisać do supportu ticket


    PS. jedyne paczki z jakich skorzystałem to te z eventu z nagrodami :)


  • Nasz team nie umie pomnożyć X5 a Tobie się % z wartości konta marzą ... Zejdź na ziemię xD