Dex na pz i floty pokojowe

  • Proponuje dodania owocowych czwartków dla starych graczy i 100% płatnego urlopu (Twoje konto przejmuje GO i gra za Ciebie pod nieobecność, żeby uszanować Twój staż).
    Nie róbmy sobie jaj — fuzja tak nie działa, więc gadki o stażu możesz sobie wsadzić w buty i będziesz wyższy. Tu nikt się nie prosił o przenosiny na kaleke, po prostu została tak rozpisana fuzja.

    Pozwól że się nie zgodzę.

    Fuzja to odgórna decyzja Ogame wynikająca z faktu że na uni wybranych do exodus było zbyt mało graczy.

    Mało graczy oznacza że uni o danych parametrach nie cieszyło się zainteresowaniem graczy.

    Słuchaj typie , paplasz jakieś głupoty i wymyślasz nie mając pojęcia o realiach tej gry ani trochę obecnie. Polityka zarabiania na graczach powoduje ze serwery jż€ po miesiącu od startu się wyludniają. Co 42 dni powstaje nowy serwer. Fuzja nie jest wynikową braku zainteresowania a wewnętrznej polityki GF - czyli polityki "dej mi hajs". Serwery na siebie nei zarabiają trzymając 10 aktywnych graczy. Zajmują miejsca serwerowe na maszynach, w chmurach a które trzeva bulić. Powodują lagi, problemy o które kłócą się gracze. Fuzja jest po to aby zwolnić miejsce dyskowe / sprzętowe na nowe otwierane co te 42 dni w celach tylko zarobkowych. Graczy Ogame aktywnie grających jest tyle co kot napłakał. Jedni i ci sami chodzą serwera na serwer generując ruch jak sieciowy tak walutowy.


    Fuzja ma na celu też wkur...wienie graczy czytajacych takie pierdoły jak twoje , plus do tego dodatkowo danie zabawek kolegom na starych Unii. Więc nie wymyślaj bo i tak przy ankiecie pewnie nic do gadania miał nie będziesz.


    Gdyby był wybór lepszy - a nie na siłę upychanie graczy wtedy pewnie nei było by problemu.

  • Też liczę na ankietę bo chciałbym szybszych flot pokojowych, niech większość zdecyduje.


    Co do "gospodarzy" piszących głupoty o wyborze. Czy jak w ankiecie dostaniecie wybór między zwiększeniem prędkości flot na 2 lub 4 - bez możliwości pozostawienia obecnej prędkości, to też to nazwiecie "wyborem"?

    Taki właśnie wybór dostaliśmy na tej fuzji, zamiast zostawić earth o parametrach flot 1/2/1 to dali nam do wyboru miedzy u68 i kalyke... o tych samych parametrach 1/1/1. Unii o większych prędkościach wojennych pod uwagę nie bierzemy. Dając nam wybór między kiłą a mogiłą oczywistym jest że prawie wszyscy z Thuban, Juno i Earth pójdą na 68 lub kaleke. Większość zapewne wybierze młodszy serwer w efekcie czego na kalyke trafi masa osób z unii o pokojowych prędkościach 2 lub 4.

    A teraz zdziwienie że chcą zmian w ustawieniach serwera. To wszystko było do przewidzenia dawno temu ale dla GF liczy się tylko kasa a nie zdanie graczy.


    Quote

    Pozwól że się nie zgodzę.

    Fuzja to odgórna decyzja Ogame wynikająca z faktu że na uni wybranych do exodus było zbyt mało graczy.

    Mało graczy oznacza że uni o danych parametrach nie cieszyło się zainteresowaniem graczy.

    Ale wiesz że liczebność graczy na kalyke wynika tylko i wyłącznie z tego że GF na siłę sprowadza wam ludzi z szybszych serwerów? Gdyby dać w fuzji do wyboru earth to nikt by na ten śmieszny serwer nie przyszedł i na następnej fuzji to on byłby "uni o danych parametrach nie cieszyło się zainteresowaniem graczy".

    Jak już GF podjęło tak błędną decyzję to mam nadzieję że ankieta to naprawi i nie będziemy mieli dwóch serwerów 1/1/1.

  • Aż musiałem odzyskać hasło do konta na forum. Jeżeli chodzi o deuter z PZ jestem na tak. Ale prędkości pokojowych zmieniać bym nie chciał. NIe miałem możliwości wyboru uni przy fuzji i chciałbym zostać na normalnym x1. Jak komuś statki wolno latają to polecam podciągnąć sobie badania form życia.

  • Zgadzam się ze wszystkimi :D

    Jak by nie patrzeć, nie będzie już starych i nowych graczy na uni Kalyke tylko będą gracze uni Kalyke i to gracze mają zdecydować, a nie jakaś rada starszych.

    Nie zgadzałem się ze zmianami wprowadzonymi wcześniej i tak samo nie zgodzę się na floty x2, ale to nie ja sam decyduję w przypadku rozpisania ankiety.


    Zresztą, mój podpis wszystko wyjaśnia.

  • Cześć wszystkim.


    Według mnie za kilka dni nie będzie już podziału na "starych" i "nowych" graczy, po zakończeniu fuzji pewnie dojdzie do ankiety i pewnie niektóre parametry zostaną zmienione. Ja osobiście jestem za wprowadzeniem deuteru na pz (pomimo tego, że jestem ekoludkiem) i za omijaniem pustych układów, ale przeciw zwiększeniu prędkości. Moi drodzy, liczcie się z tym, że pewnie za rok - półtora dojdzie do kolejnej fuzji i wtedy będzie duże prawdopodobieństwo, że połączą nas z U68. Jeśli teraz zmienimy prędkość flot pokojowych i przyzwyczaimy się do tego, to po kolejnej fuzji prawdopodobnie znów na X1 wrócimy... Po co sobie komplikować życie?

    Mam wielką prośbę do imigrantów: spróbujcie najpierw pograć na obecnej prędkości uni, dopiero później dążcie do ankiety odnośnie zmiany prędkości. Może się okazać, że sami dojdziecie do wniosku, że zmiana tego parametru tak właściwie nie jest potrzebna :). Na razie rządzą Wami emocje, związane z przeniesieniem kont. Poczekajmy wszyscy, aż emocje opadną i wtedy decydujmy, które parametry zostawiamy bez zmian, a które zmieniamy :).

  • Cześć wszystkim.


    Według mnie za kilka dni nie będzie już podziału na "starych" i "nowych" graczy, po zakończeniu fuzji pewnie dojdzie do ankiety i pewnie niektóre parametry zostaną zmienione. Ja osobiście jestem za wprowadzeniem deuteru na pz (pomimo tego, że jestem ekoludkiem) i za omijaniem pustych układów, ale przeciw zwiększeniu prędkości. Moi drodzy, liczcie się z tym, że pewnie za rok - półtora dojdzie do kolejnej fuzji i wtedy będzie duże prawdopodobieństwo, że połączą nas z U68. Jeśli teraz zmienimy prędkość flot pokojowych i przyzwyczaimy się do tego, to po kolejnej fuzji prawdopodobnie znów na X1 wrócimy... Po co sobie komplikować życie?

    Mam wielką prośbę do imigrantów: spróbujcie najpierw pograć na obecnej prędkości uni, dopiero później dążcie do ankiety odnośnie zmiany prędkości. Może się okazać, że sami dojdziecie do wniosku, że zmiana tego parametru tak właściwie nie jest potrzebna :). Na razie rządzą Wami emocje, związane z przeniesieniem kont. Poczekajmy wszyscy, aż emocje opadną i wtedy decydujmy, które parametry zostawiamy bez zmian, a które zmieniamy :).

    A może właśnie jeśli zmienimy parametry na X1 wojenne x2 pokojowe to kalyke nie wrzucą do uni 68

    Tylko dadzą jako kolejne uni docelowe z racji na unikalne ustawienia.


    Myślę że wielu którzy przychodzą teraz na Kalyke grało już na starych uni z X1 pokojowych i zagrali na innych i to im się właśnie podoba.


    Wręcz odwrotnie, wydaje mi się iż ci starzy z kalyke w dużej większości nie próbowali nawet pograć na x2 pokojowych i niepotrzebnie boi się tego jak 5G 🙂

    Zdania są i zawsze będą podzielone

    Chciałbym przy fuzji mieć do wyboru uni X1 wojennych x2 pokojowych ale nie miałem

    Kalyke było najlepszym wyborem dla mnie i ma większą szansę na zmianę niż drewniane u68

    W to wierzę 🙂

  • Ja się tego nie boje. Po prostu popsuje to wielu graczom fsy na stacjonuj. Argument szybszej zwózki możesz sobie zrobić przez badania LF a fs zostanie po staremu.

  • Deuter na pz dla mnie bez znaczenia, ale przyspieszenie flot pokojowych to podstawa. Jak zsyłałem surowce przed pójściem spać i zobaczyłem 4h w jedną stronę to myślałem że to nic takiego, ale jak wstałem i transport jeszcze leciał to stwierdziłem że coś jest mocno nie tak... Poza tym szybsze pokojowe to też szybsze ekspedycje, więc szybszy rozwój i szybsze loty po formy życia, więc mniej irytującego patrzenia się na zajęte sloty :-)


    Jeśli chodzi o problem z szybkością fs na stacjonuj, to przy 1x jest to problematyczne, bo flota leci mi na 100% dłużej niż śpię i muszę na nią czekać z rana lub pamiętać wieczorem by puścić FS wcześniej.


    Argumenty na poziomie 'nowi znali parametry i sami wybrali' pominę milczeniem.

  • Witam!


    - Deu na PZ na TAK - samo zezłomowanie czyjejś floty nie oznacza, że przyszło to łatwo i nie jest to okupione stratami podczas prób zezłomowania jej (Pyrrusowe zwycięstwo).

    - Pomijanie pustych układów - TAK

    - Szybsze floty pokojowe - z pewnością TAK


    Przychodząc tutaj, gdy zobaczyłem jak moje DT z najdalszych odległości lecą 5 h to to jest jakiś dramat, małe trampki z 3 i pół h to też nie jest rewelacja.

    Nie rozumiem tego marudzenia z zsyłką po przyśpieszeniu prędkości pokojowych. Szybsza zsyłka to większy komfort i sprawne ogarnięcie konta, przecież nie musicie wysyłać

    transportowców na 100%, bo można i na 10% :)

    Nie wspomnę już o zajętych slotach na prawie 10h. Wiem, że niektórzy zalogują się tutaj 2 razy na dzień i to im wystarcza, ale są osoby które chcą coś więcej od tej gry.

    Przy tej prędkości ekspedycje stają się nieopłacalne i konta skonfigurowane pod to tylko tracą na tym, flociarze też tracą na zapchanych slotach.

    Zawsze jest możliwość spowolnić prędkość dużych transporterów o połowę dołączając do nich kolonizator i przy prędkości x2 wychodzi prędkość podobna do x1 - Pewnie wielu nie wzięło tego pod uwagę :)

    Jeśli ktoś lubi wolne zsyłki dodajcie sobie kolona i spowolnicie o połowę X prędkość DT.


    Wybranie Khalyke zamiast Earth jest to jakieś nieporozumienie, gdy jest już uniwersum 68 o takich samych prędkościach. Zamiast tego można było zostawić Earth, a gracze z Kalyke mogli by tam przejść nie czując dużej różnicy.