Legalny Błąd na niezniszczalną flotę !

  • Witam, jakieś 2 miesiące temu zgłaszałem pewien błąd, budynki obcych przy pewnej rasie plus pewna obrona działa jak tarcza nie do przebicia ! Możesz atakować 20 razy pod rząd i się nie przebijesz , możesz próbować wysłać 2 mln bombowców , 3 mln krążków , po prostu nie dochodzi do ataków !! błąd dalej jest, nie ważne jaki gracz atakuje, nie ważne ile razy , ODBIJA SIĘ ! i jest to legalne, tak Stwierdził Pan Art we własnej osobie.


    Odpowiedź od: Art Oceń odpowiedź 2023-02-28 16:13:31
    Witaj Y2K,

    Przepraszam za zbyt długi czas odpowiedzi, ale sprawa wymagała konsultacji zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i także uzyskania informacji zwrotnych z naszego Działu Technicznego.

    W tej sytuacji nie należy się żaden zwrot surowców, ani antymaterii. Zgodnie z obecnym mechanizmem walk, system zdarzeń umieszcza szereg informacji w kolejce, dotyczy to ruchu flot, budowy budynków, badań itp. W rzadkich okazjach może zaistnieć sytuacja, gdzie atak mimo że planowany na dotarcie już po powrocie floty obrońcy nie spotyka jej. Jest to sytuacja wynikająca z działania mechanizmu gry i nie wynika to z jego błędu.

    W tej sytuacji jestem zmuszony odmówić wsparcia Supportu.
    Niniejsza odpowiedź jest naszym ostatecznym stanowiskiem i sprawa nie będzie ponownie analizowana. Każda kolejna wiadomość pozostanie bez reakcji ze strony Supportu.

    Z poważaniem,
    Art
    Community Manager
    Gameforge 4D



    Właśnie że nie Panie ART, mogę wszystkim tutaj udostępnić co trzeba mieć żeby planeta była niezniszczalna. Sondy i słabsze statki się rozbijają , ale Flota większa niż zasieki na tej planecie NIE ! po prostu zaświeca się * u gracza a Twoja flota wraca cała jakbyś ją zawrócił. Nie ważne kto leci i kto atakuje. Probował Spacz co zgłaszał , próbował mad max i zawsze to samo. Wy to olaliście. To co mam wklejać wszystkim co trzeba posiadać żeby też być takim graczem czy zajmiecie się na poważnie tym grubym błędęm, bo na połowę graczy nie mogę latać !! Nie licząc że nawet nie zwrocicie mi deu i anty.

    Taaaaaaaa ;]

    _____

    | Y2K |

    ``````\

    .......___\__

    ___ / **** \======#

    ;|_KOMORNIC_\\\

    (@=@=@=@=@)

  • Dział techniczny....lol

    To jakieś obiboki,założę sie ze bym posiedzial chwile w kodach i by było cacy, po drugie serwery juz od dawna wymagają wymiany,bo dużo rzeczy nie działa,albo działa z opóźnieniem. Ale tak to jest jak sie nie inwestuje w firmę. Tylko leci po najniższej linii oporu,żeby tylko wydoić z graczy jak najwięcej.

  • skoro legal, to udostępnij przepis :-D

    jak wszyscy zaczną to wykorzystywać na LEGALU to może to poprawią :trollface:

    ryu.jpg


    Uni 25 - Ryuoshi - [Massive] & [AR] Off

    Uni Fornax - Natasza - [4PiP] Off

    Uni Rosalind - On

  • To nie błąd tylko rozwiązanie :D Flociarze dostali tyle rzeczy w ciąglu tylu lat, a do obrony nic nie dodano :( Ta poprawka wyrównuje szanse :D


    Pozdrawiam

    Wisior

    Wisior I Miłosierny dawca banów i unbanów młot na bugi miecz na push pierwszy tego imienia po trzykroć niesłusznie zbanowany

  • Ja to opisywałem dokładnie, zostałem olany , błąd nie usunięty , rozumiem jeden atak ale nie 20 pod rząd na każdą planetę tego gracza i innych graczy z podobnymi budynkami i rasami obcych no bez jaj ! odbijasz się jak piłka od ściany i * zostawiasz bez RW, obrońca nawet nie wie że tam leciałeś :/ wszystko stoi jak stało. To jest chyba taki bonus dla niektórych.


    Oczywiście to zdarzenie losowe ! :D:D brawo !


    Moje 3 tickety wisiały i wisiały a później dostałem to info :D:D no ludzie, spoko ale dalej mogę podać kordy atakujcie śmiało bo i tak nic nie zrobicie odbijecie się, na bank jak u siebie ktoś coś postawi takiego a warta obrona 5 mld tylko, to nic nie zaszkodzi ! 2 mln bombek , krązki , LM. NIC, i to jest zdarzenie losowe :D:D to normalne.


    EDIT: nie jednego gracza, jest ich dużo na Uni :/ niestety. Ja dużo latam w ST na uni 68 chyba widać i niestety takie jaja.

    Taaaaaaaa ;]

    _____

    | Y2K |

    ``````\

    .......___\__

    ___ / **** \======#

    ;|_KOMORNIC_\\\

    (@=@=@=@=@)

    Edited once, last by Y2K ().

  • Ja to opisywałem dokładnie, zostałem olany , błąd nie usunięty , rozumiem jeden atak ale nie 20 pod rząd na każdą planetę tego gracza i innych graczy z podobnymi budynkami i rasami obcych no bez jaj ! odbijasz się jak piłka od ściany i * zostawiasz bez RW, obrońca nawet nie wie że tam leciałeś :/ wszystko stoi jak stało. To jest chyba taki bonus dla niektórych.


    Oczywiście to zdarzenie losowe ! :D:D brawo !


    Moje 3 tickety wisiały i wisiały a później dostałem to info :D:D no ludzie, spoko ale dalej mogę podać kordy atakujcie śmiało bo i tak nic nie zrobicie odbijecie się, na bank jak u siebie ktoś coś postawi takiego a warta obrona 5 mld tylko, to nic nie zaszkodzi ! 2 mln bombek , krązki , LM. NIC, i to jest zdarzenie losowe :D:D to normalne.

    A może masz pecha po prostu ? :D

    Wisior I Miłosierny dawca banów i unbanów młot na bugi miecz na push pierwszy tego imienia po trzykroć niesłusznie zbanowany

  • Mało się rozwali. Np. Kilka sond szpiegowskich. A odpowiedź jest na zwrot anty I deu za lot na takich graczy. No ale błędu nie ma to jaki zwrot :trollface: Nawet nie bylo pytania od strony administracji i sprawdzania danych graczy podanych na tacy. Szanownie to olali. I stwierdzili ze nic takiego sie nie stalo to jest normalne że wysyłasz ataki na kilka planet danego gracza i każdy się odbija. Dla Mnie to nie było by normalne ale może coś ze mną nie tak :trollface:


    Może łaskawie po napisaniu na forum administracja gry zajmie się tym ! Chyba że każdy niech tak ma a floty można już na eko przetapiac bo niepotrzebne są.

    Taaaaaaaa ;]

    _____

    | Y2K |

    ``````\

    .......___\__

    ___ / **** \======#

    ;|_KOMORNIC_\\\

    (@=@=@=@=@)

    Edited 2 times, last by Y2K ().

  • Quote

    W tej sytuacji jestem zmuszony odmówić wsparcia Supportu.

    Niniejsza odpowiedź jest naszym ostatecznym stanowiskiem i sprawa nie będzie ponownie analizowana. Każda kolejna wiadomość pozostanie bez reakcji ze strony Supportu.

    W całej tej sytuacji ta część jest najbardziej przykra...

    My także mieliśmy kiedyś podobny błąd, lecieliśmy po ściągnięciu moona, nasza flota 3 sek po flocie obrońcy, 2 sek później dofarm. Pierwsze starcie nie doszło do skutku, nie ma RW, druga flota rozbiła się o flotę obrońcy, lecz nam support zwrócił drugą flotę, więc nie wiem czy to ten sam błąd.

    Może warto byśmy dowiedzieli się jak działa ten mechanizm, o którym wspomina Art , byśmy mogli to przewidzieć i wziąć pod uwagę, tym bardziej, że wcześniej nie słyszało się, by takie rzeczy się działy((?) proszę poprawić jeśli wprowadzam w błąd, lecz mi nie było nic wiadomo o takich sytuacjach). Chyba możemy wiedzieć co ma znaczenie w takich sytuacjach, bo poza dexem, anty marnuje się także czas.

    W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pazerność, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda. Który wilk wygra? Ten, którego karmisz.

  • A jak się wyśle mało floty to się rozwali czy też nie ma rw?

    Przecież napisał, że mniejsze się rozbijają.

    Ciekawe podejście do rozwiązania problemu.

    Ja np dzięki lf mam/miałem 10kkk pojemności magazynu surki, ale wchodząc do handlarza jest już 8kkk, wychodząc do innej zakładki jest 10kkk, też nie wiedzą gdzie uderzyć bo to było w 4 klasie i już nie znajdą. XD

    Jajeczka jak beretki

  • Jak na moje oko, to odpowiedź Art tyczy się zupełnie innego problemu.


    Fragment:

    Quote

    Zgodnie z obecnym mechanizmem walk, system zdarzeń umieszcza szereg informacji w kolejce, dotyczy to ruchu flot, budowy budynków, badań itp. W rzadkich okazjach może zaistnieć sytuacja, gdzie atak mimo że planowany na dotarcie już po powrocie floty obrońcy nie spotyka jej.

    Jak dla mnie jest to dokładny opis zjawiska jakim jest lag powstający na serwerze. Flota obrońcy, która powinna pojawić się u obrońcy o czasie X nie pojawia się, przez co atakujący generujący starcie o czasie X+1sek nie spotyka jej. Autorowi chodzi o brak odbycia jakiejkolwiek walki, brak rw (Bez względu czy coś tam wraca u obońcy czy nie). Przecież to są dwa różne problemy... Odpowiedź wygląda jakby była udzielona na zasadzie kopiuj-wklej.

    A tak na marginesie:

    Quote


    Jest to sytuacja wynikająca z działania mechanizmu gry i nie wynika to z jego błędu.

    Jeżeli flota powinna być o czasie X, a nie jest, to trzeba być naprawdę wyjątkowo kreatywnym, aby nie nazwać tego błędem. Pozostaje tylko się cieszyć, że GF tworzy oprogramowanie przeznaczone na rynek gier, a nie np. dla medycyny. Taka aparatura podtrzymująca funkcje życiowe zaprogramowana przez GF i działająca jak "mechanizm gry" w ogame to byłaby niezła mieszanka wybuchowa.

  • Świetna odpowiedź Arta, zgłoszenie dotyczy wlotu na bunkier a odpowiedź jest o kolejkowaniu flot.


    Z 20 razy wlatywałem w bunkry na planetach 3 różnych graczy i odbijałem się. Na planety nie przylatywały żadne floty obrońcy. Po wlocie na planetę pojawiała się aktywność ale nie było rw. Atakująca flota wracała nienaruszona. Obrona i surka/flota na planecie też stała dalej. Wg administracji to jest normalny mechanizm gry ;D

    W rzadkich okazjach może zaistnieć sytuacja, gdzie atak mimo że planowany na dotarcie już po powrocie floty obrońcy nie spotyka jej.

    Czyli w opisanej sytuacji, flota agresora po prostu "nie spotkała się" z obroną obrońcy. Obrona stała przed starciem, stoi dalej po wlocie a na planecie zapala się aktywka. Genialne, obrona automatycznie uciekła z planety, nowa funkcja w grze. Nie zakładam, że odpowiedź na zgłoszenie pisał kompletny kretyn. Wręcz przeciwnie, administracje wie o błędzie ale nic nie chce albo nie umie zrobić. Przeciąga sprawę, na koniec daje odpowiedź nie na temat i nie chce dalej się tym zajmować. To po co oni tam siedzą?, odejdźcie z tej administracji bo nie jesteście potrzebni. Żenada.

  • A jak się wyśle mało floty to się rozwali czy też nie ma rw?

    Przecież napisał, że mniejsze się rozbijają.

    Ciekawe podejście do rozwiązania problemu.

    Ja np dzięki lf mam/miałem 10kkk pojemności magazynu surki, ale wchodząc do handlarza jest już 8kkk, wychodząc do innej zakładki jest 10kkk, też nie wiedzą gdzie uderzyć bo to było w 4 klasie i już nie znajdą. XD

    Jajeczka jak beretki

    To akurat znam ... przeskakuje ciągle... przy odświeżaniu spróbuj zostaw trochę ponad to co masz pojemność magazynu naturalna i zobaczysz jak załącza się przy odsiedzeniu raz tak raz siak :trollface:

  • Dno!. Klasyk w stylu supportu.

    Ctrl C Ctrl V.

    Olewają ta grę, olewają nas graczy.

    Gra traci przez ich niedbalstwo a ludzie graja z przyzwyczajenia graja tyllo dalej bo mają już przez tyle lata znajomych.


    Y2K pokaż dowod sprawdzimy ten legal.



    AVE

    HARIBO

  • czy trzeba kilkunastu lat aby to zrozumieć ? liczy się tylko kasa za anty a łosie ? no cóż sami sobie odpowiedzcie , Art ? zasłużony w tej materii członek teamu ,który już chyba obrósł mchem jak większość operatorów tej gry i mają wywalone na wszystko :ndsmod:

  • Tak też ten problem został przedstawiony. Chociaż teraz widzę, że autor wątku zna sposób na "niezniszczalną flotę", ale nie chce jej ujawnić. Czemu nie przedstawił tego faktu w zgłoszeniu?

    Jeśli problem leży w specyficznej konfiguracji konta obrońcy, która (zapewne dzięki FŻ) powoduje jego niezniszczalność, to chętnie poznam wszelkie możliwe szczegóły, które pomogą w ustaleniu przyczyny i znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.

  • Każdy kto ma do czynienia z ekipa od dekady wie że załoga mija się z logika i prawda niemal za każdym razem.

    Osoby zgłaszające błąd są wręcz traktowane jak przestępcy.

    Kiedyś była taka sytuacja że po zgłoszeniu bushing zgłaszający dostał perma bo niby w tym czasie ktoś napisał ticketa.

    Pozdrawam inne formy życia