Porozmawiajmy na temat UniFusion

  • Ja się trochę przeraziłem zachowaniem nie których graczy podczas licytacji, na "starym"uni było spoko, każdy stawiał minimalne stawki, ale tu , teraz to jakiś kosmos, jak przelicytowałem jednego odklejonego od życia gościa, to zaraz się posypały skany, wygrażanie....no ludzie, co jest z wami nie tak?toż to tylko gra, a nie bitwa o przetrwanie gatunku.Zaczynam żałować decyzji że wybrałem takie uni a nie inne.Jakaś patologia,:trollface::trollface::trollface:

  • Ja się trochę przeraziłem zachowaniem nie których graczy podczas licytacji, na "starym"uni było spoko, każdy stawiał minimalne stawki, ale tu , teraz to jakiś kosmos, jak przelicytowałem jednego odklejonego od życia gościa, to zaraz się posypały skany, wygrażanie....no ludzie, co jest z wami nie tak?toż to tylko gra, a nie bitwa o przetrwanie gatunku.Zaczynam żałować decyzji że wybrałem takie uni a nie inne.Jakaś patologia,:trollface::trollface::trollface:

    jakie uni wybrałeś :)?

  • Ja się trochę przeraziłem zachowaniem nie których graczy podczas licytacji, na "starym"uni było spoko, każdy stawiał minimalne stawki, ale tu , teraz to jakiś kosmos, jak przelicytowałem jednego odklejonego od życia gościa, to zaraz się posypały skany, wygrażanie....no ludzie, co jest z wami nie tak?toż to tylko gra, a nie bitwa o przetrwanie gatunku.Zaczynam żałować decyzji że wybrałem takie uni a nie inne.Jakaś patologia,:trollface::trollface::trollface:

    No dla niektórych celem samym w sobie jest uprzykrzanie życia innym, a teraz po fuzjach mogą rozwijać skrzydła z uwagi na takie a nie inne pomysły GF (albo i nie GF). Zabawne jest tylko to że, to często są te same persony, które są pierwsze do płakania jak to OGame wymiera i uni są puste. No jak do tego może dochodzić;)

  • Quote

    Co mogę zrobić, gdy mogę przenieść swoje konto tylko do universum docelowego, gdzie już mam założone konto?

    Niestety nie ma możliwości połączenia dwóch kont w jedno oraz zgodnie z Zasadami można mieć tylko jedno konto na universum. W takiej sytuacji musisz ustawić urlop na jednym z kont i nie logować się na konto ponownie. Masz możliwość logowania się na takie konto raz na 30 dni, aby uchronić je przed kasacją. Dzięki temu będziesz mieć możliwość przekazania konta nowemu właścicielowi za pomocą tokenu przekazania konta.

    Quote

    System przeniósł moje konta, ale mam teraz 2 konta na tym samym universum

    Grając w OGame, możesz mieć tylko jedno aktywne konto na universum, dlatego zalecamy kontakt z naszym Supportem (https://ogame.support.gameforge.com) w celu wyjaśnienia swojej sytuacji. Zostaniesz poinformowany o możliwych rozwiązaniach i jeśli zajdzie taka potrzeba, o ręcznym przeniesieniu Twojego konta.

    Pytanie dotyczące FAQ fuzji, te dwie opcje trochę sobie przeczą.

    Zgodnie z pierwszą informację, uruchomiłem urlop na unii docelowym i przeniosłem się tam z Juno. Teraz mam dwa konta na Kalyke.

    To pierwotne konto ma sobie wisieć na tym urlopie czy jednak mam się z tym zgłosić do supportu?

  • Ja się trochę przeraziłem zachowaniem nie których graczy podczas licytacji, na "starym"uni było spoko, każdy stawiał minimalne stawki, ale tu , teraz to jakiś kosmos, jak przelicytowałem jednego odklejonego od życia gościa, to zaraz się posypały skany, wygrażanie....no ludzie, co jest z wami nie tak?toż to tylko gra, a nie bitwa o przetrwanie gatunku.Zaczynam żałować decyzji że wybrałem takie uni a nie inne.Jakaś patologia,:trollface::trollface::trollface:

    No dla niektórych celem samym w sobie jest uprzykrzanie życia innym, a teraz po fuzjach mogą rozwijać skrzydła z uwagi na takie a nie inne pomysły GF (albo i nie GF). Zabawne jest tylko to że, to często są te same persony, które są pierwsze do płakania jak to OGame wymiera i uni są puste. No jak do tego może dochodzić;)

    Po prostu szymon za prawde powiadam Ci wiele funkcjonuje kont slupow jak na kazdym uni zacięta rywalizacja z graczem który ma wyższe eko od twojego na licytacjach słabo wygląda a taka powstała sytuacja w przeliczeniu te przedmioty nawet na surowce najdrobniejsze 700 2500 7000 24000 podczas trwania promocji nabiera zupełnie innego kształtu specyfiką tej gry polega na tym podczas prowadzonej licytacji by druga osoba jak najwięcej straciła wiele osób jest złośliwych a monopoliści są dobrze znani :trollface: I lubiani na uni niebieski kot również nie można mieć pretensji do tego jak wyglądają zakorzenione sytuacje na każdym uni i nie można mieć do tego pretesji najczęściej gracze nie dopuszczają innych kont do licytacji może szkoda czasu podczas prowadzonych licytacji jeżeli zaistniały takowe sytuacje głęboko zakorzenione

    Istnieje grupa graczy która czeka na koniec aukcji by przelicytowac w ostatnich sekundach mnie dobrze znani :D pozdowienia cieple dla wszystkich :fgrin: uwaga czas na relokacje planet i uprawianie satelit slonecznych i pelzaczy :bicz: opedzluje obrone :beaten:

    PS zbliza sie czas na kopalnie metalu na 54 :trollface:i 18 planete xD

  • Ej mam problem, chce sie przenieś z OZONE, a mam tylko dwa uni do wyboru Quasar (z Majsu na czele xD) i Universum 68. A co z resztą? jak to "odblokować"?

    Mnie ten problem nie dotyczy zerklem wczesniej ale fakty mi sie pokielbasily wiec przenosisz sie na dowolny serwer dostepny z listy nie sciagasz urlopu piszesz do supportu ktore uni tranzytowe wybrales a z ktorego chcesz docelowo korzystac podczas przeniesienia konta do docelowego uni

  • Ja się trochę przeraziłem zachowaniem nie których graczy podczas licytacji, na "starym"uni było spoko, każdy stawiał minimalne stawki, ale tu , teraz to jakiś kosmos, jak przelicytowałem jednego odklejonego od życia gościa, to zaraz się posypały skany, wygrażanie....no ludzie, co jest z wami nie tak?toż to tylko gra, a nie bitwa o przetrwanie gatunku.Zaczynam żałować decyzji że wybrałem takie uni a nie inne.Jakaś patologia,:trollface::trollface::trollface:

    No dla niektórych celem samym w sobie jest uprzykrzanie życia innym, a teraz po fuzjach mogą rozwijać skrzydła z uwagi na takie a nie inne pomysły GF (albo i nie GF). Zabawne jest tylko to że, to często są te same persony, które są pierwsze do płakania jak to OGame wymiera i uni są puste. No jak do tego może dochodzić;)

    Po prostu szymon za prawde powiadam Ci wiele funkcjonuje kont slupow jak na kazdym uni zacięta rywalizacja z graczem który ma wyższe eko od twojego na licytacjach słabo wygląda a taka powstała sytuacja w przeliczeniu te przedmioty nawet na surowce najdrobniejsze 700 2500 7000 24000 podczas trwania promocji nabiera zupełnie innego kształtu specyfiką tej gry polega na tym podczas prowadzonej licytacji by druga osoba jak najwięcej straciła wiele osób jest złośliwych a monopoliści są dobrze znani :trollface: I lubiani na uni niebieski kot również nie można mieć pretensji do tego jak wyglądają zakorzenione sytuacje na każdym uni i nie można mieć do tego pretesji najczęściej gracze nie dopuszczają innych kont do licytacji może szkoda czasu podczas prowadzonych licytacji jeżeli zaistniały takowe sytuacje głęboko zakorzenione

    Istnieje grupa graczy która czeka na koniec aukcji by przelicytowac w ostatnich sekundach mnie dobrze znani :D pozdowienia cieple dla wszystkich :fgrin: uwaga czas na relokacje planet i uprawianie satelit slonecznych i pelzaczy :bicz: opedzluje obrone :beaten:

    PS zbliza sie czas na kopalnie metalu na 54 :trollface:i 18 planetexD

    Cieżko zrozumieć to co napisałeś i w ogóle ustalić do kogo to napisałeś ale skoro odpowiadasz na mój wpis to się odniosę.

    1. Co innego licytować tak by inni stracili jak najwięcej i ich wycinać z licytacji, a co innego potem nękać kogoś bo śmiał coś w ogóle licytować. A o tym wspominał przedmówca. Nie wiem jak wyglądają na różnych uni licytacje bo sie w to nie bawię, ale jak ktoś sie zaczyna odgrażać bo ktoś inny licytował to to jest chore i tyle.

    2.

    uwaga czas na relokacje planet i uprawianie satelit slonecznych i pelzaczy :bicz: opedzluje obrone :beaten:

    No jeśli to jest twój pomysł na grę to tak graj. Po twoich wpisach z tego tematu zgaduje że masz pewnie na którymś uni docelowym jakieś mocniejsze konto, to pewnie z łatowścią możesz uprzykrzać innym grę. Tylko później nie płacz że ci sie uni wyludnia i potrzeba kolejnej fuzji. Bo takim lataniem po satelitach żeby latać komuś na złość, w równym stopniu co GF przykładasz rękę do tego że sie kurczy ta społeczność i zasadniczo już się kąpiecie we własnym sosie. Ale takie są reguły gry, skoro tak lubisz i sprawia ci to radość nękać zapewne o wiele słabsze od twojego konta no to widocznie tak musi być. Nikt normalny, zwłaszcza przeniesiony z dużo młodszego uni jak stanie w obliczu pytania czy zapakować $$ w tysiącach żeby mieć jakiekolwiek szanse na obronę, czy się męczyć z oraniem mu satelit, pełzaczy, transporterów co noc, nie bedzie podejmował żadnego wyboru tylko włączy urlop i przestanie sie tym przejmować. A ty ogłosisz triumf, że pokonałeś kolejnego gracza i sobie poszedł;)

    PS: I żeby była jasność, co innego polować na czyjąś flote nawet jak jest słabszym graczem, a co innego mu latać po satelitach przy pomijalnym zysku.

  • Aktualizacja:

    x Universum 68 (68) Quantum (117) Kalyke (163) Quasar (169) Rosalind (170) Kerberos (189)
    2024-05-07 27 20 41 36 27 56
    2024-05-08 58 82 72 87 79 128
    2024-05-09 11 35 30 21 35 54
    2024-05-10 7 20 34 10 12 39
    Razem 103 157 177 154 153 277

    Aktualizacja:


    x Universum 68 (68) Quantum (117) Kalyke (163) Quasar (169) Rosalind (170) Kerberos (189)
    2024-05-07 27 20 41 36 27 56
    2024-05-08 58 82 72 87 79 127
    2024-05-09 11 35 29 21 35 54
    2024-05-10 7 19 23 10 12 39
    2024-05-11 8 12 17 13 12 21
    2024-05-12 6 11 17 15 11 32
    2024-05-13 6 17 28 11 23 29
    2024-05-14 508 512 539 507 572 560
    Razem 7-13.05 123 196 227 193 199 358
    Razem 7-14.05 631 708 766 700 771 918
  • Aktualizacja:

    x Universum 68 (68) Quantum (117) Kalyke (163) Quasar (169) Rosalind (170) Kerberos (189)
    2024-05-07 27 20 41 36 27 56
    2024-05-08 58 82 72 87 79 128
    2024-05-09 11 35 30 21 35 54
    2024-05-10 7 20 34 10 12 39
    Razem 103 157 177 154 153 277

    Aktualizacja:


    x Universum 68 (68) Quantum (117) Kalyke (163) Quasar (169) Rosalind (170) Kerberos (189)
    2024-05-07 27 20 41 36 27 56
    2024-05-08 58 82 72 87 79 127
    2024-05-09 11 35 29 21 35 54
    2024-05-10 7 19 23 10 12 39
    2024-05-11 8 12 17 13 12 21
    2024-05-12 6 11 17 15 11 32
    2024-05-13 6 17 28 11 23 29
    2024-05-14 508 512 539 507 572 560
    Razem 7-13.05 123 196 227 193 199 358
    Razem 7-14.05 631 708 766 700 771 918

    fajnie to wyglada wedlug mnie :)

    ciap - czy idlaki rowniez w jakims stopniu przechodza, jesli tak to jak to dziala ilosciowo ?

  • Odnosząc się do wielu oznaczeń mojej osoby w tematach ankiet.

    Proszę dać nam jeszcze chwilę czasu na uporządkowanie paru spraw fuzyjnych/pofuzyjnych/przyfuzyjnych :P

    Co do parametru pomijania pustych/nieaktywnych układów opcja nie będzie jeszcze aktywowana na starszych uniwersach z powodu błędu, który nie jest naprawiony. Dlatego nie będziemy jej teraz ankietować.

    Ankiety -> soon :fsmile:

  • Podsumowując fuzję to tak oceniam 2 / 10.

    Minusy:

    - Bezmyślny wybór exodusów i unii docelowych, w GF chyba naprawdę nikt nie myśli. Chyba że wybór był na zasadzie "żeby kasa się zgadzała", to wiele wyjaśnia.

    Związany z tym brak możliwości wybrania unii o tych samych parametrach i konieczność dostosowania się do zmian. Przy zaczynaniu gry powinien być komunikat:

    "UWAGA, wybór uniwersum o tych parametrach gry jest tymczasowy. Po nieokreślonym czasie gracz zostanie zmuszony do zmiany na inne uniwersum o innych parametrach. Lokacja planet również jest tymczasowa co należy uwzględnić przy usłudze premium "relokacji planet". Należy unikać zlecania długich kolejek budowy w stoczni ze względu na możliwą blokadę planety na niekorzystnych lokalizacjach w przypadku fuzji". xD

    - Rozbijanie misternie budowanych latami układów planet. Nauczka na przyszłość - nie wydawać anty na usługę relokacji. Na nowym unii pomimo tego że przygotowałem się i dostałem komplet relokacji i tak jestem w plecy 20-30% wydajności kopalni bo część planet miała zakolejkowaną stocznię na rok i póki co utkwiły na nierentownych pozycjach układu.

    - Rozbicie układu planet to również zwiększenie czasu transportów co wymusza zmianę przyzwyczajeń w grze.

    - Pomimo posiadanie kompletu relokacji nie możliwe jest odtworzenie korzystnego układu planet, zwyczajnie zbyt wielu graczy i zbyt wiele układów jest zajętych.

    - Napaleni stalkerzy. Po fuzji ilość szpiegów wzrosła o 10000%. To samo dotyczy miłośników farmienia sond słonecznych i nierentownych ataków na bunkry. Na szczęście czas gra na moją korzyść i za jakiś czas wrócą tam gdzie ich miejsce - na urlop xD


    Plusy:

    - Kilka Unii do wyboru przez gracza. W wyniku złych decyzji GF wybór był fatalny ale chociaż był. Mogło być gorzej :)

    - Dla graczy którzy nie planowali strategii gry od początku i ich planety są ustawione w kiepski sposób, łatwy sposób na darmowe relokacje.


    Fuzję są czymś naturalnym w grze która wymiera, nie narzekałbym gdyby GF samo nie powodowało problemów.

    Najpierw produkują masę unii o różnych parametrach a potem zamykają... i znowu otwierają nowe. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa...

  • No coś w tym jest, podpisuję się pod tym postem.

  • zastanawiam się kiedy w GF zaczną w końcu myśleć

    według mnie typów uni powinno byc góra trzy tzn 8/x1 8/x3 i 10/x4-5 czyli typowo górnicze zrównoważone i zboostowane

    wtedy fuzje byłyby proste do ogarnięcia i dla teamu i graczy (podobnie jak wybór uni)

    dwa gracze powinni mieć możliwość np. raz w roku do przeniesienia się za anty na inne wybrane uni i także do innej wybranej społeczności

    byłoby prościej czytelniej i byłaby jakaś opcja poprawy nietrafionej decyzji wyboru lub dołączenia do znajomych w innym miejscu

  • Tydzień od mojej migracji minął, więc mogę na chłodno ocenić całą fuzję. Ogólnie myślę na plus.


    Z minusów to:

    • Żadne parametry docelowego uni mi nie pasowały. Prędkość pokojowa x1 znacznie zmniejszyła mój przychód z ekspedycji, a zwożenie surki jest strasznie mozolne. Nawet jak ankieta z przyspieszeniem pokojowych przejdzie to i tak pozostanie spory niesmak.
    • Dysproporcja sił jest mocno zauważalna między młodymi i świeżymi kontami. Trochę lipa rywalizować z flotami napompowanymi za turecką AM czy inne exploity. Dużo czasu, który poświęciłem na budowę mocnego konta poszło w piach.
    • Na uni dominują duże bunkry zbieraczy, więc ktoś kto gra flotą nawet nie ma co pofarmić.
    • Niektórym graczom ogame bardzo zamula w trakcie dnia - chodzi o wysyłanie ekspedycji i skanowanie. Czasami trzeba po kilka razy naciskać ikonkę szpiegowania, żeby sondy ruszyły... Możliwe, że to przez ilość graczy?

    Z plusów:

    • Dzięki powyższym minusom straciłem zajawkę i ze spokojem ducha będę mógł sobie zrobić przerwę na lato :)


    Pojawiały się głosy, że GF robi takie, a nie inne fuzje dla pieniędzy. Szczerze mówiąc powątpiewałem w to, ale na własne oczy zobaczyłem ilu znajomych zaczęło tankować AM na pierwszej promce po fuzji. Może jednak o to chodziło po prostu... Dopóki się nie zbojkotuje AM, to GF nie zacznie zwracać uwagi na graczy i ich potrzeby. No ale to zbyt ambitna rozkminka na naszą społeczność ;)

  • Na uni dominują duże bunkry zbieraczy, więc ktoś kto gra flotą nawet nie ma co pofarmić.

    Zobacz jakie bunkry są farmione u nas na Kalyke.

    bardzo zamula w trakcie dnia -

    U mnie nic się nie dzieje.

    Prędkość pokojowa x1 znacznie zmniejszyła mój przychód z ekspedycji,

    Inni tak lataj i jest jest ok. Zawsze można przejść na zbieracza.


    Dysproporcja sił jest mocno zauważalna między młodymi i świeżymi kontam

    Dysproporcja do 2 lat grania się zredukuje. Mocny gracz nie zaatakuje bardzo słabego. Do ścisłej czołówki nie dojdziesz ale nie trzeba.

  • Na uni dominują duże bunkry zbieraczy, więc ktoś kto gra flotą nawet nie ma co pofarmić.

    Zobacz jakie bunkry są farmione u nas na Kalyke.

    Nom, widzę takie 100 mln sury i 10mld obrony :)

    Inni tak lataj i jest jest ok. Zawsze można przejść na zbieracza.

    Trochę lipa przejść pod zbieracza jak się zoptymalizowało konto pod ekspedycje.

    Dysproporcja do 2 lat grania się zredukuje. Mocny gracz nie zaatakuje bardzo słabego. Do ścisłej czołówki nie dojdziesz ale nie trzeba.

    No właśnie. Rok grałem aktywnie po to, żeby przez 2 lata nadganiać czołówkę xD

    U mnie nic się nie dzieje.

    No właśnie nie wszystkich graczy to dotyczy i ciężko powiedzieć od czego zależy. Jeden kolega ma 7s pingu, drugi standardowo 1s. W każdym razie w trakcie dnia nie dam rady skanować nic.