Posts by ZEr0

    Z tego co wiem ta opcja nie jest już dostępna w ogóle a same reflinki nie działały prawidłowo już koło 2019 roku, planetę matkę też można porzucić więc to nie problem żeby budować się blisko znajomego

    Szczerze nie rozumiem tego uporu w grze konkretną klasą. Pisałem już kiedyś w innym wątku, że każda klasa ma swoje zalety i swoje wady i każdą z klas należy traktować jak narządzie a nie jako wybór na stałe.


    Moje propozycje:

    1) Czy od początku budować wg. amortyzacji? Czy może np. priorytetyzować np. kopalnie kryształu, aby uniknąć wąskiego gardła jakim jest kryształ. Nie zamierzam paczkować

    - no to proponuje iść w metal - najszybsza i najtańsza budowa

    2) Często na początku korzystanie z handlarza?

    - myślę że bd musiał żeby mieć odpowiednie ilości każdego surowca

    3) Ślecie ekspedycje? Czy może jest to strata czasu?

    - na pewno w eventy na anty bo to da Ci większe możliwości wymiany sury, generalnie warto i tak latać bo to zawsze dodatkowy przychód ale szału nie bd

    4) Jaką lokalizacje planet sugerujecie? Uciec gdzieś do dalekiej galaktyki? Czy może rozłożyć planety w 1 - 3g, aby potem mieć dobry dostęp do idlaków? Nie planuję floty stawiać, więc prawdopodobnie tylko idlaki będą wchodzić w grę?

    - na pewno dalsze gale gdzie mniej się bd działo, początek lub koniec galaktyki tam zazwyczaj jest dla każdego daleko, i 8 pozycje, przy grze pod wydobycie myślę że warto mieć planety blisko siebie (czas i koszt zwózki)


    Na koniec dodam, że zawsze zaczynam odkrywcą bo jest to najlepsza opcja na szybki rozwój konta oraz kolonizację planet (liczba pól)

    Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.


    Crysis zwróciłeś moją uwagę na ważną a pominiętą przeze mnie rzecz - możliwość ciągłego przenoszenia kont

    Queen Borg podsunęłaś ciekawy pomysł rozwiązujący problem wskazany przez Crysis


    Pomysł zakupu za anty przeniesienia konta w dowolne miejsce powinien więc wyglądać następująco - gracz ma możliwość zakupu przeniesienia danego konta z uniwersum X na dowolne inne uniwersum w dowolnej społeczności przy zachowaniu n/w warunków:

    • uniwersum na które się wybiera musi mieć ponad rok
    • nie może przenieść się na uniwersum, jeżeli jego konto znajdzie się w top 20 graczy (każdego rankingu, nie tylko ogólnego)
    • przenosiny z uniwersum chaosu są możliwe tylko na inne uniwersum chaosu
    • po dokonanych przenosinach konto obowiązuje debuff (jak przy opuszczeniu sojuszu) 90-180 dni (okres do dyskusji) podczas którego nie można dokonać kolejnego transferu konta na inne uniwersum

    Myślę, że w takim kształcie pomysł jest bardziej kompletny i użyteczny. Debuff jest ważnym "limitem operacji" przeniesień ale pozwala jednocześnie na realizację samego przeniesienia w zakresie 24-48h o co mi chodziło. Samo przeniesienie powinno być szybkie i nie powinno w pewnym sensie karać gracza a tak jest teraz. Ktoś kto chce dokonać transferu konta na inne uni musi obecnie nie grać a wręcz nie logować się w ogóle ponad 60 dni do gry na dane konto co czyni obecnie funkcjonujące rozwiązanie (skrypt + cmentarz) pozbawionym sensu (brak możliwości zabawy i rozwoju konta). W to miejsce przydałoby się wprowadzić szybką i przyjazną dla gracza procedurę przeniesienia za antymaterię.


    Mile widziane dalsze uwagi i pomysły :)

    Wątek zakładam zadając sobie retoryczne pytanie o sens i zasadność poniższego zapisu a początek historii to próba przeniesienia przez kolegę konta z cmentarza na inne uni. Konto założone w społeczności PL ponad 2 lata temu swego czasu przeszło na cmentarz i trafiło na zagraniczne uni, później znów trafiło na cmentarz i obecnie ma możliwość powrotu tylko do trzech wybranych uni jedynie w społeczności PL, co potwierdził w odpowiedzi na ticket Art...


    Czy można przenieść się z serwera cmentarnego na każde „możliwe" uniwersum?

    -> Można.

    Od wersji 10.1.0-rc1 konto może powrócić tylko do społeczności, w której znajdowało się przed migracją na Cmentarz.


    Koniec cytatu ;)


    Na wstępie chciałbym powiedzieć że nie widzę sensu migracji w oparciu o powyższy zmieniony zapis a wręcz myślę ze w niektórych społecznościach stanie się ona bardzo trudna albo po prostu nie możliwa ze względu na liczbę dostępnych uni.

    Ponadto jaki jest sens takiego zapisu jeśli:

    1. można założyć konto na dowolnym serwerze w dowolnej społeczności

    2. można konta cały czas w dowolny sposób przekazywać

    3. i tak cały czas obowiązują dodatkowe zasady, które to tak na prawdę chronią graczy danych społeczności czyli

    • uniwersum na które się wybieramy musi mieć ponad rok
    • nie możemy przenieść się na uniwersum, jeżeli nasze konto znajdzie się w top 20 graczy (każdego rankingu, nie tylko ogólnego)

    4. i dlaczego akurat od wersji 10 coś tam??? a jak ktoś ma konto na cmentarzu rok to dlaczego teraz ma podlegać nowym zasadom???


    Wprowadziliście zasadę dla zasady która nic nie wnosi do gry a ogranicza tylko wolność graczy :rebels:


    Już i tak dużym ograniczeniem dla osób chcących migrować jest cała procedura ze skryptem (ponad 60 dni czekania, konieczny urlop, konieczna zakupiona anty na koncie)...


    Dlatego proponuję aby zlikwidować cmentarz w obecnej postaci i wprowadzić opcję zakupu za anty przeniesienia w dowolne miejsce z zachowaniem zasad z punktu 3. powyżej - gracz trafiałby poprzez zakup przeniesienia na dowolne dostępne uni w każdej społeczności (chyba że wpada w top 20 :baseball:) i może wtedy można by to zrobić w końcu w ciągu 24-48h a nie po ponad 60 dniach nie grania w grę w którą chce się grać xD migracja konta powinna działać tak jak relokacja planety !!!


    Proszę Was o merytoryczną dyskusję nad wątkiem :)

    Powiem tak - jak symulator wygląda każdy wie, trochę ich się przewinęło i myślę że nikt tu na nowo koła nie wymyśli (i chyba lepiej żeby nie próbował bo koło sprawdzona rzecz i działa ;)).


    Biorąc pod uwagę powyższe chyba nie trzeba ukierunkowywania twórców na "etapie przedprodukcyjnym"...


    Poważna rozmowa o feedbacku byłaby dla mnie wtedy kiedy np. MOD na forum zwraca się z prośbą do graczy o zostanie betatesterami albo wrzuca konkretną ankietę w której głosujemy jakieś rozwiązania.

    Nie chcę dalej spamować to mój ostatni wpis w tym temacie :closed2:

    Zastanawiam się trochę nad czym w ogóle ma być obecnie ta dyskusja jeśli nie ma nawet wersji beta którą można gdzieś wstępnie przetestować i wskazać błędy oraz obszary do poprawy.


    Nad tym czy symulator jest potrzebny :/ - raczej oczywiste że tak...


    Jak ma wyglądać - to kto go tworzy, ktoś kto nie gra/grał w tą grę :huh: ? I co ma być obecnie dyskutowane - obrazek xD ???? Czy ma być wewnętrzny czy zewnętrzny - szczerze graczom zależy po prostu żeby działał pobierając dane z API...


    Z całym szacunkiem dla autora oraz uczestników "dyskusji" ale uważam że ten wątek to próba mydlenia na szybko oczu graczom że "działamy i cos robimy", niestety ale nie ma tu czego poważnie dyskutować...


    Proponuję zamknąć :closed1:


    I zabrać się na poważnie do pracy nad symulatorem 8o

    Witam


    Temat już poruszany ale zakładam nowy wątek ponieważ nie chcę odpowiedzi dlaczego tak a nie inaczej , chciałbym zaproponować i przedyskutować z Wami rozwiązanie :)


    Fuzja C/H/Z z Rosalind spowodowała wiele niezadowolenia graczy szczególnie uni Cetus co jest wynikiem przede wszystkim zmiany prędkości flot ale także tym że połączono nas z serwerem o rok starszym i tym samym powstały duże dysproporcje pomiędzy graczami. Migracji nikt z nami wcześniej nie dyskutował, nie dano nam również możliwości wyboru co uważam nie jest fair. W tym poście chciałbym podzielić się z Wami pomysłem na korektę procesu tej fuzji i proszę o dyskusję nad tematem.


    Może opcją byłaby korekta fuzji w postaci cmentarza na żądanie od ręki bez 60 dni dla graczy Cetus i Halley. Mógłby to być wyznaczony termin np. 3 dni w trakcie których można by było dokonać przyspieszonego przejścia na serwer cmentarny.

    Wydaje mi się że to rozwiązanie będzie technicznie wykonalne a także, i to ważne, nie ingerujące w obecne parametry uni Rosalind.

    Jeśli graczowi pasuje obecna fuzja po prostu pozostałby na serwerze Rosalind jeśli nie miałby możliwość wyboru innego uni z poziomu cmentarza.


    Należy pamiętać że przy tym rozwiązaniu gracz chcący skorzystać z możliwości zejścia na cmentarz będzie musiał (tak jak w normalnej tego typu procedurze) posiadać na koncie minimalną ilość zakupionej antymaterii.


    Zyskalibyśmy wolność wyboru i możliwość dopasowania oczekiwań do parametrów serwera a GF niewielkim kosztem naprawiłby trochę proces który został przeprowadzony w sposób budzący zastrzeżenia i kontrowersje.

    Zgadzam się że fuzja Zenith/Cetus/Halley z Rosalind w takim kształcie jest grubo nieprzemyślana, bardziej bym widział Cetus w grupie która miała wybór między Ozon a Narvi. Zmiana prędkości flo pokojowych z x8 na x2 to totalne nieporozumienie dla kogoś kto przez ponad rok grał na wyższym speedzie ale to nie jedyny problem. Nikt nie analizował chyba wyników pkt graczy - Cetus jako jedyny z tej grupy miał eko x7 i badania x14 więc inaczej się rozwijaliśmy i powinniśmy być połączeni jako najstarsze uni w grupie a nie jedno z najmłodszych. Obecnie jesteśmy około 200-250 miejsc niżej w statach i mamy realnie małe szanse na powalczenie z graczami na nowym serwerze. Mówiąc dosadnie tak przeprowadzona fuzja ustawia większość graczy Cetus docelowo w roli farm. Dodatkowo zwróćcie proszę uwagę że w wyniku tej fuzji powstał mocno zapchany i aktywny serwer (ponad 1000 osób) a spójrzcie teraz na listę graczy na Ozon (230 osób) czy Narvi (167 osób - kompletny odpał). Na prawdę myślę że należało to zrobić inaczej tym bardziej że Cetus był blisko datami powstania serwera do grupy która migrowała na Ozon i Narvi a także bliżej Cetus parametrami do np. Dione, Atlas czy Ferdinand

    Ta gra to nie wyścig tylko strategia i nie chodzi w niej o równy start (gdyby tak było zamykano by serwer dla nowych graczy po pierwszym dniu jego uruchomienia). Jeśli już tak bardzo zależy Ci na równym starcie wystartuj w grze na nowym uni pierwszego dnia jego otwarcia i zobaczysz też wtedy jak bardzo Twoje marzenia o równym starcie są oderwane od rzeczywistości ogame (i żeby była jasność sam to przerabiałem i nie pochwalam pay2win). Z drugiej strony Twój pomysł będzie nieuczciwy dla wielu graczy którzy jak ja przez rok czasu mozolnie rozwijali konto nie inwestując w grę pieniędzy. Polecam więcej cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz pomysłu na strategię w grze.

    Witam


    Każda klasa ma swoje zalety i swoje wady i każdą z klas należy traktować jak narządzie a nie jako wybór na stałe. Odkrywca jest świetny na start i rozwój generał jest dobry kiedy masz już jakieś zaplecze a na uni jest po co/kogo latać, zbieracz jest dobry na ustabilizowanych uni gdzie jest już bardzo mało celów a Ty masz już na tyle rozwinięte kopalnie że przebijasz zyskami odkrywcę (tak to możliwe odkrywca wykona tylko określoną liczbę ekspedycji na dobę i nie przebije tej bariery a bonus zbieracza bd w pewnym momencie gry większy od tego co można uzyskać z ekspów). Pamiętaj że odkrywca wydaje olbrzymie kwoty na loty a bonus 75% z nieaktywnych na prawdę niewiele wnosi. Większość dobrych celów to aktywni gracze. Jeszcze raz podsumowując - narzędzia dobierane do danego etapu a nie wybory na stałe...