Posts by ZEr0

    Co do ilości galaktyk to wada, że będą również puste? Teraz się tworzy tak, aby jak najszybciej dolecieć do przeciwnika. Nawet dobrze planet nie idzie rozbudować bo wjazd jest szybki a przy dużym % z PZ praktycznie każdy atak opłacalny. Będzie ktoś chciał łapać górnków czy mieć bliżej to niech zapłaci za przeniesienie planety lub ma lotkę o to chodzi. Praktycznie po tygodniu na tych szybkich to ludzie już mają 10 tyś pancków a jeszcze ułatwiacie szybszy wlot poprzez pomijanie nieaktywnych układów. Po drugie nowi gracze też muszą mieć przestrzeń do gry. Praktycznie przy małej ilości galaktyk od razy są w niebezpieczeństwie. Takie moje uwagi. Tak więc duża ilość gal to zaleta. A przy rozbudowie astrofizyki idzie to ogarnąć.

    To moja ostatnia odpowiedź do Ciebie bo mam wrażenie że i tak nie czytasz i nie wyciągasz wniosków. Mówisz że inni chcą łatwiej a to Ty tak na prawdę chcesz łatwiej i to pozornie utrudniając innym. Tyle że "sposób" który wymyśliłeś i tak nic Ci nie da. Ani przeniesienie ani lotka to nie jest żaden problem. 9 gal i PZ 40% nie spowoduje że ktoś nie poleci skoro gra jako lotnik na takim uni. Ta gra wymaga pewnych nawyków i dyscypliny. Jeśli nie będziesz się pilnował i tak skończysz na ruszcie. A wielkość topowych kont na U68 nie jest wynikiem ustawień tylko umiejętności pilnowania się i kilkunastu lat pracy które włożyli w nie gracze... Mimo wszystko powodzenia w grze :)

    Co do ilości galaktyk to wada, że będą również puste? Teraz się tworzy tak, aby jak najszybciej dolecieć do przeciwnika. Nawet dobrze planet nie idzie rozbudować bo wjazd jest szybki a przy dużym % z PZ praktycznie każdy atak opłacalny. Będzie ktoś chciał łapać górnków czy mieć bliżej to niech zapłaci za przeniesienie planety lub ma lotkę o to chodzi. Praktycznie po tygodniu na tych szybkich to ludzie już mają 10 tyś pancków a jeszcze ułatwiacie szybszy wlot poprzez pomijanie nieaktywnych układów. Po drugie nowi gracze też muszą mieć przestrzeń do gry. Praktycznie przy małej ilości galaktyk od razy są w niebezpieczeństwie. Takie moje uwagi. Tak więc duża ilość gal to zaleta. A przy rozbudowie astrofizyki idzie to ogarnąć.

    HU-163 Kalyke eko x1 badania x1 wszystkie floty x1 no i deu pełne 1, tylko 30%pz z flo i wszystko liniowe otwarte 12.07.2024 masz swoje wymarzone

    Tyle że rzecz nie jest trochę o informacji bo ta jest zawsze i ja też tego akurat pilnuję. Chodzi o to że konserwacja czasem się przedłuża i też działa różnie w przypadku różnych graczy. Nie każdego wylogowuje tak samo. To są moje doświadczenia i informacje zebrane przez lata od innych graczy. Jeden może działać inny nie. Ja znów wrócę do sedna jeśli gra umożliwia zalogowanie to powinna działać stabilnie a z tą stabilnością podczas konserwacji jest różnie...

    podniebne metro - najdłuższy i najwyżej położony system kolei liniowych na świecie.

    A ja myślałem o samolotach :(

    Człowiek uczy się całe życie.

    Na terenie kraju na pewno transport lotniczy ale w mieście w La Paz kolejki linowe i tradycyjne autobusy

    Tak zgadza się :) dodam że Estatdio Hernando Siles to najwyżej położony na świecie stadion dopuszczony do rozgrywek międzypaństwowych. FIFA w 2007 roku zabroniła rozgrywać oficjalnych meczów międzynarodowych powyżej 2500 m n.p.m. po kilku miesiącach protestów zmieniła ten zapis na 3000 m n.p.m i ogłosiła wyjątek dla w/w stadionu który znajduje się na wysokości 3637 m n.p.m. A co do transportu publicznego to tzw podniebne metro - najdłuższy i najwyżej położony system kolei linowych na świecie.


    Boliwia. Wiszące metro w La Paz - Transport Publiczny

    Nasza zagadka to miasto położone w dolinie rzeki pośród wysokich gór, nie jest stolicą ale jest siedzibą rządu. Znajduje się w nim wyjątkowy na skalę światową stadion piłkarski, na którym można rozgrywać mecze międzypaństwowe. W roku 2007 stał się on przedmiotem sporu z FIFA. W mieście którego szukamy funkcjonuje bardzo ciekawy i unikalny system transportu publicznego.

    Ponawiam prośbę o merytoryczne wpisy. Prywatne wycieczki proponuje załatwiać na priv lub wyjaśnić face to face w grze...


    Pilnować się to jedno i to sedno tej gry dyskusja jest o tym że czasem mimo że się pilnujesz nie możesz nic zrobić. Dlatego rozmawiamy. Jeszcze raz powiem że jeśli gra umożliwia zalogowanie się i grę powinna być stabilna. Oczywiście możemy mówić o tym żeby na czas konserwacji zrobić FS itd tylko że czasem konserwacja też nie idzie z planem i się przedłuża - przykładów było wiele. Dwa skoro i tak z założenia nie powinieneś wtedy grać to po co możliwość zalogowania i gry na czas konserwacji...

    I tak i nie bo tak na prawdę nie wiesz kiedy jest problem ze stabilnością gry... Wiem że wprowadzają kiedy jest duży problem ale co z problemami na małą skalę? Zgadzam się że każdy powinien czytać ogłoszenia i przeglądać forum jeśli gra w tą grę. Nigdy w takiej sytuacji jak konserwacja też sam nie wtopiłem. Jestem z założenia bardzo ostrożny bo znam dobrze realia Ogame. Ale jednak nie każdy musi je tak dobrze znać a z drugiej strony powtórzę: Jeśli jest konserwacja i można się podczas niej zalogować do gry to ta powinna działać bez błędów albo w ogóle


    Więc czy jednak nie prościej tą blokadę za każdym razem skoro i tak czasem ona jest...


    Dziękuję za Twój głos :)

    Najlepiej niech wyłączą ataki miedzy moimi godzinami pracy i wtedy kiedy idę spać ^^ w sumie niech w ogóle wyłączą ataki, bo każdy zawsze znajdzie powodów aby ponarzekać i się nie zabezpieczyć :)

    Umiesz szukać na forum eventow i promek na anty? umiesz zamieścić ST czy wywoływać gównoburze? To umiesz tez zajrzeć na ogłoszenia i przeczytać, że będzie konserwacja i wysłać sobie FSa ;]

    A dla zainteresowanych w Lobby tez zawsze są informacje o tym, ze będzie przerwa konserwacyjna;]

    Więc skończcie płakać a zacznijcie uważać :) Bo widać, ze ogame to gra złych nawyków, przyzwyczajeń i zrzucania swojej nieuwagi na wszystkich wokół :)

    Nie prościej wprowadzić jasną czytelną i stałą regułę - blokadę ataków, tym bardziej że czasem jest ona stosowana i wtedy to druga strona szukająca celów może mieć pretensje? To nic nie kosztuje a wtedy można korzystać z flot pokojowych oraz z miejsca ukraca się niepotrzebne dyskusje o tym czy/gdzie była informacja, czy dane ST jest ok, czy komuś zwrócić flo...


    Szanuję Twoje zdanie ale zgodzę się tylko z tym że Ogame to gra błędów drugiej strony. Tyle że sytuacja w której nic nie możesz zrobić ze względu na działanie osób obsługujących grę nie jest błędem popełnionym przez Ciebie. Zauważ że ktoś jednak mógł przeprowadzić atak a ktos inny nie mógł się bronić. Chciałbyś być w sytuacji obrońcy?


    Jeśli jest konserwacja i można się podczas niej zalogować do gry to ta powinna działać bez błędów albo w ogóle ...

    Witam


    Uważam że dla transparentności gry i jej reguł przy konserwacji powinna być stale stosowana blokada ataków. Nie pierwszy raz podczas prac przy serwerach dochodzi do utraty przez kogoś floty. Oczywiście OGame to gra błędów ale czym innym jest błąd gracza a czym innym sytuacja w której nie może on w żaden sposób reagować. To nie jest uczciwe dla graczy a gra powinna być tłem-polem naszych akcji i reakcji. To tło powinno być obiektywne. Emocje wzbudza również fakt, że niekiedy podczas tego typu prac blokada ataków była wprowadzana... Podobne sytuacje budzą zawsze mieszane uczucia i niepotrzebne dyskusje dodają również dodatkowej pracy team.


    Można tego uniknąć stosując w przyszłości blokadę ataków za każdym razem kiedy wykonywane są prace przy serwerach.


    Zmieńmy proszę ten stan rzeczy, myślę że wszystkim nam zależy na transparentności gry. Proponowane rozwiązanie nie wymaga dużego nakładu pracy a myślę wręcz że zmniejszy jej ilość dla team. Uogólniając uważam że to po stronie organizatora/obsługującego imprezę jest takie jej prowadzenie żeby goście mogli bawić się dobrze i bezpiecznie. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć cytując klasyka..


    Proszę o merytoryczne wpisy :)


    Art  Ruda