Jakie wybrać Unii dla Górnika

  • Żadne że starych uni chyba że chcesz być farma 🤭🤭🤭 najlepiej nowe wybrać teraz otwierają perseusza na pl x8 eko s w Turcji x10🤭🤭🤭 osobiście preferuje bez acs jeżeli otworzą x10 to na to się pisze :evil: a na cmentarzu jesteś quasar eko x10 rozmieścić planety na 8 pozycji dla metalu 😁

  • a zajrzyj sobie tutaj i zobacz jakie parametry są dla Ciebie najlepsze:

    Lista uniwersów OGame.pl


    Tylko quasar ma eco 10 więc wydaje się rozsądnym wyborem. Kolejne kryterium to speed floty, przy wyborze x1 flot, możesz sobie pozwolić na więcej, w sensie nie odbierać od czasu do czasu fs, gdzie x5 na quantum bardzo szybko rozwieje Twoje nadzieje.

  • planety na 8 pozycji dla metalu 😁

    Nie dla metalu a dla paczek.


    Jak nie będzie kupować to 15

    Przypominam ze planeta 8 jest bardziej korzystniejsza niz 15tka majac 8 to tak jakbys mial 1 lvl kopalni metalu wyzej praktycznie jest to porownywalne a deuteru loozancko sie wydobywa :beaten: zeby miec na 15stce do momentu wprowadzania form zycia jezeli ktos nie ma energetycznej to nie ma po co tam startowac X/ 6 jednostek energii z satelity to troche za malo :P kopalnie metalu i deuteru są najtańsze więc zdecydowanie polecam 8mke spokojnie można rozwinąć metal bez używania paczek do 47 a deuter do 40tki kryształ jest opłacalny według mnie do 38-max 39

  • Bardzo dziekuje za rady

    Z tego co patrzyłem to



    Quantum


    Kalyke


    Quasar


    Rosalind


    Universum 68 odpada


    Z waszych informacji pozostaje Quasar ewentyalnie serwer turecki perseusza lub jakieś opcje inne?

  • Nie dla metalu a dla paczek.


    Jak nie będzie kupować to 15

    Przypominam ze planeta 8 jest bardziej korzystniejsza niz 15tka majac 8 to tak jakbys mial 1 lvl kopalni metalu wyzej praktycznie jest to porownywalne a deuteru loozancko sie wydobywa :beaten:

    Ciekawe czy z rocktalami cos sie zmienia w temacie 15, magma jest tania, ktos to sprawdzał czy 15 wciaż sie beda opłacać bez paczek? Bo magma z 8 ma bonus 35% względem 15 na każdy lvl mety.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • Nie dla metalu a dla paczek.


    Jak nie będzie kupować to 15

    Przypominam ze planeta 8 jest bardziej korzystniejsza niz 15tka majac 8 to tak jakbys mial 1 lvl kopalni metalu wyzej praktycznie jest to porownywalne a deuteru loozancko sie wydobywa :beaten:

    Ciekawe czy z rocktalami cos sie zmienia w temacie 15, magma jest tania, ktos to sprawdzał czy 15 wciaż sie beda opłacać bez paczek? Bo magma z 8 ma bonus 35% względem 15 na każdy lvl mety.

    ogólnie to wydobycie może być jak na moje oko tak do 100% procent 🤭🤭🤭 wyższe metalu zależy od poświęconego czasu i surowców a kryształu max 60 % czy deuteru będzie opłacalne zrobić do max 88 % w zależności również od wysokości kopalni koszta i tak będą ogromne rok czasu pakowania minerałów w formy życia i badania

    https://snipboard.io/8xs72o.jpg

    Budynki nie są wysoko

    https://snipboard.io/KhDxsw.jpg

    Same badania stanowią 16.6% dla mety

    Dexu 23.6%

    Kriss 13.7

    Miliardy beda potrzebne 🤭🤭🤭 by wpompowac w same budynki I klika mld w badania


    w moje badania poszło 1.8 mld surki :trollface: duzo nie duzo ale im wyzsze kopalnie to efekt bedzie wymierny i stosunkowo niedrogi przez pierwszy miesiac od wprowadzenia form zycia a jezeli chodzi o koszta na t3 to nie polecam odrazu robic ja tylko wybadam 2-3 pierwsze technologie z t3 poniewaz by miec 448 mln ludnosci to jest strasznie kosztowne bardziej od wyżylowanego monumentu skalnego ktory musi byc minimum na 15 poziomie ...ogolnie bede potrzebowac okolo 500k energii 🤭🤭🤭 dobrze ze teraz mam cieplejsze planety zredukuje ilosc satelit do 5.5 tysiaca na tych zimniejszych planetach

  • Przypominam ze planeta 8 jest bardziej korzystniejsza niz 15tka

    Liczyłeś to czy rzucasz hasło?


    Ja startowałam z 1 planetą i eko 10/6/7 i sprawdzałam dla każdej rzeczy ile da +1 lvl. Potem budowałam to co się najbardziej opłacało i ponownie wszystko liczyłam.

    A liczyłam dla wszystkie kopalnie m, k, d, plazmę, nową planetę (koszt = koszt astro x2 + koszt rozbudowy, przyrost eko = kopalnie na nowej planecie), 3 budynki na rock, badania FZ pod eko x12.

    Raz planety były zimne, raz ciepłe. Liczone według średniej temperatury na planetach.


    Wydaje mi się że nie ma bardziej dokładnie nie można tego policzyć.

    Wyszło że bez paczek opłacają się 15.


    jezeli ktos nie ma energetycznej to nie ma po co tam startowac

    Każda rozbudowa ponosi za sobą jakieś koszty. Był kiedyś gracz co uważał że satelity są lepsze od fuzyjnych ponieważ fuzyjna kosztuje dużo. Tylko żeby chronić swoje satelity miał jedne z większych bunkrów. Jakby zrezygnował z jednego bunkra i zrobił kopalnie to dawałaby mniej więcej tyle ile dexu się traci na fuzyjnej.


    kopalnie metalu i deuteru są najtańsze więc zdecydowanie polecam 8mke

    Jeżeli eko oceniasz pod względem tego ile kosztują kopalnie to jesteś widzę ekszpertem z eko. xD


    To co opłaca się budować nie zależy od "najtańsze" a najbardziej opłacalne czyli proporcją między kosztami a przyrostem wydobycia.



    Ciekawe czy z rocktalami cos sie zmienia w temacie 15, magma jest tania, ktos to sprawdzał czy 15 wciaż sie beda opłacać bez paczek? Bo magma z 8 ma bonus 35% względem 15 na każdy lvl mety.

    Jak wyżej.

  • Powinni dać możliwość ustawiania % dla tych budynków FZ przez energie, raz sie zbuduje i jest problem. Poza tym widze jakies dziwne wartosci jak jest ujemna energia, wieksze niż w tabeli. Pewnie dzieli idiotycznie przez % produkcji zeby sie na na 100% potem zgadzało. Byloby to wygodnie, bo na czas budowy by się włączało 100% takiego monumentu itp. a potem na 0% XD

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • a jezeli kopalnia kosztuje 25mld samego metalu albo 57 mld metalu to co powiesz ?


    Powinni dać możliwość ustawiania % dla tych budynków FZ przez energie, raz sie zbuduje i jest problem. Poza tym widze jakies dziwne wartosci jak jest ujemna energia, wieksze niż w tabeli. Pewnie dzieli idiotycznie przez % produkcji zeby sie na na 100% potem zgadzało. Byloby to wygodnie, bo na czas budowy by się włączało 100% takiego monumentu itp. a potem na 0% XD

    Nie da sie jic wylaczyc miNa tylko dodac stale koszta ... co ile energi potrzebuje i jak wysoko podnosisz budynek to 1.5proc podwyzsza a 0.5 na poziom zapotrzebowania na energie obniza odpowiednio nie to jest idealne rozwiazanie 🤭🤭🤭


    Powinni dać możliwość ustawiania % dla tych budynków FZ przez energie, raz sie zbuduje i jest problem. Poza tym widze jakies dziwne wartosci jak jest ujemna energia, wieksze niż w tabeli. Pewnie dzieli idiotycznie przez % produkcji zeby sie na na 100% potem zgadzało. Byloby to wygodnie, bo na czas budowy by się włączało 100% takiego monumentu itp. a potem na 0% XD

    Nie da sie jic wylaczyc miNa tylko dodac stale koszta ... co ile energi potrzebuje i jak wysoko podnosisz budynek to 1.5proc podwyzsza a 0.5 na poziom zapotrzebowania na energie obniza odpowiednio nie to jest idealne rozwiazanie 🤭🤭🤭

    Tylko wieze duzo bledow w cenniku form zycia co ruda napisala ... i inne wartosci tez potrafia byc bledne


    Ciapek fuzyja generuje stałe koszta więc satelity są najtańsze :P


    Teraz na nic się zda fuzyjna .... będziesz chciała dalej podnosić?? Gdzie marnujesz bezcenne pola :trollface: a energi dla mojego poziomu bede potrzebowac 500k da Tobie fuzyjna tyle energii albo 240k ? Co teraz mi kopalnie zajmuja 😋🤭🤭🤭


    jakby bunkra na 15tce nie trzeba było 🤭🤭🤭

  • a jezeli kopalnia kosztuje 25mld samego metalu albo 57 mld metalu to co powiesz ?

    Na podstawie samego kosztu kopalni nie jestem w stanie stwierdzić co się bardziej opłaca.


    6 postów pod rząd. Może pomyśl co chcesz napisać i po prostu zrób jednego posta?


    Tylko wieze duzo bledow w cenniku form zycia co ruda napisala ... i inne wartosci tez potrafia byc bledne

    Liczyłam za pomocą cennika Rudej i to co wyliczyły jej wzory pokazywało mi w OGame. Gdzie masz tam błąd?


    a energi dla mojego poziomu bede potrzebowac 500k da Tobie fuzyjna tyle energii albo 240k ?

    Teraz produkcję mam na poziomie 490k energii.

    Nadprodukcja to 134k czyli jeszcze mogę zrobić 19 kopalni na tej energii.


    Ciapek fuzyja generuje stałe koszta więc satelity są najtańsze :P

    Satelity też generują koszta.


    Jeżeli Cię to nie przekona - zysk z 15 jest na tyle duży że spokojnie sobie sfinasujesz fuzyjną.


    Satelita słoneczny (Liczba: 0)

  • Tylko pytanie czy opłacalne jest ciągnąć energetyczna do 23 i podnosić wszędzie fuzyjna na 27 bo ja w tym sensu nie widzę 🤭🤭🤭

    Ja mam palusie kameralne planetki i zamierzam jeszcze zostawic duzo pol by bylo na dalsza rozbudowe 🤭🤭🤭 27 pol to już na kilku nie miałbym miejsca a terraformery mam na 9tce i dodatkowe pola te 27 pol jest na wagę złota i tak w niedalekiej przyszłości będę terraformowac wszystkie planety nawet to po 300 pol do 14 poziomu 😁 przynajmniej grawitony będę mieć na 4 😋


    No dobra według tego to 24 musiaby być później by trzeba było do 25 podnieść fuzyjna i 23 energetyczna

  • dodatkowe pola te 27 pol jest na wagę złota

    27 pół?

    Mam lvl 23. Starczy na 14 lat gry. xD


    Jak Ty liczysz tak jak to że opłacalność kopalni określasz tylko po koszt kopalni to może lepiej nie doradzaj innym? O eko masz zerowe pojęcie.

  • dodatkowe pola te 27 pol jest na wagę złota

    27 pół?

    Mam lvl 23. Starczy na 14 lat gry. xD


    Jak Ty liczysz tak jak to że opłacalność kopalni określasz tylko po koszt kopalni to może lepiej nie doradzaj innym? O eko masz zerowe pojęcie.

    Oczywiscie 🤭🤭🤭 jeżeli chce postawić kopalnie na 50 albo 52 poziom to co będzie tańsze ?? Wladowac 300 mld surowcow w formy życia I mieć kilkaset procent więcej z wydobycia czy podwyższyć tylko kilka kopalni ? O 1 lvl ??jeżeli twierdzę że będę potrzebować 500k energii jeszcze zredukowanej O 20 procent z zapotrzebowania to co jest tansze klepać fuzyjnej i energetyczna czy 6k satelit O czym ty w ogóle piszesz 🤭🤭🤭 weź sobie przelicznik wszystkie potrzebne surowce na fuzyjna i energetyczna a koszt nawet 8 k satelit


    Jak się nie podoba różnica to nawet 20 k satelit policz :trollface:


    dodatkowe pola te 27 pol jest na wagę złota

    27 pół?

    Mam lvl 23. Starczy na 14 lat gry. xD


    Jak Ty liczysz tak jak to że opłacalność kopalni określasz tylko po koszt kopalni to może lepiej nie doradzaj innym? O eko masz zerowe pojęcie.

    Nie powiedzialbym co 2-3 dni bez paczek wlaczalem metal na 46 :trollface: a co jest bardziej oplacalne i kosztowne krysztal czy deuter :trollface::trollface::trollface:nawet na 8mce


    Ciapek jak wprowadza formy życia to ci pokaże zużycie energii i budynki to zobaczymy czy będziesz widzieć sens dodatkowo do tego co wyżej napisałem :P500 k energii bede lekko potrzebowac po 20 mld sury na planetę przeznaczę na formy życia :trollface: i wtedy dopiero podwyzsze kopalnie :beaten:

  • Tylko pytanie czy opłacalne jest ciągnąć energetyczna do 23 i podnosić wszędzie fuzyjna na 27 bo ja w tym sensu nie widzę

    Satelity sie robi na poczatku lub jak ma sie flote do ich obrony, bo obrona to tylko z nazwy je chroni.


    Zaczną sie farmingi, przyjdzie oświecenie, na razie to jest jesień z d..py średniowiecza! :trollface:

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis