MALCZU MISTRZ OGAME-SERIA na YT

  • Sprawdź sobie lepiej co to są dzienniki zanim walniejsz kolejne głupstwo - kazdy krok musi być zapisany, czyli nagrany, a jasno powiedział że robi przerwe od nagrywania, wiec ma jak budować? Od początku to nie były poradniki a jak żeś taki inteligenty to zrób sam.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • anim walniejsz kolejne głupstwo - kazdy krok musi być zapisany, czyli nagrany, a jasno powiedział że robi przerwe od nagrywania, wiec ma jak budować? Od początku to nie były poradniki a jak żeś taki inteligenty to zrób sam.

    Ja nic nie walnąłem żadnego głupstwa tylko stwierdzałem, że mało gra . Zobacz sobie od marca nie ma rozbudowanych 5 planet. Marne [poziomy kopalń. Nic nie pisałem o dzienniku ani to, że to jest poradnik. Sobie trochę poczytaj zanim skrytykujesz.

  • Brawo, dobrze w końcu posłuchałeś dobrej rady, mam nadzieje ze teraz majac te mozliwosc, powstanie materiał o robieniu fs i o misji niszcz.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • Dzięki Malczu za pozdrowienia i czekamy na kolejne filmy 8)

    Sennik:


    Czarny szczur – zdrada lub podstęp, którego można uniknąć, oznacza również osobę o złych intencjach.

    Biały szczur - jest dobrą przepowiednią i może wróżyć otrzymanie pomocy od osoby od której byśmy w ogóle się tego nie spodziewali, może też oznaczać zawarcie przyjaźni z kimś nowym lub zawieszenie konfliktu z wrogiem.

    Brązowy szczur jest symbolem trefnych i niepewnych interesów, więc jeśli masz w planach podobne przedsięwzięcia, nie działaj pochopnie.


    FOX%2BRAT%2B01.gif

  • Nie mogę jednocześnie pić i zamawiać pozdrowień :trollface:

    Sennik:


    Czarny szczur – zdrada lub podstęp, którego można uniknąć, oznacza również osobę o złych intencjach.

    Biały szczur - jest dobrą przepowiednią i może wróżyć otrzymanie pomocy od osoby od której byśmy w ogóle się tego nie spodziewali, może też oznaczać zawarcie przyjaźni z kimś nowym lub zawieszenie konfliktu z wrogiem.

    Brązowy szczur jest symbolem trefnych i niepewnych interesów, więc jeśli masz w planach podobne przedsięwzięcia, nie działaj pochopnie.


    FOX%2BRAT%2B01.gif

  • Dobrze, że zacząłeś myśleć o FSach, ale na razie to tylko wysłałeś flotę na moona. Żeby zrobić FS, powinieneś wysłać tę flotę z tego moona na innego swojego moona z misją 'stacjonuj' ustawiając prędkość lotu na tym kolorowym pasku tak, żeby odpowiadała Ci godzina, o której flota wyląduje u celu (tzn. godzina, kiedy znów będziesz zalogowany). Tak z grubsza wygląda FS.

    XiLnd5E.png

    Dobrym pomysłem jest zawrócenie floty podczas misji 'stacjonuj' ale to temat na kiedy indziej.

    Aha jak wysyłasz flotę na FS to zabierz ze sobą transportery z zapasem deuteru, bo po wylądowaniu flota bez paliwa nigdzie nie poleci ;)

    Polataj sobie trochę, popróbuj, potestuj a zobaczysz, że gra będzie przyjemniejsza jak inni gracze nie będą niszczyć Twoich statków.


    Pozdro:)

  • Kurcze no, wrzucasz te filmiki od roku patrząc po temacie, a wniosków i podpowiedzi żadnych nie bierzesz do siebie 🤦

    Ja wiem, każdy klika i rozwija jak chce, grasz widzę bez anty (szacun) ale:

    - po roku czasu dalej siedzisz na 6 planetach, gdzie bez problemu nowi gracze na nowych uni w ciągu miesiąca mają 9-10. Już pomijam fakt, że dałeś wszystkie planety w jednen układ słoneczny 😬

    - zamiast rozwijać sobie kopalnie aby mieć pasywny zysk klikasz tą obronę i satki... No po co ?

    - surowce Ci zalegają ( masz je na czerwono na planetach, może czas w końcu zacząć transportować je sobie i zbierać np na moonie a potem przećwiczyć opcje fs )

    - formy życia - ja wiem, że dopiero na starszych uniwersach zostały włączone na przełomie listopada/grudnia ( nie pamiętam dokładnie), ale wysyłając po parę misji odkrywczych dziennie od tego czasu chyba powinieneś mieć odkryte inne rasy i chociaż ustawione na innych planetach niż matka co by sobie sprawdzić co dają, a tak siedzisz na domyślnej rasie i tak klikasz aby poklikać i nic z tego nie wynika..

    - generał - nie wiem czemu sobie go wybrałeś, ale logując raz dziennie, czy nawet raz na dwa dni to lepszym wyborem dla Ciebie będzie zbieracz, da Ci pasywny zysk do kopalni. I już nawet szybciej można transportować surowce.

    - kopalnie - patrząc na filmiku, masz na prawdę liche poziomy ich po takim czasie, chyba nawet na jednej koloni miałeś poziom 11 metalu 🤦.


    Filmy na początku były fajnym oderwaniem od codzienności i można było się trochę pośmiać patrząc co robisz, ale po takim czasie jesteś dalej w tym samym miejscu co na początku. Na tyle sposobów gry nie wybrałeś żadnego, przypomina trochę czasy z 2005 roku około, gdzie speed był x1 i ludzie sobie klikali co bądź, bez jakiegoś pomysłu.


    Potraktuj te uwagi jako możliwość ulepszenia trochę stylu gry, nie ma tutaj jednego właściwego stylu, bo każdy lubi coś innego, są osoby które siedzą parę naście godzin dziennie, są osoby co logują raz na dzień, niektórzy lubią bardzo latać i złomować, inni wolą klepać kopalnie a jeszcze inni wysyłać ekspedycje, a u Ciebie nie ma żadnej z tych rzeczy, stoisz w miejscu.

  • Morzę stoję w miejscu .możę się tak wydawać.Ale widzisz mój styl to Malczezjanizm ,czyli tak jak na początku gry chciałem i dążyłem do totalnej rozbudowy obrony i total defense, loguje się raz na dzień , moje konto jest nastawione na obrone i energie oraz troszke mniej na technike.Mam ochotę mieć jak największą flotę obronną tower defence na głownej planecie .lubie tak grać jak gram obecnie. Nie zgadza się ze stwerdzeniem ,że stoije w miejscu.,może się wam tak wydawać ale ja po trochu się rozwijam ale w obronę.


    Dziękuję i Pozdrawiam

    Michał .M

    sorry za ortografię