Nowe uni - nowe możliwe opcje

  • Takie jest podejscie sporej liczy osob niestety.

    Nie robmy UF bo bedzie wiecej agresorow i brak spokojnej gry.

    Otwierajmy nowe uni bo moze bedzie spokojnie i bedzie szansa na top.


    Nie tedy droga - wg mnie nie trze otwierac uni, trzeba łączyc te co są. Ogame ma miec pełne serwery i duzo interakcji miedzy graczami.

  • na pewno miałby większe szanse się rozwinąć na nowym uni gdzie paru graczy wyda na anty i odskoczą od reszty niż np: na quantum gdzie pierwsza 15stka ma ponad 1kkk pkt i zjedli by go zaraz po wyjściu z ochrony

  • Z tego co widze na nowych uni juest o wiele wieksza aktywnosc, stki jeden za drugim.

    Wybierze co tam chce, zaraz bedzie miał nowe uni, jak bedzie mial fart nie trafi na kogos typu Javert...

  • Rozumiem, że jak chce wrócić do Ogame, to mam logować się na stare uni gdzie gracze mają po ileś milionów punktów?

    Na starych uni masz ochronę do 500 000 pkt i możesz spokojnie się rozwijać.

    Tacy gracze co mają dużo pkt. nie będą za bardzo zainteresowani tobą jak minie ochrona.

    Chyba, że się nie będziesz pilnował z surowcami na planetach.

    Po kilku latach możesz dojść to topki wysoko nawet.


    Na nowych uni masz szanse oczywiście być wysoko w top dość szybko.

    Ale na owych uni nie masz ochrony i jest więcej graczy, którzy będą cię napadać i raczej ataki dużo częściej, brak spokojnej gry na rozbudowę.


    Twoja sprawa gdzie pójdziesz. Ja osobiście wybieram stare uni. Na starych uni masz idlaków, z których możesz napadać i czerpać zyski a na nowych tego niema.

    Załóż sobie konto na nowym i starym i graj na obu sam zobaczysz gdzie zostać.

  • Planuje wrócić do Ogame po długiej przerwie. Niestety każda prędkość flot powyżej 2x jest dla mnie absurdalna. Pewnie jak większość graczy, pamiętam czasy starego ogame w którym nie brakowało ST, wojen, rywalizacji itd. pomimo prędkości floty x1. Prędkość floty powyżej x2 to jak inwestycja w bitcoina - chwila nieuwagi i można się pakować :P


    Dla mnie prędkość flot x1 i 0% złomu z obrony - reszta dowolnie.

  • Dla mnie prędkość flot x1 i 0% złomu z obrony - reszta dowolnie.

    Zapraszam na u68.

    Tylko to uni gwarantuje aktywność na jakimś poziomie. 8)


    po co wam ciągle nowe unii,i tak coraz mniej osób gra.....a jak grają to chwilę i po pół roku zostaje 300 kont :D

    Gracze sami pytają kiedy otwarcie serwera bo nie chcą zaczynać na starym.

  • Ja nie muszę tego sprawdzać, bo wiem jaki byłby wynik.

    Możliwość sprawdzenia się z najlepszymi na danym uni ,czy to założenia z nimi sojuszu, daje tylko i wyłącznie rozpoczęcie gry na nowym uni.

    Reszta tego co mówisz, to prawda, ale jednak rozumiem ludzi zaczynających grę na nowych światach.


    Temat był wałkowany już co najmniej 12 lat temu.

    Czy GF cokolwiek z tym zrobił? Nie.

    Mnóstwo graczy odchodziło, w tym również ja.

    Wracam tutaj po latach i problem jest nadal ten sam, tylko graczy jakby mniej.

  • Tylko to uni gwarantuje aktywność na jakimś poziomie. 8)

    Widzę, że aktywność jest cały czas spora :) Natomiast jak sam wiesz, żeby dojść na takim Uni z pozycji nowego gracza do top 200 nawet, to trzeba farmić równo z 3 lata (może nie 3 ale na pewno bardzo długo). Z jednej strony brakuje mi kontaktu z ludźmi w grze i jakiegoś zgranego teamu, a z drugiej też bym chciał jednak jakiś tam top mieć. Na takim Uni jak 68 - ta druga rzecz raczej nieosiągalna niestety :/

  • a do top 200 nawet, to trzeba farmić równo z 3 lata (może nie 3 ale na pewno bardzo długo). Z jednej strony brakuje mi kontaktu z ludźmi w grze i jakiegoś zgranego teamu, a z drugiej też bym chciał jednak jakiś tam top mieć. Na takim Uni jak 68 - ta druga rzecz raczej nieosiągalna niestety :/

    Na Nekkar lub u68, Nekkar jest bardziej przyjazne, Jeśli chcesz grać flotowo to 3 lata i będzie w top 30 mniej więcej a eko gdzieś w top 80 mniej więcej, teraz się szybko idzie w górę, przy takich szybkościach eko

  • Widzę, że aktywność jest cały czas spora :) Natomiast jak sam wiesz, żeby dojść na takim Uni z pozycji nowego gracza do top 200 nawet, to trzeba farmić równo z 3 lata (może nie 3 ale na pewno bardzo długo). Z jednej strony brakuje mi kontaktu z ludźmi w grze i jakiegoś zgranego teamu, a z drugiej też bym chciał jednak jakiś tam top mieć. Na takim Uni jak 68 - ta druga rzecz raczej nieosiągalna niestety :/

    Można powiedzieć że co ja się wypowiadam ponieważ jestem czołówka ale jak zakładałam konto na u8 to wychodziło nowe jakieś uni 41-43. Moje uni miało 1,5 roku. Czołówka mi bardzo uciekała ale nie kukałam na nią. Po prostu robiłam swoje a jak chciałam się z kimś pościągać to sobie wybierałam osobę z 100 pozycji wyżej i próbowałam przegonić. :fgrin:


    Inna sprawa że przez ostatnie 1,5 roku było tyle 'zmian' (tak to nazwijmy) że punkty straciły jakiekolwiek znaczenie. Możesz mieć mega konto a 50% punktów mieć w jednym budynku.


    No już już zakładaj :fsmile:


    Na Nekkar lub u68, Nekkar jest bardziej przyjazne,

    Napisał gracz przed fuzją.... xD


    po co wam ciągle nowe unii

    Właśnie po to.

  • Czy rozważane jest odejście od ankiet? Niby ankieta to wyjście frontem do gracza/klienta, wydaje się, że gracze najlepiej wiedzą czego chcą. Niemniej jednak kolejne konfiguracje są coraz słabsze, a przyczyna tego jest prozaiczna: osoby, które nie zamierzają grać na nowym uniwersum z przekory lub żeby ograniczyć odpływ ze starszych uni trollują i forsują badziew.


    Wydaje się, że jest kilka optymalnych typów konfiguracji i może po prostu wystarczy nimi rotować odgórnie bez pytania graczy o zdanie? Chociażby na próbę w tym roku.

  • Alternatywnie - jawne głosowanie na forum z nieco wydłużonym czasem głosowania. Jak komuś bedzie zależało na nowym uni to będzie śledzić forum. Poza tym dochodzą gracze, którzy czekają na nowe uni nie grając obecnie na żadnym. Co więcej mniejsza szansa, że ktos wybiera daną konfigurację po złości, a jak już to będzie wiadomo kto ;)