Nowe uni - nowe możliwe opcje

  • F dla nowych uniwersów to standard więc nie jest już

    Tak jak napisałaś, nie ma żadnej informacji na ten temat. A nigdzie nie było napisane, że to już jest jakiś standard. Powinna być informacja, że od teraz jest to jakiś tam standard. Bo kto o tym wie. Mamy się domyślać?


    Dzięki za informację. :D

  • Jestem tutaj nowy, choć kiedyś grałem. Pytanie, czy istnieje szansa na powstanie bardziej spokojnego uniwersum takie jak np. 68.

    1X Flota, ZŁOM 40-50% (przeważnie jest to 70%), brak ładowności sond - ponieważ klasa ODKRYWCA traci na tym.

    Rozumiem, chcesz grać jest takie uniwersum jak 68 zapraszamy. Ok. Chcesz nowe - ostatnio podobne się otworzyło tylko z flota X2 i 70% złomu i ładowność sond. I właśnie chodzi o te różnice i szczegóły. Z drugiej strony skoro coś co funkcjonuje najlepiej, dlaczego nie powtarzać? A z tego co widzę to przez lata praktycznie nie ma zbliżonych parametrów. Ja preferuję bardziej spokojną grę i niekoniecznie muszą być na początku duże prędkości statków czy recyklerów. Wiem, że można grać na 68 i ja to rozumiem, ale po tylu latach gry przez aktywnych graczy dysproporcje są i będą coraz większe. Już na samym eko różnica jest kolosalna nie licząc badań bojowych czy napędów.

    Dlatego pytanie czy jest szansa na powstanie takiego drugiego uniwesrsum jak 68?

  • Zwłaszcza po zmianach moim zdanie powinno się iść w tym kierunku. Fuzja z 68 po czasie - to odpada, ponieważ tak jak piszę za duża przepaść na każdym polu. Teraz większość tworzonych uniwersów jest moim zdaniem na szybką grę. Złom 70%, jeszcze do tego dochodzą ataki sondami? - i tak klasa ODKRYWCA traci bo ma 70% z nieaktywnych. Wiadomo gracze są różni ja to rozumiem, jednak ataki w układzie w 20 minut i kilka godzin na zdjęcie moona to trochę już zręcznoścówka a nie ogame. Praktycznie grasz zostajesz trafiony, możesz zaczynać na nowym uni - tak to dla mnie wygląda. Pytasz Ruda czy po zmianach takie parametry wzbudziły by zainteresowanie... Moim zdaniem tak. Zwłaszcza po zmianach, gdzie jest możliwość zdobycia większych planet na początku gry, spokojna gra w miarę a co za tym idzie sens budowy kopalni itd, ale też złom musi być 40% a nie 70%, gdzie praktycznie prawie każdy atak staje się opłacalny. I jeszcze dodajmy do tego 20 minut na atak i farmienie sondami - szczerze no to już trochę przesada dla mnie.

    Zresztą złom 70% czy większy powoduje, że floty stają się bardzo duże a wtedy też trudniej nowym graczom się dołączyć bo nie bardzo wówczas jest sens wchodzenia w taką grę. I dlatego moim zdaniem takie uniwersa nie będą przyciągały graczy po czasie.

  • Takie to znaczy jakie? Każe ustawienia mają swoich zwolenników każdy z nas ma inną ilość wolnego czasu i inny styl gry... Na pewno myślę dla większości jest bezpiecznie i wygodnie z ustawieniami niskich prędkości flot szczególnie bojowych i bez pz z obrony ale trochę chyba nie o to pierwotnie chodziło w tej grze żebyśmy wszyscy grali eko i expy... Ogame to nie symulator farmy.


    Myślę że dużo osób nie rozumie po prostu że to gra błędów i gra online z innymi osobami które mają inne cele i styl gry...


    Bardziej szukałbym w ochronie nowych graczy tak żeby mogli się rozwinąć w miarę sensownie na starszych serwerach też, może opcją byłaby ochrona do jakiegoś poziomu po fuzji np. w zależności od GAPu pomiędzy topką a resztą albo jakiejś ilości czasu ochrony po fuzji. Niskie flo pokojowe to też mozolna zwózka sury np., mniej wykonanych exp na dzień (a to ważne przy rozwoju nowego konta).


    Myślę też że powinna być przywrócona funkcjonalność cmentarza - zawsze była to opcja że by przenieść gdzieś już jakoś rozwinięte konto, tam gdzie czujemy że będzie dla nas lepiej!


    Duża cześć graczy wraca do gry z sentymentu wszyscy mamy poukładane jakoś życie i ważny jest dla nas nasz prywatny czas. Moim zdaniem x1 czy x2 nie ma kompletnie sensu obecnie choć takie serwery będą miały tez koneserów na pewno ale czy będą dostarczały jakiś emocji? A w końcu gra ma być rozrywką...


    Czego niestety sporo osób nie rozumie biorąc grę zbyt poważnie...

  • Ostatnie lub przed ostatnie uni było x1/X2. Nie róbmy co chwila takich samych parametrów.

    Zresztą i tak nie ma to znaczenia gdy są aktywne paczki, ludzie na naszej społeczności zrobią po pare mln przyrostu przez weekend i tak masz po zawodach 😉

  • ZEr0 - rzeczywistość pokazuje zupełnie co innego i ogame napędza 1X - taka jest prawda, bo patrząc na statystyki aktywnych graczy, ilość osób na serwerach to bez przyszłości są szybkie uniwersa. Taka jest prawda. A w ogame właśnie chodzi o rozwój min a nie ataki co 20 minut. Bo po trafieniu wiele osób kończy grę bo nie mają nic, ani eko, ani rozwoju. Uniwersum 68 najlepiej funkcjonuje i taki jest fakt.

    1X flota, złom 40%, brak PZ z obrony, brak ładowności sond, brak deuteru na PZ, itd.

    Ostatnie uni jest 2X flota bojowa, dla mnie to spora różnica czy w ciągu kilku godzin stracę moona czy zdążę się obudzić i zareagować.

    Ostatno to idzie w szybką grę, szybka flota, duży PZ itd. co sprowadza się do tego, że gra jest szybka, ale bez przyszłości. Myślę, że więcej osób by inwestowało, gdyby byli związani z kontem i rozwojem a graniem od uniwersum do uniwersum.

    Paczki no cóż dla mnie to jest niepotrzebne, ale i tak uczciwe dla wszystkich a nie np. mulitonta na starszych uni po kilku latach gry.

  • Zapatrzyłeś się mocno na u68 nie widzisz np quantum. To nie tak jak piszesz że x1 napędza ogame, ogame napędzają dobrzy gracze po prostu tacy którzy potrafią ogarnąć fs oraz akcje w grze. Gram na x4 i nie wyłapałem nigdy dzwona. Od radzenia sobie z cięższymi chwilami jest urlop. Wszystkie rzeczy które skreślasz w poście powyżej np ładowność sond czy deuter na pz były długo wyczekiwane przez graczy i w wielu uni przeszły w ankietach.. Jak nie chcesz się martwić o md to od tego jest zawro... Jeszcze raz powtórzę ta gra to gra wojenna to nigdy z założenia nie miał być symulator farmy... Grasz online z innymi ludkami na serwie i to jest wyzwanie bo każdy z nich bd miał inne priorytety tyle i aż tyle.. Na x1 też możesz wyłapać dzwona jeśli nie ogarniesz pewnych nawyków.

  • Na 68 gra średnio 3 razy więcej aktywnych graczy niż quantum taka jest prawda, więc 68 napędza ogame - fakt.

    Grałem na różnych uni i topka flociarzy oceniam, że jest na 68, ale z całym szacunkiem wiem, że bardzo dobrzy są też na innych uniwersach, nikomu nic nie odbieram, ale bardzo doceniam poziom 68. Co do wyzwania o którym piszesz, jaki to jest wyzwanie, że w jedną noc w kilka godzin pościągasz moony i zrobisz ST. Dla mnie jest to zbyt proste, tak jak farming sondami. Deuteru też nie potrzeba na PZ bo po zmianach można mieć surowców sporo. Inna sprawa można wymieniać u handlarza jak brakuje.

    Teraz wszystko ma być szybko - szybka flota, szybkie recki, deuter łatwy w dostępie i sondy... Dla mnie to zręcznościówka nie ogame.

    W 1X właśnie chodzi, aby cały wachlarz dostępnych opcji wykorzystać.

    Nie odbieraj to osobowo, rozumiem, że masz inne zdanie. Jednak nie ma uni takiego jak 68 a inne szybkie są, dlatego nie bardzo rozumiem Twoje podejście. Co do ankiet, myślę że sporo graczy kreśli inne parametry niż te na których gra. Zresztą bez znaczenia bo fakty są widoczne. Można tworzyć szybkie uniwersa i są tworzone, ale jak widać na dłuższą metę nie mają sensu. Nie przyciągną nowych graczy bo różnica topowych graczy jest ogromna a po trafieniu, większość graczy przerzuci się na inne. Przecież to widać.

  • Żyjesz mentalnie w latach 2005-2010, im szybciej zdasz sobie sprawę że świat i gry poszły do przodu, tym lepiej.

    Na u68 w większości grają dinozaury, które zostały z sentymentu, lub chcąc nie chcąc po fuzjach. Nowy (o ile tacy są) wybierają domyślnie szybsze uniwersa z powodu który podałeś wyżej. Połowa z graczy, którzy są na nowych uni gra do pierwszego dzwonu i potem leci na następne nowe.

    Masz teraz o tyle lepiej, że można grać na zagranicznych uniwersach, a tam co chwila jest jakieś z speed 1.

    Kolejna sprawa, nowe uniwersa po około 2-3 miesiącach to są cmentarze czekające już na fuzje.

    Tutaj nie chodzi o to aby grać X czasu, gracz ma wpompować XX kasy, pograć jakiś czas i założyć nowe konto, czego nie rozumiesz?

  • To w takim razie jakie konfiguracje chcielibyście zobaczyć na naszej społeczności? Bo ankieta ankietą, ale wolałabym poczytać Wasze opinie na ten temat.

    Faktem jest, że nowe uniwersa pojawiają się bardzo często i wyborów mamy mnóstwo. Ale chętnie poczytam Wasze propozycje.

  • To w takim razie jakie konfiguracje chcielibyście zobaczyć na naszej społeczności? Bo ankieta ankietą, ale wolałabym poczytać Wasze opinie na ten temat.

    Faktem jest, że nowe uniwersa pojawiają się bardzo często i wyborów mamy mnóstwo. Ale chętnie poczytam Wasze propozycje.

    Wojenne x1, pokojowe x2-3, 70% pz z floty, 30% pz z obrony, 5 galaktyk, ładowność ss, spalanie 50%, zakrzywienie us i galaktyk, pomijanie pustych układów. Nawet anty na takim kupię. :beaten: