UNI bez paczkomatów.

  • Hey,



    Pomysł może trywialny, natomiast wydaje mi się że wielu mógłby się spodobać.

    Powróciłem do gry po kilkunastu latach, i od razu to co rzuciło mi się w oczy to to że jak nie wydajesz $$$ to zostajesz w tyle.

    Nie jest to uczciwe wobec graczy którzy chcieliby "po prostu sobie pograć" a nie spusz.... się nad wirtualnym kontem, cisnąć $$$ ile wlezie aby wszystkich na uni zezłomować i zfarmić.


    Jaki sens i logika tego typu gry?

    Na początku gra sprawiała przyjemność przez długi czas ( mam na myśli grę na jednej uni). Teraz po kilku tygodniach zastanawiasz się jaki jest sens gry skoro masz top 10 graczy których nie byłoby w stanie pokonać całe uni.

    Moja propozycja to wypuszczać co jakiś czas serwer na którym możliwości "paczomatów" byłyby mocno ograniczone i po tygodniu nasz top 1 nie miałby m 1kk pkt.

    Ograniczenia w stylu max wydanej antymaterii w przeciągu tygodnia do określonej ilości. Ogarniczyłoby to zwielokrotnianie i ciągłe powiększanie przewagi nad graczami którzy nie chcą i nie będą korzystać z płatnych usług ogame.

    Tego typu rozwiązanie spowodowałoby to że pojawiła by się unia na której po kilku miesiącach od rozpoczęcia w dalszym ciągu byliby aktywni gracze a nie 60% kont nieaktywnych a kolejne 20% na urlopie.

    Rozumiem że gra, strona, serwer i wszyscy muszą zarabiać, natomiast w tej chwili wygląda to tak że gra na serwerze sprawia przyjemność przez pierwsze kilka tygodni a potem pierwszych kilku graczy tzw. "paczkomaty" cisnąć resztę uni i złomują wszystko aż nie pozostanie żaden aktywny "czysty" gracz.


    Co sądzicie o takim pomyśle?

  • Jeżeli Ty będziesz grał bez AM, a ktoś będzie mógł w ciągu tygodnia "coś" przypaczkować to i tak zdobędzie przewagę.


    Pisałem juz o tym w poście na temat "konfiguracji nowych uni".

    Firma nie może dokładąć do gry a wskazany jest jak największy zysk.

    Opcją na grę bez AM - jest serwer z abonamentem, który pokryje koszty i da jakś zysk firmie.

    :fa:


    OFF - UNI 16 - Feniks - EKO

    OFF - BELINDA - Silesia Team - EKO

    OFF - EARTH - Silesia Team - EKO

    ON - YIN - Silesia Team - EKO

    ON - UNI 68 - Silesia Team - EKO


  • Pomysł fajny ale nierealny. GF nie wypuści Uni bez Anty, bo Anty dla GF to złoty pieniądz i im więcej ludzie się paczkomatują, tym więcej błyszczących monet trafia do skarbca :-) Przypuszczam że wątpię aby GF wspaniałomyślnie otworzyło serwer za free, hostowało go za free i wspierało za free tylko po to by zrobić graczom dobrze.


    Nie ma co się oszukiwać, odejścia od Anty nie ma. Każdy wie że OGame to P2F, P2W i nie ma najmniejszych szans dogonić graczy którzy szastają kasą.

    Kiedyś badanie grawitonów to było wyzwanie, dni przygotowań, pilnowanie produkcji satelit i generalnie duże wyzwanie logistyczne. A z ciekawości zajrzałem na Uni testowe gdzie dają 10mln Anty za free. Z taką kasą to pierwsze GS miałbym po 2h, i to bez żadnej spiny.

  • Najwięcej kasy generuje nowe uniwersum w pierwszych miesiącach swojego istnienia... dlatego też firmie nie zależy na "długoterminowych" światach. Wolą by gracz po wydaniu siana na jednym uni, po kilku miesiącach przeniósł się na kolejne i znowu sypnął groszem.

  • ja byłbym za UNI na abonament :), płacisz np 20zł miesięcznie i nie ma Anty, i wszystko na x1 = jak za dawnych dobrych czasów :) bez dodatków i udziwnień

    wtedy po pół roku było by widać kto umie grać w tą grę :)

  • ja byłbym za UNI na abonament :), płacisz np 20zł miesięcznie i nie ma Anty, i wszystko na x1 = jak za dawnych dobrych czasów :) bez dodatków i udziwnień

    wtedy po pół roku było by widać kto umie grać w tą grę :)

    Nie musiałbyś czekać nawet roku, po miesiącu - dwóch zostanie 10-15 kont i to w porywach. To jest sentyment do czasów, kiedy się zaczynało grać, nie znałeś wtedy pojęcia x8 eco x4 speed floty itd.

  • Bardzo dobry pomysł z tą grą bez paczek. Moim zdaniem powinno to zostać zlikwidowane. A moim prywatnym zdaniem bardziej na tym tracą niż zarabiają. Dlaczego bo jeśli ktoś nawet krążownika nie ma a już są floty w topce po 10 tyś. pancerników to odechciewa się gry. I zamiast zwiększyć liczbę graczy, dać rozbudować konto to większa szansa, że taki zainwestuje w antymaterię. Będzie musiał kupić handlarza, aby wymienić surowce, większą ilość pól itd. a tak dają wszystko.. Z handlarza nie opłaca się korzystać bo robią uniwesrsa po 70-80% złomu. Wystarczy się rozbić niepotrzebną flotą i mieć surowce, zamiast inwestować w anty i handlarza. Po drugie, zamiast paczek to i tak topowi gracze będą chcieli inwestować w wymianę surowców, zakup przyspieszaczy itd. Paczki psują grę i sądzę, że po wprowadzeniu paczek spadł im wykup innych rzeczy za antymaterię.

  • Nie zostanie zlikwidowane bo na tym firma zarabia, na tej samej zasadzie dlatego masz więcej uni z większymi prędkościami, jest na nie większy popyt.


    Biznes polega na tym aby zarabiać, a nie dokładać do interesu. GF doskonale widzi jakie uniwersa są najbardziej oblegane i gdzie najwięcej gracze wydają, dlatego dostajemy takie a nie inne konfigurację.

  • ...

    Co sądzicie o takim pomyśle?

    Niestety ten pomysł jest nierealny, ktoś na tym dobrze zarabia i nie przytnie sobie gałęzi. Każde nowe uni to wspaniały czas dla skarbonki GF. Z wielkim bólem to piszę, ale szybko dojdziesz kolego do wniosków, że aby nie pozostać w tyle trzeba będzie zacząć kombinować ;)

    UNI 22 TPM | UNI 38 FearFactory | Mizar - WOWWW | Kalyke - WOWWW | Kerberos - T3S



    It's nice to be important, but it's more important to be nice.

  • Ja napiszę od zupełnie innej strony. Proponuję skoncentrować się na swojej grze i czerpać z tego radość. OGame powinno być miłym hobby. Nie widzę sensu w komentowaniu gry innych uważam też że nikt nie powinien nikomu mówić jak się ma bawić. Ktoś chce paczkować niech paczkuje inny niech gra bez anty. Dodam tylko że serwer retro po kilku miesiącach bd tak samo wyludniony jak inne serwery (to nie w ustawieniach jest przyczyna).

  • A pamiętacie jak firma GF dawno, dawno temu przychyliła się do próśb graczy i uruchomiała serwer oparty o stary interfejs Epic Blue?


    Przyszło mi się tam zarejestrować z nadzieją, że przyjdzie mi tam pograć długo.

    Niestety, szybko ten serwer został zamknięty.


    Mając w pamięci owo doświadczenie:

    Nawet gdyby firma GF przychyliła się do przedstawionej tu propozycji to nie liczcie na to, że taki serwer potrwałby długo.

  • To nie GF się przychyliło, tylko był to (podobno) projekt programistów po godzinach. I działał tak świetnie, że nie było sensu go utrzymywać. Ogame od zawsze było przykładem bardzo złego kodu, a Epic Blue był kodem bardzo złym i bardzo przestarzałym w momencie startu serwera retro.

  • Ciekawe rzeczy opowiadasz.


    Że to niby jakaś grupa anarchistów? Piąta kolumna w firmie?


    Kod bardzo zły mówisz? A grałeś na Epic Blue?

    Nie przypominam sobie z tamtych czasów takiej ilości błędów jakie występują obecnie.

  • Discord Ogame sekcja suggestions napisz może posłuchają alternatywnie proponuję HU-163 Kalyke eko x1 badania x1 wszystkie floty x1 no i deu pełne 1, tylko 30%pz z flo i wszystko liniowe otwarte 12.07.2024 więc można nadgonić tym bardziej że tylko 199 kont i aktualnie 6 aktywnych... Miłego dnia :)

  • Chłopie, ale mnie nie obchodzi, czego ty nie zrozumiałeś w prostej wypowiedzi i co sobie dopowiedziałeś. I argumentacja w stylu "dziś jest źle, więc wtedy musiało być dobrze" to też nie jest coś, o czym można dyskutować. Przede wszystkim kod EB był przestarzały, już tylko to stanowiło poważny problem. A jeśli nie pamiętasz bugów i problemów z EB, to znaczy, że po prostu pamiętać ich nie chcesz, bo nie pasują do twojej tezy.


    Wiara w teorie spiskowe to zwykłe szurstwo, gracze, którzy wybierali EB, nie byli targetem GF, który kupowałby anty.

  • Nie widzę powodu aby mnie obrażać.

    Potrafię zrozumieć, iż taki masz styl.

    Twój styl - Twoja sprawa.

    Nigdy nie spotkaliśmy się na "gwiezdnych szlakach".


    Kiedyś przyszło mi zaatakować pewnego gracza.

    Tu - przyznaję się - nie było czasu na dopilnowanie dolotu. Ewakuował się z flotą bojową.


    Gracz mi napisał: Lubisz niszczyć obronę?

    Moja odpowiedź była prosta: Nie czerpię żadnej przyjemności z niszczenia obrony.


    Poleciał do niego transport surowców. Wszystko co stracił zostało mu oddane z nawiązką.

  • To są nas dwie osoby. Mnie też nie obchodzi.


    Tez nie stawiam. Pamiętam doskonale dawne czasy.

    Odniosłeś się do krótkotrwałej "akcji" uruchomienia serwera na Epic Blue.

    I zapewne miałeś na myśli ataki DDoS.


    Grałeś w 2005. roku? Śmiem wątpić.

    Gra była wtedy stabilna.


    Pomysł zaproponowany w tym wątku jest bardzo interesujący.

    Lecz przyłączę się do sceptycznych głosów: Raczej nie ma szansy na realizację.


    Firma chce zarabiać. Może zatem pomysł aby było to Uni na abonament miałby jakąś szansę na realizację?

  • Ja napiszę od zupełnie innej strony. Proponuję skoncentrować się na swojej grze i czerpać z tego radość. OGame powinno być miłym hobby. Nie widzę sensu w komentowaniu gry innych uważam też że nikt nie powinien nikomu mówić jak się ma bawić. Ktoś chce paczkować niech paczkuje inny niech gra bez anty. Dodam tylko że serwer retro po kilku miesiącach bd tak samo wyludniony jak inne serwery (to nie w ustawieniach jest przyczyna).

    Ależ - pełna zgoda - niech każdy gra tak jak chce.


    Serwer retro nie dlatego wyludnił się, iż był serwerem retro.

    Przecież od dawna tyczy się to każdego, nowo otwieranego Uniwersum.

    Po kilku miesiącach od otwarcia jest może kilkunastu aktywnych graczy.


    Przecież dobrze wiecie jaką politykę przyjęła firma GF:

    Otworzyć nowe Uniwersum. Otrzymać od graczy tyle pieniążków ile się da.

    A jak wpływy się zmniejszą - to otworzyć następne Uniwersum.

    I tak "w koło Macieju".


    Zapewne też zauważyliście politykę tworzenia sztucznego tłoku na otwieranym Uni. W domyśle: co by zasugerować naiwnym, że jest takie ogromne zainteresowanie.

    Mnóstwo kont, które przez cały czas "życia" mają zero punktów.


    Nie należę do osób obarczonych hipokryzją. Czy zdarzyło mi się wykupić antymaterię? Oczywiście, że tak.

    Ale nigdy nie przydarzyło mi się wydać na grę sporych sum.


    To, że ktoś wydaje? Jego sprawa. Nic mi do tego.


    Gdyby przyszło mi pracować dla firmy GF to uważam, że propozycja Uni abonentowego byłaby godna rozważenia.

  • Ok z jednej strony tak bo przy abo można by było w końcu spróbować czegoś wymagać od nich z drugiej pisałem to już kiedyś jak chcesz zatrzymać na serwerze gracza który po pierwszej porażce poddaje się... Tego nie rozwiąże ani abonament ani ustawienia serwera.