gwiazdy śmierci w obronie

  • cześć


    Czy gwiazdy śmierci biorą udział w obronie planety? Zazwyczaj korzystając z tego nowego symulatora walk wynik wychodził mi taki, że nieważne ile miałem gwiazd ich ilość właściwie nie wpływała na obronę planety. Zazwyczaj jeśli był remis albo przegrana to zostawały tylko gwiazdy śmierci (nienaruszone), a reszta obrony obrywała. Czy to jest błąd symulatora czy jednak gwiazdy śmierci są bezużyteczne w obronie planet?

  • gwiazdy śmierci biorą udział w obronie planety

    Jak wszyscy dobrze wiemy gwiadzy śmierdzi slużą do niszczenia planet, a nie do obrony, ale w tym wypadku wyjątkowo jest odwrotnie - takie jaja.:trollface:


    Poczytaj troche o mięsie armatnim - równie łatwo trafić w jedno z miliona wr co w gwiazde, którą zniszczyć jest dużo trudniej, więc to że po 6 rundach zostają to całkiem normalne.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • Problem, a raczej "problem" z GS polega na tym, że jeśli wraz z nimi w walce uczestniczą inne jednostki w wystarczającej liczbie, to jak zaznaczono wyżej, ogień przeciwnika koncentruje się również na tychże jednostkach. Same GęSi są jednocześnie na tyle mocne, że trzeba dość zmasowanej siły ognia przeciwko nim, więc często albo zostają po starciu, albo są niszczone dopiero w ostatniej rundzie, gdy cała reszta statków już nie istnieje. Dlatego np. bunkry przeciwko GS są właściwie bezbronne (o ile nie będzie tam mnóstwa plazm, ale i tak niewiele zdziałają, jeśli GęSi będą setki tysięcy), ale gdy w bunkrze jest już trochę innych Gęsi, które mają odpowiednią siłę ognia, to bilans wygląda ciut inaczej.

  • hej, dzięki za odpowiedzi.

    Widocznie miałem za mało GS w obronie bo nie widziałem różnicy w stratach agresora w symulacjach z bunkrem + gwiazdy, a symulacjach tego samego bunkru bez gwiazd.


    Pozdrowienia.


    klepnąć 10k GSow zostawić na planecie i poczekać co się stanie :D Przecież grasz już tyle i sadzisz pytania jakbyś wczoraj zaczął grać :fgrin:

    nigdy jeszcze nie grałem gwiazdami :D 10k to może kiedyś, aktualnie mam ich 140 hehe (bez k)

  • Trzeba pamiętać o TYM iż od jednostek OW w górę można dopiero niszczyć GS. Jednostki poniżej OW czyli krk, Cmy, Lmy, pioniery, nie zależnie ile ich wyślesz nigdy nie zniszczą GS.


    Np. 10kk krążowników albo 10 mln LM VS 1 GS, to GS to przetrwa i w dodatku zniszczy nieznaczną część krk czy lm'ow ( mały odsetek z 10 mln krk może padnie 200 sztuk xd )

  • Trzeba pamiętać o TYM iż od jednostek OW w górę można dopiero niszczyć GS. Jednostki poniżej OW czyli krk, Cmy, Lmy, pioniery, nie zależnie ile ich wyślesz nigdy nie zniszczą GS.


    Np. 10kk krążowników albo 10 mln LM VS 1 GS, to GS to przetrwa i w dodatku zniszczy nieznaczną część krk czy lm'ow ( mały odsetek z 10 mln krk może padnie 200 sztuk xd )

    trzeba jeszcze wiedzieć, że krążkami też można niszczyć GS

    pnZMuihsj



    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King

  • Trzeba pamiętać o TYM iż od jednostek OW w górę można dopiero niszczyć GS. Jednostki poniżej OW czyli krk, Cmy, Lmy, pioniery, nie zależnie ile ich wyślesz nigdy nie zniszczą GS.


    Np. 10kk krążowników albo 10 mln LM VS 1 GS, to GS to przetrwa i w dodatku zniszczy nieznaczną część krk czy lm'ow ( mały odsetek z 10 mln krk może padnie 200 sztuk xd )

    trzeba jeszcze wiedzieć, że krążkami też można niszczyć GS

    Dokładnie tak, można krążkami, kwestia różnicy poziomów technologii bojowych.

  • ok, a moglibyście mi jeszcze wyjaśnić jak działa ta statystyka? (poniżej)

    dziala.png


    co tak naprawdę oznaczają te % przy szybkich działach przeciw, o raz liczba. i jak to przekłada się na bitwę/praktykę.

  • Jest to % sprawdzany po każdym strzale czy GS uderzy ponownie w dany typ statku.

    Dla mięsa armatniego to właściwie zawsze oznacza koniec czyli jak masz sondy to GS może w nie walnąć 250 razy i zniszczyć 250 sztuk lub jak wpadnie ten 0,04% że nie trafi to przerywa ostrzał i zniszczy dajmy na to 190.

    I tak analogicznie dalej po każdym typie.