Uni bez ACS

  • Prędzej bez paczek i możliwości kupowania surowców. Takie uni by się bardziej przydało

    "Nie jestem tym, kim byłem"

    :fa:"Jeśli mnie powalisz, stanę się potężniejszy niż możesz to sobie wyobrazić":fa:

  • Kiedyś było uni Io bodajże i nie wypaliło.


    ACSy są po to, żebyś mógł sie obronić przed atakiem przy wsparciu znajomków lub żeby wspólnie przebić się przez za mocny cel dla jednej osoby. Jak sobie wyobrażasz grę bez tego?


    Tak jak kolega wyżej napisał: Bez paczek i kupowania surowców - takie uni by się przydało :)

  • Bez acs to lipa, jak ktos sobie dopaczkuje floty to juz calkiem bedzie bezkarny. Te nowe uni co otwieraja i tak juz bardzo utrudniaja zlomniecie takiego delikwenta bo wojsko ma ta sama predkosc co floty pokojowe, to naprawde musialby leciec przez duza ilosc ukladow by wgl ktos dal rade doleciec na obrone.


    Ja mysle, ze takie uni jak kiedys byly wszystko x1 tylko to eko x8 zostawic i badania mialoby duze wziecie jakby jedyne co mozna bylo kupic to sztab, bez expow, bez paczek i innych pierdol ze sklepu.

  • Ja mysle, ze takie uni jak kiedys byly wszystko x1 tylko to eko x8 zostawic i badania mialoby duze wziecie jakby jedyne co mozna bylo kupic to sztab, bez expow, bez paczek i innych pierdol ze sklepu.

    Ciężko sobie wyobrazić, żeby GF takie uni otworzyło. Na pewno przyciągnęło by to jakąś ilość nowych (starych) graczy, ale potencjalnie mocno wyludniłoby istniejące uni z "pełnym sklepem". Tym samym paczkomaty mniej chętnie paczkowałyby na martwych uni, a wiadomo - zysk GF z paczek i exp slotów jest większy niż z samego sztabu, nawet jeśli sztab byłby chętnie odpalany przez sporą ilość graczy.


    Pierwsze wprowadzenie paczek bezpowrotnie(?) zepsuło model zdrowego 'item shopu'. Gdyby moje słowo coś znaczyło, szedłbym w kompletnie usunięcie paczek surowców i slotów eksp., z zachowaniem innych perków, a nawet podkręcenie bonusów ze sztabu, żeby zachęcić graczy do zakupu 'konta premium', które nie powoduje widocznej rozbieżności między graczami, którzy zatankują 30 PLN miesięcznie, a tymi, którzy mogą sobie wsypywać 3 000 PLN.


    Pytanie co wtedy zrobić z istniejącymi uni, gdzie paczki były dostępne i będą dostępne w momencie ewentualnego ogłoszenia o ich likwidacji - nie umiem na to odpowiedzieć.


    Umówmy się, w grze muszą być mikropłatności. Poza paczkami surowców, zakupy za anty są raczej normalne na tle innych, popularnych gier różnych gatunków. Wywalenie paczek mogłoby dać ogame drugą młodość. Pytanie czy GF jest na tyle ambitne, czy po prostu woli wydoić niedobitków, po to żeby zamknąć serwery za parę lat.



    Natomiast co do uni bez ACS, z tego co widzę to na innych communities są otwierane co jakiś czas, może kiedyś pojawi się też w PL. Choć sam nie jestem fanem wyłączania tej funkcji.

  • Wiesz jest tez opcja taka, ze mozesz sobie wykupic te wszystkie ulepszenia w jednym pakiecie za 100 PLN na miesiac, a paczki mogliby zrobic na takiej zasadzie, ze zdobywasz je po osiagnieciu jakichs kamieni milowych, np dla bardziej leniwych 5 paczek za jakies wykonywanie misji typu zbuduj cos tam itd. i 5 paczek typowo dla flociarzy (laczna suma 10) i misje typu pierwsze jakies latwiejsze wykonaj iles atakow i kolejne trudniejsze np zniszcz wrogie jednostki za xx pkt i wraz z rozwojem uni zwiekszac trudnosc questow. Nie jest to jakies trudne do zrobienia wladowac wszystkie wzmocnienia w 1 plecak, system nagrod juz maja, wystarczy tylko odpowiednie misje stworzyc.

  • Być może wielu forumowiczów pamieta jeszcze ogame z epic blue, wtedy nie było paczek, anty, eventów.I jakos to wszystko hulało , pamietam jak na uni 15 grało więcej ludzi aktywnie niż teraz na 6 uni razem wziętych.Żeby mieć tech szpiegowską na 20 lvl trzeba było poświęcić naprawdę dużo czasu i chęci, a teraz wystarczy pare setek i kilka kliknięć.Już nie wspomne o ilości floty jaką mozna miec za kasę.Ale czasy się zmieniły, nie ma juz zdrowej rywalizacji, nie ma juz chęci do cięzkiej pracy, teraz to się liczy tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa.Każdy chce być top łan, idąc na skróty, Patrząć na uni na jakim gram, to smiało moge stwierdzić że do top 20 to "kasa"a reszta to gracze którzy pamietają te grę jeszcze jak była w pieluchach

  • Wiadomo, że nie będzie uni bez dodatków, ale może zarząd przekonać do tego by te paczki jednak byly z 10 razy droższe, żeby dodatki typu skracanie o połowe nie kosztowały 97 k anty materi tylko 970 k anty materii. Zeby detroid, ośmiornica i newtron też nie kosztowały 27 k anty materii tylko ze 270 k . Bo szczerze to jest wszystko za tanie skoro robi się taka dysproporcja między używającymi anty a nie używającymi. Po prostu ten szmelc jest za tani ! Po za tym jedna waluta a nie ze osoby z moralnością Pani Dulskiej kupują antymaterie za tureckie liry.

  • Nie zapominajmy, że przy braku ACSa nie opóźnimy też floty, co też utrudnia rozgrywkę :P

    Chętnie poczytam opinie na temat takiego uni.

    Co do uni bez paczek, raczej takiego nie zobaczymy.

    Wiesz tutaj nie chodzi aby całkowicie sklepu nie było, bo wiadomo że to jest firma i chce zarabiać, serwery trzeba opłacić itd, ale te płatne dodatki są zbyt mocne i za bardzo ingerują w mechanikę gry. Przy starcie uni wydając nawet na same skrócenie napędu i postawienie 10k jakichś statków stwarza to tak kolosalna przewagę nad innymi przez następny miesiąc gry, że to głowa mała:evil: Chyba każdy sobie zdaje sprawę z tego, że same paczki, czy tez te detroidy/newtrony nie dają aż tak potężnej przewagi jak ich połączenie razem. Mając surowce blokuję Cie czas budowy budynków, mając skracacze blokuje Cię brak surowcy, a mając to i to robisz kolosalna przewagę w parę minut. Chcąc tą rozgrywkę zrównoważyć niestety coś trzeba zabrać.

  • zgodzę się z sugardady , lepsze by było dać zaporowe ceny na skracanie budowy i na skracanie budowy floty w sekundę niż na paczki, jeżeli nie ma skracania w pare minut to jeśli paczkomat przesadzi z ilością surowca to ma problem bo nie ma jak wydać i musi pilnować. Skracanie tu jest największą patologią zwłaszcza na początku serwera bo ta gra jest logarytmem, strzelacie sobie tak niskimi cenami w stopę. Bo nowi gracze nie ogarniają anty tak dobrze, żamiast mieć stałych klientów co wydają 30 zł co miesiąc to macie jednego klienta który ukatrupia całe uni i zniechęca wszystkich do gry. Podnieść ceny na skracanie czasu, i na przedmioty detroid ośmiornica i newtron i to rozwiąże problem jeśli gracz, będzie musiał zamiast 3000 tys na ten sam efekt wydać 30 tys to tego nie zrobi, zrobi mniejsze zakupy a efekt nie będzie aż tak rażący. Mi się szczerze odechciewa grać jak ktoś lata na mnie 60 razy większą flotą, gdzie serio mam skill w grze, ale nie pakuje w anty.

  • zgodzę się z sugardady , lepsze by było dać zaporowe ceny na skracanie budowy i na skracanie budowy floty w sekundę niż na paczki, jeżeli nie ma skracania w pare minut to jeśli paczkomat przesadzi z ilością surowca to ma problem bo nie ma jak wydać i musi pilnować. Skracanie tu jest największą patologią zwłaszcza na początku serwera bo ta gra jest logarytmem, strzelacie sobie tak niskimi cenami w stopę. Bo nowi gracze nie ogarniają anty tak dobrze, żamiast mieć stałych klientów co wydają 30 zł co miesiąc to macie jednego klienta który ukatrupia całe uni i zniechęca wszystkich do gry. Podnieść ceny na skracanie czasu, i na przedmioty detroid ośmiornica i newtron i to rozwiąże problem jeśli gracz, będzie musiał zamiast 3000 tys na ten sam efekt wydać 30 tys to tego nie zrobi, zrobi mniejsze zakupy a efekt nie będzie aż tak rażący. Mi się szczerze odechciewa grać jak ktoś lata na mnie 60 razy większą flotą, gdzie serio mam skill w grze, ale nie pakuje w anty.

    Z tym, ze tylko na początku gry generuje to ogromne korzyści to się nie zgodzę, bo ma wiele możliwości odblokowanych dzięki temu skracaniu. Może Ci doklikać floty jak na niego polecisz to raz. Inna sytuacja lecisz na kogoś macie podobne floty, ma możliwość dorobienia floty i skontrowania Twojego ataku i to tylko głównie dzieki ośmiornicy, bo robienie teleportu w 5 min po postawieniu kolonii daje taka możliwość- chociaż tutaj to bardziej ukłon w ich stronę z ładownością sond szpiegowskich, bo między innymi dzięki temu taka możliwość powstaje.

  • nigdzie nie powiedziałem , ze nie daje to przewagi w późniejszym etapie gry.

    napisałem , że największe korzyści daje w początkowym etapie gry.


    Zgadzamy się co do jednej kwesti ośmiornica, newtron,detroid, oraz skracanie czasu daje niesamowitą przewagę.

    Jak dla mnie skoro daje aż taką przewagę to powinno być 10 razy droższe.

  • Nie zapominajmy, że przy braku ACSa nie opóźnimy też floty, co też utrudnia rozgrywkę :P

    Chętnie poczytam opinie na temat takiego uni.

    Co do uni bez paczek, raczej takiego nie zobaczymy.

    a po co opóźniać flotę jak na pewno nikt się nie podstawi? A przed telepkiem opóźnianie i tak nie uratuje...


    Ale wracając do tematu, w sumie pomysł mi się średnio podoba, bo ACS to wg. mnie jedna z najfajniejszych zmian jaka się pojawiła w tej grze. Na uni bez sklepu i paczek nie ma szans, to może skoro chcemy poklikać w stylu retro to może bez tych zmian na gorsze? Np. Bez klas graczy/sojuszy (więc także bez pionierów, rozpruwaczy, pełzaczy)? Bez ekspedycji? Bez pancerników i ze starą cena ow?

  • skracanie o połowe nie kosztowały 97 k anty materi tylko 970 k anty materii.

    Skracanie za 970k? Po pierwsze to kosztuje 108k chyba, że ci klasa to przecenia o 10%. To 1 oznaka tego, że nie masz wiekszego pojecia o czym mówisz. Po drugie nikt nie mógłby zrobić już wysokich badań jak astro. No sorry, ci co wydają 3000 miesięcznie nadal z palcem w D sobie klikną, ale normalny gracz już nie. Wracaj do jaskini, oglądzać cienie na ścianie. Zamiast paczek mogą zawsze przywrocic kupowanie surowców na zasadach sprzed 5-10 lat, o których każdy tu zapomnial, czyli nie 10x a 100x drożej i mało, a itemy i skracanie zostawić w spokoju.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

  • "to kosztuje 108 chyba "- to chyba już wskazuje że ekspert się odezwał, jakbyś geniuszu przeczytał wcześniejsze posty to byś wiedział , że nawet przedszkolak wie że Niemcy nie zrezygnują z paczek bo mają z tego pieniądze , więc wróc do swojej krainy marzeń i jednorożców. Jak widzisz nie tylko ty potrafisz komuś rzucić piachem w oczy i sprowadzić rozmowę do rynsztoka. 10 krotne podniesienie ceny za skracanie jest rozwiązaniem. Jak zwykle typy jak ty , patrzą tylko z swojego poziomu korzyści bo ty biedny badań nie będziesz mógł skrócić, ale paczkomata będzie to kosztować 10 razy więcej.

  • "to kosztuje 108 chyba "- to chyba już wskazuje że ekspert się odezwał, jakbyś geniuszu przeczytał

    Słowo chyba ma różne znaczenia, podam przykłady:

    1. ,,Chyba jesteś debilem, a może jednak idiotą?,, - waham się czy masz inteligencie 12 latka, czy 6 latka - ludzie często używają tych określeń zamiennie bez świadomosci co oznaczają.

    2. ,,Spadaj do jaskini, chyba, że chcesz zaginąć w akcji,, - brak wahania, jasko postawiony warunek do spełnienia.


    Jaskinia to symbol tego jak mało wiesz, poczytaj sobie.


    Kasa ze skracań, czy z paczek, wszystko musi się zgadzać. Z dwojga złego lepiej przykręcać kurek z surowcami niż możliwości ich przerobu bo to pierwsze generuje problem.


    Osobiście może odpaliłem 5 paczek, a skracałem bardzo wiele razy, ale trzeba pograć przynajmniej rok by pojąć tę mądrość.

    ,,Czy we mnie jest jad? Nie jestem gadem, ja jestem słońcem! Jeśli jesteś bałwanem to zostanie po tobie mokra plama,, Crysis

    Edited 2 times, last by Crysis ().

  • Stawiasz się w roli eksperta , więc "chyba" jasno Cię z tej roli wyrzuca , skoro nie jesteś pewien nie jesteś ekspertem.

    To drugie robi większy problem bo pozwala Ci użyć tych surowców. Już nie mówiąc o robieniu niewidocznych lotek z telepami w 5 minut, ale żeby dojść do tego etapu musiałbyś trochę pograć. Gdy gracze bez anty czekaja 7-10 dni na zrobienie 15 nn , gracze typu paczkomat mają przewagę technologiczną niewyobrażalną klikają tylko 3 razy przewaga tygodnia za około 200k anty. Nie obchodzi mnie czy to jest 196k czy 216 k anty,nie czepiaj się cyfr jak frustrat , że odkrywca ma discount 10%., Mógłbym podać takich przykładów 100. Najgorsze jest właśnie to skracanie czasu którego w ogóle nie powinno być ,ale GF się na to nie zgodzi to niech to chociaż będzie 10 razy droższe.