Nowe uni - nowe możliwe opcje

  • Moja propozycja na takich prędkościach kiedyś grałem na jednym z serwerów i bardzo dobrze to uważam działało dla wszystkich klas było miejsce


    • prędkość ekonomii 8x

    • prędkość badań 16x

    • prędkość flot pokojowych 8x

    • prędkość flot wojennych 2x

    • prędkość flot obronnych 4x

    • 80% PZ flota

    • brak PZ z obrony

    • spalanie deuteru 0,5

    • deuter na PZ

    • 5-6 galaktyk (przy obecnej liczbie graczy więcej nie ma sensu)

    • ACS

    • +30 pól

    • aktywna ładowność sond szpiegowskich

  • Przy tak wysokich pokojowych ta wartość wojennych nie jest za niska?

  • No to, miłośnicy uni x1, wasze prośby zostały spełnione. Holenderskie uni ma x1/x1, nie ma przyspieszenia badań (mnożnik x1), 30% PZ, brak ładowności sond. Nawet współczynnik spalania deu to x1, żebyście się poczuli jak za starych dobrych lat, to widzimy was w piątek na nowym uni? ;)

  • Żadne prośby nie zostały spełnione. Patrząc w ten sposób macie tyle szybkich uniwersów, od wyboru do koloru. No nic nadal będę czekał na coś podobnego lub takiego samego jak 68.

    Eko X8, badania X16, Flota X1 - wszystkie, 40% PZ, Brak PZ z Obrony, Brak ładowności sond, 0,5 deuter, +30 pól, 8-9 galaktyk

  • Dostałeś coś lepszego! Możliwość zagrania na prawdziwym X1! Takim jakie było prawdziwe ogame, a nie to co teraz, że szybko! W upach się poprzewracało z dobrobytu.

    Wszystkie floty jak należy X1, Eko x1, badania X1, pz30%, bez ładowności sond, debrisu z obrony, jedynie wrzucili deuter na pz ( ha tfu! ) i jeszcze narzekasz?! skandal!

  • Co do ilości galaktyk to wada, że będą również puste? Teraz się tworzy tak, aby jak najszybciej dolecieć do przeciwnika. Nawet dobrze planet nie idzie rozbudować bo wjazd jest szybki a przy dużym % z PZ praktycznie każdy atak opłacalny. Będzie ktoś chciał łapać górnków czy mieć bliżej to niech zapłaci za przeniesienie planety lub ma lotkę o to chodzi. Praktycznie po tygodniu na tych szybkich to ludzie już mają 10 tyś pancków a jeszcze ułatwiacie szybszy wlot poprzez pomijanie nieaktywnych układów. Po drugie nowi gracze też muszą mieć przestrzeń do gry. Praktycznie przy małej ilości galaktyk od razy są w niebezpieczeństwie. Takie moje uwagi. Tak więc duża ilość gal to zaleta. A przy rozbudowie astrofizyki idzie to ogarnąć.

  • To ja myślę że dla tego marudy najlepiej by było tak :trollface:..


    prędkość ekonomii 25x ( surowców, budowa budynków, stocznie)


    • prędkość badań 50x


    • prędkość flot pokojowych 6x


    • floty wojenne usunięte że stoczni

    (Jedyne statki wojenne to Gs)


    • 5% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń


    • spalanie deuteru 50%


    • brak ładowności sond


    • brak deuteru na pz

    • 27 galaktyk

    +25 pól

  • Zamiast dywagowac jakie ma miec staty serwer ktory znowu padnie po miesiacu lepiej byscie sie zajeli powaznymi projektami jak np polaczenie wszystkich ogejmow w jeden miedzynarodowy... po co nam 100 uniwersow na ktorych gra po 10 graczy??

  • Co do ilości galaktyk to wada, że będą również puste? Teraz się tworzy tak, aby jak najszybciej dolecieć do przeciwnika. Nawet dobrze planet nie idzie rozbudować bo wjazd jest szybki a przy dużym % z PZ praktycznie każdy atak opłacalny. Będzie ktoś chciał łapać górnków czy mieć bliżej to niech zapłaci za przeniesienie planety lub ma lotkę o to chodzi. Praktycznie po tygodniu na tych szybkich to ludzie już mają 10 tyś pancków a jeszcze ułatwiacie szybszy wlot poprzez pomijanie nieaktywnych układów. Po drugie nowi gracze też muszą mieć przestrzeń do gry. Praktycznie przy małej ilości galaktyk od razy są w niebezpieczeństwie. Takie moje uwagi. Tak więc duża ilość gal to zaleta. A przy rozbudowie astrofizyki idzie to ogarnąć.

    Coś tam dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. 9 galaktyk miało bardzo duży sens jak grało parę tysięcy osób. W czasach świetności gry, liczba ta oscylowała w granicach 10-12k graczy na uni. Stwarzało to pewien problem, najbardziej chodliwe miejsca pod kolonie w tamtych czasach to były planety na miejscach 5-7 gdzie szansa na dorwanie kolosa powyżej 300 miejsc była największa. Jako że nie było astrofizyki, która została dodana później, miejsca te od startu uni bardzo szybko znikały. Czasami mogłeś spędzić godziny w galaktyce w poszukiwaniu wolnego slota, który nie gwarantował tego, że będziesz miał to miejsce 😂 ten kto pierwszy doleciał to wygrał szanse na giganta.

    Przy x1 prędkości kolonizacja trwała wieki, bo pomimo, że znalazłeś miejsce, wysłałeś kolona, po parunastu godzinach dostałeś komunikat, że miejsce już jest zajęte przez kogoś innego, więc zaczynałeś od nowa.

    Z czasem GF wpadł na pomysł i wprowadził badanie astrofizyki, które nakładało limit na liczbę koloni ( wcześniej mogłeś od razu skolonizować 8 planet o ile byłeś tak bogaty żeby zbudować taką liczbę kolonizatorów, przy speed ekonomii x1 wcale tak szybko się nie zbierało surowce na to ) co miało przełożenie na tempo kolonizacji i odkładanie surowca.

    Obecnie ogame lata świetności ma dawno za sobą, co wiąże się z tym , że na nowych uniwersach masz szalona liczbę paru setek kont ( zagraniczne egzotyczne to z 200-300) przy czym aktywnych to jest może 1/3 tego. Idąc dalej jest ogrom pustego miejsca w galaktykach, dlatego GF coraz częściej otwiera uniwersa gdzie masz 5-6 galaktyk. Jako że gracze się skarżyli na to przez dłuższy czas, GF wprowadził kolejne udogodnienie w stronę flociarzy - pomijanie pustych układów, kontrowersyjne z jednej strony, ale mające swoich zwolenników i przeciwników, co miało na celu uatrakcyjnić grę i ją ożywić ( gramy w grę wojenną, nie w symulator budowania kopalni ). Duża ilość galaktyk przy tak małej liczbie graczy to wada, kwestia transportu czy handlu z innym graczem, gdy grasz na speedzie x1, Twoje planety są gdzieś schowane na samym skraju, podczas gdy sojusznika gdzieś w środku - transport w jedną stronę trwa i z 4-5 godzin.

    To natomiast co robi GF i jakie daje środki na zdobycie tego to jest osobna kwestia, jak ktoś chce to wydaje hajs, a że są barany które wydają dobrych parę tysięcy tylko na start to tylko cieszy GF jeszcze bardziej ❤️

    Dla casualowego gracza to jest jak zderzenie z lokomotywą, gdy orientuje się, że po paru godzinach top 1 odlatuje już na parę mln do przodu. Z perspektywy gracza, lepiej się skupić na sobie i to nad czym przynosi Ci fun, ciągłe porównywanie wpędza w kompleksy.

  • Powiem szczerze, że jako gracz z czasów uni7 nie rozumiem obecnego podejścia GF do tej gry. Kręcimy się przy tych samych mało istotnych parametrach czy to będzie 2-3-4 czy 50 razy to wszystko kończy się tak samo. Chwila czasu są ludzie, z którymi można pograć a później pustka i zero frajdy.


    Kiedyś ogame było całkiem sporą rewolucją a teraz jest próba odcinania ostatnich kuponów. Przez te prawie 20 lat można było już dawno rozwijać uczenie maszynowe i LLMy dla ogame. Już dawno powinny istnieć hybrydowe UNI złożone z graczy i AI.

    Takie uni miałby ogromny potencjał:

    - Eventy, wyzwania i wojny z AI

    - Sojusze ludzi vs. sojusze AI

    - Możliwość wprowadzenia dyplomacji (czatów) gdzie AI można przekonać do sojuszu z ludźmi i rozpoczęcia wojny z inną grupą.

    - Możliwość tworzenia hardcorowych uni gdzie ludzie zaczynają z przegranej pozycji i mają na celu zniszczyć AI


    Kurczę opcji jest tutaj naprawdę dużo i biorąc pod uwagę, że było 20 lat na zbieranie danych i nakarmienie nimi odpowiednich programów nie rozumiem działania GF.

  • Co do ilości galaktyk to wada, że będą również puste? Teraz się tworzy tak, aby jak najszybciej dolecieć do przeciwnika. Nawet dobrze planet nie idzie rozbudować bo wjazd jest szybki a przy dużym % z PZ praktycznie każdy atak opłacalny. Będzie ktoś chciał łapać górnków czy mieć bliżej to niech zapłaci za przeniesienie planety lub ma lotkę o to chodzi. Praktycznie po tygodniu na tych szybkich to ludzie już mają 10 tyś pancków a jeszcze ułatwiacie szybszy wlot poprzez pomijanie nieaktywnych układów. Po drugie nowi gracze też muszą mieć przestrzeń do gry. Praktycznie przy małej ilości galaktyk od razy są w niebezpieczeństwie. Takie moje uwagi. Tak więc duża ilość gal to zaleta. A przy rozbudowie astrofizyki idzie to ogarnąć.

    HU-163 Kalyke eko x1 badania x1 wszystkie floty x1 no i deu pełne 1, tylko 30%pz z flo i wszystko liniowe otwarte 12.07.2024 masz swoje wymarzone

  • Hmm dwa servery x1 FR i NL , czy ktoś tam może pogrywa i orientuje się jak aktywna jest tamta społeczność w porównaniu do naszych liczb online graczy ?

    Ciekaw jestem czy przeżyją, czy to będzie kwestia chwili i 4 osoby online

    Uni o takiej konfiguracji nie mają racji bytu w 2024 roku i niezależnie od społeczności będą martwe (a pamiętaj, że obecnie nie ma ograniczeń co do grania na obcych uni, a do tego możesz sobie jeszcze język interfejsu zmienić). Sam fakt, że aż dwa takie uni jednocześnie są otwierane, to absurd. Po miesiącu, dwóch tych 2-3 gości, którzy tam zostaną, będą mieli Ogame w wersji single player.

  • Co do ilości galaktyk to wada, że będą również puste? Teraz się tworzy tak, aby jak najszybciej dolecieć do przeciwnika. Nawet dobrze planet nie idzie rozbudować bo wjazd jest szybki a przy dużym % z PZ praktycznie każdy atak opłacalny. Będzie ktoś chciał łapać górnków czy mieć bliżej to niech zapłaci za przeniesienie planety lub ma lotkę o to chodzi. Praktycznie po tygodniu na tych szybkich to ludzie już mają 10 tyś pancków a jeszcze ułatwiacie szybszy wlot poprzez pomijanie nieaktywnych układów. Po drugie nowi gracze też muszą mieć przestrzeń do gry. Praktycznie przy małej ilości galaktyk od razy są w niebezpieczeństwie. Takie moje uwagi. Tak więc duża ilość gal to zaleta. A przy rozbudowie astrofizyki idzie to ogarnąć.

    To moja ostatnia odpowiedź do Ciebie bo mam wrażenie że i tak nie czytasz i nie wyciągasz wniosków. Mówisz że inni chcą łatwiej a to Ty tak na prawdę chcesz łatwiej i to pozornie utrudniając innym. Tyle że "sposób" który wymyśliłeś i tak nic Ci nie da. Ani przeniesienie ani lotka to nie jest żaden problem. 9 gal i PZ 40% nie spowoduje że ktoś nie poleci skoro gra jako lotnik na takim uni. Ta gra wymaga pewnych nawyków i dyscypliny. Jeśli nie będziesz się pilnował i tak skończysz na ruszcie. A wielkość topowych kont na U68 nie jest wynikiem ustawień tylko umiejętności pilnowania się i kilkunastu lat pracy które włożyli w nie gracze... Mimo wszystko powodzenia w grze :)

  • Szybkich uniwersów jest co najmniej 10! A i tak za miesiąc ktoś tu napisze, że znowu chce szybkie. Przecież macie wszystko w różnych konfiguracjach. Natomiast jeśli ktoś ma inne zdanie i podejście do gry to jest krytykowany i wysyłany na serwery zagraniczne, przecież to hipokryzja. Nie przedstawiacie argumentów, które by mnie przekonały a za każdym razem domagacie się więcej i więcej szybkich.. po co?

    Nie zamierzam grać na zagranicznych serwerach czekam na PL.


    Mam taką uwagę. U 68 jest jedynym uniwersum z małym złomem. Czyli to powoduje, że gracze, którzy lubią się bunkrować lub budować większą obronę - nie mają argumentów, aby na takowych uniwersach grać. Nawet na 68 ludzie mają takie floty, że topwi gracze flotą konwencjonalną są w stanie przebijać się przez wielkie obrony. Czyli na tą chwilę nie ma żadnego uniwersum, które daje możliwość i sens budowania większej obrony - taka prawda. (i proszę mi nie pisać żadna obrona nie gwarantuje bezpieczeństwa, bla bla bla.. bo wszystko to wiem, piszę jak jest).


    Przy obecnych zasadach gry, bardzo łatwo i dość szybko można mieć mooona i rozbudowywać napędy na 1X. Po miesiącu gry może wyglądać to całkiem dobrze. Więc nie rozumiem tego zachwytu nad szybkimi światami.


    Tak jak pisałem wcześniej dla mnie wszystko powyżej 1X traci zainteresowanie z uwagi na fakt, że GS lecą szybciej i jednej nocy można stracić wszystkie moony. Dla mnie to jest słabe i nie warte zainteresowania. Szkoda czasu i energii na grę, gdzie tak łatwo można przeciwnika pobawić księżyca. To jest moje prywatne zdanie.


    Tak samo deuter na PZ jest niepotrzebny. Wiadomo, że zawsze go brakuje, jednak trzeba korzystać z handlarza. Twórcy gry dając deuter na PZ pozbywają się szansy zarobku ponieważ jest on bardziej dostępny. Flociarze nie muszą kupować od górników itd.


    Również uważam, że PZ powinien być taki sam jak przelicznik handlarza w przypadku złomu floty. Bo większy PZ np. 70-80% daje możliwość rozbijania się o przeciwnika i sama funkcja przestaje mieć znaczenie w grze. I znów twórcy gry na tym moim zdaniem tracą.


    Kolejna sprawa o której już pisałem to ładowność sond szpiegowskich. Na co to komu? Ale precyzyjnie - rozumiem, że mogą być fani takich rozwiązań z uwagi na liczną ilość sond zdobytych podczas ekspedycji. Jednak nowy gracz, którzy chciały dołączyć do gry po kilku miesiącach praktycznie nie ma czego szukać. Ponieważ nie ma sond a latanie MT na graczy nieaktywnych może mijać się z celem bo ktoś sondami zbiera surowce. Klasa odkrywcy również na tym traci ponieważ łatwiej mieć bonus do MT lub DT i loty na nieaktywnych graczy a w przypadku sond nie ma to znaczenia praktycznie. Ktoś napisał, że to odkrywca ma lepiej bo ma dużo sond. Tak, ale tylko w początkowej fazie, później i tak wszyscy z ekspedycji mają sporo sond co wykorzystują przy farmingu. Więc nadal podtrzymuję, że odkrywca na tym taci.


    PZ z obrony to też nie ma sensu. I nawet nie patrzę na takie uniwersa.


    Będę czekał na np.

    Eko 10 X

    Badania 20X

    Flota 1X - wszystkie

    Brak ładowności sond

    Brak deuteru na PZ

    Brak PZ z obrony

    40% - 50% max PZ

    Żadnego pomijania nieaktywnych układów i żadnych liniowych.

    7-9 galaktyk - im więcej tym lepiej. ( ponieważ nowi gracze, którzy mogą pojawić się po kilku miesiącach lub latach muszą mieć przestrzeń do gry w ten sposób uniwersum będzie żyło, ponieważ będzie sens zacząć na takim uniwersum grać).


    p.s I proszę mnie nie wysyłać na zagraniczne serery bo fani szybkich uniwersum macie wszystko co możecie mieć. Natomiast nie ma alternatywy dla np. 68.

  • Szybkich uniwersów jest co najmniej 10! A i tak za miesiąc ktoś tu napisze, że znowu chce szybkie. Przecież macie wszystko w różnych konfiguracjach. Natomiast jeśli ktoś ma inne zdanie i podejście do gry to jest krytykowany i wysyłany na serwery zagraniczne, przecież to hipokryzja. Nie przedstawiacie argumentów, które by mnie przekonały a za każdym razem domagacie się więcej i więcej szybkich.. po co?

    Nie zamierzam grać na zagranicznych serwerach czekam na PL.

    Widzę, że nie wiesz na czym polega polityka GF, wytłumaczę Ci na prostym przykładzie. Zakładając, że na uni A zaczyna grać 100 graczy, 30 z nich w pierwszych 20/30 dniach dostaje złoma, rzuca grę i akurat czyta komunikat o tym, że GF otwiera nowe uniwersum po czym rejestruje się na następnym, gdzie mu konfiguracja pasuje. Wracając do uniwersum A - zostaje około 70 graczy, paru z nich się zaczyna nudzić, wrzuca urlop, przestaje się logować. Flociarz zauważa, że zaczyna brakować celów, ponieważ garstka ekowców dobrze się pilnuje i zasadniczo ma tylko dt, a flotę z ekspów, złomuje. Po kolejnych 20/30 dniach, zostaje na takim uni tylko garstka ludzi. I paru grających ufs.

    Ale to co jest najważniejsze zadziało się na pierwszych 20/30 dniach uniwersum - GF dostał potężny zastrzyk gotówki od graczy, którzy nie chcą czekać na osiągniecie swoich celów i wolą wydać kasę na - dopałki, sloty ekspo, sztab, skracacze, paczuchy. Tak się biznes kręci i tak to sobie GF wymyślił. My jako gracze napędzamy to kółko.


    X10 eko i X20 badań mogą być tylko dwa uniwersa na społeczność, kolejnych nie będzie takich - Ruda wielokrotnie to pisała.


    Uparłeś się na konfiguracje podobną do u68. Wiesz dlaczego tak długo jest taka a nie inna? Ankiety, które były rozsyłane nie mają szansy na zmianę niektórych parametrów, dodanie innych, dlatego że część graczy nie chce zmian a lwia część głosuje taka jak im sugeruje w wiadomościach prywatnych ciap.

    Podczas ostatniej ankiety ciap bardzo szczegółowo opisała i wysłała wiadomości w grze do wszystkich graczy, gdzie napisała o tym, że proponowane zmiany są złe i skorzystają tylko na tym boty, multikonciarze i oszuści. Sorry, ale mamy takie a nie inne społeczeństwo, które łatwo ulega wiadomościom od innych. Nie weryfikuje informacji. Zachęcam do działu dyskusje u68 - temat na forum jest.


    Reszty już mi się nie chce cytować i Ci tłumaczyć, jak już koledzy słusznie zauważyli - nie czytasz i nie rozumiesz argumentów. A jak już jakimś cudem coś przeczytasz, twierdzisz, że jesteś atakowany.