Konserwacja a blokada atakow

  • na angielskim serwerze EN wiadomość o planowanej konserwacji serwera jest wysyłana do wszystkich w grze
    mogło by być podobnie u nas
    ale swoją drogą blokada ataków tez rozwiązuje problem :)
    więc jestem za choć widzę inne opcje.
    ale tak uważam ze można coś tu poprawić :thumbup:

  • przejrzyj swoje wypowiedzi w dwóch innych tematach w których wymienialiśmy opinię, tam dokładnie znajdziesz ten post :)


    Czytanie ze zrozumieniem się kłania - pierwszy mój post w tym temacie był na ten temat. Już streszczam specjalnie dla Ciebie:


    - wg mnie pomysł nie trafiony, ponieważ blokada ataku ma sens, gdy funkcjonalność jest problemem.

    - cykliczna ( czynność taka, która się powtarza ) przerwa nie ma przesłanek do tego aby ładować blokadę ataku do tego.

    - zgodziłem, się natomiast, że wiadomość przypominająca na dzień lub dwa w grze mogła by być pomocna, aczkolwiek gracz, który dostaje dziennie 200+ wiadomości w grze z różnych źródeł raczej odruchowo oznaczy jako przeczytane i zapomni.

  • zgodziłem, się natomiast, że wiadomość przypominająca na dzień lub dwa w grze mogła by być pomocna, aczkolwiek gracz, który dostaje dziennie 200+ wiadomości w grze z różnych źródeł raczej odruchowo oznaczy jako przeczytane i zapomni.

    Robisz ze mnie idiotkę.

    Wchodzisz w wiadomości i czwartą od lewej ikonkę masz "Świat gry".

    Czyżbyś otrzymywał tam dziennie więcej niż 200 wiadomości?

  • zgodziłem, się natomiast, że wiadomość przypominająca na dzień lub dwa w grze mogła by być pomocna, aczkolwiek gracz, który dostaje dziennie 200+ wiadomości w grze z różnych źródeł raczej odruchowo oznaczy jako przeczytane i zapomni.

    Robisz ze mnie idiotkę.

    Wchodzisz w wiadomości i czwartą od lewej ikonkę masz "Świat gry".

    Czyżbyś otrzymywał tam dziennie więcej niż 200 wiadomości?

    Zacytowalbym 13 posterunek, ale nie chce być wrednym 😛


    W tej zakładce nie mam tyłu wiadomości, natomiast gram odkrywcą, który generuje 200/300+ wiadomości ogólnie - licząc zakładkę ekspedycja i inne. Skąd liczba? Ano na jedną fale 15 ekspedycji dostajesz minimum 30 wiadomości, bez rw, jeżeli trafisz piratów to i więcej. Wysyłam 10 fal na dzień, więc już na dzień dobry tylko ekspedycje dają mi minimum 300 wiadomości, do tego doliczmy zrzutkę surki z 16 planet, kolejne 32 wiadomości, doliczmy skany wykonane i otrzymane razem +50.

    Licytatora wiadomości mam wyłączone, więc nie liczę.

    Czasami wygasają dopalacze do eksp, jakieś do wydobycia czy to sztab.

    Sumarycznie gra potrafi wygenerować dla mnie tylko 300-400 wiadomości zwykłego dnia. Myślisz że po tym czasie będę pamiętać że dostałem wiadomość o przypomnieniu nr aktualizacji/prac serwisowych? Wątpię.

  • Czekaj, jak to było na temat tego obrażania innych, bo wyleciało mi 🤔


    Tak wygląda gra klasą odkrywcy, tyle dostajesz wiadomości. Nie musisz być online przez 12 godzin i więcej, wystarczy odświeżać co godzinę mniej więcej.

    I proszę Cię daruj sobie kolejne wycieczki personalne jeżeli brak Ci argumentu.

    Uważam, że jeżeli ktoś jest na tyle inteligentny, żeby sprawdzić post na forum na temat promocji na antymaterię, czy innego eventu, to również może zauważyć informacje o pracach konserwacyjnych, zwłaszcza że ta informacja znajduje się w lobby.

  • 400 wiadomości dziennie?


    To wychodzi, że musiałbyś do pracy nie jeździć, nie spać, a co 3,5 minuty średnio na dobę odczytywać jedną wiadomość.


    Daj sobie dziecko spokój z takimi argumentami.

    400 to mało :)

    Ja robia 260 exp dziennie mam z tego samego srednio 520 wiadomosci :D nie liczac starc z piratami/obcymi + skanowania (moje i mnie) to lekko dochodzi do 700-800 wiaodmosci dziennie :) widac ze nie rozumiesz przekazu Razera ;]

  • 400 to mało :)

    Ja robia 260 exp dziennie mam z tego samego srednio 520 wiadomosci :D nie liczac starc z piratami/obcymi + skanowania (moje i mnie) to lekko dochodzi do 700-800 wiaodmosci dziennie :) widac ze nie rozumiesz przekazu Razera ;]

    Zapomniałeś jeszcze się pochwalić tym jak klonowałeś flotę...


    A wracając do tematu wg mnie wiadomość o konserwacji w grze by się przydała, nawet zaglądając codziennie na forum można ją przegapić lub potraktować jak spam o kolejnych eventach. W grze jak wyskoczy w innej zakładce niż wiadomości z ekspedycji, to łatwiej będzie zauważyć. Blokada ataków to chyba trochę przesada, o ile te prace naprawdę kolka-kilkanaście minut, a nie przedłuży się do godzin :-)

  • 400 to mało :)

    Ja robia 260 exp dziennie mam z tego samego srednio 520 wiadomosci :D nie liczac starc z piratami/obcymi + skanowania (moje i mnie) to lekko dochodzi do 700-800 wiaodmosci dziennie :) widac ze nie rozumiesz przekazu Razera ;]

    Zapomniałeś jeszcze się pochwalić tym jak klonowałeś flotę...

    Zapomnialem też wysłać wam maści na ból dupy, ze u mnie GA i GF nie dopatrzylo sie niczego a wasi prawilni za multi i pushe zostali pobanowami xD a pozniej spakowani w recki jak ostatnie niedojdy ;]


    Żadnych blok ataku, dla oglaszanych konserwacji :) pilnowac sie lub przestac grac ;]

  • Ponawiam prośbę o merytoryczne wpisy. Prywatne wycieczki proponuje załatwiać na priv lub wyjaśnić face to face w grze...


    Pilnować się to jedno i to sedno tej gry dyskusja jest o tym że czasem mimo że się pilnujesz nie możesz nic zrobić. Dlatego rozmawiamy. Jeszcze raz powiem że jeśli gra umożliwia zalogowanie się i grę powinna być stabilna. Oczywiście możemy mówić o tym żeby na czas konserwacji zrobić FS itd tylko że czasem konserwacja też nie idzie z planem i się przedłuża - przykładów było wiele. Dwa skoro i tak z założenia nie powinieneś wtedy grać to po co możliwość zalogowania i gry na czas konserwacji...

  • przepraszam a jesli bedziesz mial informacje ze nie bedzie pradu intetnetu itp to dajesz albo urlop albo fs na ten czas czyli skoro wiadome ze bywaja problemy, to proste zabepiczeczyc fsem a nie zostawic flote i liczyc pewnie ze ty zalogujesz i kogos sam rozalisz.. A potem placz bo jednak to nie ty a tobie

  • przepraszam a jesli bedziesz mial informacje ze nie bedzie pradu intetnetu itp to dajesz albo urlop albo fs na ten czas czyli skoro wiadome ze bywaja problemy, to proste zabepiczeczyc fsem a nie zostawic flote i liczyc pewnie ze ty zalogujesz i kogos sam rozalisz.. A potem placz bo jednak to nie ty a tobie

    Ale czasem sa sytuacje ..sama mialam taka jakis czas temu ze fs wracal mi wlasnie w trakcie konserwacji.. nie mialam mozliwosci zalogowania sie ..kolejne wszyscy doskonale wiedza jak jest z tym logowaniem ..czesc osob juz zalogowana a kolejna czesc usilnie stara sie to ogarnac..i wyscig szczurow ze skanowaniem;p dlatego uwazam ze powinny byc blokady atakow na czas jakichkolwiek przerw ktore dotycza konserwacji technicznych ,zeby potem nie bylo sytuacji ktora zaistniala ostatnio .. ale jak tez wiemy nasz kochany team... ma delikatnie piszac wyrabane na to co gracze czasem sugeruja ..wiec mozemy sobie tylko o tym podyskutowac;p pozdro Q:evil::saint:

    Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we wszechświecie, albo nie... i obie są równie przerażające.:evil:

  • Ale czasem sa sytuacje ..sama mialam taka jakis czas temu ze fs wracal mi wlasnie w trakcie konserwacji.. nie mialam mozliwosci zalogowania sie ..kolejne wszyscy doskonale wiedza jak jest z tym logowaniem ..czesc osob juz zalogowana a kolejna czesc usilnie stara sie to ogarnac..i wyscig szczurow ze skanowaniem;p dlatego uwazam ze powinny byc blokady atakow na czas jakichkolwiek przerw ktore dotycza konserwacji technicznych ,zeby potem nie bylo sytuacji ktora zaistniala ostatnio .. ale jak tez wiemy nasz kochany team... ma delikatnie piszac wyrabane na to co gracze czasem sugeruja ..wiec mozemy sobie tylko o tym podyskutowac;p pozdro Q:evil::saint:

    czyli sama prosic sie o zloma w takiej sytuacji bo nie uwierze ze nagle w te godziny konserwacji wracal fs ktory byl ponad 24h :)

  • Ale czasem sa sytuacje ..sama mialam taka jakis czas temu ze fs wracal mi wlasnie w trakcie konserwacji.. nie mialam mozliwosci zalogowania sie ..kolejne wszyscy doskonale wiedza jak jest z tym logowaniem ..czesc osob juz zalogowana a kolejna czesc usilnie stara sie to ogarnac..i wyscig szczurow ze skanowaniem;p dlatego uwazam ze powinny byc blokady atakow na czas jakichkolwiek przerw ktore dotycza konserwacji technicznych ,zeby potem nie bylo sytuacji ktora zaistniala ostatnio .. ale jak tez wiemy nasz kochany team... ma delikatnie piszac wyrabane na to co gracze czasem sugeruja ..wiec mozemy sobie tylko o tym podyskutowac;p pozdro Q:evil::saint:

    czyli sama prosic sie o zloma w takiej sytuacji bo nie uwierze ze nagle w te godziny konserwacji wracal fs ktory byl ponad 24h :)


    Różne sytuacje bywają. Ja któregoś dnia odebrałem FS-a, wysłałem ekspy + resztę floty na FS-a odpowiadającego czasem czasowi ekspa, bo miałem się po tym czasie zalogować. I zdarzyła się awaria, która uniemożliwiała zalogowanie się do gry. Co ciekawe, gracze którzy byli zalogowani, byli w stanie grać dalej. Wyobrażasz sobie otrzymać złoma w takim momencie? Zanim zareagowano blokadą ataków, minęło trochę czasu i otrzymanie złoma było jak najbardziej możliwe.

  • Ale czasem sa sytuacje ..sama mialam taka jakis czas temu ze fs wracal mi wlasnie w trakcie konserwacji.. nie mialam mozliwosci zalogowania sie ..kolejne wszyscy doskonale wiedza jak jest z tym logowaniem ..czesc osob juz zalogowana a kolejna czesc usilnie stara sie to ogarnac..i wyscig szczurow ze skanowaniem;p dlatego uwazam ze powinny byc blokady atakow na czas jakichkolwiek przerw ktore dotycza konserwacji technicznych ,zeby potem nie bylo sytuacji ktora zaistniala ostatnio .. ale jak tez wiemy nasz kochany team... ma delikatnie piszac wyrabane na to co gracze czasem sugeruja ..wiec mozemy sobie tylko o tym podyskutowac;p pozdro Q:evil::saint:

    czyli sama prosic sie o zloma w takiej sytuacji bo nie uwierze ze nagle w te godziny konserwacji wracal fs ktory byl ponad 24h :)

    Teoretycznie tak ...no ale jakos przez te iles tam lat ten zlom mi sie jednak nie przytrafil:) nie robie dlugich fs ..u mnie 8:50flo leci no chyba ze zawrotke zrobie to x2.. wtedy po prostu tak wyszlo ze wrocil.. nie myslalam o konserwacji i tyle..i nie pitol ze ty zanim zrobisz fsa sprawdzasz fora itd.. bo kto w to uwierzy ..Q:evil::saint:

    Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we wszechświecie, albo nie... i obie są równie przerażające.:evil:

  • Tyle że rzecz nie jest trochę o informacji bo ta jest zawsze i ja też tego akurat pilnuję. Chodzi o to że konserwacja czasem się przedłuża i też działa różnie w przypadku różnych graczy. Nie każdego wylogowuje tak samo. To są moje doświadczenia i informacje zebrane przez lata od innych graczy. Jeden może działać inny nie. Ja znów wrócę do sedna jeśli gra umożliwia zalogowanie to powinna działać stabilnie a z tą stabilnością podczas konserwacji jest różnie...

  • Od lat regularnie pojawiają się te konserwacje, więc dla nikogo nie powinny być zaskoczeniem.

    Informacja pojawiła się dzień wcześniej, więc uważam że jest to wystarczający czas na zaznajomienie się z ogłoszeniem i dopasowaniem czasowym by tak wysłać flotę by mieć do niej dostęp po pracach.

    Informacje o eventach i konserwacjach pokazują się też w Lobby, więc nie rozumiem trochę argumentu że mamy dodatkowo spamować o tym w grze.

    Forum to bardzo istotny element tej gry, więc zachęcam do wyrobienia sobie nawyku by na nie zaglądać. Mamy tu informacje o eventach, zmianach, nowościach i innych sprawach związanych z grą.

    Nie trzeba mieć konta na Forum, aby takie informacje przeczytać.

    Nie zawsze. Przynajmniej raz podaliście info o pracach konserwacyjnych juz po ich rozpoczęciu. A jak napisałem posta z uwagami to go skasowaliscie