FŻ - przyspieszenie czasu badań

  • Cześć,

    Zamierzam przejść z expedycji na zbieracza, bede w zwiazku z tym zmienial wiekszosc badan. Tutaj pojawia się moje pytanie na ile warte jest wybranie badań, które przyspieszają ich czas? Zwlaszcza kiedy alternatywa jest badanie dające % do produkcji surowców?

    Co Was zatrzymuje jak macie badania 20+ - czas czy brak surowców?

    Wydaje mi sie ze jak nie jestem w stanie puścić naraz badan na wszystkich planetach to nie ma sensu przyspieszać ich czasu?

    Pozdrawiam

  • brak surowców

    ogólnie wystarczy ci centrum badań lvl 16-20 i badanie do skracania czasu na slocie 17 ( bo tam nie ma lepszej opcji do wyboru) i jak masz 14-15 planet to da ci to razem 50-70 % skracania czasu i to jest wystarczająco dla zbieracza

  • Mam jeszcze pytanie dotyczące przejścia na tego zbieracza, jesli chodzi o technologie T3 1slot to ktoś może liczył co jest bardziej opłacalne? Pełzacze czy wieksze wydobycie surki?

    Czy w ogóle dalej jest to ograniczenie do max bonusu pełzaczy 50%?

  • Wydobycie Surki tylko się opłaca, nie ma blokady i daje bonus w nieskończoność... Docenisz w Późnej Fazie Gry...

    Pełzacze mają blokadę na 50%. I teraz ciekawe T3 6 badanie Zbieracza nie zwiększa tej blokady a z opisu wynika że powinno. Opłaca się we średniej Fazie gry. Większa wydobycie do 50% przy mniejszej liczbie pełzaczy i zmniejsza koszty zużycia Energi. Lecz czym większe lvl kopalni bym więcej pełzaczy i ten bonus przestaje mieć sens. W końcu dochodzisz do momentu, że masz takie wysokie lvl kopalni że ilość pełzaczy bez tego bonusu daje już 50% wydobycia i w tej chwili okazuje się że lepsze badanie do surki bo energie masz z Fuzyjnej i to też nie problem.

    Oczywiście będą tacy co powiedzą, że zmniejsza ilość pełzaczy zmniejsza ryzyko ataku dla zysku... Ale na Późnym etapie gry nikt nie lata na 2k satelit, 1,5K pełzaczy i 2K Dt bo szkoda czasu i zysk mierny...

  • Mam jeszcze pytanie dotyczące przejścia na tego zbieracza, jesli chodzi o technologie T3 1slot to ktoś może liczył co jest bardziej opłacalne? Pełzacze czy wieksze wydobycie surki?

    Czy w ogóle dalej jest to ograniczenie do max bonusu pełzaczy 50%?

    bez znaczenia na fazę gry zawsze opłaca się bardziej badanie do surowców
    po prostu więcej daje bonusu do wydobycia

  • Ja to bym zadał pytanie:

    Zwiększony bonus Pełzacza
    Bonus podstawowy: 50%Z bonusem: 55,72%


    Dlaczego jest taki bonus?? Co on daje?? I Nie działa tak jak jest w opisie...


    Może warto to zmienić....


    Mamy badanie co nic nie daje a nalicza procenty ktoś mi to wytłumaczy.

  • Bonus zbieraczy ma w grze limit 50%, jest sztywny i oczywiście nie ma nigdzie na ten temat informacji.


    Co do pytania, jeśli grasz pod rocki i interesuje cię maksymalizacja eko, to do wyboru masz wyłącznie Roboty-Asystenci na 15 slocie. Jak już ktoś napisał wyżej, bonus z tego badania + bonus z laboratorium LF jest wystarczający, szybko nie będziesz miał po prostu surowca na dalsze podnoszenie LF. Badania LF pod eko i tak są stosunkowo szybkie, wyjątkiem jest pojemność ładunkowa statków cywilnych na 4. slocie, tam przelicznik czasu jest absurdalny.

  • Co Was zatrzymuje jak macie badania 20+ - czas czy brak surowców?

    Opłacalność.


    Czy w ogóle dalej jest to ograniczenie do max bonusu pełzaczy 50%?

    Ja mam już przeładowanie na 120% żeby pełzacze mi pracowały na bonusie 50%.

    Bonus podstawowy: 50%Z bonusem: 55,72%


    Dlaczego jest taki bonus?? Co on daje?? I Nie działa tak jak jest w opisie...

    Jak sobie klikniesz w Klasę Zbieracz to masz tam:

    "+50% bonus Pełzacza"


    Czyli jeżeli standardowo 1 pełzacz dodaje 0,02 na 1 kopalnie to na zbieraczu daje 0,03.


    To co wklejasz to zamiast bonus +50%, masz +55,72%.


    Finalnie ile na końcu % nie masz, bonus pełzaczy zawsze ucinane jest do max 50%.


  • Finalnie ile na końcu % nie masz, bonus pełzaczy zawsze ucinane jest do max 50%.


    Badanie FŻ :


    Kolektorowe Wzmocnienie Rock`talów

    One daje takie bonusy jak:

    Zwiększona produkcja
    Bonus podstawowy: 25%Z bonusem: 30,36%Zwiększona produkcja energii
    Bonus podstawowy: 10%Z bonusem: 30,54%Szybsze transportery
    Bonus podstawowy: 100%Z bonusem: 130,44%Powiększona przestrzeń ładunkowa
    Bonus podstawowy: 25%Z bonusem: 30,36%Zwiększony bonus Pełzacza
    Bonus podstawowy: 50%Z bonusem: 30,72%Zwiększona maks. liczba Pełzaczy
    Bonus podstawowy: 10%Z bonusem: 30,54%


    Każdy bonus działa zwiększając

    Kolektorowe Wzmocnienie Rock`talów


    Dlaczego bonus Bonus podstawowy: 50%Z bonusem: 30,72%Zwiększona maks. liczba Pełzaczy nie działa????

    1 badanie jest zblokowane. Zajęty slot i bonus a każda inna rasa ma profity i działa.

    Teraz rozumiesz że coś jest nie ten teges... Badanie nie działa bo blokada itd ale procenty nalicza, przelicza itd...

    Bug do naprawienia i zgłoszenia. Albo wymiana na inny działający bonus...


    I Wtedy działa badanie Pełzaczy i to wszystko ma sens dla Zbieracza,,,