[Gra] Ekspedycje - wersja 11.15.0

  • Ruda czy udało się skontaktować z zespołem centralnym?

    Eventy się pokończyły, a jakość ekspedycji dalej na stabilnym (dużo niższym niż poprzednio) poziomie. Mam co prawda małą próbkę (150--180 ekspedycji/doba), ale nie ma tutaj żadnych pozytywów.

    Jedyne co to widzę, iż można znaleźć większą ilość surowca (kilka dni temu wpadło mi 315kk metalu) ale ogólnie ekspedycje są o kilkadziesiąt procent słabsze.

  • dla tych co lubią teorie spiskowe

    wprowadzenie na wszystkich uni FŻ spowoddowało że ekspedycje generują góry surowców i statków

    powoduje to że paczki sprzedawane za antymaterię tracą na wartości co z kolei powoduje zmniejszenie sprzedaży a to redukuje zyski firmy 👎


    jak firma może zareagować?

    💡 zmniejszyć skuteczność ekspedycji które negatywnie wpływają na przychody


    firma wie że gra nie daje możliwości śledzenia wyników ekspedycji w sposób skumulowany więc dobrze

    ale dozwolone dodatki zbudowane przez społeczność już na to pozwalają 😱

    oznacza to że wszelkie zmiany w skuteczności ekspedycji zostaną zarejestrowane i szybko wypatrzone, a dowody będą namacalne 😡


    co w takim razie zrobić?

    💡 wprowadzić super-feature dla dobra graczy który przy okazji wprowadzi "bug(i)" i uniemożliwi pracę dodatków 😈

    przez kolejne miesiące będzie można przeciągać naprawy tych nie krytycznych bugów potrzebne dla dodatków

    zaś z czasem użytkownicy przyzywczają się do nowych wartości a większość utraci dane sprzed "zmiany"

    wartość paczek i przychody znów wzrosną 🤑


    🙃

  • Powyżej faktycznie teoria stricte spiskowa ;)

    Prawdopodobnie jestem jednym z najbardziej systematycznie latających ekspedycje graczy - u mnie 14 slotów pracuje non stop 24 godziny na dobę, co 93 minuty wysyłana jest fala ekspedycji.


    Rejestruję wszystkie ekspedycje z wyjątkiem tych kilku dni, kiedy faktycznie nie działały narzędzia zewnętrzne - i nie zauważam żadnych zmian. Krzywa zysków powoli rośnie (młode Uni - więc cały czas rozwijam formy życia). Gołe liczby nic tu nie wniosą, bo punktem odniesienia powinien być bonus do form życia.

    Jako gracz czerpiący zyski głównie z ekspedycji (złomować już nie ma kogo) nie dostrzegam żadnego problemu z ich fukcjonowaniem :)

    Serdecznie pozdrawiam.

    PS. aby "utracić dane" trzeba tego bardzo chcieć, wtyczki pozwalają eksportować dane dla późniejszych długoterminowych analiz, co bardzo polecam ;)

  • 24 h na dobę czyli wstajesz z budzikiem w nocy czy lecisz na bocie ?🙈


    Tak OGame tracker póki co nie działa, ale OGLight już naprawiło swoje liczenie zysków z exp

    Nie jest to tak rozbudowane jak tracker ale dzięki niemu widzę że z expami u mnie jest Ok

  • próbuje na wszelkie sposoby puszczać a i tak mizernie możne jedna z 8 coś przywiezie i to jak mało jak latałem 2 miesiącami temu przed fuzja to byłem milionerem a teraz zerem nie wiem jak latać. jakieś stateczki przywiezie ale kicha straszna :(


    na 150 ekspedycji wejdzie 15 reszta to balangi supernowe itp zmieniam układy ale to nic nie daje . puszczam 1000 pionierów 5000 mt sondę i jakiś wojskowy a nie wspomnę ile tracę na obcych


    dla tych co lubią teorie spiskowe

    wprowadzenie na wszystkich uni FŻ spowoddowało że ekspedycje generują góry surowców i statków


    długo było ze z ekspedycji zbierałem 1kkk surki a teraz 100kk nie moge po fuzji wiec nic lepiej nie jest a co do zarabiania to sloty na ekspedycje są bega drogie a nie tania za antymaterie


    jest cos podobnego do do OGame Tracker ? bo z tego co koledze napisali z suportu to og traker jest nie dozwolony !



    dpowiedź od: tymotheus Oceń odpowiedź 2024-06-07 05:54:03
    Witaj Zuzerk89,

    Lista dozwolonych wtyczek znajduje się poniżej:
    Tolerowane dodatki w grze

    Ogame TRacker nie znajduje się na tej liście.

    Z poważaniem,
    tymotheus
    Operator Gry
  • próbuje na wszelkie sposoby puszczać a i tak mizernie możne jedna z 8 coś przywiezie i to jak mało jak latałem 2 miesiącami temu przed fuzja to byłem milionerem a teraz zerem nie wiem jak latać. jakieś stateczki przywiezie ale kicha straszna :(


    na 150 ekspedycji wejdzie 15 reszta to balangi supernowe itp zmieniam układy ale to nic nie daje . puszczam 1000 pionierów 5000 mt sondę i jakiś wojskowy a nie wspomnę ile tracę na obcych

    A wyslij na próbe 3000 dt i 1 pioniera plus sondę jak lubisz miec komunikaty;-)

  • próbuje na wszelkie sposoby puszczać a i tak mizernie możne jedna z 8 coś przywiezie i to jak mało jak latałem 2 miesiącami temu przed fuzja to byłem milionerem a teraz zerem nie wiem jak latać. jakieś stateczki przywiezie ale kicha straszna :(


    na 150 ekspedycji wejdzie 15 reszta to balangi supernowe itp zmieniam układy ale to nic nie daje . puszczam 1000 pionierów 5000 mt sondę i jakiś wojskowy a nie wspomnę ile tracę na obcych

    A wyslij na próbe 3000 dt i 1 pioniera plus sondę jak lubisz miec komunikaty;-)

    spróbuje:)

  • To jest hit 😂 w maju zeszłego roku (!) zadałem pytanie/ prośbę w tym dziale aby dorzucić OGame tracker do tolerowanych dodatków na naszej społeczności. Ruda napisała, że sprawdzi ta informacje i temat umarł.

    Gracze używają/używali OGame trackera i tak.

    W paru tematach tutaj na forum padły informacje, że jeżeli dodatek na ogame org jest dozwolony to jest wszędzie.

    Więc serio - ogarnięcie proszę w końcu tą listę co jest dozwolone a co nie.

    OGame tracker chwilowo nie zbiera informacji na temat exp, ale na ich oficjalnym discord padły słowa, że pracują nad ożywieniem tego dodatku po wspaniałej aktualizacji gry z środka maja.