Posts by Kurator

    Mam pytanie odnośnie fuzji serwerów.

    Obecnie w układzie mam 13 planet i 2 wolne miejsca na pozycji 14 i 15 (saros 2:419). Chce przenieść konto na serwer Quasar tam w tym układzie są zajęte 2 planety. Chciał bym przenieść się do układu gdzie będę mieć takie ułożenie jak na Surosie tj 13 planet moich i 2 wolne miejsca (obojętnie jaka galaktyka). Czy przed przenosinami konta mam o tym informować support ??

    pozdr

    a czemu akurat na Quasar?

    ok, a moglibyście mi jeszcze wyjaśnić jak działa ta statystyka? (poniżej)

    dziala.png


    co tak naprawdę oznaczają te % przy szybkich działach przeciw, o raz liczba. i jak to przekłada się na bitwę/praktykę.

    hej, dzięki za odpowiedzi.

    Widocznie miałem za mało GS w obronie bo nie widziałem różnicy w stratach agresora w symulacjach z bunkrem + gwiazdy, a symulacjach tego samego bunkru bez gwiazd.


    Pozdrowienia.


    klepnąć 10k GSow zostawić na planecie i poczekać co się stanie :D Przecież grasz już tyle i sadzisz pytania jakbyś wczoraj zaczął grać :fgrin:

    nigdy jeszcze nie grałem gwiazdami :D 10k to może kiedyś, aktualnie mam ich 140 hehe (bez k)

    cześć


    Czy gwiazdy śmierci biorą udział w obronie planety? Zazwyczaj korzystając z tego nowego symulatora walk wynik wychodził mi taki, że nieważne ile miałem gwiazd ich ilość właściwie nie wpływała na obronę planety. Zazwyczaj jeśli był remis albo przegrana to zostawały tylko gwiazdy śmierci (nienaruszone), a reszta obrony obrywała. Czy to jest błąd symulatora czy jednak gwiazdy śmierci są bezużyteczne w obronie planet?

    Cześć.


    Jeśli mając klasę odkrywcy oraz aktywnego technokratę rozpocznę badanie w labce, a później(zaraz po tym) zmienię klasę na inną i skończy mi się technokrata to badanie to dalej będzie mieć taki sam czas ukończenia jak wtedy kiedy miałem te bonusy skracające czas w momencie jego rozpoczęcia?

    hej mam pytanko dotyczące manewru Hamilla dostępnego dla klasy generał. Rozumiem, że jest to możliwość znisCenia gwiazdy śmierci jednym myśliwcem. Czy to działa tylko podczas ataku czy też obrony?


    Załóżmy, że mam dość dobra obronę planetarną. Do tego mam z 50 myśliwców. Czy jeśli wlecą mi w to gwiazdy śmierci to wszystko padnie na strzała czy jednak któryś z tych myśliwców będzie mieć szansę przeprowadzić ten manewr Hamila?

    Hej, czy jeśli powiększę wielkość planety przy pomocy Khalesów i później zmienię rasę na Rocktali (czy obojętnie jaką inna rasę) to planeta zachowa bonus pól? Logicznie biorąc to powinno tak być ;) Po rozpadzie imperium rzymskiego zacofani ludzie dalej korzystali z dróg i mostów wybudowanych przez rzymian :P To jak to jest ze zmianą khaleshów na inna rasę? sprawdzał ktoś takie rozwiązanie?

    Widać że kolejny temat bez przemyśleń założony, wywalenie pełzacy odkrywcy tylko przyspieszy agonie tej klasy.

    Może masz częściowo rację ale piszę patrząc z perspektywy konta na którym mam tylko 30 mil. punktów .. i widząc, że np w jeden dzień zgarniam 90+ mil kryształu z kilku ekspedycji (grając klasą odkrywcy) to po prostu wydawało mi się używanie na dokładkę pełzaczy trochę kiepskie. Tak sobie wylewam troszkę żale bo niedawno próbowałem zbieracza i to była niezła męczarnia przy tym jaki high life ma odkrywca na moim poziomie. No ale może na tym najwyższym poziomie odkrywca tak bardzo odstaje od zbieracza, że jednak pełzacz jest wymagany. Tak przynajmniej widzę patrząc na to co robią gracze u mnie z 700/800mil punktów. Wszyscy to odkrywcy z pełzaczami..

    Też planuję zbieracza (nawet próbowałem ostatnio ale na moim etapie to wróciłem zaraz do odkrywcy: darmowe zmiany klasy z eventów) tylko odrobinę podkręcę poziomy kopalń ale nie wiem czy cokolwiek może zastąpić ilość surowca pozyskanego z ekspedycji. Przykładowo dzisiaj uzbierałem tyle kryształu, że wątpie aby jakikolwiek zbieracz był w stanie uzbierać tyle dziennego wydobycia ze wszystkich swoich planet łącznie. No chyba, że mówiąc o wysokich poziomach kopalń macie na myśli coś stylu nie wiem..np 40lvl kryształu :D patrząc na niektóre raporty szpiegowskie z planet graczy w topce Juno to prawie wszyscy są odkrywcami używającymi pełzaczy. Kopalnie też rozwinięte mają.. No nie wiem, wydawało mi się, że pełzacz powinien być ograniczony do użytku tylko dla zbieracza. Tak by było ""sprawiedliwie" :) Odkrywca z masą pełzaczy i rozwiniętymi kopalniami to jakiś hardcore jeśli chodzi o balans.


    Zibi jakie poziomy mniej więcej masz na myśli mówiąc o odpowiednio rozwiniętym wydobyciu?


    ciap tylko co to za zyski, takie 1/10 tego co zbiera odkrywca jedna flota ekspedycyjna :)

    Zibi  ciap jakie poziomy wydobycia polecacie tak, żeby opłacało się być zbieraczem? Tzn tak żeby nie odstawać tragicznie od tego co zbiera odkrywca.

    Cześć.

    Czy pełzacze nie powinny być trochę zbalansowane? Tj. po zmianie klasy ze zbieracza na odkrywce/flociarza pełzacze powinny automatycznie być zdezaktywowane. Patrząc na to jak mocna jest klasa odkrywcy, właściwie bonusy jakie daje odkrywca są tak ogromne, że wszystkie inne klasy to żart w porównaniu z tym jak szybki rozwój ma Odkrywca dzięki gigantycznym zyskom z ekspedycji. Dlatego według mnie pełzacze nie powinny być aktywne po zmianie klasy. Pełzacz tylko dla zbieracza, a nie jakiś odjechany miks gdzie ktoś kto postawił sobie 500-1800 pełzaczy na planetę zmienia klasę na odkrywce i nie dość, że czerpie zyski z pełzaczy (które są przecież dla zbieracza) to do tego ma ogromne zyski z ekspedycji. Przy takim układzie - Odkrywca z aktywnymi pełzaczami, wcale nie opłaca się grać innymi klasami. To jest jakaś niezła jazda, że na jednym przelocie ekspedycyjnym (mniej więcej 4-6 flot) dostajesz w godzinę taki zysk jak normalnie przez cały dzień produkcji kopalń na wszystkich planetach albo i więcej. i do tego jeszcze masz ekonomicznego kopa od pełzaczy lol.

    No ładnie przeskoczyłeś ze standardowych 10 artefaktów do 100k anty xd i tak swoja droga to możesz sobie wsadzić te całe paczki wiesz gdzie.


    nie wiem gdzie widziałeś 1000 artefaktów na jednym przelocie ale weź wstaw screena :D Największa liczba jaka mi się trafia to zawsze poniżej 200 i to też nie trafia się często.. no ale ok, widzę, że jesteś miłośnikiem i badaczem lotów artefaktowych, nie każdy ma takie upodobania jak ty. Z resztą w czym problem, ty i tak sobie będziesz latać i prowadzić statystyki, a ktoś kto nie ma ochoty klikać cały dzień skorzystałby na evencie trochę bardziej.