Posts by Arsey

    Ja bym chciał tylko dodać, ze część osób w ogóle nie zrozumiała ankiety (przynajmniej duże grono osób z mojego sojuszu).
    Niektórzy myślą, że chodzi o prędkość floty samych transporterów niezależnie od wybranej misji i pisali na czacie, że zagłosowali na nie, żeby ich inni szybciej nie farmili MTkami :)

    Więc gdyby była jeszcze raz ankieta to prosiłbym o dokładny opis, czego będą dotyczyć zmiany, bo jak widać duże grono osób w ogóle nie wie na co głosowało.

    Cześć


    2 szybkie pytania:


    1. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale wybór zasiedlenia rasy na konkretnej planecie powinien być w szczególności podyktowany możliwymi bonusami samych budynków danej rasy tak?
    Bo jeżeli dana rasa jest odkryta, to jest możliwość "wylosowania" danej technologii w drzewkach technologii, wiec nie trzeba posiadać np. Kaeleshow, aby korzystać z ich technologii, nawet jak mam Rocktailow na planecie. Zgadza się? (reszta w punkcie 2).


    2. No chyba, ze mówimy o tym 17lvl technologii, który daje boosta dla klasy - rozumiem, że daje to tylko boosta dla tej klasy jeżeli mamy ją wybraną. Tak?:)


    Dzięki za info!

    Przepraszam, ze może zadam totalnie bzdurne pytanie ale:

    Jeżeli do zbudowania Pawilonu Poznania wymagany jest 40 poziom Refugium, ale wg tabelki populacja musi wynosić minimum 30 mln.

    Zatem Refugium musi być na minimum 44 poziomie.

    Czy to nie jest bez sensu?

    Ja rozumiem, że dla innych klas mniejsza ilość populacji wystarczy, ale wtedy też poziom budynku powinien być mniejszy.

    Zodiak

    Wiem, ze sarkazm itp, ale wiesz, ze nie programuje sie juz lokalnie na kompach, ale w zcentralizowanym miejscu?

    Jak ktos umarl w swoim gabinecie to nie znaczy, ze zablokowal dostep do kodu reszcie Teamu :)

    Pare pytan z innej beczki

    Co w przypadku gdy bede chcial przeniesc konto do uni docelowego a juz mam tam konto?
    1. Bede mial 2 konta w Lobby dla jednego uni?

    2. Powinienem wtedy na jednym wlaczyc urlop i wybrac sobie, ktorym bede chcial grac?

    Dlatego gracze mają wybór uniwersów, aby takich sytuacji nie było.

    Do dyspozycji graczy będą tylko idlujące konta na serwerach docelowych. Przenoszenie idlerów zaśmiecało galaktyki, dlatego trafią na Cmentarz.

    Ok, tylko u mnie sytuacja wygląda tak, że gram na Yildun, Rosalind i Zenith. Konto z Yildun musze przenieść na Rosalind lub Zenith, a na obu tych uni mam konta.
    Co w takim przypadku?

    Pare pytan z innej beczki

    Co w przypadku gdy bede chcial przeniesc konto do uni docelowego a juz mam tam konto?
    1. Bede mial 2 konta w Lobby dla jednego uni?

    2. Powinienem wtedy na jednym wlaczyc urlop i wybrac sobie, ktorym bede chcial grac?

    Hej,

    Ja mialem teraz identyczny problem, tylko nie uzywalem zadnego przyspieszacza.

    Na paru planetach chcialem zbudowac po 1 statku (Pionier) i statek nie chcial sie zbudowac :)
    Czas lecial do konca i zamiast wybudowac statek to po prostu zaczynał odliczac od poczatku.
    Tak samo sie dzialo jak odswiezalem strone, wtedy czas zaczynal sie liczyc od poczatku.

    Problem zniknal sam po okolu 10-15 minutach.

    To znowu ja ;) chcialbym tylko dodac, ze dzisiaj mi pomnozylo surowce w taki sposob, ze na 2 planetach ograniczylo sie w sposob taki, ze tylko do wielkosci magazynow, jednakze na jednej planecie potroilo surowce i przekroczylo stany magazynowe, czyli blad, ktory zostal rzekomo wczesniej poprawiony przestal dzialac :)

    Potwierdzam, ze mnozenie surowcow nie zostalo naprawione. Na jednym Uni mialem tylko mnozenie na 1 planecie dzisiaj, jednakze na drugim uni pomnozylo mi surowce na 5 planetach.

    Dzisiaj na jednym uni na 6 z 15 planet zrobilo mi sie potrojne wydobycie surowcow, wiec nadal problem nie jest rozwiazany.
    Praktycznie codziennie na 2-4 planetach podwajaja sie surowce.

    Bardzo ciekawym zjawiskiem jest rowniez to, ze jak za pierwszym razem probuje sie wyslac wszystkie surowce to jest to niemozliwe.
    W Flota II, przy wybraniu "wszystkie surowce" probuje wyslac tylko "polowe" tego co widze u gory w magazynach. Wyglada to tak, jakby server ogame wiedzial, ze to byla prawidlowa wartosc wydobycia i obecna ilosc.
    Jednakze, przy odswiezeniu obecnej planety, jest juz mozliwosc wyslania zbublowanych surowcow.

    To tylko wolalbym sie dopytac czy zgloszone zostalo podwojne wydobycie na planecie matce czy ogolne problem zwiekszonego wydobycia na obojetnie jakie planecie?
    Bo glowny problem z podanego linka dotyczyl planety matki, jednakze z postow ponizej wynikaloby cos innego.

    U mnie problem w ogole nie wystepuje na planecie matce, lecz na 4-5 koloniach. Codziennie.

    Ciekawe, ze nikt tego wczesniej nie zglosil :) tzn. rozumiem, ze kazdemu to bylo na reke, ale od paru dlugich miesiecy wystepuje problem mnozenia sie surowcow, ktore sa produkowane na planecie.

    Przykladowo: jezeli 10 planet na identyczne EKO, to mniej wiecej na 3-4 planetach, po dluzszej nieobecnosci na koncie (parenascie godzin) jest wielce prawdopodobne, ze surowce z wydobycia sie albo zduplikuja albo potroja.

    Znamiennym jest rowniez fakt, ze od razu jak probujemy wyslac surowce na inna planete to nie da sie zaznaczyc calosci tych dodatkowych surowcow (klikajac przycisk: zaznacz wszystkie surowce, zaznacza tylko te, ktore by byly poprawne).
    Dodatkowym faktem jest rowniez to, ze duplikacja dzieje sie tak jakby przy wejsciu na planete. Jezeli standardem, jest to, ze planeta produkuje w danym czasie 30kk mety, 10kk kry i 10kk deu a np. Magazyny mieszcza 32kk mety, 16kk kry i 16kk deu to przy wejsciu na planete nagle surowce maja wartosci mniej wiecej: 60111222, 20123123, 20123123. Gdzie nawet przewyzszaja znacznie limity wyznaczone przez magazyny. Tak samo wyslanie za pierwszym razem tych dodatkowych surowcow jest niemozliwe, gdyz zaznaczenie wszystkich surowcow w FLOTA II zaznacza tylko wlasnie 30kk mety 10kk kry i 10kk deu. Trzeba odswiezyc planete ponownie, aby byla mozliwosc ponownego przeliczenia tych wszystkich surowcow i wyslania calosci.


    Chcialbym dodac, ze nie jest to odosobniony przypadek, gdyz gram na 3 universach i na kazdym Uni ten problem istnieje!