Brnąć w terraformer czy lepiej porzucić?

  • Drodzy gracze!

    Konto, na którym gram miało być testem czy gra na 12 pozycji planet ma sens (obecnie nie ma). No i projekt nieco się przeciągnął, a ja zamiast porzucić konto i założyć jak człowiek nowe to brnąłem.

    W efekcie mam kilka planet na 12 pozycji, a co za tym idzie niewielkich, z dość małą ilością pól. Przykładowo: 268 pól z terraformerem na 12lvl i +9 pól za anty. Zabudowanych jest 218 pól. Zostało 50.

    Preferuję styl górnika. Eko 43/37/39. Na ocalc wyliczyłem, że planeta w punktach jest warta 15kk.

    Powiedzcie mi czy na tym etapie bardziej skłanialibyście się ku ciągnięciu tego dalej, z ew. nastawieniem na podbicie terra o 1-3 lvl wyżej (jak dla mnie powyżej 15 to już nierealne) czy też porzucilibyście planetę, zajęlibyście 8 pozycję i giganta 300 pól + na starcie i odbudowali. Co do lokacji planety to nie problem, jestem świeżo po UF i mam przeniesienia.

    Pytam, gdyż nigdy w eko nie byłem tak daleko i trochę ciężko mi sobie wyobrazić wbijanie np. 50 lvl metalu.

  • Nie bede Ci tu dawał jak pewnie co niektorzy gotowego wg nich zagospodarowania Twojej planeny z rozpiską co masz miec na zbudowane na jaki lvl ;)



    Ile masz wg Ciebie planet do skasowania ? 15 kk za planete to jeszcze nie tragedia do wymiany.
    Sens zawsze grac jest ale najbardziej opłacalne sa 8 i 15 z duza liczbą pól. Osobiscie wszedzie mam ponad 300 pol BEZ terra i jmam pełny komfort.


    Po mojemu....pola są cenniejsze niz surka wiec jezeli nie masz całego konta do wymiany....to bym kilka planet wymienił. Jezeli myslisz długoterminowo.

  • https://ibb.co/ngn4qqN

    Reszta planet może ciut większa, ale bez tak posuniętego terraformera. EKO takie samo. Mówię tutaj o 8 planetach na 14, jakie mam. Oczywiście porzucanie rozciągnąłbym w czasie tak by eko nagle nie tracić.

    To Ci wystarczy, do konca zycia tego w eko nie zabudujesz i tak w sumie.

    "Nadrobiles" mgazynami bo masz wysoko jak na kolonie na ktorej grasz codziennie.

    Za to nie masz elektrowni tylko satki, kiedys moze to zmienisz jak uwazasz.


    Tak czy siak masz zapas na tyle pól ze nigdy tego nie zapelnisz eko. Jak to Twoja najmniejsza planeta to nic bym nie kasował patrzac na to co masz.

  • Nie bede Ci tu dawał jak pewnie co niektorzy gotowego wg nich zagospodarowania Twojej planeny z rozpiską co masz miec na zbudowane na jaki lvl ;)

    NIE CZYTAJ MOICH POSTÓW.

    Jak się nie podoba. Nikogo do niczego nie zmuszam.


    Ile masz wg Ciebie planet do skasowania ? 15 kk za planete to jeszcze nie tragedia do wymiany.
    Sens zawsze grac jest ale najbardziej opłacalne sa 8 i 15 z duza liczbą pól. Osobiscie wszedzie mam ponad 300 pol BEZ terra i jmam pełny komfort.

    Bardzo lekko polecasz kasować planetę 15kk... Dla mnie to sporo i szkoda kasować szczególnie większą ilość.

    Jeżeli chcesz komuś doradzać i oceniać to przynajmniej spytaj o szczegóły. Bo pierwszy post mówi kasuj, drugi nie. :beaten:

    Czyli jakbym nie poprosiła o screena to gracz zostałby z opinią - kasuj. :rolleyes3:


    https://ibb.co/ngn4qqN

    Reszta planet może ciut większa, ale bez tak posuniętego terraformera. EKO takie samo. Mówię tutaj o 8 planetach na 14, jakie mam. Oczywiście porzucanie rozciągnąłbym w czasie tak by eko nagle nie tracić.

    Hej :)


    Masz 50 pól. Co może jeszcze kiedyś się przydać:

    3 na magazyny (47)

    26 na fuzyjną (21)

    stocznia do rozwalenia (22)

    2 na nanity (20)

    reszta wygląda ok pod grę eko


    Zostaje 20 na kopalnie. Nie wiem na jakim masz labki na innych planetach ale ja na najmniejszych planetach mam lvl 0.


    Teraz masz eko 43 + 37 + 39 = 119

    Zabudowanie 139 czyli np. 50 + 42 + 47...

    ...na speed x7, z geolog, zbieraczem, pełzaczami, dopalaczami +30%, sztabem i temp -120 przy założeniu handel po 3:2:1 z 100% dexu + systematyczna rozbudową badań do 16 planety i plazmy 24...

    ...zajmie Ci 8 lat. :)


    Jak braknie miejsca to zawsze możesz rozwalić laboratorium. Przy takich lvl i tak bez anty się nie obejdzie.

    Jakbyś zrezygnował z kolejnych 10 lvl laboratorium to masz miejsce na rozbudowę na 28 lat. To już na pewno Ci starczy.


    Ja bym nie kasowała żadnej planety. :S


    Muniek

    Parę razy podawałam takie wyliczenia i nigdy nie podawałam co kto ma budować. :/



  • 1. Yyyyy.... ale czy ktoś Cie przywołał że piszesz na czerwono "NIE CZYTAJ MOICH POSTÓW" ? Nie ma sie co nie podobac bo nic nie doradziłas przede mną :fsmile:

    2. Dla Ciebie kasowanie 15kk planety to sporo bo grasz samym wydobyciem. Ja mam inne dochody, ciezko mi tu Ci to tłumaczyc, 15kk to 5 dni gry.

    3. Jako pierwszy spytałem tu szczegoły ;) dlatego doradzam wg swojej wiedzy, Ty tylko napisałas cytujue: "Mie napisałeś co na tych planetach masz. Pokażesz?" ,......serio ?

    lajk kTwojego klakiera pomijam... :beaten:

  • Proponuję rozwijać tylko dok - on nie zajmuje pól, a daje punkty, kogo obchodzi eko jam ma się zyski z farm.


    A na serio przy tym eko raczej nie porzucaj, albo wywal jedną i sprawdź jak szybko się odbudujesz i czy ten czas cie zadowala czy jest za długi - mówimy o podmianie, nigdy nie wywalaj więcej niż 1 koloni.

  • Sens zawsze grac jest ale najbardziej opłacalne sa 8 i 15 z duza liczbą pól. Osobiscie wszedzie mam ponad 300 pol BEZ terra i jmam pełny komfort.


    Po mojemu....pola są cenniejsze niz surka wiec jezeli nie masz całego konta do wymiany....to bym kilka planet wymienił. Jezeli myslisz długoterminowo.



    a Twoje ?

  • Nic nie liczyłem, dla przykładu dałem, dojdziesz do końca pól i walisz głową w mur. Lepiej podmienić planetę przed dojściem do końca po potem nie będziemy się rozwijać i zaczniemy tracić. Nawiasem te +3 terra to wziąłem od 15-12lvl o których mówił autor tematu.

  • Nic nie liczyłem, dla przykładu dałem, dojdziesz do końca pól i walisz głową w mur. Lepiej podmienić planetę przed dojściem do końca po potem nie będziemy się rozwijać i zaczniemy tracić.

    a popatrzyłes chociaz ile ma wolnych pól (50 !!!) przy jakim ma jednoczesnieko ? (wysoko jak na 50 free pól)


    no własnie.......

  • /facepalm/


    2. Dla Ciebie kasowanie 15kk planety to sporo bo grasz samym wydobyciem. Ja mam inne dochody, ciezko mi tu Ci to tłumaczyc, 15kk to 5 dni gry.


    nick punkty dobowy przyrost
    Muniekk 277.785.539 494.717

    Przyrosty od stycznia.


    To jest miesiąc grania. Warto? Moim zdaniem nie.


    O czym my dyskutujemy. Jeżeli chce grać eko ciągle to będzie mieć 28 lat rozbudowy...


    grandholy

    Czy moje wyliczenia Cie zadowalają? To zgłoś post że odpowiedź udzielona i prosisz o zamknięcie.

    > Brnąć w terraformer czy lepiej porzucić?

  • 280 mln pkt na najciezszym uni Quantum od zera w rok.


    Przypadek ? Nie sadze :)

    sproboj innych statystyj jak brak Ci argumentów :)

    Ja nie pisze przeciwko Tobie bzdur bo mnie nie interesujesz.
    Ja odpowiadam osobie pytającej, Ty gryziesz mi sznurówki, tym sie roznimy.

  • Muniś, nie denerwuj się. grandholy na pewno docenił Twoje rady.


    holon, co myślisz o nadrabianiu strat w punktach przy kasowaniu po jednej planecie przez uruchamianie pakietów mety (+boost40), albo chociażby ich minimalizowaniu? (ja wpadłem na pewien koncept w stosunku do mojej strategii, ale jeszcze go nie testowałem na arkuszach - abstrahując). No bo wiesz, przy takim stopniowym wymienianiu są proces jest długotrwały i wydaje mi się, że krzywa przyrostów przed dokonaniem połowy wymiany planet ma tendencję spadkową.

  • Sumując to co napisali wszyscy powyżej (poza rodzynkiem) pól jest jeszcze sporo. Do usunięcia spokojnie może pójść silos rakietowy, a tak jak wyżej wspomniano laboratorium badawcze też będzie można zburzyć, bo osiągając pewien pułap trzeba będzie posiłkować się anty, bądź czekać wieki.


    Patrząc jaki sporą ilość czasu musiałbyś poświęcić by maksymalnie zabudować kolonie, w mojej opinii możesz spokojnie dalej rozwijać planety które aktualnie posiadasz, bez konieczności wymiany.