"Gratki" w Starciach Tytanów

 • 1 Gratki w Starciach Tytanów


  Nietrudno zauważyć, że w Starciach Tytanów jest mnóstwo nic nie wnoszących tak naprawdę do dyskusji postów typu: "Gratki", "Super starcie", "Wielkie wow, obrońcy SzO", itp.

  To zwykłe podbicie licznika, nie mające najmniejszego sensu merytorycznego, bo niejednokrotnie autor takiego posta nie zadał sobie nawet trudu, żeby chociaż pobieżnie przejrzeć wątek, w którym się wpisuje.

  Takie posty tylko psują temat, bo chcąc poszukać w nim wypowiedzi kogoś, kto brał udział w danym starciu i ma o nim rzeczywiście jakieś ciekawe wiadomości, to trzeba najpierw przebić sie przez tonę "gratek".

  W związku z tym, aby ograniczyć do minimum takie bezmyślne spamowanie, wprowadziliśmy kilka zasad:


  2 Nowi w Starciach

  Każdy nowy użytkownik forum, widząc kilka osób piszących "gratki" lub inne wariacje tego słowa, zaczyna brać zły przykład i robić to samo.

  Co więcej, walka z takim zachowaniem to jak walka z wiatrakami, bo bardzo często spotykamy ludzi z czerwona gwiazdka (która jednak do czegoś zobowiązuje), którzy piszą posta o treści "gratki" , "gratz" itp.


  Może jednak trochę się wysilimy i skomentujemy RW...

  Może jakieś zdanie o budowie floty, bo czasem są one ciekawie dobrane ,a nowi użytkownicy przeważnie oglądają RW w ST, toteż czy chcą czy nie chcą może czegoś się naucza.

  Przecież jak pojawia się RW w ST, to można się zapytać jak doszło do starcia, czy chociażby jak znalazł ten cel, zapytać o recki...

  Zacznijmy prowadzić jakąś sensowna dyskusje w ST.


  3 Za co dawane są ostrzeżenia ?

  Oczywiście nikt nie ma jakiś tam specjalnych uwag jeżeli gracz z danego uni gratuluje swojemu koledze, bo po prostu gra na tym uniwersum i wie coś nieco o danym starciu. Jednak jeżeli ktoś to robi na przestrzeni kilku uni i na dodatek minuta po minucie, to jest to już lekka przesada,bo jest to wyraźne nabijanie sobie postów, a przecież liczy się jakość a nie ilość.


  4 Postawy zakazane:

  Mamy kilka postaw, które są bardzo niemile widziane w podforum ST i będą one karane ostrzeżeniami lub upomnieniami, a w ekstremalnych przypadkach oraz przy braku zmiany zachowania, także banami.


  a) Gratkowicz

  Osoba oglądająca dane starcie (lub przeważnie nawet nie) tylko po to, żeby napisać posta o jakże wnikliwej treści typu :

  - gratki

  - gratki świetny %

  - gratki i SzO

  - wielkie gratki

  i ogólnie rożne wariacje tego typów postów

  Zauważcie, ze te posty nic nie wnoszą do dyskusji tylko są po prostu SPAMem


  b) Emotogratkowicz

  Taka osoba wstawia ~2 emotikonki i myśli, ze w ten sposób dużo wnosi do dyskusji. Swoją argumentacje w razie zarzutów najczęściej popiera wymówka w stylu: "ale przecież ta buźka mówi wszystko sama za siebie, wiec po co miałem pisać?". Jak Ci się nie chce włożyć wysiłku w pisanie, nie mówiąc o czytaniu, to nie pisz. Forum więcej na tym zyska, niż na bezmyślnym uśmieszku.

  Tego typu treści są również zakazane

  - :gszo: :graty:


  c) Obrazogratkowicz

  Taki osobnik samemu robi rysunek, którym jest napisane "gratki a obrońcy SzO" i umieszcza go w poszczególnych starciach. Tego typu postawa skończy się identycznie jak w przypadku spamu zwykłymi gratkami lub emotkami.


  Wszystkie te postawy będą surowo karane. O ile można zrozumieć kogoś, kto raz na jakiś czas napisze posta "gratki", to osoby, które robią to masowo, będą musiały zmienić swoje postępowanie, gdyż utrudniają w ten sposób korzystanie innym użytkownikom z forum.


  Ten temat pokazuje, co jest przede wszystkim nieporządanym SPAMem w ST, ale również nie należy zapominać o Regulaminie Forum

  Mam nadzieje ze większość z was czytając to, zmieni swoje postępowanie i pomoże moderatorom walczyć ze SPAMem zgłaszając posty.