Regulamin działu Starcia Tytanów

 • Dziesięć Naczelnych Zasad Zamieszczania RW  • Twój raport musi być silny. W każdym Uniwersum ustalony jest pewien dolny próg przyjmowania walk. Twoja walka musi spełniać odpowiednie kryterium w przeciwnym wypadku zostanie skasowana lub przeniesiona do działu "Dyskusje i dyplomacja".


   Uniwersum Próg [solo] Próg [ACS]

   Uniwersum Xanthus 8000% 12000%

   Uniwersum Galatea 8000% 12000%

   Uniwersum Himalia 5000% 7500%

   Uniwersum Kalyke 5000% 7500%

   Uniwersum Octans 3000% 4500%

   Uniwersum Pasiphae 2000% 3000%

   Uniwersum Quasar 3000% 4500%

   Uniwersum Rosalind 3000% 4500%

   Uniwersum Sombrero 3000% 4500%

   Uniwersum Tucana 3000% 4500%

   Uniwersum Umbra 3000% 4500%

   Uniwersum Volans 2000% 3000%

   Uniwersum Weywot 2000% 3000%


   Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 Toadie   Podane zestawienie należy interpretować w następujący sposób: Uniwersum XX minimum XX% szans na księżyc w przypadku ataku solo oraz XX% w przypadku ataku zjednoczonych flot.


   Rodzaj progu oraz pierwszeństwo w zamieszczaniu RW zależy od zwycięskiej strony ataku. I tak:

   Próg SOLO stosujemy gdy:

   - zwycięzcą jest pojedynczy agresor

   - zwycięzcą jest pojedynczy obrońca

   - zwycięzcą jest kilku połączonych agresorów przy czym dołączane floty nie przekraczają 5% wartości floty o największej wartości (w przeliczeniu na metal po przeliczniku 3:2)

   - zwycięzcą jest kilku połączonych obrońców przy czym dołączane floty nie przekraczają 5% wartości floty i obrony obrońcy (w przeliczeniu na metal po przeliczniku 3:2)

   Próg ACS stosujemy gdy:

   - zwycięzcą jest kilku połączonych agresorów

   - zwycięzcą jest kilku połączonych obrońców

   - zwycięzcą jest kilku połączonych obrońców, a udostępniający planetę/księżyc:

   • będzie miał pustą planetę (brak jego floty i/lub obrony)
   • będzie miał tylko obronę (przy czym wartość Twojej floty będzie większa niż 5% wartości jego obrony)
   • będzie miał tylko flotę (przy czym wartość Twojej floty będzie większa niż 5% wartości jego floty)
   • będzie miał zarówno flotę jak i obronę (przy czym wartość Twojej floty będzie większa niż 5% wartości jego floty i obrony)

   W każdym z wymienionych przypadków RW zawsze jest liczone jako ACS, jako że podstawiasz się flotą u obrońcy bez którego bitwa by nie mogła mieć miejsca, a Twój wkład stanowi więcej niż 5% wartości siły bojowej obrońcy (flota i/lub obrona)Zwycięzcą starcia jest ta strona, którą wskazuje wygenerowany przez grę raport.W sytuacji bitwy nierozstrzygniętej RW może zostać opublikowany przez stronę, która w wiadomości z gry ma mniejsze straty. Nie bierzemy pod uwagę zbiórki złomu czy faktu, że obrona w części się odbudowuje.

  • Twój raport musi być raportem. "Starcia tytanów" to dział przeznaczony specjalnie do zamieszczania raportów wojennych (RW). Nie należy zakładać tu innych tematów. Jeśli pojawi się tu temat inny niż raport wojenny założyciel topiku może dostać ostrzeżenie, a temat będzie kasowany lub przenoszony.
  • Twój raport powinien mieć odpowiedni tytuł. Przez odpowiedni tytuł rozumiemy stwierdzenie zawierające nick agresora i obrońcy z gry. Oto jak mogą wyglądać tytuły: "GraczA vs GraczB", "GraczA versus GraczB", "GraczA kontra GraczB", "GraczA przeciwko GraczB" lub podobne. Dane tytuły mogą być przedstawione w wersji rozszerzonej np. "Nocna bitwa: GraczA vs GraczB", "GraczA vs GraczB (prawdziwe starcie tytanów)". Możliwe jest też zwiększenie liczby nicków w tytule jeśli nastąpił skoordynowany atak większej liczby graczy np. "GraczA GraczB vs GraczC". Oprócz tego w nazwie tematu muszą się także znaleźć TAGi sojuszy wszystkich osób biorących udział w starciu (o ile takowe posiadają w chwili powstania RW) oraz procent uzyskany z bitwy. Zły tytuł może być przyczyną kasacji tematu.
  • Twój raport musi być skrócony, ale kompletny. Raporty skopiowane prosto z gry są zdecydowanie za długie. Założyciel tematu tj. osoba wklejająca raport zobowiązana jest go odpowiednio skrócić. Skracanie raportu polega na usunięciu środkowej części bitwy czyli wymiany ognia. Pozostaje stan obu flot przed i po bitwie oraz podsumowanie bitwy (zrabowane surowce, straty agresora jak i obrońcy, szczątki, procentowa szansa powstania księżyca). W przypadku bitew ACS należy rozdzielić nicki oraz floty jakie gracze biorący udział w starciu wystawili do walki. Jest to niezbędne aby możliwe było określenie czy dołączane floty stanowią ponad 5% floty o największej wartości. Dodatkowo należy zmniejszyć odstępy między poszczególnymi akapitami raportu - przerwy powinny wynosić max. 1 linijkę. Nie przesadzajcie jednak - raporty z wyciętymi nickami lub komentarzami odnośnie % księżyca też są złe. Nieskrócone ale też niekompletne raporty mogą być kasowane lub nie brane pod uwagę przy tworzeniu top10.


   Raporty można skonwertować za pomocą konwerterów dostępnych powszechnie w internecie, ich zalecaną listę można znaleźć w temacie Rekomendowane Konwertery

  • Twój raport musi być nagłówkiem tematu. Zamieszczając raport na tym forum musisz założyć nowy temat. Pozwoli to na wygodniejsze przeglądanie oraz wyszukiwanie do top10. Jeśli doczepisz swój raport do innego tematu licz się z tym, że nie zostanie zauważony. Doczepiane raporty mogą być kasowane.
  • Twój raport musi być jedyny. Raport z bitwy może być umieszczony jednokrotnie na forum. Następne kopie będą kasowane. Zatem zanim umieścisz raport upewnij się, że nie zrobiła tego strona przeciwna.


   Po bitwie czas na zamieszczenie raportu to 72h. Po upływie tego czasu takie RW, jeśli pojawi się na forum, może zostać od razu usunięte lub zamknięte przez moderatora.

   Pierwszeństwo umieszczenia RW w ST należy do zwycięzcy danej bitwy. Gdy nie uczyni on tego w ciągu 24h od powstania RW, prawo takie zyskuje także strona przegrana. Jeśli zwycięzca umieści RW, które będzie w rażący sposób łamać regulamin ST lub regulamin ogólny forum, traci on ten przywilej (temat zostaje zamknięty bądź usunięty) i przegrany może umieścić oprawione przez siebie RW przed upływem owych 24h.

   Zasada ta może ulec zmianie za porozumieniem stron, kiedy to zwycięzca zrzeknie się tego prawa na rzecz przegranego lub osoby trzeciej (na przykład w przypadku pożegnalnych bitew).

  • Twój raport musi być na odpowiednim podforum. Logiczne jest, że raporty powinny być umieszczane w odpowiednim podforum, w zależności od Uniwersum na jakim grasz. Zamieszczenie raportu na innym podforum grozi jego skasowaniem, a w najlepszym przypadku przeniesieniem.
  • Twój raport może być komentowany w regulaminowy sposób.Komentarze powinny spełniać podstawowe zasady regulaminu forum tj. nie odbiegać od tematu, nie zawierać niecenzuralnego słownictwa, nie obrażać itd. Za nieregulaminowe posty ich autor może dostać ostrzeżeniu lub/i bana. Posty te będą kasowane, a temat w niektórych przypadkach blokowany.
  • Twój raport może być umieszczony poza forum. Dozwolone jest umieszczanie linka do raportu, który znajduje się poza forum (patrz przykładowo: https://ogotcha.universeview.be/pl). Za zniknięcie raportu z zewnętrznego źródła nie odpowiadamy, wówczas taki raport uważamy za nieistniejący i temat może zostać skasowany, a bitwa usunięta z top10.
  • Twój raport musi być w języku polskim. Przy konwertowaniu raportu należy zaznaczyć w konwerterze język polski. W przypadku wstawienia starcia w innym języku może ono zostać usunięte przez moderatora.


  Stare RW tzn. nieaktywne od 2 tygodni będą blokowane przez moderatorów.

  Zapobiegnie to pojawianiu się spamu w starszych walkach, zaburzaniu chronologii walk na skutek podbijania tematów.


  Wszystkie sprawy kontrowersyjne lub dyskusyjne nieobjęte niniejszym regulaminem oraz nie poruszane w temacie ~ Faq ST ~ powinny być rozstrzygane przez moderatora działu Starcia Tytanów; rozstrzygnięcie określone przez moderatora jest arbitralne dla danego wątku i nie stanowi precedensu ustanawiającego regułę regulaminową.