Pytanie - Zagadka

  • Siema,
    Piszę temat w tym dziale bo jakoś nie pasuje mi ten temat do żadnego innego.
    W Ogame grałem dość dawno jeszcze na uni 29 x lat temu, teraz też gram już jakiś czas więc coś o grze wiem.
    Przyglądam się od startu nowemu serwerowi Weywot i jedna rzecz nie daje mi spokoju, mianowicie jak się robi 3mln punktów w 1 dzień na kompletnie nowym serwerze zaczynając od zera?
    Przecież zgodnie z tym jak ogame liczy punkty wychodzi na to (chyba że mi się zera poprzestawiały) że taki gracz musiałby już zbudować budynków, floty czy zrobić badania za 3 miliardy surowców.
    Na koncie na którym gram na innym serwerze z większym mnożnikiem eko wyprodukowanie takiej ilości zajęło by mi dwa tygodnie a mam 12 planet i niezłe eko.

    Zdaję sobie sprawę że do tego dochodzi napadanie innych ale na serwerze który ma 1 dzień właściwie nie ma kogo napadać. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wydanie kilku/kilkunastu tys zł ale jakoś ciężko mi uwierzyć w coś takiego.
    Może pomimo mojego stażu w grze nadal coś mi umyka?
    Może ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego gracz top 1 ma 30 razy więcej punktów niż top 3?

  • Dlatego też wydaje mi się to dziwne. Można teoretycznie za surkę z pierwszej paczki budować kopalnie i magazyny żeby z następnej było więcej i tak kilka razy ale szybko się z tego zrobi góra pieniędzy. Teoretycznie za 1000zł można mieć jakieś 22 paczki surowców no ale do tego chyba by musiało dojść wydawanie anty na przyspieszanie budowy bo po pewnym czasie te budynki jednak kilka godzin się budują.

  • Nie ma sensu tego komplikować, Qunick wyjaśnił to w najprostszy sposób, krótko i zwięźle. Jeśli kogoś stać na kupno dostatecznej ilości anty i ma łeb jak rozkminić złożony proces optymalizacji wykorzystania pakietów, ten jest w stanie tego dokonać. Wiem, bo na Quasar sam po trzech miesiącach od startu serwera zawitałem na uni, żeby w okresie kilku tygodni dwukrotnie zasilić konto pakietami. Przy pierwszym podejściu nie robiłem zbyt wiele, bo chciałem rozruszać nieco konto, a przy drugim mieć spokój z kilkoma kluczowymi elementami grania - tak więc wiem mniej więcej jak to wygląda. Innego wytłumaczenia niż pakiety po prostu nie ma.


    Inną rzeczą jest to, że często kont, które mocno windują na początkach, po kilku latach nikt już nawet nie pamięta. Jak to mawiał mój znajomy: PiS, czyli Polecieli i Spadli.


    Spam nie jest miejscem na takie tematy :) porozmawiali, zamykam

    /Superman