FŻ - badania

  • Cześć

    Mam pytanie co do form życia, jestem eko, więc rocktaile to mój wybór, ale przydałoby się regularnie wysyłać te ekspedycje żeby nabijać expa, teraz pytanie czy jedną planetę zostawic ludzie czy na jakis planetach rocktail wybrać pierwsze badanie na loty ekspedycji? Będzie to dobrze działać? Jak macie to rozwiązane? Jest jakaś rozpiska dotyczącą najlepszych badan dla eko? :)

  • Expy+ flota badnia: https://images89.fotosik.pl/592/025926f622650975gen.png

    Eko no to tutaj bierzesz po prostu te ktore daja wydobycie.

    Co do takiego najbardziej zrownowazonego setu to bralbym ludzi + pierwsze badania. Jesli chodzi o eko to rocki i wydobycie + badania z expow pod surke i flote. Chociaz najlepsza opcja na zbustowanie expow sa mechy, rozwijasz budynki ktore daja bonus od technologi i % badan jest wiekszy. Najlepiej to zrobic 2 sety z form i przelaczac w miare potrzeb. Mechy + 1 set badan i drugi rocki + badania pod wydobycie. Co do rozbudowy to na mechach bym sie pokusil o odblokowanie 18 slotu, a dla gornikow dal tylko T2, bo dla badan t3 jest tylko 1 badanie pod wydobycie a reszta to glownie wzmocnienia floty i klasy, jak dla mnie koszty nie warte do odblokowania wyzej przy tych % co daje aktualnie slot 18 dla zbieracza.

  • Tylko trzeba zadać pytanie! Ile expow będziesz słać na dzień? Nie będziesz siedzieć na koncie 24/7/365 😁. Dobrze ROBISZ, rockowe i badania, stopniowo ROZWIJAĆ, również pod eko i pożądane ekspy. Skracanie badań do laboratorium, polecam darowac sobie, kosztowny gips a efekty są niewymierne. :beaten:

  • Myślałem podobnie jak ty, czyli zagrać wszędzie rocki i jedną planetę z ludźmi, ale mając możliwość wyboru artefaktów zdecyduje się na Rocki i z pomocą artefaktów wybiorę badanie do poszukiwań FŻ.

    "Po co robić dolne partie pleców? Laski na to nie lecą..." ~Paulo Coelho

    :whocares:

  • Nie ma sensu brać jednej planety innej rasy

    Wybierz jedną rase i ta rozwijaj wszędzie

    A badania możesz brać z różnych ras dzięki artefaktów znalezionym podczas poszukiwań


    Więc w wypadku twoim czyli ekowca

    Wszędzie rockta

    Na jednej planecie 1 badanie ludzi a reszta wedle uznania


    Nie musisz mieć planet innych ras by móc brać z nich badania

    Musisz tylko je odkryć

    Aby je odkryć będziesz musiał rozwinąć pierwsza planetę ludzi i wybrać to badanie po czym polatać trochę aby znaleźć rasę rocta

    Ale potem zmień tą planetę na rocta i wszędzie rozwijaj ich


    I sugeruje poczytać poradnik do form życia od rudej

    Formy Życia

  • To jesli chodzi o te artefakty to wystarczy to wziac na 1 planecie, zeby sie nie bawic z ludzmi i zmaksymalizowac wydobycie, wybierasz 1 plnete ludzi, zbierasz 200 artefaktow, szukasz klasy ktoraa Cie interesuje i robisz potem reset ludzi i za 1 badanie bierzesz to badanie z ludzi pod poszukiwania artefaktow. Mozesz je ulepszac jego poziom nie przepadnie jak wezmiesz inna klase.


    A co do tego badania na skrocenie czasu badan opisze to bardziej. stakujesz je x3 planeta z racji ze mechy sa dosc tanie w dojsciu do 18 slotu ulepszasz je po wzmocnienie odkrywcy, skracanie badan bierzesz t3 1 i 5 slot (one rowniez skracaja czas badan lf, co przy wyzszych poziomach sie przyda, bo badaja sie one masakrycznie dlugo)(10 poziom skraca -2%x 3 masz 6% z planety x 14 planet= 84% + do tego dochodzi wzmocnienie odkrywcy, liczac to oczywiscie bez budynkow wzmacniajacych bonus badan z mechow, w rzeczywistosci wyjdzie wiecej w zaleznosci od bonusu form zycia) oczyiscie tego skrocenia mozesz wyciagnac wiecej, ale te 3 sloty maja najmniej uzyteczne badania jakie podalem.