Zużycie deuter 106% dla CM

  • Pan Krecik

    Możesz napisać gdzie błąd? :)

    Na planecie mam ponad 5kk dexu i chce wysłać 1sztuke CM na inną planetę. Koszt tej operacji wynosi 106 deuter tylko że pojawia mi się 106% i jedyna możliwość by wysłać ten statek na inną planetę to zmniejszenie prędkości na 90%. Tak więc błędem jest niemożliwość wysłania tego typu statku na prędkości 100% bo zużycie deuteru wynosi 106%.

  • Pewnie chodzi o pojemność CM, nie załadujesz tyle dexu do statku, sprawdź ten parametr.

    Np.

    To tak jakbyś miał przejść przez pustynię, im szybciej idziesz tym więcej wody musisz wybić, ale udźwignąć możesz tylko określoną ilość. Rozwiązaniem jest wielbłąd do transportu wody, jednogarbny albo dwugarbny.


    Czyli krótko mówiąc, wysyła się dodatkowo mt/dt.

  • Pan Krecik

    Możesz napisać gdzie błąd? :)

    Na planecie mam ponad 5kk dexu i chce wysłać 1sztuke CM na inną planetę. Koszt tej operacji wynosi 106 deuter tylko że pojawia mi się 106% i jedyna możliwość by wysłać ten statek na inną planetę to zmniejszenie prędkości na 90%. Tak więc błędem jest niemożliwość wysłania tego typu statku na prędkości 100% bo zużycie deuteru wynosi 106%.

    Cóż. Za daleko lecisz i statek wymaga więcej deuteru niż ma ładowności podstawowej która wynosi 100.

    Słowo klucz - podstawa. Każdy statek ma jeszcze dodatkową ładowność np. z technologii nadprzestrzennej ale ona nie jest uwzględniania przy deuterze za lot.


    I tak np. CM z podstawy ma 100 - i tyle może polecieć ale przy 18 technologii masz 190 ładowności. :)

  • Jak patrzyłem teraz to bonus z technologii nadprzestrzennej nie jest brany pod uwagę. Jak próbowałem wysłać CM za 140 jednostek deuteru (a ma pojemność 195 z 19 nadprzestrzennej) to wyskakiwał błąd. Identycznie z LM. Mimo ładowności 98, lot za ponad 50 jednostek jest niemożliwy.

  • Fukasz07

    Pisałam wyżej że ładowność z dodatków nie jest liczona pod ładowność wymaganą do lotu floty. :)


    Po prostu niektóre statki chcą lecieć za daleko i tyle :P

    Błędem to nie jest i wynika ze wzoru spalania