zmiany balansu form zycia?

  • Do przedwczoraj mialem na planetach po 10-12miliardow populacji t1 (mieszkania i nasycenie 12-12miliardow, 10/9miliardow). Nagle wczoraj cos sie z%ebalo, tak jakby gameforge cos sobie nagle pozmienial (bez jakichkolwiek informacji czy ogloszen) i od wczoraj na tych samych planetach mam spadek mieszkan i nasycenia o mniej wiecej 3-5 miliardow opulaji. O co tu chodzi? Bugi czy tak po prostu sobie eksperymentuja majac w dupie graczy? Serwer Juno.

  • Jakiś czas temu opracowałem wzory na nasycenie. Sprawdziłem wszystkie rasy i nic się nie zmieniło w nasyceniu, a błąd bonusu pojemności nadal jest obecny. Pewnie coś się zlagowalo/bugowało i populacja ci dziwnie urosła, bo zakładam że nie zginęli w ataku, o którym nie wspominasz. Czasem pojawiają się niewyjaśniane ilości ludzi ponad magazyn.

  • Nikt mnie nie atakował..Ale teraz jak tak sobie sprawdziłem jeszcze raz mieszkania i nasycenie to wygląda na to, że wszystkie budynki które dają % bonusy (ktore wplywaja/daja buff na liczve mieszkan i nasycenia) przestały działać lub ich bonus przestał być brany pod uwagę.

  • Ja podobną sytuację zauważyłem u siebie na u68..nawet w DiD u68 o tym wspomniałem.

    Też miałem stabilną populacje i miałem odkryte i wybadane trzecie badanie w trzecim słupku technologi, a od jakoś trzech dni, owe trzecie badanie jest niedostepne do rozwijania i ikonka jest czarno biała.


    Też obstawiam że coś GF musiało poprzestawiać w przyroście.

    Niestety, obawiam się, że czeka nas jeszcze nie jedna taka niespodzianka - no cóż, wkalkulowałem to w cenę, jaką trzeba zapłacić za nowy dodatek

  • mrovka, po prostu wyłączyły Ci się budynki, które dają bonus do ilości populacji. Jeden dzień działają, a następnego już nie. I niestety nie chcą ponownie podjąć pracy - ja tak mam od miesięcy.

    Nie wiem, jaką rasą grasz, ale sprawdź sobie ile miejsc daje Ci budynek mieszkalny - prawdopodobnie zobaczysz taką ilość, jaka wyświetla się na górze obok surowców. Zakładam, że miałeś jeszcze jeden budynek, który z każdym poziomem powinien zwiększyć o jakiś tam % ilość osób na planecie. I to właśnie on się wyłączył. U Kaeleshów jest to Akcelerator Metamorfozy, u Ludzi Drapacz Chmur, u Mechów Hala Montażowa.

    Top5 badań PL (na uni x1x8), top18 badań PL (wszystkie prędkości)

    Badania stanowią 79,8 % wartości konta

  • zefir czyli rozumie, że jak naprawią ten błąd, to wszystko wróci do normy i stanu poprzedniego. Dobrze zakładam ?

    Bo to dotyka wszystkich ras


    Gram wszystkimi czterema rasami, bo mam wymieszane badania i chcę żeby ten bonus 10cio % działał mi własnie na te badania..dlatego tak mam, bo czytałem że musi być aktywna dana rasa, by ten bonus na nią działał

  • Mam nadzieję, że tak będzie - na razie nie pozostaje nic innego jak czekać, aż to naprawią. O ile to zrobią, a nie ogłoszą na przykład, że to nie błąd a celowe działanie (że niby od początku miało się to wyłączać po osiągnięciu jakiegoś tam pułapu populacji - nigdzie nie ma takiej informacji, ale pewnie nawet w GF nie wiedzą, jak to ma właściwie działać i dlaczego działa tak, jak działa ;))


    Póki co u mnie na jednej z planet 19,5 miliarda populacji, czyli 96% tego, co mam teraz, uważa się za zaginionych w akcji. Pewnego dnia zniknęli. Thanos pstryknął xD



    0c0d1c47a0a9bf8e.png0f2367256ff9fa67.png

    Top5 badań PL (na uni x1x8), top18 badań PL (wszystkie prędkości)

    Badania stanowią 79,8 % wartości konta

  • zefir Ja to tam pikuś, najwyżej dobuduje kolejne poziomy budynków odpowiedzialnych za mieszkanie i wyżywienie populacji..

    Gorzej z mniej rozwiniętymi kontami - choć podejrzewam, że wszystkie aktywne konta na u68, są dość dobrze już rozwinięte.


    No nic, ta gra zawsze uczył cierpliwości :) więc nie pozostaje nic innego jak zaczekać..